Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, kepa416 napisał:

Aktualizacje aplikacji czy TV?

Bo jeśli chodzi o TV to na pewno wpływ miała ta duża przed ostatnia. Bo obecnie ta z przed kilku dni nic nie złego nie zrobiła.

Chodzi mi o tv żeby znowu czegoś nie zepsuło.. teraz musiałem wszystko na nowo ustawiać i instalować żeby TVN Player naprawić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na stronie Sony, w specyfikacji naszego tv jest napisane, że maksymalnie 60hz obsługuje? Zamieszczam fragment ze specki:

OBSŁUGIWANE SYGNAŁY WIDEO

Sygnał HDMI™: 4096 × 2160p (24, 50, 60 Hz), 3840 × 2160p (24, 25, 30, 50, 60 Hz), 1080p (30, 50, 60 Hz), 1080/24p, 1080i (50, 60 Hz), 720p (30, 50, 60 Hz), 720/24p, 576p, 576i, 480p, 480i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nie zadziała z konsolą przy 120Hz. Tak przynajmniej było z poprzednimi XBox'ami. Nie powinno być problemów z pecetami. 

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f

 

Cytat

Also a note for Xbox One X and Xbox One S owners: 120 Hz from the Xbox will not work with this TV (and all 2018/2017 Sony's we've tested), because the TV requires a forced resolution for 120 Hz to be displayed.

 

Edytowane przez Tomek398
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa! W tym artykule jest też inny wpis:

,,Update 06/12/2018: It turns out 1080p @ 120Hz is possible, when the Xbox's connection type is changed from Auto-detect (Recommended) to HDMI: (Xbox > Settings > Display & sound > Video fidelity & overscan > Display > Connection > HDMI). Unfortunately in this mode 4k, HDR, 50 Hz and 24 Hz aren't possible, so this mode is only recommended when the higher refresh rate of 120 Hz is more important to you than these other features "

Sprawdziłem i 120hz działa aż do 1440p. Oczywiście tracimy też hdr.  Moim zdaniem 4k i 60hz + hdr jest najlepszą opcją ale jak ktoś potrzebuje 120hz i liczy się ze spadkiem jakości obrazu to może wykorzystać ten sposób. Potwierdzam, że u mnie działa z xbox series x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji pojawiły mi się dziwne problemy z oddtwarzaniem plików z pendrive:

1. W przypadku MX playera, pojawia się informacja, że format dźwięku EAC3 jest nie obsługiwany - co wydaje się absurdalne, do aktualizacji wszystko działało poprawnie

2. VLC natomiast poprawnie odtwarza dźwięk, jednak kolory są spaprane.

Czy ktoś spotkał się już z takimi rzeczami? Zastanawiam się czy nie zresetować TV do ustawień fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, KD-65XF9005 mam od roku i dopiero teraz chcę podpiąć LAN (był na WiFi) i tu problem prawdopodobnie stąd, że sieć jest rozbudowana: 1.Router główny -> 2.AP -> 3.Switch ->4.TV. Dla tej sieci DHCP ma router główny. B. proszę o podpowiedź jak mam to ustawić, żeby zaskoczyło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, okazało się, że wtyk RJ-45 nie kontaktował. Wynik testów jednak nie powala, wychodzi ok 40 Mb/s i ping 15 ms , a na 15-letnim Dellu osiągam na tym samym kablu 170 Mb/s i ping 2ms. Co zrobić by uzyskać max możliwą szybkość na tym TV?, bo przecież jest tam karta 100 Mb/s...

Edytowane przez Adaxis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, na "100" tylko 20-30 Mb/s daje radę, a na "5Ghz" podobnie, a nawet 10 letni Laptop ciągnie maxa. :( Czy to nie jest czasami podstawą do reklamacji, nie powinno być przynajmniej 80 Mb/s na karcie "100"?

Router WiFi stoi dosłownie w pobliżu TV. Ew. czy jest możliwość podmiany karty sieciowej na "1GB" ?

Edytowane przez Adaxis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy czym się sprawdza prędkość internetu. Na jednych stronach wychodzi 40 a na innych 90 przy łączu 100Mb/s. Tak czy siak wolę kabel chociaż router stoi obok telewizora. Przewagę widać choćby przy YouTube z filmami 4k, gdzie widać, że na kablu pasek buforowania jest wyraźnie szybszy. Może lepsze routery dałyby inny wynik ale jest jak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Adaxis napisał:

OK, okazało się, że wtyk RJ-45 nie kontaktował. Wynik testów jednak nie powala, wychodzi ok 40 Mb/s i ping 15 ms , a na 15-letnim Dellu osiągam na tym samym kablu 170 Mb/s i ping 2ms. Co zrobić by uzyskać max możliwą szybkość na tym TV?, bo przecież jest tam karta 100 Mb/s...

Na kablu bezwzględnie połączenie powinno wyciągać prędkość około 96Mb/s jeśli tylko przepustowość łącza internetowego jest na tyle wysoka. Proponuje uruchomić na TV Internet Browster wejść na stronę www.speedtest.pl i uruchomić test. U mnie w ten sposób pokazuje prawidłowe prędkości ale ping znacznie zawyżony (150ms zamiast 9 ms), pewnie to wina kiepskiej przeglądarki w ATV. W ustawieniach Netflixa jeśli korzystasz to również można sprawdzić prędkość połączenia z ich serwerami. Nie ma możliwości podmiany sieciówki w TV niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy. W międzyczasie wyczytałem, że głównym powodem może być niewyrabianie się procesora, więc należałoby go odciążyć   Jakieś wskazówki?

Korzystałem z zainstalowanego programu Speedtest, a rzeczywiście Speedest.pl na InternetBrowser daje ok. 90 Mb/s, co mnie b. ucieszyło i wolę LAN , niż 5GHz  :)  ale za to również koszmarne pingi rzędu 150 ms pokazuje -czy prawdziwe?.

Z jakiej lekkiej przeglądarki korzystacie pod androidem w TV Sony?

 

 

Edytowane przez Adaxis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, pavio01 napisał:

Naprawdę ktoś korzysta z przeglądarki w TV? 

No ja pierwszy raz skorzystałem dla załadowania strony speedtest.pl :D
Babcie mają to do siebie, że słyną z żelaznej cierpliwości ;)

47 minut temu, Adaxis napisał:

Dzięki Koledzy. W międzyczasie wyczytałem, że głównym powodem może być niewyrabianie się procesora, więc należałoby go odciążyć   Jakieś wskazówki?

Korzystałem z zainstalowanego programu Speedtest, a rzeczywiście Speedest.pl na InternetBrowser daje ok. 90 Mb/s, co mnie b. ucieszyło i wolę LAN , niż 5GHz  :)  ale za to również koszmarne pingi rzędu 150 ms pokazuje -czy prawdziwe?.

Z jakiej lekkiej przeglądarki korzystacie pod androidem w TV Sony?

 

 

Myślę, że ten ping na speedtest jest błędnie wyliczany, można by poszperać za innymi testami dla porównania jeszcze. Kwestia chyba tego po jakich serwerach lecą te pingi.

Edytowane przez jarix75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też 1-raz skorzystałem z przeglądarki, nawet nie mogłem jej znaleźć i też dla Speedtestu :)   Na przegladarce osiagam ok. 90 Mb/s i to jest ok. 3x lepiej niż na 5G, bo na 2.4 to było 203 Mb/s i stąd te poszukiwania :)

Tzn. na 2.4GHz było 2-3 Mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej przęglądarki trzeba się po prostu nauczyć. Jak już się połapie co i do czego, to jest naprawdę niezła. Dla mnie brakuje tylko możliwości ściągania i zapisywania przez nią plików, np. filmów z internetu. No chyba, że jeszcze nie wiem jak to zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jest dla Sony jakaś aplikacja w androidzie dot. monitorowana/sprawdzenia/optymalizacji pracy systemu? Procesor, pamięć, śmieci, itp??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę ktoś korzysta z przeglądarki w TV? 

Oczywiście. 

Może nie tak jak na komputerze ale do lekkich zastosowań, jak najbardziej.

Są serwisy filmowe na stronach www, dostępne tylko z przeglądarki.

Wystarczy myszka bezprzewodowa i obsługa takowej jest bardzo łatwa i szybka.

W LG jest dobry pilot, do takiej obsługi a w Samsungu zwykła myszka bezprzewodowa, działa świetnie.

 

Nie wiem jak w Sony, to wygląda...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adaxis napisał:

Z jakiej lekkiej przeglądarki korzystacie pod androidem w TV Sony?

Używam Puffin TV Browser. Fakt dość sporadycznie. Posiadam klawiaturę bezprzewodową z touchpadem.

Mam z kolei pytanie czy działa wam w aplikacji Media Player pokaz slajdów z pendrive ? W moim xf9005 niestety aplikacja się wywala po ok. 20 czy 30 zdjęciach i wówczas nie działa wcale. Jedynie jest podgląd miniatur. Trzeba wówczas na chwilę wyjąć wtyczkę zasilania TV aby się zrestartował. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś sprawdził u siebie.

Przyznam, że zależało mi po aktualizacji do Android 9, aby korzystać z Media Player bo tylko aplikacja od Sony wyświetla zdjęcia w rozdzielczości 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowy nie dam ale u mnie też z plaerem dzieją się dziwne rzeczy na 9-ątce. Nie wiem czy to wina sprzętu, czy moja ale nie jest ok...  A po co wtyczka z kontaktu, przecież masz mięki reset przez przytrzymanie przycisku power na pilocie ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Janusz Bobrow napisał:

Głowy nie dam ale u mnie też z plaerem dzieją się dziwne rzeczy na 9-ątce. Nie wiem czy to wina sprzętu, czy moja ale nie jest ok...  A po co wtyczka z kontaktu, przecież masz mięki reset przez przytrzymanie przycisku power na pilocie ?

Dzięki za podpowiedź z tym przyciskiem do miękkiego resetu. Wprawdzie już gdzieś o tym czytałem, ale dopiero teraz wypróbowałem😁

Co do problemu jaki opisywałem z wywalaniem aplikacji Media Player przy pokazie slajdów, zdaje się znalazłem przyczynę. Otóż gdy wyjąłem z drugiego USB ten mały "odbiorniczek" od klawiatury bezprzewodowej pokaz slajdów idzie i aplikacja nie wywala. Trochę dziwne, że to ma wpływ, ale najwidoczniej tak jest (może tylko u mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mordę... Też mam takie coś w gnieździe obok - od pilota z myszą żyroskopową. Na poprzednim sofcie wszystko grało a teraz potrafi nieźle zdenerwować. Trzeba sprawdzić, czy wyjęcie coś zmieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...