Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.10.2023 o 17:22, Adaxis napisał:

Czyli niby telewizor 4k i rozdzielczość 3840×2160, ale pomimo szybkość internetu 400 Mb/s, filmy 4K otrzymuję jako FHD  z 2160 -czy to jest OK, czy powinienem coś ustawić w TV/Netflixie dla 4K, aby uzyskać prawdziwe  4K (3840×2160)?  Jak to interpretować? 4K=Ful HD??
Czy z płyty Blu-Ray 4K  otrzymam prawdziwe 3840×2160? Pozdrawiam

 

Generalnie szybkość internetu, który mamy u dostawcy nie ma nic wspólnego z jakością, która oferuje nam serwis VOD pokroju Netflyxa, Dizneja czy HBO.

4K z płyty bluray to hiper jakość, z serwisu VOD to już zależy od serwisu, ale sporo gorzej. 
Bardzo dobra jakość to także filmy na zwykłym bluray (czyli FHD), bo bitrate wysoki jest - ca 28-35Mb/s. Co prowadzi do tego, zwykły bluray z płyty potrafi wyglądać lepiej niż 4K z VOD z niskim bitrajtem. 

PS. Każdy tv dowolny sygnał przeskaluje do natywnej rozdzielczości matrycy, dlatego tak sporo można zyskać na zwykłym bluray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już siły na migające kolory w materiałach Dolby vision na Netflixie.  Dolegliwość dopadła mnie dosyć późno bo dopiero parę miesięcy temu a sieci są tematy o tym od paru lat. Na początku wystarczył reset tv i na tygodnie było dobrze, ale z czasem doszło do tego że praktycznie muszę to robic co 2 odcinki. W sieci widzę że nie ma na to rozwiązania więc zostaje zakup boxa. I tu pytanie. Czy box obsługujący Dolby vision np. Chromecast 4 k będzie nadal w materiałach w tej technologi doprowadzał do migania kolorów czy będzie ok? Zostanie wtedy ewentualne wyłączenie Dolby vision w boxie ale z kolei nie w kazdym jest taka możliwość. Co możecie polecić głównie do Netfilxa (inne apki smigaja na systemie tv bez problemu) z ładnym płynnym obrazem i ewentualna możliwością wyłączenia DV za w miarę rozsądna cenę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pavio01 napisał:

Nie mam już siły na migające kolory w materiałach Dolby vision na Netflixie.  Dolegliwość dopadła mnie dosyć późno bo dopiero parę miesięcy temu a sieci są tematy o tym od paru lat. Na początku wystarczył reset tv i na tygodnie było dobrze, ale z czasem doszło do tego że praktycznie muszę to robic co 2 odcinki. W sieci widzę że nie ma na to rozwiązania więc zostaje zakup boxa. I tu pytanie. Czy box obsługujący Dolby vision np. Chromecast 4 k będzie nadal w materiałach w tej technologi doprowadzał do migania kolorów czy będzie ok? Zostanie wtedy ewentualne wyłączenie Dolby vision w boxie ale z kolei nie w kazdym jest taka możliwość. Co możecie polecić głównie do Netfilxa (inne apki smigaja na systemie tv bez problemu) z ładnym płynnym obrazem i ewentualna możliwością wyłączenia DV za w miarę rozsądna cenę? 

Hmm... ja już dość dawno się  tym nie szarpałem a nawet udało mi się o tym zapomnieć :) Może zależy to od konkretnego tytułu, niektóre mogą być bardziej podatne na ten błąd. Rozumiem, że najnowszą aktualizację już masz zainstalowaną? Na każdym tytule to występuje tak często?

Edytowane przez jarix75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kapusta7 napisał:

Masz może PlayStation 4 lub 5? Mógłbyś sprawdzić jak z konsoli to wygląda.

Mam nawet boxa canal + ale po pierwsze chciałbym sprawdzic coś z Dolby vision a po drugie Netflix na nim nie jest tak płynny ja na tv  w niektórych trudnych dla androida ujeciach np. Las z góry czy morze widzę mikro przycięcia. Pewnie kłania się brak AFR.. Chociaż telewizor też go nie ma ale wygląda to lepiej. 

23 minuty temu, kapusta7 napisał:

 

 

1 minutę temu, jarix75 napisał:

Hmm... ja już dość dawno się  tym nie szarpałem a nawet udało mi się o tym zapomnieć :) Może zależy to od konkretnego tytułu, niektóre mogą być bardziej podatne na ten błąd. Rozumiem, że najnowszą aktualizację już masz zainstalowaną? Z jakiego serwisu oglądasz materiały? Na każdym to występuje tak często?

Głównie Netfilx z dolby vision. Innych materiałów z tym trybem nie oglądam. Aktualne wszystko. Ostatnie 3 seriale to co ok 2 odcinki konieczny pełen restart tv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pavio01 napisał:

 Czy box obsługujący Dolby vision np. Chromecast 4 k będzie nadal w materiałach w tej technologi doprowadzał do migania kolorów czy będzie ok? Zostanie wtedy ewentualne wyłączenie Dolby vision w boxie ale z kolei nie w kazdym jest taka możliwość. Co możecie polecić głównie do Netfilxa (inne apki smigaja na systemie tv bez problemu) z ładnym płynnym obrazem i ewentualna możliwością wyłączenia DV za w miarę rozsądna cenę? 

Apple TV, możesz ustawić sobie dowolna rozdzielczość i jakość, włączy/wyłączyć HDR/DV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz używać c+ online to także polecam  TV. Obsługa jest bardzo przyjemna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, kapusta7 said:

Masz może PlayStation 4 lub 5? Mógłbyś sprawdzić jak z konsoli to wygląda.

PS4 i PS5 nie wspierają Dolby Vision.

4 hours ago, pavio01 said:

Nie chce c+, tylko Netflixa z szalajacym Dolby vision lub bez. 

Trudno powiedzieć czy będzie działać poprawnie bo problem może być z apką albo z telewizorem. Generalnie każdemu polecam kupić boxa bo apki będą ulepszane tak długo jak urządzenie jest sprzedawane a boxy mają dłuższą żywotność na półkach sklepowych niż telewizory. Tak że kupując boxa nawet jeśli okaże się że problem z telewizorem to box i tak zostanie i będzie działał lepiej. 

A w kwestii samego boxa, używam Amazon Fire Cube i działa całkiem fajnie jeśli nie masz awersji do Amazona. Co prawda nie do końca Android ale wystarczająco zbliżony żeby można było zainstalować Google Play. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zauważył jakieś wady korzystania np z chromecast 4k w naszym tv? Płynność systemu i aktualizacje będą raczej na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja, żadnych :)

używam chromecast 4K, na początku miał być tylko do oglądania netflixa z wyłączonym  Dolby Vision, aktualnie używam do reszty streamingów, pilot fajnie działa, no i jest googole tv zamiast android tv,  najpierw kupiłem MiStickTV ale szybko zmieniłem bo mulił, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o nim myślałem. Jak się sprawdza? Zadowolony jesteś? Filmy na netflix płynne i dobry obraz? A jak zostawisz w chromcascie Dolby vision włączone to też migaja kolory? Bo się zastanawiam czy to wina typowo ekranu naszego tv czy softu w nim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam ustawione DV na chromecast to też miga, chyba mniej i inaczej, ale jednak wkurza, więc ustawiłem sztywno na 4k, ale pamiętaj, że tylko jedno hdmi działa i trzeba 4k aktywować, ogólnie działa płynnie, jestem zadowolony,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tv/gniazdo HDMI obsługuje DV a pomimo tego miga Wam obraz, to kupcie porządny kabel znanej marki i nie będzie nic migało. 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2023 o 14:24, pavio01 napisał:

Chyba 2 są 4k a jedno arc. Pod który masz podłączone? 

tak, sprawdzilem, są dwa: hdmi 2 i 3, ja mam podpięte pod nr2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej tak :)

kup przez neta, zawsze możesz oddać, przy zakupie sprawdź jaka wtyczka, jak kupowałem na x-kom, była usa ale w zestawie od razu dodawali adapter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dłuższego czasu nie śledzę wątku, a nurtuje mnie jedna kwestia. Czy po wyłączeniu tv (oczywiście stan czuwania) wyjscie optyczne cały czas "swieci" w Waszym TV, bo u mnie tak. Mam drugi TV tcl na andku i tam, normalnie sie wyłącza optyk po wyłączeniu. Problem jest taki, że musiałem soundbara podpiąć optykiem i po wyłączeniu tv soundbar nie przechodzi w stan czuwania, bo dostaje cały czas sygnał z TV. W tlc dziala wszystko jak powinno przez optyka, włączam tv wzbudzą się belka, wyłączam tv belka po 10 min przechodzi w stan czuwania. Może w sony trzeba coś przestawić, nie wiem eco Mode czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tv wyłącza urządzenia podłączone do hdmi. Nie wiem, czy z optykiem to też tak działa. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam. Niestety mój xf90 powiedział papa. Prawie 5lat bez 20dni. I się zastanawiam nad sony x90L a samsungiem s90c, może ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi tv. Z góry dzięki, za jakieś pomocne porady.

Edytowane przez DawidP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...