Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Ja doskonale wiem z kim chciałem rozmawiać, Ty za to masz problemy z rzeczową argumentacją i wiarygodnością, co czyni dalszą rozmowę bezcelową.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Nurnik napisał:

Ja doskonale wiem z kim chciałem rozmawiać...
 

Świetnie, tylko że inni nie wiedzą z kim Ty chcesz rozmawiać jak nie używasz cytatów co wprowadza chaos i ryzyko nieporozumień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną tego jak to określiłeś chaosu, jest tylko to że piszesz bzdurne teorie i nie potrafisz ich udowodnić w żaden sposób. Zamiast to przyznać to piszesz następne bzdury o braku cytowania jako przyczynie jakiegoś nieporozumienia. Żadnego nieporozumienia nie było. Ja to wiem, Ty to wiesz i pewnie większość czytających. Nie brnij w to dalej, bo robi się to już smutne.

 

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Nurnik napisał:

Przyczyną tego jak to określiłeś chaosu, jest tylko to że piszesz bzdurne teorie i nie potrafisz ich udowodnić w żaden sposób.

Byłbym skłonny powyprowadzać Cię z błędów poza tym wątkiem żeby go nie zaśmiecać dyskusją nie związaną z tematem ale widzę, że jesteś tak uparty (nadal nie używasz cytatów, może po prostu jesteś tępy) że dyskusja z Tobą mogła by jedynie przyprawić mnie o rozstrój nerwowy także żegnam. 

Edytowane przez koti74
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością się pożegnam. Wróć, jak skończysz gimnazjum, może będzie Ci łatwiej.

 

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Plusik 3
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@koti74Generalnie na forach panuje zasada, że nie cytuje się posta pod postem, więc po co te uwagi?

Kolega @Nurnik zadał konkretne pytanie i nie uzyskał odpowiedzi.

Widocznie tak sobie rzuciłeś stwierdzenie bazując na chipsach, a potem zbrakło argumentów i zaczęła się niepotrzebna pyskówka.

Pomijam już wycieczki osobiste, potrzebne to było?

  • Plusik 2
  • Lubię 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie ludzie ...oczywiście , że nie ma oficjalnego potwierdzenia o jakości produktów między zachodem a wschodem , ale można przypuszczać to , że Niemcy czy inny kraj zachodni będzie starał się wcisnąć czy to Polsce czy innemu biedniejszymi krajowi to co gorsze .

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Kmicic13 napisał:

@koti74Generalnie na forach panuje zasada, że nie cytuje się posta pod postem, więc po co te uwagi?

Kolega @Nurnik zadał konkretne pytanie i nie uzyskał odpowiedzi.

Widocznie tak sobie rzuciłeś stwierdzenie bazując na chipsach, a potem zbrakło argumentów i zaczęła się niepotrzebna pyskówka.

Pomijam już wycieczki osobiste, potrzebne to było?

Widzę że mamy kolejnego geniusza retoryki. Prześledź posty to będziesz wiedział dlaczego brak cytatu albo chociać wzmianki do kogo się poprzedni geniusz retoryki zwraca wprowadził chaos. A na forach panuje zasada używania opcji cytatów właśnie po to żeby nie było nieporozumień, skąd wziałeś teorię że na forach nie uzywa sie cytatów to może oświeć wszystkich? Co do gadki o niemieckiej chemii, chipsach i pozycjonowania jakości towarów w zależności od rynku docelowego to chyba raczysz żartować rządając dowodów?

Edytowane przez koti74
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież przeczytałem całość zanim napisałem i chyba tylko Ty się pogubiłeś, dla mnie było jasne do kogo są posty.

Straszny nerwus z Ciebie, może odłącz internet na parę dni?

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może basta? Nie chce mi się zaglądać non stop do telefonu za każdym waszym wpisem. Czas zakończyć wojnę.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Damian gurazda napisał:

Na spokojnie ludzie ...oczywiście , że nie ma oficjalnego potwierdzenia o jakości produktów między zachodem a wschodem , ale można przypuszczać to , że Niemcy czy inny kraj zachodni będzie starał się wcisnąć czy to Polsce czy innemu biedniejszymi krajowi to co gorsze .

Każda regulacja w danym regionie, czy to jest UE czy Chiny czy Ukraina czy USA (które to regulacje radykalnie różnią się od siebie) wprowadza różnice między produktami, nawet dokładnie tymi samymi - w składzie, konfiguracji itd. To nie jest żadna teoria spiskowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, koti74 napisał:

Każda regulacja w danym regionie, czy to jest UE czy Chiny czy Ukraina czy USA (które to regulacje radykalnie różnią się od siebie) wprowadza różnice między produktami, nawet dokładnie tymi samymi - w składzie, konfiguracji itd. To nie jest żadna teoria spiskowa.

Okej rozumiem . Koniec tematu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przepraszam za słownictwo, ale czy ludziom z SONY totalnie odbiło????? 

To prawda że umieścili w x95g nowy, szybszy  procesor do Androida, ale po 3 latach bez żadnych modernizacji zwiększenie ilości pamięci RAM z 2GB do 2.5GB to śmiech na sali!!!! I to w czasach gdy chińskie telefony mają po 6 czy 8GB. Co za dziadowskie oszczędności. 

Tak to wygląda w x95G: 

x95g memory.jpg

P.S. Dzisiaj po raz pierwszy wydawało mi się ze x900f się zawiesił albo zwariował. Wciskam Home a on wrzuca program TV, wciskam Action Menu a on się głupi przełącza na TV itd.... Myślę sobie "co jest do cholery!?" Powtarzam czynności i to samo.... Dopiero za jakiś czas zorientowałem się że trzymam pilota obróconego o 180 stopni lol ??

Edytowane przez Tomek398
  • Haha 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Tomek398 napisał:

po 3 latach bez żadnych modernizacji zwiększenie ilości pamięci RAM z 2GB do 2.5GB

To teraz już wiem, skąd te ceny ?. Może te 0.5 ramu więcej, pozwoli na 4k Hdr 60fps na Sony Tv :D

5 godzin temu, Tomek398 napisał:

Dopiero za jakiś czas zorientowałem się że trzymam pilota obróconego o 180 stopni lol ??

Żebyś wiedział, ile razy mi się tak "zawiesił" tv :D

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się dziwie że ich spece od marketingu nie wymyślili hasła: "Dzięki pamięci większej o 0.5 GB TV zapewnia teraz niebywałe wrażenia przy płynnej zmianie ustawień i zwiększaniu głośności bez zacięć " ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żebyś wiedział, ile razy mi się tak "zawiesił" tv
Ja mam tak cały czas, tzn pilot mu się tak zawiesza. Zawsze musze go inaczej chwycić hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Android w TV to zło ... powtarzam to do znudzenia.

 

Najlepsze systemy w TV to Tizen w Samsungu i Web OS w LG.

Jak tu czytam to w kilku firmach wystepuje Roku TV. Mam pudełko z tym systemem, dla mnie rewelacja choć prosty do bólu. I to jest jego zaletą. Za to 100% stabilny.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_smart_TV_platforms_and_middleware_software

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, pmcomp napisał:

Android w TV to zło ... powtarzam to do znudzenia.

No ale jest w TV (Sony) i jakoś trzeba z nim żyć :-) Choć muszę przyznać że sam system nie jest taki zły. Ja go lubię. Szkoda tylko że w roku 2018/2019 trzeba iść na kompromisty w temacie szybkości działania. Mój 10 letni TV nie ma problemów z szybkim wyświetleniem menu ustawień podczas odtwarzania video z pendrive'a podczas gdy na SONY to się zdarza. Wystarczy jednak zapauzować i jest OK. 

Edytowane przez Tomek398
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze myślałem, że w tv ważne jest jaki obraz wyświetla a nie czy menusy działają szybciej jak w telefonie. 

Android w tv musi dojrzeć jak ten na telefonach gdzie działa już naprawdę dobrze a 5 lat temu był dramat. 

Android oznacza też lepsze wsparcie dla aplikacji w tv. U szwagra w Samsungu starszym już youtube nie działa i co zrobić,  nie ma wsparcia i już. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, LV426 napisał:

A ja zawsze myślałem, że w tv ważne jest jaki obraz wyświetla a nie czy menusy działają szybciej jak w telefonie. 

Co do obrazu to oczywiście nie sposób się nie zgodzić, ale nie zapominaj że ludzie kupują telewizory Smart i mają prawo oczekiwać że te funkcje będą dobrze działały. To trochę tak jakbyś kupił współczesny samochód i zauważył że ogrzewanie i klimatyzacja bardzo źle działają, są nieefektywne i tak dalej. Piszesz o tym na forum i w odpowiedzi czytasz. "Ale w czym problem? Przecież to jest samochód, on ma cie wozić z miejsca A do B. Co z tego że komfort korzystania z niego jest gorszy skoro przecież dojedziesz do celu. Patrz jakie ma dobre przyśpieszenie. A tym że w zimę w kabinie jest zimno się nie przyjmuj bo przecież bardzo dobrze się prowadzi" 

Mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi. Jako klienci którzy kupują produkty za ciężko zarobione pieniądze nie powinniśmy mieć takiego podejścia bo firmy to wykorzystują i co roku wciskają to samo ale niewiele więcej za coraz większą kasę. 

Cytat

Android w tv musi dojrzeć jak ten na telefonach gdzie działa już naprawdę dobrze a 5 lat temu był dramat. 

Większym problemem jest sprzęt niż software. Sam Android nie jest taki zły. Wiem coś o tym bo przesiadłem się z telefonu z 2GB pamięci na 8GB plus oczywiście szybszy procek i przyjemność korzystania z systemu jest nieporównywalnie większa. Telefon jakiego używam kosztuje znacznie mniej niż różnica w cenie między x95g i x900f.....

Cytat

 

Android oznacza też lepsze wsparcie dla aplikacji w tv. U szwagra w Samsungu starszym już youtube nie działa i co zrobić,  nie ma wsparcia i już. 

 

Jak wyżej, tzn. do niezły system i ma potencjał, ale jeżeli producenci TV będą go ograniczać mizernym hardware'm to ludzie nie przestaną narzekać. Wystarczy że ten aspekt poprawili z ZF9 i większość ludzi bardzo chwiali Android TV

Edytowane przez Tomek398
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałem b8 od LG szybkość działania i responsywnosc  przejrzystość menu faktycznie bije Androida TV lecz ta integracja z moim telefonem  , Chromecast wbudowany ,mnogość aplikacji , brak problemu z wypaleniami i innymi nieprzyjemnymi rzeczami w Oledach , dużo dużo lepszy  uplynniacz ruchu w Sony przeważyły by zostać przy XF9005

Edytowane przez Damian gurazda
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Nic nie jest idealne. 

Co producent to na czymś innym przyoszczędza (brak DTS w Samsungu a ja z tego korzystam akurat). Androod oczywiście że mógłby lepiej działać i jest to wina słabego SOC ale dla mnie nie jest to żaden dramat bo tv spełnia swoją rolę i przy moim użytkowaniu nic się nie zawiesza, co aż dziwne przy tak słabym sprzęcie jaki Sony pakuje do tv, tj. niezbędne minimum. Trochę wstyd dla nich ale co zrobić. Komu nie pasuje to kupi konkurencyjny produkt. Upłynniacz i łagodną gradacje mają najlepsze na rynku z drugiej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie chodzi tu przecież o to aby być malkontentem i wiecznie narzekać na swój sprzęt. Chodzi przede wszystkim o to,  aby NIE  przyjmować bezkrytycznie wszystkiego co oferują firmy bo dobrze wiemy czym się kierują jeżeli chodzi o rynek konsumencki. Jeżeli do Sony nie dotrą informacje że Android jest za wolny to nie będą mieli powodu aby go przyśpieszyć (mam na myśli hardware). Oczywiście Sony nie czyta tego forum, ale rozmowa ze sprzedawcą w sony center to już co innego. Podobnie jak info wysyłane na ich skrzynkę. Jestem realistą i wiem że 99% trafi w niwecz, ale ten 1% może coś zmienić. Oczywiście najskuteczniejszą metodą wyrażenia opinii o danym sprzęcie jest moment zakupu. 

tak dla przykładu jedna z opinii na oficjalnej stronie SONY

"I purchased this TV about a moth ago following all the great reviews. Although the picture quality is very impressive, the on screen navigation system is so poor. It is so slow to react to button presses on the remote (approx. 3 seconds) for each and every command you are left wondering if you have pressed the button at all. This covers all actions for the TV Guide, Netflix, Google play and the satellite Guide. If I could have trialled this TV in my home for 24 hours I would not have bought it. I don't know why is so slow or if a software update could ever fix this issue. Big disappointment"

 

Widać wyraźnie że sam dobry obraz nie zawsze wystarczy

Edytowane przez Tomek398

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Sony dobrze wie co robi bo jakoś chyba już dwa lata temu z ich oficjalnego forum i amazona masowo znikały negatywne komentarze w tej m.in. sprawie. 

I "poprawiają" sprzęt ale tylko minimalnie jak widać na przykładzie powyżej. 

Już nie raz zrobili zbyt dobry sprzęt jak choćby ZD9. Teraz po troszku dają usprawnienia co jest irytujące. 

Może to tylko ja ale z tv od tej firmy jestem zadowolony nawet pomimo wad sprzętu których jestem świadomy i byłem nawet przed zakupem. Kompromisy kompromisy. Na bezkompromisowy najwyższy model szkoda mi pieniedzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...