Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Maksymilian Woźniak napisał:

Czy ten model 55xf9005 posiada lub będzie posiadał możliwość uruchomienia aplikacji appletv ?

Niestety nie , w tym wypadku pozostaje kupno nowszego modelu XG 😃 pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, nikt z was nie zaobserwował przycinek w remuxach 4k gdy napisy są włączone (szczególnie te wmuxowane w plik mkv)? W KODI, VLC, nawet androidowym playerze są te przycięcia obrazu co jaki czas. Archos media player jakoś sobie radzi, ale za to ma szare paski na filmach z HDRem. Nie rozumiem tego, dlaczego bez napisów wszystko jest ok. Próbowałem już różnych wersji np. KODI i nic, wszędzie jest to samo. Nie wiem już co mam z tym zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że KODI od v18+ ma te kłopty. Zainstalowałem 17.6 i tak na szybko chyba jest ok. Potestuję przez parę dni i dam znać czy rzeczywiście to było to. Archos jednak odpala prawidłowo filmy z HDRem, ale: przez upnp nie widzi (jak wszystkie playery) zewnętrznych napisów, przez sambę zbyt wolny transfer i przycina, a przez ftp coś się w ogóle nie odpalają filmy. Więc mam nadzieję że KODI 17.6 da radę i wreszcie będę mógł się cieszyć nowym TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w najnowszym systemie jest w dalszym ciągu problem z ciemnym Dolby Vision na Netflixie? Właśnie z tego powodu zrezygnowałem z abonamentu 4K gdy miałem jeszcze system w wersji 7. Jak jest teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było na siódemce, bo od razu po kupnie zrobiłem aktualizację do ósemki, ale ja nie widzę żadnych problemów z jasnością filmów w DV na Netflixie.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Tomek398 napisał:

Czy w najnowszym systemie jest w dalszym ciągu problem z ciemnym Dolby Vision na Netflixie? Właśnie z tego powodu zrezygnowałem z abonamentu 4K gdy miałem jeszcze system w wersji 7. Jak jest teraz?

Dużo zależy od konkretnego tytułu. Większość jest ok na standardowych ustawieniach dla DD ale jak wydaje mi się że jest za ciemno to podkręcam ustawienie gamma i to zazwyczaj koryguje "niejasności". Co do zmiany w stosunku do starszej wersji systemu to wydaje mi się, że jest jednak ogólnie lepiej, zresztą sami pisali że zostały wprowadzone jakieś poprawki w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest w porządku. Pewnie w niektórych scenach będzie ciemniej niż na HDR10, ale to raczej kwestia "prześwietlenia" obrazu w HDR10 gdzie jest ustalona stała jasność na cały film, a nie dynamicznie jak w DV

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu miałem najwyższy abonament i zamieniłem go na ten niższy Full HD właśnie z powodu zbyt ciemnego HDR. Po tej zmianie filmy zaczęły wyglądać 'normalnie'. Wrócę na 4K i sprawdzę czy rzeczywiście to poprawili. Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał jarix75 w którymś update były jakieś poprawki do DV więc być może dotyczyły właśnie tego. Ja osobiście problemu u siebie nie widziałem. Najlepiej jednak ocenić osobiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie że nic się nie zmieniło, a co do ciemnego obrazu tak ma właśnie wyglądać bo to był zamysł rezysera. Gdzieś czytałem że reżyser sabriny się na ten temat wypowiadał że właśnie tak ma wyglądać. Taka sama reakcje mieli ludzie kiedy z kineskopow przesiedli się np na plazme a teraz na oledy twierdza że czerń jest nie naturalna bo się przyzwyczaili do tej wyświetlanej przez CRT

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, planuje zakup tego TV. Bedę go potrzebował na Kwiecień więc sie nie "pali". Mogę go kupic teraz puki jeszcze jest albo poczekać do Kwietnia. Ciekawi mnie czy jak wejdzie seria TV na 2020 to 9005 zniknie całkiem, a może 9505 znacznie stanieje czy po prostu nic sie nie zmieni. Jak to było w poprzednich latach ? Ktoś pamięta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Z tego co wiem to Sony zostawiło XF9005 na rok 2020 także chyba nie zniknie . Nie wiem czy w kwietniu nie będzie Ci się bardziej opłacało uderzyć w wersje XG 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stanieje do 4k to pewnie wezmę ! Wie ktoś kiedy te XH na 2020 sie pojawią ?

 

 

Edytowane przez Mareq78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby promocja ale i tak drożej niż cena regularna w listopadzie.  65 cali było po 4500 a w niemieckim MM nawet 4200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączony HDD to TV przez USB. Zauważyłem że dysk pracuje non-stop nawet gdy telewizor jest wyłączony (standby) Na dysku miga dioda aktywność więc wygląda na to że z dysku odczytywane są dane. Jest to marnowanie energii. Czy jakiś sposób na to aby 'wyłączyć' taki dysk gdy telewizor nie jest aktywny. 

 

P.S. Dysk nie służy do nagrywania z TV. Jedynie odtwarzam z niego pliki video nagrane wcześniej na kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo to nie da się tego wyłączyć. Najlepiej po prostu odpinać kabel od dysku i zostawić podłączony do TV, żeby nie sięgać do złącza za każdym razem

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2020 o 14:35, kapusta7 napisał:

Czekaj na spadek ceny i weź XG. HDMI 2.1, eArc, więcej pamięci ram .

Seria XG ma HDMI 2.0.

Edytowane przez Buhaj47
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, PrzemekKRK napisał:

O ile mi wiadomo to nie da się tego wyłączyć. Najlepiej po prostu odpinać kabel od dysku i zostawić podłączony do TV, żeby nie sięgać do złącza za każdym razem

To słabo. Jestem ciekaw co ten TV robi z zawartością dysku bo widać wyraźnie że coś ciągle odczytuje/zapisuje. Nie podoba mi się to. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądając film po USB jak uzyskać dźwięk dolby truehd ??

ARC nie obsługuje chyba truehd 

ampli to Denon 2312, jak to połączyć ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy właśnie w nowym sofcie (Android 9) nie dodano obsługi eARC, który dodaje możliwość przesłania dźwięków HD?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sk_uter napisał:

Czy właśnie w nowym sofcie (Android 9) nie dodano obsługi eARC, który dodaje możliwość przesłania dźwięków HD?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Nic mi na ten temat nie wiadomo, ale z tego co się orientuję to seria XF90 nie otrzyma Androida 9. Ponoć coś związanego z procesorem zastosowanym w tym modelu, ale już dokładnie nie pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...