Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

To samo zrobili w RTVEUROAGD podnieśli cenę na 7999 ale jak się zapytałem skąd ta podwyżka to mi powiedzieli że pez problemów mogą zrobić „dla mnie” starą cenę 6724 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SC mają zestaw 75xf9005  z odtwarzaczem UBPX800 za 13 449zł. Duży rozmiar, więc i wady technologii bardziej widoczne niż na mniejszych panelach.

 Czy ktoś z forumowiczów jest użytkownikiem tego telewizora w 75 calach i mógłby coś na ten temat napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio pytał o jakieś promo na Soundbar - HT-XF9000.

Widziałem ostatnio jakieś było Promo, na pepper ktoś o tym pisał. ;)

1400,- o ile dobrze pamiętam, u nas obecnie 1799,- chyba że Sc coś obniży, trza śledzić ich stronę - bo już od północy ruszają z Promocjami.

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy Black Friday w SCenter:

KD75XF9005 - 11999
KD65XF9005 - 6699
KD55XF9005 - 4699
KD49XF9005 - 4199

Cena za 75'' fajna, 55'' rowniez dobra, reszta bez wiekszego szalu

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pawel.sz napisał:

Cena za 75'' fajna, 55'' rowniez dobra, reszta bez wiekszego szalu

Biorąc pod uwagę moje potrzeby i możliwości, obniżka 49" o 800zł nie jest powodem do wstydu. Choć trza przyznać, że jeżeli ktoś szukał, w zestawie z soundbarem, mógł już dawno kupić w dobrej cenie. A dzisiaj zwróciłem swoją uwagę na soundbar Yamaha YAS-107, może jest lepszym wyborem niż Sony HTCT 390?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poważnie obniżyli cenę tego modelu 65 calowego czy to tylko ściema na potrzebę czarnego piątku tzn że cena wcześniej również była podobna?

 

Gdyby jeszcze mieli raty 0% to w ogole miałbym już problem z TV tak to muszę jeszcze się pomęczyć z decyzją czy mniejszy oled czy większy led :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek 16 listopada i przez kilka następnych dni było 6729 zł w duzych sieciach - Media Markt, Euro RTV itd oraz w Sony Center

Najlepsza okazja to byla chyba na 65'' XF9005 jak był w pakiete z gwarancją na 5 lat za 7099 zł jakiś czas temu w Sony Center

 

15 minut temu, eloszki napisał:

Czy poważnie obniżyli cenę tego modelu 65 calowego czy to tylko ściema na potrzebę czarnego piątku tzn że cena wcześniej również była podobna?

  

Gdyby jeszcze mieli raty 0% to w ogole miałbym już problem z TV tak to muszę jeszcze się pomęczyć z decyzją czy mniejszy oled czy większy led :)

Na allegro masz rowniez za 6699 zl od Matrix Media, ten sam wlasciciel co sieci Sony Center - raty chyba zero procent, przynajmniej tak piszą "odroczone raty zero"

 

Edytowane przez pawel.sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - poczekam zatem do piątku może się uda go kupić w MM z ratami 0% w podobnej cenie jak w SC. Zerknę jeszcze na tą ofertę Matrix :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 75 XF9005 nawet w niezłej cenie. chyba tak tanio jeszcze nie było. Miał może ktoś możliwość porównania go z tym największym 85XF8596? Bo 75XF9005 jest za 11999 a ten 85XF można już za 14700 dostać a jednak 10' więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem KD65XF9005 na Amazon.de to cena wyższa po przeliczeniu około 7430 zł i dostępna tylko jedna sztuka.taka ciekawostka a już mają "Tydzień Cyber Monday"

 

Zrzut ekranu 2018-11-19 13.50.59.png

Edytowane przez Adam Jurgowiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja aktualnie mieszkam w uk i też czekam na jakąś obniżkę na razie najtaniej jak widziałem to 1549£ za 65'' mówię tu o dużych sklepach. Niby można taniej o 100£ wyrwać ale to jakieś mniejsze sklepy z nieciekawa opinią. Także w Polsce cena teraz jest bardzo dobra

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem propozycję w SC Lublin 5500zł. KD49XF9005 + Sounbar HTCT 390 + 5 lat SERWIS EXTRA PLUS.

Teraz zostało mi się przespać i podjąć jakieś decyzje :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, eloszki napisał:

Czy poważnie obniżyli cenę tego modelu 65 calowego czy to tylko ściema na potrzebę czarnego piątku tzn że cena wcześniej również była podobna?

 

Gdyby jeszcze mieli raty 0% to w ogole miałbym już problem z TV tak to muszę jeszcze się pomęczyć z decyzją czy mniejszy oled czy większy led :)

Wcześniej była praktycznie identyczna, o 30 PLN wyższa. Lepiej kupić tam gdzie jest cashback chyba, że się ma kredytówkę Millenium.

Na razie sonycenter zastosowało praktykę marketingową rodem z dyskontu w PsiejWólce i podniosło cenę tej 65-tki a następnie natychmiast  obniżyło. Ja bym nawet proponował by ją podnieśli do 11 tysięcy, co tak skromnie, zaledwie o 1300, niech to będzie sążniste 4 patyki przeceny. Jak się bawić to się bawić, nie?

Żenada.

4 godziny temu, Adam Jurgowiak napisał:

Sprawdzałem KD65XF9005 na Amazon.de to cena wyższa po przeliczeniu około 7430 zł i dostępna tylko jedna sztuka.taka ciekawostka a już mają "Tydzień Cyber Monday"

 

Zrzut ekranu 2018-11-19 13.50.59.png

Sobie dalej racjonalizuj że zrobiłeś świetny interes. Około 11.11 ten model wisiał w MediaMarkt cały weekend za 6200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, piquadrat napisał:

Wcześniej była praktycznie identyczna, o 30 PLN wyższa. Lepiej kupić tam gdzie jest cashback chyba, że się ma kredytówkę Millenium.

Na razie sonycenter zastosowało praktykę marketingową rodem z dyskontu w PsiejWólce i podniosło cenę tej 65-tki a następnie natychmiast  obniżyło. Ja bym nawet proponował by ją podnieśli do 11 tysięcy, co tak skromnie, zaledwie o 1300, niech to będzie sążniste 4 patyki przeceny. Jak się bawić to się bawić, nie?

Żenada.

Sobie dalej racjonalizuj że zrobiłeś świetny interes. Około 11.11 ten model wisiał w MediaMarkt cały weekend za 6200.

Ja sobie nie muszę niczego racjonalizować po prostu w przeszukiwaniu ofert podzieliłem się tym co znalazłem w internatach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, piquadrat napisał:

Wcześniej była praktycznie identyczna, o 30 PLN wyższa. Lepiej kupić tam gdzie jest cashback chyba, że się ma kredytówkę Millenium.

Na razie sonycenter zastosowało praktykę marketingową rodem z dyskontu w PsiejWólce i podniosło cenę tej 65-tki a następnie natychmiast  obniżyło. Ja bym nawet proponował by ją podnieśli do 11 tysięcy, co tak skromnie, zaledwie o 1300, niech to będzie sążniste 4 patyki przeceny. Jak się bawić to się bawić, nie?

Żenada.

Sobie dalej racjonalizuj że zrobiłeś świetny interes. Około 11.11 ten model wisiał w MediaMarkt cały weekend za 6200.

Nie wprowadzaj w błąd. Ten telewizor nigdy nie kosztował w MM 6200 zł za 65 cali.

Był za ponad 6800 zł, reszta w bonach. To jednak zasadnicza różnica bo nie każdy ma potrzebę domawiania czegoś "na siłę", żeby te bony wykorzystać.

Co nie zmienia faktu że to była dotychczas najlepsza oferta na ten telewizor.

Edytowane przez pebe86
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pebe86 napisał:

Nie wprowadzaj w błąd. Ten telewizor nigdy nie kosztował w MM 6200 zł za 65 cali.

Był za ponad 6800 zł, reszta w bonach. To jednak zasadnicza różnica bo nie każdy ma potrzebę domawiania czegoś "na siłę", żeby te bony wykorzystać.

Co nie zmienia faktu że to była dotychczas najlepsza oferta na ten telewizor.

Masz na wydanie 5 lat, karta jest na okaziciela, można jej saldem dowolnie dysponować w ramach całej oferty MM i Saturna, w ostateczności można ją sprzedać. Niemal jak gotówka. Choć zgadzam się, że nie dokładnie jak gotówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ci jeszcze napiszę że kupiłem ten tv na firmę i właściwie zapłaciłem 5446,34  zł netto resztę dopłaciło państwo;)6C9A977C-E80F-4EA0-8C15-19631DAAF284.thumb.png.c4d003f2053ec14342cb3f01473213a5.png

Edytowane przez Adam Jurgowiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Adam Jurgowiak napisał:

To ja ci jeszcze napiszę że kupiłem ten tv na firmę i właściwie zapłaciłem 5158 zł netto resztę dopłaciło państwo;)

Ja tam nikomu w portfel nie zaglądam ale uważałbym z takimi deklaracjami na publicznym forum zważywszy na to co skarbówka ostatnio odwala z np.: weselami gdzie nowożeńcy i ich darczyńcy są ciągani po urzędach i muszą spowiadać się grzeczniutko co jak dali i dostali. Wystarczy kilka zdjęć na mordeczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Adam Jurgowiak napisał:

Ale ja faktycznie kupiłem go do firmy na małą salkę konferencyjną.

Nie chcę Cię martwić, ale w takim razie był to fatalny wybór. Kąty widzenia w tym telewizorze są fatalne i lepiej już było kupić jakiegoś IPSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, blablabla napisał:

Nie chcę Cię martwić, ale w takim razie był to fatalny wybór. Kąty widzenia w tym telewizorze są fatalne i lepiej już było kupić jakiegoś IPSa.

Pozwól mu uniknąć udzielania odpowiedzi na niezręczne pytania ?

Niech mu w tej sali konferencyjnej służy! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, skorzystałem z okazji i stałem się szczęśliwym (oby!) posiadaczem TV, soundbaru i jeszcze jakichś drobiazgów - z nieźle przecenioną "full" gwarancją (30%).

Pozwólcie, że po wieczorze pełnym wrażeń (nie tylko związanych z zakupem) podpytam użytkowników XF90:

1) HBO GO - do ogarnięcia, czy nie? (widziałem dziesiąt wątków, ale finalnie wychodzi na to, że tylko nieoficjalnie, korzystając z miliona różnych skomplikowanych - dla mnie -  procedur; czy ktoś może łopatologicznie pokierować step by step)
2) połączenie IOS <> TV <> soundbar (na Apple Store nie znalazłem oficjalneh appki, natomiast jest mnóstwo nieoficjalnych - niestety z niskim rankingiem użytkowników); jak najlepiej połączyć te urządzenia? (=leżę, nie mam pod ręką pilota a chcę podgłośnić/przełączyć coś w TV),
3) na szarym tle, we wszystkich rogach widzę... hmmm... niepokojące odbarwienia - to normalne?
4) TV jest z 08.2018. Na stronie Sony widzę aktualizację z, bodajże, października. Rozumiem, że wrzucam na pen'a i wywołuję aktualizację (tak?); warto aktualizować (pytanie niby banalne, ale wertując liczne strony, OIDP natrafiłem na negatywne opinie dot. ostatniej aktualizacji).

Być może część pytań wzbudziła uśmiech na coponiektórych twarzach, ale pisze do Was leciwy już użytkownik, któremu do tej pory wystarczyła pierwsza generacja FULL HD :)

Z pozdrowieniami :)

P.S. jutro sięgnę po instrukcję i być może na kolejne pytania znajdę proste odpowiedzi, ale tak na szybko - jak wymusić dźwięk (z automatu) TYLKO z soundbaru, wyłączając dźwięk z TV?
P.S.2. jest opcja słuchania na soundbarze, np. Spotify z komórki (sparowane, przetestowane), równocześnie oglądając (bez dźwięku) jakiś zewnętrzny materiał (BlueRay/dekoder)?

Ad vocem: TV nie odtwarza (na przeglądarce www) GO.CYFROWYPOLSAT - normalne? Jakaś blokada jest?
Loguję się, wybieram kanał, ale wywołując transmisję widzę tylko kółeczko a po chwili komunikat z jakimś błędem (nie zapisałem numeru) - niestety dotyczyło to kanału, na jakim nasze Orzełki stawiali czoła Portugalczykom (spoiler: i dali radę :)) - w nerwach sprawdziłem losowo inne, niesportowe kanały - to samo.

Sprawdzę jeszcze NC+ GO, ale zaiste irytuje brak oficjalnych appek (CP, NC+, HBOGO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@akcent

1) na chwilę obecną nie ma oficjalnej apki HBO GO na aktualne wersje android TV. Są niby jakieś opcje, żeby uruchomić ją za pomocą Kodi, ale jak dla mnie to żadne rozwiązanie i nawigowanie po takiej aplikacji jest strasznie mozolne i niewygodne. Jak masz np. konsolę PS4 to możesz odtwarzać materiały HBO GO z niej ;)

2) nie wiem czy dobrze Cię rozumiem - muzykę do soundbara możesz streamować np. za pomocą bluetooth (utrata jakości, kiepska opcja, nie polecam). Dużo lepszą opcją (jeśli posiadasz Spotify) jest opcja spotify connect. Jeśli chodzi o tradycyjną obsługę TV za pomocą smartfona to jest sobie taka działająca totalnie beznadziejnie aplikacja dostępna tutaj (na dole masz link do appstore) - LINK

3) to szare tło z jakiego źródła? Jeśli podczas przełączania kanałów czy w menu głównym to nie ma się czym martwić. Gorzej jeśli sytuacja występuje przy zapodaniu do TV jednolitego szarego koloru z dobrego źródła (z włączonym wygaszaniem lokalnym). Nie wyraziłeś się precyzyjnie. Kwestia odbarwień może też występować przez delikatne nawet odchylenie się od telewizora (beznadziejne kąty widzenia). Zobacz jak wygląda sprawa gdy patrzysz na swoje szare tło idealnie na wprost.

/edit

Jeśli chodzi Ci o zaciemnienia we wszystkich rogach ekranu na dość jasnym tle to jest to normalne i nie ma się czym martwić. Taki bonus Sony (efekt winiety) w ich flagowych modelach LCD i niektórych OLEDach.

4) aktualizację możesz zrobić - jak najbardziej. Po prostu wrzuć na pendrive wypakowany plik pobrany ze strony Sony i będzie ok. Testowałem ją dość dogłębnie. Sony wyjątkowo nic z nią nie spieprzyło ;)

Edytowane przez blablabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...