Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

No siłą rzeczy lokalne wygaszanie nigdy nie dorówna wygaszaniu na poziomie piksela. Może masz zbyt jasno w pokoju? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, maciek8791 napisał:

Panowie mam pytanie, czy ktoś ma jednoczesnie jakiegoś OLED i telewizor będący przedmiotem wątku. Czernie w x9005 są tak dobre, że może coś przeoczyłem bo nie miałem OLED, ale właściwie to jaką wartość dodaną ma OLED w stosunku do naszego TV, skoro czerń mam taką jak czarna dziura? Dema które ja odpalam przeznaczone dla LG OLED wyglądają identycznie na x9005 tak jak w media markt na OLED C8, po prostu soniak wygasza się i tyle. 

pozdrawiam Maciek

Żaden LCD Led VA nie będzie miał takiej czerni jak Oled. W oledach, czerń nie jest podświetlana, w Led już tak i tylko dzięki inteligentnym algorytmom wygaszania, lub typem podświetlenia, wygląda to dobrze. Dlatego w naszych TV, zobaczysz podswietlenie i szarą czerń wokół pochodni, w całkowitej ciemności,  lub podswietlenie czerni wokół napisów. W Oledach tego nie zobaczysz,  ponieważ tam naprawdę diody są wyłączane. Dodatkowo w oledach są o wiele lepsze kąty widzenia,  ale także są przekłamania w kolorach,  i może występować niebieska biel. I to co niektórzy przemilczają,  wypalanie ekranu,  jak kiedyś w plazmie, dlatego nie za bardzo nadaje się do konsol,  i zdecydowanie mniej jako monitor. I dlatego nie mam (a bardzo bym chciał) Oleda. My mamy matryce VA, jest jeszcze IPS, z bardzo dobrymi kątami, kolorami oraz (dla mnie) tragicznie szarą czernią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę, to OLED pod względem wypalania bije chyba plazmy ostatnich generacji na głowę... U mnie nigdy nie było wypaleń (u mamy się wypaliło logo TVN 24, ale jeśli ktoś to tłucze przez pół dnia non stop...), a na allegro pełno OLEDów z wypaleniami.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, radosuaf napisał:

Z tego, co widzę, to OLED pod względem wypalania bije chyba plazmy ostatnich generacji na głowę... U mnie nigdy nie było wypaleń (u mamy się wypaliło logo TVN 24, ale jeśli ktoś to tłucze przez pół dnia non stop...), a na allegro pełno OLEDów z wypaleniami.

Mam dwa smartfony z Oled. Xiaomi Redmi Pro,  oraz ZTE Axon 7, w pierwszym po nie całym roku wypaliły się delikatnie ikony przeglądarki, oraz górnej belki,  smartfon ma już ponad dwa lata i ma coraz więcej wypaleń (żonie to nie przeszkadza :D). W drugim mija rok, i jak narazie ok,  ale gdyby nawet,  to kolejny smartfon u mnie,  także będzie z ekranem oled/amoled :)

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, uren napisał:

Mam dwa smartfony z Oled. Xiaomi Redmi Pro,  oraz ZTE Axon 7, w pierwszym po nie całym roku wypaliły się delikatnie ikony przeglądarki, oraz górnej belki,  smartfon ma już ponad dwa lata i ma coraz więcej wypaleń (żonie to nie przeszkadza :D). W drugim mija rok, i jak narazie ok,  ale gdyby nawet,  to kolejny smartfon u mnie,  także będzie z ekranem oled/amoled :)

smartfona dostaniesz po dwóch latach umowy nowego najwyżej coś dopłacisz a tv za tyle kasy po dwóch latach nie wyrzucisz ja bym nie wyrzucił więc wisi mi oled mam 9005 i jest git

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nawet w Sony Center pracownik powiedział, że jest rzeczywisty problem z wypaleniami OLED jak się go o to spytałem. 

 

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, a recenzenci i sporo ludzi na forach i tak wiedzą że "wypalenia OLEDów to przeszłość" ? 

  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj sobie allegro :). Tam widać najlepiej, jaka to przeszłość.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna na YouTube dziala w koncu HDR z tym ze u mnie pojawia sie znaczek hdr ale jasnosc pozostaje na 10 gdzie przy hdr powinno byc max ? ktos tez tak ma ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, playertresor napisał:

Od niedawna na YouTube dziala w koncu HDR z tym ze u mnie pojawia sie znaczek hdr ale jasnosc pozostaje na 10 gdzie przy hdr powinno byc max ? ktos tez tak ma ? 

Faktycznie też nie mam na maxa (40), a miałem, co kilka stron wcześnie nawet na screenie jest. Coś w aplikacji YT chyba zrobili, bo w ustawieniu HDR automat nie ma, ale jak przełączy się na HDR10 to już jest na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w aplikacji YT trzeba włączyć ten HDR czy to zależy od wyswietlanej treści? TV mam od dziś to nie wiem czy wszystkie apki są zaktualizowane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film musi być z HDR. Fajnie że w końcu i u Sony to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2018 o 10:03, uren napisał:

Żaden LCD Led VA nie będzie miał takiej czerni jak Oled. W oledach, czerń nie jest podświetlana, w Led już tak i tylko dzięki inteligentnym algorytmom wygaszania, lub typem podświetlenia, wygląda to dobrze. Dlatego w naszych TV, zobaczysz podswietlenie i szarą czerń wokół pochodni, w całkowitej ciemności,  lub podswietlenie czerni wokół napisów. W Oledach tego nie zobaczysz,  ponieważ tam naprawdę diody są wyłączane. Dodatkowo w oledach są o wiele lepsze kąty widzenia,  ale także są przekłamania w kolorach,  i może występować niebieska biel. I to co niektórzy przemilczają,  wypalanie ekranu,  jak kiedyś w plazmie, dlatego nie za bardzo nadaje się do konsol,  i zdecydowanie mniej jako monitor. I dlatego nie mam (a bardzo bym chciał) Oleda. My mamy matryce VA, jest jeszcze IPS, z bardzo dobrymi kątami, kolorami oraz (dla mnie) tragicznie szarą czernią.

Jest jeszcze jeden problem w HDR, słaba luminancja kolorów! :)

Dodatkowo te agresywne redukowanie i tak kiepskiej luminancji, po kilku sekundach,

to jest jakaś totalna porażka.(APL ......i te sprawy) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Filutek napisał:

Jest jeszcze jeden problem w HDR, słaba luminancja kolorów! :)

Dodatkowo te agresywne redukowanie i tak kiepskiej luminancji, po kilku sekundach,

to jest jakaś totalna porażka.(APL ......i te sprawy) ?

"luminancja kolorów" jest cechą wzroku, a nie wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hymmen napisał:

Ale nie działa w automacie jak np. na netflixie.

A działało! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hymmen napisał:

Ale nie działa w automacie jak np. na netflixie.

Działa przecież dokładnie tak samo jak na Netflix. Jeśli film jest z HDR to tak się włącza (podświetlenie ustawia się mocne i wyskakuje logo HDR w opcjach obrazu) ?

U mnie tak jest w każdym razie.

46 minut temu, uren napisał:

A działało! 

U mnie działa. Koledze się coś chyba pomyliło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa też z automatu. HDR osobno, DolbyVision także osobno.


Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piquadrat napisał:

"luminancja kolorów" jest cechą wzroku, a nie wyświetlacza.

Tere, fere, ....... kuku! :lol:

Luminancja np. 50  cd/m² będzie taka sama, gdy patrzy "ślepy salonowiec" z zamkniętymi oczami,

jak i wtedy kiedy patrze ja, czy Ty. :P:lol:

Czyli, nie zależy od sprawności "wzroku", jeno od tego ile piksele wyświetlacza, "dają do pieca"!!! :P:lol:

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, LV426 napisał:

Działa przecież dokładnie tak samo jak na Netflix. Jeśli film jest z HDR to tak się włącza (podświetlenie ustawia się mocne i wyskakuje logo HDR w opcjach obrazu) ?

U mnie tak jest w każdym razie.

U mnie działa. Koledze się coś chyba pomyliło ?

U mnie tak było :( Ale teraz jest tylko ikonka HDR, a suwak jasności jest nie na max tylko na 40, o tyle dziwna sytuacja, że jest różnica miedzy HDR Wyłączonym, a HDR Automat i HDR10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Filutek napisał:

Tere, fere, ....... kuku! :lol:

Luminancja np. 50  cd/m² będzie taka sama, gdy patrzy "ślepy salonowiec" z zamkniętymi oczami,

jak i wtedy kiedy patrze ja, czy Ty. :P:lol:

Czyli, nie zależy od sprawności "wzroku", jeno od tego ile piksele wyświetlacza, "dają do pieca"!!! :P:lol:

Matko, całe życie się muszę z ignorancją użerać. A im większy niedouk tym bezczelniejszy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2018 o 08:15, Andrze_j napisał:

Widzę, że przeoczyłeś mój post.

Powtórzę:

naciśnij przycisk GUIDE

środkowym przyciskiem ze strzałkami rozwiń wybór TV

3 pozycja to guide - przestaw na nią

wróć przyciskiem środkowym, strzałką w prawo na Guide/Cyfrowy/Wszystkie.

To wszystko.

U mnie jak wcisnę teraz guide to mam coś takiego.Chyba jutro zrobię reset,bk strasznie mnie to irytuje z tym przyciskiem tv

IMAG1518.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, piquadrat napisał:

Matko, całe życie się muszę z ignorancją użerać. A im większy niedouk tym bezczelniejszy.

"...Luminancja – wielkość fotometryczna będąca miarą natężenia oświetlenia padającego w danym kierunku. Opisuje ilość światła, które przechodzi lub jest emitowane przez określoną powierzchnię i mieści się w zadanym kącie bryłowym. Jest to miara wrażenia wzrokowego, które odbiera oko ze świecącej powierzchni..."

No coś o "oku" w tej definicji jest, ale tutaj kluczowe jest "co", emituje(OLED) to natężenie oświetlenia(czyli mizeroty, piksele w Oledzie). :P:lol:

Więc nie mieszajmy, przyczyn i skutku,

bo najpierw jest sex a dopiero później alimenty!!! :P:lol: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 12/18/2018 at 10:03 AM, uren said:

Żaden LCD Led VA nie będzie miał takiej czerni jak Oled. W oledach, czerń nie jest podświetlana, w Led już tak i tylko dzięki inteligentnym algorytmom wygaszania, lub typem podświetlenia, wygląda to dobrze. Dlatego w naszych TV, zobaczysz podswietlenie i szarą czerń wokół pochodni, w całkowitej ciemności,  lub podswietlenie czerni wokół napisów. W Oledach tego nie zobaczysz,  ponieważ tam naprawdę diody są wyłączane. Dodatkowo w oledach są o wiele lepsze kąty widzenia,  ale także są przekłamania w kolorach,  i może występować niebieska biel. I to co niektórzy przemilczają,  wypalanie ekranu,  jak kiedyś w plazmie, dlatego nie za bardzo nadaje się do konsol,  i zdecydowanie mniej jako monitor. I dlatego nie mam (a bardzo bym chciał) Oleda. My mamy matryce VA, jest jeszcze IPS, z bardzo dobrymi kątami, kolorami oraz (dla mnie) tragicznie szarą czernią. 

Dzięki za wyjaśnienie. Ja stanąłem przed decyzją - czy iść w OLED, gdzie koszt na ten moment C8 wynosi ok 10. tyś. Wydawało mi się, że już w C8 ten problem wypaleń jest całkowicie opanowany. I byłem właściwie na 100% zdecydowany, ale poczytałem sobie forum p.t. avsforum to jest jedno z największych forum. I co się okazało, są wątki pozakładane tylko i wyłącznie poświęcone C8 i oni tam wklejają jeden po drugim fotki, nie tylko wypaleń, ale że jest problem z jednolitością ekranów.  Ludzie zwracają po 2-3 razy te telewizory, a problemy potrafią wyjść po pewnym czasie, post za postem lecą zdjęcia trefnych ekranów które oni wymieniają. Za te 10 tyś nie bardzo mi się chciało robić później zwroty, poza tym na tym tv będą grały dzieciaki w minecrafta i wreszcie, dla mnie TV się ogólnie skończył w momencie w którym zainstalowałem ekran i projektor. Posiadam słaby projektor który ma 8 lat (optoma) - zapożyczyłem go z pracy i postanowiłem powiesić. Dołożyłem ekran wysuwany z sufitu avtek za jakieś 1200 zł. Powiem tak, jak zarzucę w salonie te 120 cali i dobre KD, to żaden OLED już mnie nie interesuje. Za XF9005 w wersji 65 cali dałem kilka dni temu 6.800, zaoszczędzone ok 3 tyś przeznaczę w styczniu na budżet projektorowy. Mając do nocnych seasnów projektor, TV w salonie pozostaje do oglądania TV w dzień i grania. Uznałem, że OLED jest w tym momencie bez sensu, do tego nerwy czy będę musiał odsyłać i czy się nie wypali po pierwszym albo drugim roku. 10 stycznia wchodzi do sprzedaży EPSON TW9400. Poniżej można zobaczyć jaką czerń osiąga jego poprzednik.

Poniżej fotka z oglądania filmu wczoraj, ten transporter opancerzony dosłownie wjechał mi do pokoju :) Pozdrawiam Maciek

 

IMG_0939.thumb.jpg.9d975d96667869de56092da756449398.jpg

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Filutek napisał:

"...Luminancja – wielkość fotometryczna będąca miarą natężenia oświetlenia padającego w danym kierunku. Opisuje ilość światła, które przechodzi lub jest emitowane przez określoną powierzchnię i mieści się w zadanym kącie bryłowym. Jest to miara wrażenia wzrokowego, które odbiera oko ze świecącej powierzchni..."

No coś o "oku" w tej definicji jest, ale tutaj kluczowe jest "co", emituje(OLED) to natężenie oświetlenia(czyli mizeroty, piksele w Oledzie). :P:lol:

Więc nie mieszajmy, przyczyn i skutku,

bo najpierw jest sex a dopiero później alimenty!!! :P:lol: 

No dobrze, uruchom google i wpisz: color luminance (luminancja koloru).

Nie musisz dziękować, wystarczy mi kropka w temacie. Na przyszłość, więcej precyzji w sformułowaniach, ułatwisz sobie i innym życie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...