Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

Cytat

Firmware update to v6.7140 for US, Canada, Argentina, Puerto Rico, Mexico, Chile, and Peru

Benefits and Improvements

- Combines the Video, Album, and Musicapps into the Media Playerapp
Note:After the update, the Appmenu will display the Musicand Media Playerapps only, but will contain all the content from the Video, Album, and Musicapps.
- Adds support for HEVC 100/120Hz in USB video playback
- Removes the WPSfunction
- Adds support for the Android™ 9.0 Pie Settingmenu tree
- Redesigns the Settingmenu
- Improves general performance of the TV

Previous Benefits and Improvements

The following benefits and improvements are also included in this update.

- Fixes an issue where the TV will not respond to the remote
- Fixes an issue where the TV freezes after performing an OS update
- Resolves an issue where the WiFi® connection fails after updating the TV software to Android™ 8.0 Oreo

Czekamy na Europę i XF90 :) Jeszcze niech tylko dodadzą Dolby Vision w PS5 dla płyt UHD i Netflixa oraz Dolby Atmos dla Netflixa i pozamiatane jak dla mnie ;)

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz marzenia... jedyne co może dostać to DV dla netflixa i atmosa, o płytach zapomnij.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, D4r3KS napisał:

Masz marzenia... jedyne co może dostać to DV dla netflixa i atmosa, o płytach zapomnij.

DV dla netflixa????? Przecież to jest od dawna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Tomek398 napisał:

DV dla netflixa????? Przecież to jest od dawna

jesteś pewien "Dolby Vision w PS5 dla płyt UHD i Netflixa" ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa :-) PS5.....

A po co się w to bawić skoro w TV jest Netlix w DV?

Edytowane przez Tomek398

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podłączyłem Xbox series X. Mimo, że trzeba poczekać na nowsze gry, to i tak wygląda to pięknie (np nowy Assassin). Polecacie zmieniać jakieś konkretne ustawienia pod konsolę poza zmianą trybu obrazu na tryb gra? (Wcześniej nie grałem na tym tv).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie przypominam sobie aby ostatnie aktualizacje zmieniały cokolwiek w jakości obrazu. Może po prostu poprzestawiałeś sobie ustawienia. 

Niestety trochę się posypała jakość .... Widać to szczególnie na DV Netflixa , duża utrata detali


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli widzisz to głównie na Netflix to prędzej tu szukałbym winy. Zwłaszcza, że Netflix eksperymentuje coś z nowym sposobem kompresji, który ma rzekomo sprawić, że przy niższym bitrate ma być zapewniona podobna jakość obrazu (na razie działa to tylko na niektórych produkcjach). Tyle, że nawet w newsie na portalu były pokazane screeny, że utrata detali jednak jest zauważalna.

Ja mam aktualną wersję oprogramowania i nie widzę spadku jakości obrazu przy oglądaniu TV satelitarnej czy filmów Bluray/4K. Netflixa oglądam akurat z Shield TV Pro, który ma funkcję upscalingu AI więc tu nie jestem za bardzo w stanie jednoznacznie stwierdzić czy coś się pogorszyło. Na wiosnę gdy była akcja z obniżaniem bitrate było widać to od razu, a teraz wróciło do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem to właśnie  świeżo po wykonaniu aktualizacji.

- ciemne sceny stały się jeszcze ciemniejsze

-lokalne wygaszanie działa nieprawidłowo. Jest to widoczne do tego stopnia, że rozjaśnione obszary potrafią przenikać przez obiekty (np. ludzi). W dodatku, w ciemnej scenie, jeżeli na krawędzi ekranu pojawi się jasny obiekt (np. lampa) to na obszarze 20-25 cm biel przebija przez czerń. Ma się wrażenie, że obraz ogląda się jakby za mgłą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zauważyłem to właśnie  świeżo po wykonaniu aktualizacji.
- ciemne sceny stały się jeszcze ciemniejsze
-lokalne wygaszanie działa nieprawidłowo. Jest to widoczne do tego stopnia, że rozjaśnione obszary potrafią przenikać przez obiekty (np. ludzi). W dodatku, w ciemnej scenie, jeżeli na krawędzi ekranu pojawi się jasny obiekt (np. lampa) to na obszarze 20-25 cm biel przebija przez czerń. Ma się wrażenie, że obraz ogląda się jakby za mgłą.
 

Dokładnie tak to wyglada. Znowu zrąbali coś w ramach poprawek błędów ..... Ręce opadają na tych bałwanów którzy tam siedzą ....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, no to może faktycznie coś skopali. Ja jak pisałem używam Netflix na Shield TV i niezależnie czy to SDR, czy HDR10, czy Dolby Vision takich problemów u siebie nie zauważyłem

Edytowane przez PrzemekKRK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Godzinę temu, pavio01 napisał:

Robił już ktoś? Wiadomo czy aktualizacja ma jakiś wpływ na obraz?

Wyjdę z psem i zrobię...

EDIT

Zostało gdzieś 20% do końca i potem restart.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, nie widzę problemów, pokazuje w informacjach wersję 9 i poprawki bezpieczeństwa z sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, pavio01 napisał:

Zainstalowałem i żadnych widocznych zmian a miało być przeprogramowane menu. 

Pewnie chodziło o menu w ustawieniach.
Generalnie jestem trochę rozczarowany. Myślałem, że to będzie jakiś "game changer" jeśli chodzi o media playera, ale nadal nie obsługuje smb i w zasadzie żadnych dodatkowych opcji w nim nie zauważyłem - 0 ustawień. Szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Zainstalowane, oprócz Android 9 i świeższych zabezpieczeń, odtwarzacza multimedialnego oraz Oferty bonusowej nic nie ma, przynajmniej ja jestem na tyle ślepy. Prędkość działania interfejsu bez zmian, DV bez zmian, HDR bez zmian...

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolby Vision tryb jasny/ciemny? Brak?

 

Szkoda, też liczyłem na gamechanger. No, ale może chociaż po aktualizacji powróci jakość obrazu, którą straciłem po ostatniej aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z aktualizacjami,.to trzeba ostrożnie.
Bardzo często jest tak, że jedno naprawią, drugie zepsują.
W.samsungu 2018 teraz YouTube 4k popsuli.
Na szczęście wyłączyłem automatyczne aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Możecie proszę sprawdzić tryb Kino Pro oraz Gra, mianowicie jaki macie poziom Gama na domyślnych/fabrycznych ustawieniach?

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie
Możecie proszę sprawdzić tryb Kino Pro oraz Gra, mianowicie jaki macie poziom Gama na domyślnych/fabrycznych ustawieniach?
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Z poważaniem

Przecież możesz sobie każde ustawienia z osobna zresetować do ustawień początkowych


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

4 minuty temu, reymonta22 napisał:

Przecież możesz sobie każde ustawienia z osobna zresetować do ustawień początkowych emoji16.png

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No właśnie dlatego pytam, bo po aktualizacji Kino Pro ustawia mi na -2 Gamma, a Gra na 0 Gamma. Aż nie chce mi się wierzyć, że -2 Gamma ustawia. U Ciebie też jest -2 Gamma?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...