Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko, najwyraźniej nic nie da się zrobić z tego typu materiałem i po prostu trzeba unikać tego kodeka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik ma 16GB, ale nie wiem czy jest sens żebyś go ściągał, mogę ci wysłać link na PM, ale wydaje mi się że po prostu trzeba unikać tego kodeka przy tym tv i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

posiadam ten tv od świąt, i wszystko działało super, byłem bardzo zadowolony, aż do dzisiaj, chciałem włączyć soundbar (też sony podłączony poprzez hdmiarc) i nie przełączyło dźwięku, więc zacząłem sprawdzać, konsoli PS3 tez nie włączał, musiałem ja uruchomić padem, czyli hdmi działa, przestało działać BRAVIA SYNC, jak wchodzę aby wyszukał urządzenia to pusto, nic nie wyszukuje, nawet jak belka i ps włączone, kurde prez 10 lat miałem model KDL-40W5500 i nigdy nie było problemu zawsze działało,
miał ktoś taki problem? jak go rozwiązać?
tv ma najnowszy soft (sam się kiedyś zaktualizował)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pferd napisał:

witam,

posiadam ten tv od świąt, i wszystko działało super, byłem bardzo zadowolony, aż do dzisiaj, chciałem włączyć soundbar (też sony podłączony poprzez hdmiarc) i nie przełączyło dźwięku, więc zacząłem sprawdzać, konsoli PS3 tez nie włączał, musiałem ja uruchomić padem, czyli hdmi działa, przestało działać BRAVIA SYNC, jak wchodzę aby wyszukał urządzenia to pusto, nic nie wyszukuje, nawet jak belka i ps włączone, kurde prez 10 lat miałem model KDL-40W5500 i nigdy nie było problemu zawsze działało,
miał ktoś taki problem? jak go rozwiązać?
tv ma najnowszy soft (sam się kiedyś zaktualizował)

Witam miałem tak samo ,  wyłącz tv z prądu i soundbar na kilka minut i powinno być ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow, działa, wielkie dzięki,

a ja przywracałem ustawienia fabryczne, i nic to nie dawało, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi czasem dźwięk znika z Netflixa:/
Nie zawsze. Czasem jak włączę pauzę i Play, to już nie ma dźwięku. Na nowo trzeba załadować film, albo zmienić audio na inny i wrócić:/
Nie przypominam sobie, żeby to wcześniej było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc :

Soundbar Samsung HW-N950 7.1.4 

Tv SONY XF9005

1. Czy ktoś zauważył brak dźwięku dts x  ?  brak dotyczy sygnału na suba   w filmach 4K mkv lub pełnych bluray , reszta czyli listwa i tylne grają ok tylko brak basu w filmach w innym formacie jest ok 

2. Jak uzyskać ATMOS ? Soundbar obsługuje Tv nie , tylko Odtwarzacz Android TV  ? czy filmy pelny bluray lub mkv z atmos , pójdą po ewentualnym zakupie Odtwarzacza Android TV , z Usb z pendrive lub dysku czy są inne opcje ?

55 minut temu, pferd napisał:

wow, działa, wielkie dzięki,

a ja przywracałem ustawienia fabryczne, i nic to nie dawało, 

ważne że działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, raf7705 napisał:

Zewnętrzny odtwarzacz plików.

Np. himedia, egreat, NVIDIA.

chodzi z usb atmos ? jak z softem od producenta nowy soft ?jakiś konkretny model czy łatwiej zmienić tv na xg 9505

Edytowane przez spencer3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc. Pojawił się u mnie problem z odtwarzaniem plików mkv. po usb. Do tej pory nie było z tym problemów. Od około 2 tygodni filmy zaczynają przycinać, niezależnie od playera (systemowy, vlc, kodi). Żeby było ciekawiej, ok. 2 tygodnie temu rozpocząłem jeden film i kodi odtwarzał wszystko płynnie. Dzisiaj chciałem go dokończyć i masakra, przycięcia co jakieś 5 sekund. Dodam, że problem występuje zarówno przy 4k, jak i full hd. Wyprzedzając ewentualne pytania, odpalam ze 128 karty sd, jednej z szybszych na rynku. Jakieś pomysły ???

Edytowane przez floyd1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiales ponownie TV? W jakim gnieździe siedzi karta. Wyłącz procesy w tle (Netflix itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wielokrotnie. Karta próbowana przez wszystkie wejścia usb w tv, przy czym zawsze korzystałem z USB 1 i dotąd nigdy nie było problemu. Próbowałem odpalić film przez lapka i też mały lag jest (rzecz jasna wyłącznie na tv), nie tak duży jak po usb, ale jednak. Wykasowałem nawet pamięć podręczną z większości aplikacji, a część z nich odinstalowałem. Dodam, że filmy z apek (netflix, amazon prime) chodzą płynnie. 

Edytowane przez floyd1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj innym urządzeniem. Możliwe, że kartę szlag już trafia. Tzn możliwe, ale niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie coś było z kartą SD. Po zewnętrznym hdd płynność obrazu powróciła :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już swoje przeżyła. Komórki w kartach sd się zużywają tak jak w dyskach ssd niestety.
Pozdrawiam i cieszę się, że mogłem pomóc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poleci ktoś jakiś sprawdzony (żeby nie było problemów technicznych, rozłączania, kłopotów ze zgodnością) soundbar do tego tv taki z subwooferem i możliwością późniejszej rozbudowy o głośniki tylne, cena do 1000 PLN?Pytanie głównie do posiadaczy, bo jak wspomniałem chodzi mi o sprawdzony model.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Damianos19932 napisał:

Znajomy ma model HT- SF150 od Sonego działa mu bez problemu wygooglaj sobie i zobacz go.

Spoko ale szukam czegoś z subem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duże masz wymagania za takie pieniądze. Z subem pewnie się coś znajdzie ale już tyle głośniki do tego to nie bardzo. 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, LV426 napisał:

Za duże masz wymagania za takie pieniądze. Z subem pewnie się coś znajdzie ale już tyle głośniki do tego to nie bardzo. 

 

Napisałem z możliwością późniejszej rozbudowy o głośniki tylne, do 1000 PLN póki co listwa+sub bym chciał a głośniczki na tył dokupić za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, wojcik6 napisał:

Witam, poleci ktoś jakiś sprawdzony (żeby nie było problemów technicznych, rozłączania, kłopotów ze zgodnością) soundbar do tego tv taki z subwooferem i możliwością późniejszej rozbudowy o głośniki tylne, cena do 1000 PLN?Pytanie głównie do posiadaczy, bo jak wspomniałem chodzi mi o sprawdzony model.

Stanowczo za mały budżet:

a) JBL Bar 5.1 to około 3 tys.

b) SONY HT-ZF9 plus do niego tylne głośniki to ponad 3 tys.

c) Yamaha MusicCast BAR 400 plus głośniki tylne (2x) Yamaha MusicCast 20 WX-021 to kwota trochę ponad 4 tys.

d) i tak dalej …. 

Wszystkie opcje z satelitami bez kabli (JBL satelity ma na akumulatory więc zupełnie kable odpadają).

 

Jak dołożysz to za 1600zl dostaniesz dedykowany sprzęt Sony HT-XF9000 i będziesz Pan zadowolony, ale już sprzętu nie rozbudujesz o żadne satelity.

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2020 o 13:15, floyd1981 napisał:

Chyba faktycznie coś było z kartą SD. Po zewnętrznym hdd płynność obrazu powróciła 🙂

Radość okazała się zdecydowanie zbyt wczesna. Jeden plik poszedł oki i czar prysł. Teraz wszystko z powrotem tnie. Próbowałem nawet wyłączyć wszelkie apki z poziomu "home" pozostawiając wyłącznie sam wybór aplikacji. Nic to nie dało. Zaczynam się zastanawiać, czy to nie Oreo8 wprowadził te niekorzystne zmiany. U mnie aktualizację pobrało dość niedawno. W tej chwili wszystko, czy to przez usb, czy przez hdmi, tnie równo. Nieważne czy 4k, czy full hd, czy nawet 720p. POMOCY 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, wojcik6 napisał:

Napisałem z możliwością późniejszej rozbudowy o głośniki tylne, do 1000 PLN póki co listwa+sub bym chciał a głośniczki na tył dokupić za jakiś czas.

W soundbarach w tym przedziale cenowym raczej nie ma takiej opcji rozbudowy o tyły. 

W niektórych Samsungach jest taka możliwość, a obecnie to chyba w niższych "tańszych" modelach nawet ale to muszę zapytać brata ile zapłacił za swój i jaki to model. Ja sam mam pełny zestaw MS750 i jest super ale to też cena sporo większa jak te 1000PLN. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...