Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Tomek398 napisał:

Przesiadłem się z Sony xf90 na xh95. (...)

Podsumowując, poza kątami widzenia i wyraźnie szybszym dzianiem systemu Android, istotnych różnic między telewizorami nie zauważam. Pozostałe różnice są dla mnie mało istotne albo wcale nie istotne,.   

Dzieki za opis Twoich odczuc po zmianie. Takie subiektywne i indywidualne przemyslenia sa czesto najwartosciowsze :)

PS. A co polecialo w starym xf, ze wymienili Ci na xh ?

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak do ustawień gładkości i czystości upłynniacza ma się ustawienie go w tryb standardowy? Tzn czy tryb standardowy ma jakiś odpowiednik np gładkość 2, czystość 1? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Xisiek napisał:

PS. A co polecialo w starym xf, ze wymienili Ci na xh ?

Szczerze mówiąc to nie wiem 🙂 Zaczeło się od tego że miałem problem z pilotem, a dokładnie z czujnikiem pilota w TV. Po roku normalnego działania zaczął szwankować. Zgłosiłem to i za jakiś czas przyjechał serwisant i go wymienił. To bardzo mała i tania częśc. W czasie tej wizyty tenże serwisant sprawdził menu serwisowe i wyskoczył tam błąd (nie związany z czujnikiem pilota). Nie był wstanie określić czego dokładnie dotyczy. Nie dziwię się bo to był po prostu długi rząd cyferek. Serwisant powiedział że skontaktuje się w tej sprawie z Sony i za kilka dni dostałem SMS z pytaniem czy odpowiada mi wymiana na xh95. W takiej sytuacji oczywiście się zgodziłem ponieważ pomimo tego że ten bład nie dawał żadnych (dla mnie) zauważalnych efektów to w przyszłości, po upływie gwarancji, mogłgym mieć z tego powodu kłopoty np. przy odsprzedaży itd. Przy wymianie był już inny serwisant który powiedział że nie wie czego dotyczył tamten błąd ponieważ nie zajmował się tamtą sprawą i jego rolą jest tylk wymiana TV 🙂

13 godzin temu, peterka20 napisał:

Jakich ustawień upłynniacza używacie dla filmów 4k z Netflixa na Waszych XF9005? Zależy mi na w miarę płynnym obrazie ale bez artefaktów. 

Ja do filmnów nie używam żadnych upłyniaczy, ponieważ bardzo lubię 'filmowy efekt' 24 klatek na sekundę. Tak samo jak nie używam upłynniacza do filmów z płyt blu-ray z tego samego powodu. To kwestia osobitych preferencji. Jeżeli dla ciebie obraz w 24 klatkach jest za mało płynny to polecam ustawić 'Gładkość' na jeden (nie wiecej). Przy tym ustawieniu nie będziesz miał żadnych artefaktów a obraz nabierze płynności. Nie polecam używać do filmów opcji 'czystość' no chyba że oglądasz film biografizczny o tenisistach i chcesz widzieć wyraźne wzory na piłeczce 😉 Oczywiście jak włączysz 'czystość na 1' to nic wielkiego sie nie stanie poza delikatnym przyciemniem ekranu. Jedynie obiekty ruchome będą bardziej wyraźne (ale nie płynne!!!). 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dla kol.Tomek398 za opisanie swoich spostrzeżeń po zmianie modelu XF na XH. Powiem szczerze, jest to miód na moje uszy... Wprawdzie jak kupowałem swojego XF-a to zastanawiałem się jeszcze nad modelem XG ale ostatecznie wybrałem starszy model i teraz już wiem, że podjąłem dobrą decyzję. Trochę najwyżej żałuję, że nie załapałem się na jeszcze starszy model czyli XE 9305. Swoją drogą trochę dziwne, że ponoć najlepszy model zastępuje się słabszymi, no ale cuż widocznie takie mamy już czasy...

Edytowane przez Janusz Bobrow
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Skoro juz jesteśmy przy starszych modelach, to załączam taką ciekawostkę:
https://amp.reddit.com/r/bravia/comments/iz0e77/new_firmware_released_for_sony_905f_in_la_with/

Nowy update. Ci co zainstalowali, piszą że nowy kernel, wiec wyglada nie tylko na nakładkę android 9

Źródła , również te oficjalne, są w komentarzach.

Pozdrawiam. 572e83e35318fd407b0bf909580cabf9.jpg

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ściągnę ten Hiszpański soft i wrzucę przez pendrive będzie to działać bo widzę że dla Polski nie ma tej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż lepiej, że nie będzie . Tego nie da sie cofnąć. Wyszedl na razie tylko w wersji latin. Trzeba czekać.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jakie są różnice między tymi tv? XH9096 VS. XH9005 czyli seria XH90. Próbuje się doszukać różnic i nie widzę jedynie w cenie, a czemu???1475565e2ebec6f92064a6bb161c10a8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić 75 cali xh, skoro ma sie 65 xf. O cale nie chodzi, ale jakbym kupił nowy to 75. Wiem że xh ma hdmi 2.1, a będę kupował ps5, dlatego pytam czy warto..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2020 o 21:57, peterka20 napisał:

Jakich ustawień upłynniacza używacie dla filmów 4k z Netflixa na Waszych XF9005? Zależy mi na w miarę płynnym obrazie ale bez artefaktów. 

Wg. tego opisu (zakładając że jest prawdziwy) aby uzyskac 24 klatki na sekundę bez "szarpania" (Judder) włącz True Cinema i ustaw Film Mode na Medium lub High

 

https://www.avforums.com/threads/sony-motionflow-film-mode-settings-explained-finally.2205593/

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, dziobsson napisał:

Cześć

Skoro juz jesteśmy przy starszych modelach, to załączam taką ciekawostkę:
https://amp.reddit.com/r/bravia/comments/iz0e77/new_firmware_released_for_sony_905f_in_la_with/

Nowy update. Ci co zainstalowali, piszą że nowy kernel, wiec wyglada nie tylko na nakładkę android 9

Źródła , również te oficjalne, są w komentarzach.

Pozdrawiam. 572e83e35318fd407b0bf909580cabf9.jpg

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
 

Zakładając, że będzie to nowy android 9 to jakich pozytywnych zmian można się spodziewać ? Czy będzie to tylko kosmetyka typu inne menu ? A swoją drogą i starsze i nowsze modele mają podobną ilość stref podświetlenia a testy sugerują, że nowsze modele mają ponoć lepsze algorytmy. Można więc zakładać, że gdyby producent tylko chciał, to mógłby je zaimplementować do starszych modeli...

Edytowane przez Janusz Bobrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem, to ogolna poprawa płynności zgłoszona przez niektorych użytkowników. Przemodelowane opcje menu, cały interfejs uzytkownika z Andka 9, nowy odtwarzacz, HEVC 100/120 na usb i to na tyle. Brak airplay, apple tv jak narazie.

Narazie wygląda to na beta testy na żywych uzytkownikach. Typowe dla Sony ... Tym razem w Ameryce Łacinskiej, bo poprzednio dali doopy z błędami w firmware dla US, to nie chcą dolewać u hamburgerów oliwy do ognia

Liczę na to, że jak zawsze, w wersji dla EU coś dodadzą jeszcze. Byle nie dodatkowe glitche

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się swoją opinią na temat kupna tego tv w 2020r, ponieważ w sierpniu kupiłem 2 sztuki xf9005 55 cali (1 dla mnie i 1 dla rodziców). 1 sztuka z media markt, druga z media expert.  Za każdą dałem 3500zl ale do każdej dostałem też 350zl na karcie podarunkowej. Co ciekawe egzemplarz z media markt ma datę produkcji grudzień 2019, a z media expert lipiec 2020, więc nadal je produkują. Z obydwu jestem bardzo zadowolony.  Clouding w zasadzie nie występuje nawet gdy specjalnie go szukam. Lekki blooming, widoczny tylko przy treściach hdr. Moim zdaniem piękna czerń to rekompensuje w 100% a jak ktoś chce czegoś więcej, to musi brać OLED. Mocniej widoczny blooming jest tylko przy białych napisach na Netflix, ale zmiana napisów na półprzezroczyste moim zdaniem zalatwia sprawę (nigdy nie oglądam w całkowitej ciemności, zawsze mam włączoną bardzo delikatną lampkę w salonie). Podsumowując genialny obraz za bardzo dobre pieniądze, nadal jest w czołówce z dużo droższymi tv. Po wyrzuceniu kilku apek nawet Andtoid działa przyzwoicie.  Przycina tylko na YouTube przy filmach hdr 4k 60fps czasami. Moje oczekiwania są spełnione w 100%. Jeśli ktoś szuka tv pod nową konsolę to zabraknie mu jedynie hdmi 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko nie pasuje ciut wolne menu. Może ja jestem zbyt zachłanny ale czasem zbyt mocno zwalnia przy nawigacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te przycinanie na youtube u mnie występuje tylko z filmami od jednego dostawcy "Jacob+Katie Schwarz" czyli filmiki które najczęściej chyba proponuje wyszukiwarka dla pytania o 4K 60fps HDR ( Costa Rica, maroco, itp....) cała reszta filmów w takim formacie idzie bez zająknięcia. Podejrzewam, że to w nich jest jakiś problem a nie w telewizorze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2020 o 15:56, peterka20 napisał:

Po wyrzuceniu kilku apek nawet Andtoid działa przyzwoicie. 

Co konkretnie wyrzuciłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie z których nie korzystałem i które nie są potrzebne do działania.  Niestety nie pamiętam dokładnie.  Na pewno Amazon prime i inne, które wiedziałem do czego służą, a nie były potrzebne.  Nic systemowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z systemów na pewno te od pomocy Sony jak ktoś nie korzysta. Jest jakiś asystent.

Te nieużywane że sklepu play to na pewno to:

Video Play Station.
• Amazon Video.
• Netflix.
• Filmy Google Play.
• Muzyka Google Play.
• Google Input japoński.
• Samba Service Manager.
• Aplikacja demonstracyjna.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No killa już nie ma z tych aplikacji albo są pod inna nazwa.

Czy zamiana tekstu na mowę wyłączy wyszukiwanie głosowe?

Ogólnie te aplikacje googla kalendarz i kontakty nie są chyba potrzebne na TV.


Aha i w ogóle dostaliśmy aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No killa już nie ma z tych aplikacji albo są pod inna nazwa.

Czy zamiana tekstu na mowę wyłączy wyszukiwanie głosowe?

Ogólnie te aplikacje googla kalendarz i kontakty nie są chyba potrzebne na TV.


Aha i w ogóle dostaliśmy aktualizacje.

Jest już aktualizacja Androida ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakaś mała popierdołka, nie wnosząca prawie nic.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka



Rozumiem , cóż począć , nie ma w zasadzie co poprawiać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...