Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Tomek398 napisał:

4.5 tysiąca za 65 cali to świetna cena. On ma 60 stref. 

ok właśnie chciałem poprawić na 60 :) 55xf9005 ma ich 48

aktualizacja z 7.10.2020

Dla modelu X900F:
  • Rozwiązuje problem polegający na tym, że telewizor nie reaguje na pilota

  • Rozwiązuje problem polegający na zawieszaniu się telewizora po wykonaniu aktualizacji systemu operacyjnego

  • Rozwiązuje problem polegający na tym, że połączenie Wi-Fi® nie działa po aktualizacji oprogramowania telewizora do systemu Android ™ 8.0 Oreo

  • Rozwiązuje problem polegający na zawieszaniu się telewizora podczas uruchamiania i wyświetlaniu czterech kółek na ekranie

  • Poprawia ogólną wydajność telewizora

  • Rozwiązuje problem, w którym nie ma dźwięku z telewizora podczas przesyłania przez domowy system audio (listwa dźwiękowa, amplituner A / V itp.)

  • Poprawiono menu ekranu głównego w celu ułatwienia obsługi

  • Ulepszono funkcję wyszukiwania treści związanych z transmisjami za pomocą Google Assistant ™

  • Poprawia wygląd i użyteczność menu paska zawartości (wyświetlanego po naciśnięciu przycisku [DISCOVER] na pilocie)

  • Poprawia użyteczność aplikacji Wideo / Muzyka / Zdjęcia

  • Dodaje funkcję skrótu do menu dostępności (naciśnij i przytrzymaj przycisk [MUTING] na pilocie przez trzy sekundy, aby włączyć / wyłączyć funkcje ułatwień dostępu)

  • Poprawiono projekt klawiatury i zapewnia odpowiednią klawiaturę programową dla każdego języka systemu

  • Usuwa usługę PlayMemories Online ™, pierwotnie zawartą w aplikacji Album

  • Usuwa konfigurację włączania / wyłączania protokołu IPv6 (protokół IPv6 jest teraz obsługiwany automatycznie)

  • Usuwa PlayStation ™ Video z linii wstępnie zainstalowanych aplikacji (dostępnych do pobrania w razie potrzeby)

  • Pozwala uniknąć problemu polegającego na tym, że obraz telewizyjny jest słaby po aktualizacji oprogramowania

  • Rozwiązuje problemy z jakością obrazu podczas oglądania treści Dolby Vision ™ w aplikacji Netflix®

  • Rozwiązuje sporadyczny problem z DTV 1080i

  • Rozwiązuje problem, w którym czasami nie słychać dźwięku podczas odtwarzania filmu UHD BD „Dunkierka”

  • Poprawia wydajność wideo

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2020 o 17:59, kepa416 napisał:

No tak do tego po nowej aktualizacji nie mgle uruchomić Player.pl. Wyłącza się od razu po włączeniu

Błąd naprawiłem, okazało się że Hbo i Sportify też się nie uruchamiało. Albo wyłączyłem coś po drodze w aplikacjach albo coś przy aktualizacji się stało. Po przywróceniu ustawień wszystko działa jak wcześniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kepa416 napisał:

Błąd naprawiłem, okazało się że Hbo i Sportify też się nie uruchamiało. Albo wyłączyłem coś po drodze w aplikacjach albo coś przy aktualizacji się stało. Po przywróceniu ustawień wszystko działa jak wcześniej. 

ja nie mogę wgrać aktualizacji ani usb ani online co nie tak robię? Jak wkładam pena to jest do wyboru audio filmy dane nagrywanie, po resecie nie zaczyna upgrade a online pobrało pliczek - reset i podniósł sie na starym systemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowales plik sprawdziłes czy ma odpowiedni rozmiar i czy plik jest w głównym katalogu tzn bez katalogu wrzucony bezpośrednio na pendrive i powinien sam wystartować spróbuj z wejsc USB z tylu tv koło hdmi 2

Czy USB ma system plików fat32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie mogę wgrać aktualizacji ani usb ani online co nie tak robię? Jak wkładam pena to jest do wyboru audio filmy dane nagrywanie, po resecie nie zaczyna upgrade a online pobrało pliczek - reset i podniósł sie na starym systemie
A może inny pen drive. Rozumiem że chodzi o te ostatnia aktualizacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przy aktualizacji również miałem problem wykryciem aktualizacji na pendrive. Pomogło sformatowanie go do FAT32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, agmuz napisał:

pen 128gb extfat zobacze na mniejszym usb

Plik aktualizacji musi być wypakowany z archiwum.
Pen lepiej zastosować o małej pojemności sformatowany do FAT32.
Jeśli po rozpakowaniu rozmiar pliku będzie się zgadzał i powyższe warunki spełnione to musi polecieć, nie ma wyjścia :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jarix75 napisał:

Plik aktualizacji musi być wypakowany z archiwum.
Pen lepiej zastosować o małej pojemności sformatowany do FAT32.
Jeśli po rozpakowaniu rozmiar pliku będzie się zgadzał i powyższe warunki spełnione to musi polecieć, nie ma wyjścia :)
 

nie pyka to chyba stary system - wczoraj kupiony pobrał automatycznie do tej wersji 

 

IMG_0048.JPG.0a25ace7e150b10c7e0757171e7d38c5.JPG

 

 

IMG_0049.JPG.cf73526e44263482a06eddacd4e73987.JPG

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Sony dla modelu XF9005 pisze tak:

Sprawdź wersję oprogramowania

Oprogramowanie może już być zaktualizowane. W razie wątpliwości z łatwością sprawdzisz obecną wersję oprogramowania, wykonując poniższe czynności:

1.    Naciśnij przycisk [HELP] na pilocie.
2.    Na ekranie, pod nazwą modelu, pojawi się numer wersji oprogramowania.

Jeśli wersja oprogramowania ma numer „PKG6.6575.xxxx”, zainstalowana jest najnowsza wersja oprogramowania, a aktualizacja jest zbędna.

PS. Wersja „PKG6.6575.xxxx” jest z 7.10.20

 

Edytowane przez And.N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kepa416 napisał:

To co masz teraz to jest aktualne.

ok, oczekiwałem 9 i daty 7.10.2020 czyli nie ma 9 andka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, takie pytanko, czy jest jakaś aplikacja do zdjęć (oprócz systemowej Album), która potrafi wyświetlić zdjęcia z pendrive w rozdzielczości 4K na TV XF9005 ? Próbowałem wielu, ale wszystkie skalują do FHD.

Sony Album jest o tyle niewygodny w użyciu, że wyświetla zdjęcia według daty/godziny wykonania zdjęcia. Czyli wyświetlając zdjęcia (pokaz slajdów), na początku wyświetlają się te wykonane na końcu. Nie ma tam opcji aby wyświetlić zdjęcia według nazwy (numeru) pliku.

Edytowane przez And.N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, agmuz napisał:

ok, oczekiwałem 9 i daty 7.10.2020 czyli nie ma 9 andka 

Android 9 ma być później w tym roku. Pewnie raczej bliżej końca roku. A kto wie czy nie przesunie się na początek 2021

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ustawienia obrazu są osobno dla każdego wejścia ustawione?

Widzę że ustawiłem sobie profil standardowy a przy podłączeniu hdmi nie ma tych ustawień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tv znalazł aktualizacje, ściągnął ją i nie chce zainstalować po ponownym uruchomieniu, wyłączeniu tv, nawet go na 2-3 minuty wyłączyłem z prądu i nic.

W wakacje kojarzę, że pilotem miałem gdzieś opcje wyłącz tv i zainstaluj aktualizacje, teraz tej opcji nie widzę.

16 minut temu, Pio36 napisał:

Tv znalazł aktualizacje, ściągnął ją i nie chce zainstalować po ponownym uruchomieniu, wyłączeniu tv, nawet go na 2-3 minuty wyłączyłem z prądu i nic.

W wakacje kojarzę, że pilotem miałem gdzieś opcje wyłącz tv i zainstaluj aktualizacje, teraz tej opcji nie widzę.

Ok, za długo trzymałem przycisk power.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę mógłby może mi ktoś podrzucić listę albo jakiś link  aplikacji które można wyłączyć, żeby android śmigał lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kółka postów masz dyskusje na ten temat. Do tego odnośnik do posta kolegi sprzed kilku lat.

Kiedyś napisałem które aplikacje ja wyłączyłem. System po tym widocznie przyśpieszył: 
 
Tutaj dokładnie

Do tego dorzuć aplikacje kalendarz, kontakty klawiatura japońska i Gboard. I inne których nie używasz na tv jak np. bufor wydruku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, majok napisał:

Mam prośbę mógłby może mi ktoś podrzucić listę albo jakiś link  aplikacji które można wyłączyć, żeby android śmigał lepiej ?

 

Edytowane przez kapusta7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2020 o 20:40, And.N napisał:

Panowie, takie pytanko, czy jest jakaś aplikacja do zdjęć (oprócz systemowej Album), która potrafi wyświetlić zdjęcia z pendrive w rozdzielczości 4K na TV XF9005 ? Próbowałem wielu, ale wszystkie skalują do FHD.

Sony Album jest o tyle niewygodny w użyciu, że wyświetla zdjęcia według daty/godziny wykonania zdjęcia. Czyli wyświetlając zdjęcia (pokaz slajdów), na początku wyświetlają się te wykonane na końcu. Nie ma tam opcji aby wyświetlić zdjęcia według nazwy (numeru) pliku.

Pierwszy raz widzę że oprócz mnie dla kogoś innego także są ważne możliwości wyświetlania zdjęć w TV. Ten temat ćwiczę od 5 lat i nigdy nie udało mi się znaleźć takiej aplikacji o którą pytasz. Sprawdzałem najpierw na SONY KD75-9105C, potem miałem KD75-ZD9 i dopiero teraz kiedy mam KD75-ZH8 z Androidem 9.0 problem zniknął gdyż tu jest nowa jedna aplikacja zarówno do zdjęć, filmów oraz muzyki i tutaj można wreszcie ustawić sortowanie wg różnych opcji. A wyświetlanie na tym TV to nawet 8K. Dodam że próbowałem z KODI także na obecnym TV i tu też zdjęcia są tylko FHD mimo że filmy jak najbardziej w 4K. I dziwne jest też to, że KODI na małym androidowym (5.1) mediaplayerze jednak wyświetla zdjęcia w 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jarmalik napisał:

Pierwszy raz widzę że oprócz mnie dla kogoś innego także są ważne możliwości wyświetlania zdjęć w TV. Ten temat ćwiczę od 5 lat i nigdy nie udało mi się znaleźć takiej aplikacji o którą pytasz. Sprawdzałem najpierw na SONY KD75-9105C, potem miałem KD75-ZD9 i dopiero teraz kiedy mam KD75-ZH8 z Androidem 9.0 problem zniknął gdyż tu jest nowa jedna aplikacja zarówno do zdjęć, filmów oraz muzyki i tutaj można wreszcie ustawić sortowanie wg różnych opcji. A wyświetlanie na tym TV to nawet 8K. Dodam że próbowałem z KODI także na obecnym TV i tu też zdjęcia są tylko FHD mimo że filmy jak najbardziej w 4K. I dziwne jest też to, że KODI na małym androidowym (5.1) mediaplayerze jednak wyświetla zdjęcia w 4K.

Jarmalik dziękuję za odpowiedź. Pozostaje mieć nadzieję, że xf9005 dostanie aktualizację do Androida 9 i tą nową aplikację lub przynajmniej obecna aplikacja Album będzie zaktualizowana i jej funkcjonalność się poprawi. Trochę dziwne, że inne apki nie potrafią wyświetlić zdjęć w rozdzielczości 4K mimo, że jest przecież taka możliwość. Zwłaszcza zawiódł mnie tu KODI, a zainstalowałem nawet wersję 19 i zdjęcia również tylko w FHD (przeskalowane oczywiście na cały ekran, ale to nie to samo). Możliwe, że mało osób przykłada do tego uwagę i nie jest to dla nich zbyt istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się zaczyna dziać z aktualizacją androida do wersji 9.0. Wczoraj została wypuszczona wersja dla US. Kolejna będzie Europa.

 

Mam nadzieję, że jakoś obrazu, która spieprzyła mi się po ostatniej aktualizacji, wróci na swoje miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Łukasz Ginter napisał:

Mam nadzieję, że jakoś obrazu, która spieprzyła mi się po ostatniej aktualizacji, wróci na swoje miejsce.

Nie przypominam sobie aby ostatnie aktualizacje zmieniały cokolwiek w jakości obrazu. Może po prostu poprzestawiałeś sobie ustawienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...