Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

zmień sobie odtwarzacz na inny. Co za problem. Z tego co widzę jesteś typem użytkownika który uparcie twierdzi że Windows to zły system bo w systemowym Paint'cie brakuje mu jakiejś opcji.... 😉

 

Cytat

A co do określenia to nie rozmawiamy/piszemy tu jak inżynier z inżynierem ale jak user z userem więc trzeba trochę wyjść z konwencji  instrukcji technicznej ...  

Jako user widzę wyraźną różnicę między SDR i HDR na tym telewizorze nie tylko w maksymalnej jasności ale przede wszystkim w kolorach. 

 

Cytat

Możesz podniecać się ilościami nitów w testach ale dalibóg jak mi powiesz że ten parametr bije na głowę porównywalne modele innych firm i Ty tą różnicę jeszcze dostrzegasz to gratuluję 🙂 

Przestań zmyślać. Nie sugerowałem że ten parametr bije na głowę porównywalne modele. Poza tym ta dyskusja zmierza donikąd... Strata czasu. Na temat tego TV i opłacalności jego zakupu  wypowiedzieli się niedawno ludzie którzy (bez urazy) znają się na technice TV lepiej niż ty:

https://hdtvpolska.com/ponad-830-nitow-hdr-za-4500-zl-tv-sony-xf9005-nadal-bez-konkurencji-w-4k-hdr/

 

Edytowane przez Tomek398
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zergoline

Ręce opadają 🙄

Kup tv OLED lub innej firmy to będziesz marudził w innych tematach na forum.

Ten tv uchodzi za taki dobry dlatego bo mimo pewnych wad (charakterystycznych dla LCD) w tej cenie oferuje najlepszą (bądź jedną z najlepszych) jakość obrazu. Zwykłe poleca się najbardziej opłacalny sprzęt i tak jest w przypadku tego tv.

A Android masz gorszy (zabugowany bardziej) choćby u Phillipsa. 

  • Plusik 2
  • Lubię 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tomek398 napisał:

zmień sobie odtwarzacz na inny. Co za problem. Z tego co widzę jesteś typem użytkownika który uparcie twierdzi że Windows to zły system bo w systemowym Paint'cie brakuje mu jakiejś opcji.... 😉

 

Jako user widzę wyraźną różnicę między SDR i HDR na tym telewizorze nie tylko w maksymalnej jasności ale przede wszystkim w kolorach. 

 

Przestań zmyślać. Nie sugerowałem że ten parametr bije na głowę porównywalne modele. Poza tym ta dyskusja zmierza donikąd... Strata czasu. Na temat tego TV i opłacalności jego zakupu  wypowiedzieli się niedawno ludzie którzy (bez urazy) znają się na technice TV lepiej niż ty:

https://hdtvpolska.com/ponad-830-nitow-hdr-za-4500-zl-tv-sony-xf9005-nadal-bez-konkurencji-w-4k-hdr/

 

@Tomek398

… równie dobrze możesz napisać że ten TV jest fajny, bo inni piszą że jest fajny  … ja te cudo mam od 2018 i piszę że jest taki sobie …. bo go użytkuję a nie czytam instrukcje i testy … 

p.s./

… i przestrzegam przed wycieczkami osobistymi bo nie o tym tu ten wątek  🙂

 

5 minut temu, LV426 napisał:

@zergoline

Ręce opadają 🙄

Kup tv OLED lub innej firmy to będziesz marudził w innych tematach na forum.

Ten tv uchodzi za taki dobry dlatego bo mimo pewnych wad (charakterystycznych dla LCD) w tej cenie oferuje najlepszą (bądź jedną z najlepszych) jakość obrazu. Zwykłe poleca się najbardziej opłacalny sprzęt i tak jest w przypadku tego tv.

A Android masz gorszy (zabugowany bardziej) choćby u Phillipsa. 

@LV426

… ma kolega ten TV, czy przepisuje opinie innych?  

 

Ale OK … każdy widzi co chce zobaczyć … 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie jesteś zadowolony z tego tv to kupisz inny następnym razem... i możliwe, że będziesz narzekać na inne rzeczy. 

Piszesz jak osoba która pierwszy raz kupiła troszkę droższy tv (powiedzmy, bo to i tak średnia półka) i jest rozczarowana,  że nie jest tip-top idealny i najlepszy możliwy. No nie jest bo Sony ma w ofercie wyższe modele. Zapłać kilka razy więcej a i tak nie zawsze będzie idealnie. Naprawdę trzeba Ci to tłumaczyć?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, LV426 napisał:

Skoro nie jesteś zadowolony z tego tv to kupisz inny następnym razem... i możliwe, że będziesz narzekać na inne rzeczy. 

Piszesz jak osoba która pierwszy raz kupiła troszkę droższy tv (powiedzmy, bo to i tak średnia półka) i jest rozczarowana,  że nie jest tip-top idealny i najlepszy możliwy. No nie jest bo Sony ma w ofercie wyższe modele. Zapłać kilka razy więcej a i tak nie zawsze będzie idealnie. Naprawdę trzeba Ci to tłumaczyć?  

Niestety i kolegę również muszę poprosić by sobie darował osobiste wycieczki  …. 

Chętnie wymienię z kolegą swoje spostrzeżenia jak kolega sobie kupi ten model … inaczej kolega tylko przytacza opinie innych nie swoją 🙂 

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, tomi81 napisał:

jakie macie ustawienia do piłki nożnej w ncplus?

Polecam spróbować: KINO PRO> przestawić ustawienia ruchu gładkość 4-5, czystość 1, tryb kliszy DUŻY. Temperaturę kolorów zmienić na CIEPŁE. Dla filmów wystarczy przestawić gładkość na 2. Do jednego i drugiego warto wyłączyć czujnik światła i ustawiać wartość około 20 dla ciemnego pomieszczenia i 40 do max dla oglądania w dzień. Jasność najlepiej dopasować do swoich potrzeb pomijając automat. Dla mnie z czujnikiem światła przy niewielkim świetle jest za ciemno. Dla całkowicie zaciemnionego pomieszczenia ustawiał bym na 3-10.

Edytowane przez jarix75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego takie ustawienia powinien każdy sobie indywidualnie drogą eksperymentów dopasować. Mi na dwójce mydło nie doskwiera, natomiast trójka już nie do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Każdy powinien używać telewizora jak mu się podoba. Chodzi mi tylko o to że upłynniacze zmieniają odbiór filmu i trzeba być tego świadomym. To czy się to komuś podoba czy nie to inny temat. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to są żeby zmieniać ;) A czy na plus czy na minus? Kwestia indywidualnych odczuć. Ważne żeby był przyjemny odbiór. Szczęściem producenci dają nam wybór w tej kwestii :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jarix75 napisał:

Po to są żeby zmieniać ;) A czy na plus czy na minus? Kwestia indywidualnych odczuć. Ważne żeby był przyjemny odbiór. Szczęściem producenci dają nam wybór w tej kwestii :)

Juz nie długo w nowych modelach producentów  telewizory same "myślą" za użytkownika i zaczynamy mieć coraz mniejszy wpływ co nam się podoba a co nie Tzw sztuczna inteligencja  ...

Edytowane przez Damian gurazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Damian gurazda napisał:

Pojawiła się nowa aktualizacja na XF90 od Sony ktoś już instalował jakieś zmiany opinie ?

Może ja źle szukam ale na mój gust ostatnia aktualizacje jest z listopada ubiegłego roku.

 

Beznazwy-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jarix75 napisał:

Może ja źle szukam ale na mój gust ostatnia aktualizacje jest z listopada ubiegłego roku.

 

Beznazwy-2.jpg

Mi się zrestartował tv i pojawiła się informacja o aktualizacji systemu dlatego pytam .

19 minut temu, Tomek398 napisał:

gdzie jest? Podaj proszę link

Nie mam linku poprostu na tv pojawiła mi się informacja o aktualizacji i zrestartował się tv 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to widocznie dopiero teraz wyszła w trybie OTA. Mi nic nie popsuła, ale nie zauważyłem też znaczącej poprawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dziś wyskoczyło.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie na OTA wrzucają dopiero jak są absolutnie pewni, że nic nie namieszali :D Natomiast aktualizacje w wersji instalacyjnej przez USB testują na bardziej niecierpliwych użytkownikach :D do których ja się m.inn. zaliczam ;)

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanko do użytkowników o to jak wygląda sprawa z napisami w filmach. Mocno widać blooming gdy pojawiają się napisy ?

Oglądam głównie wieczorami  i boję się że będzie mnie to denerwować. Znacie jakieś w miarę obiektywne filmiki na YT(np nie pod kątem który tylko pogłębia postrzeganie bloomingu) gdzie można to zaobserwować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jasnym LCD, a takim własnie jest x900f może być z tym problem. W SDR raczej mało zauważalny. W HDR już bardziej, ale jeżeli masz możliwość zmiany jasności napisów to nie przyjmowałbym się tym bardzo. Gorzej jeżeli nie ma takiej opcji a napisy są białe. Wtedy to może denerwować. Z tym że jedynym rozwiązaniem tego problemu jest OLED. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MAgenta2020 napisał:

Cześć, mam pytanko do użytkowników o to jak wygląda sprawa z napisami w filmach. Mocno widać blooming gdy pojawiają się napisy ?

Oglądam głównie wieczorami  i boję się że będzie mnie to denerwować. Znacie jakieś w miarę obiektywne filmiki na YT(np nie pod kątem który tylko pogłębia postrzeganie bloomingu) gdzie można to zaobserwować ?

Na netflixie to dosyć mocno wkurza , nie ma opcji tam zmiany jasności napisów . Ja przełączam się na lektora i problem rozwiązany , gorzej jak np w takim Narcos są tylko napisy . Cóż XF nie jest idealny . Na Oledach nie ma z tym problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Damianos19932 napisał:

Na netflixie to dosyć mocno wkurza , nie ma opcji tam zmiany jasności napisów . Ja przełączam się na lektora i problem rozwiązany , gorzej jak np w takim Narcos są tylko napisy . Cóż XF nie jest idealny . Na Oledach nie ma z tym problemu .

Na netflixie pomaga włączenie półprzezroczystych napisów i odpowiedniego cienia pod napisami - u mnie "Efekt cienia".

Niestety działa to na filmy w HDR i SDR więc na SDR będzie nieczytelnie i trzeba wyłączyć efekt przezroczystości.

No i samą zmianą można zrobić tylko z poziomu strony WWW i wymagane jest wylogowanie i ponowne zalogowanie w aplikacji. Najlepiej się wylogować, dokonać zmiany i zalogować ponownie

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...