Skocz do zawartości
Gmeru

Lista telewizorów w których przerywa co kilka minut dźwięk po HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam TV LCD LG 32LC42 na stronie [url="http://www.agdyby.pl/telewizory-lcd/32LC42/"]http://www.agdyby.pl/telewizory-lcd/32LC42/[/url] jest napisane ze obsluguje HDCP ale nbox pokazuje problem dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Philips 32PFL9603 z nboxem po HDMI.
Czasem ucina dzwiek,czasem jest przesuniecie dzwieku z obrazem (na kanałach HD). Ciagle wyswietla bład HDCP przy właczeniu. Edytowane przez pawel973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sharp LC46XD1E - N box recorder połączony przez Denon 2809 - HDMI

Szczególnie przerywanie glosy występuje przy kanałach HD.
po przełączeniu na inny kanał i powrocie problem ustępuje. :rolleyes:

Ja myślę że nie jest to problem poszczególnych telewizorów czy amplitunerów tylko generalnie coś jest nieopracowane w N box.
Dlaczego inne urządzenia nie mają z tym problemu.
Może ma wpływ sposób kodowania lub dodatkowe zabezpieczenia ze strony N przed kopiowaniem :unsure:
Najwyższy czas żeby ten problem rozwiązać zamiast dodawać jakieś niepotrzebne [beeep]erele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DUDEK' post='36415' date='25.01.2007, 19:01 ']Na n-lini mówią, że trza przytrzymać RES przez 10-15 sek. (reset fonii w n-boxach). U mnie pomogło. XD1E.[/quote]
U mnie też pomogło. Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji - przytrzymanie RES powoduje także przełączenie wyjścia HDMI w tryb DVI (bez audio).
Teraz można ustawić na stałe w n-boxie audio na DD, analogowe wyjście (L+P) do wejścia AUDIO-PC, wyjscie HDMI do wejścia HDMI/DVI... i w końcu wszystko śmiga bez 5-ciu kabli od komponentu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

oczywiście, że wina jest po stronie dostawcy usługi, który chowa głowę w piasek. Mam ten problem w nowym Philips 37PF9731D i nie zamierzam czekać. Radzę Wam zrobić to samo - zmusić usługodawcę do rozwiązania problemu.

Pozdrawiam.

Zgadzam sie z toba w 100% ,te zabawki wcale nie kosztuja grosze jak ja bede kupowal telewizor to przyjde z filmami Blu ray do sklepu i bede testowal a potem kupie,pozdro HD 1080 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazma LG 42PG200R co jakiś czas na HBO-przeważnie , aczkolwiek na innych czasem też potrafi zgubić dżwięk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung LE40A786, dźwięk po HDMI przerywa co kilkadziesiąt minut ale gorsze jest to że co kilkanaście (!) minut tracę i wizje i fonię... pomaga tylko przełączenie kanału na inny i spowrotem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przyjściu dziś do pracy, dekoder sklepowy także zassał nowy soft i co?:lol: traci audio i video tak samo jak ten z domu po aktualizacji. Dodam że instalacja sklepowa jest na componentach więc to wina samego dekodera i prawdopodobnie wadliwego oprogramowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem w Sony Center w Warszawie telewizor Bravia KDL-40ZX1 i co? I kicha! Fonia permanentnie przerywa ("zjada" zgłoski), to samo z muzyką, której przy takiej wadzie w ogóle nie da się słuchać. Na dodatek dość często zanika obraz i wtedy pojawia się na ekranie komunikat: "Nie można nawiązać połączenia bezprzewodowego. Zapoznaj się z instrukcją obsługi (001)". Ponadto b. często system nie reaguje na polecenia z pilota zgłośnienia dźwięku aby za chwilę samoczynnie narosnąć lawinowo. Inna ciekawostka to sporadyczne ale głośne suche trzaski dochodzące tak ze strony telewizora jak i mediabox'u. Sprzedawca dostarczył nowy zestaw ale zaniki fonii i wizji były takie same - na razie nie potrafią znaleźć przyczyny. Odbieram sygnał analogowy z kabla osiedlowego - HD pack będę mieć za kilka dni. Mediabox oddalony jest od telewizora tylko o ok. 5m. Żadnych innych odbiorników/nadajników radiowych w pokoju nie używam.

Czy ktoś z kolegów potrafi cokolwiek w tej kwestii poradzić? Pozdrawiam poświątecznie i czekam na Waszą pomoc.

Zbysław

PS. Elektronika jest dla mnie dziedziną całkowicie obcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem w Sony Center w Warszawie telewizor Bravia KDL-40ZX1 i co? I kicha! Fonia permanentnie przerywa ("zjada" zgłoski), to samo z muzyką, której przy takiej wadzie w ogóle nie da się słuchać. Na dodatek dość często zanika obraz i wtedy pojawia się na ekranie komunikat: "Nie można nawiązać połączenia bezprzewodowego. Zapoznaj się z instrukcją obsługi (001)". Ponadto b. często system nie reaguje na polecenia z pilota zgłośnienia dźwięku aby za chwilę samoczynnie narosnąć lawinowo. Inna ciekawostka to sporadyczne ale głośne suche trzaski dochodzące tak ze strony telewizora jak i mediabox'u. Sprzedawca dostarczył nowy zestaw ale zaniki fonii i wizji były takie same - na razie nie potrafią znaleźć przyczyny. Odbieram sygnał analogowy z kabla osiedlowego - HD pack będę mieć za kilka dni. Mediabox oddalony jest od telewizora tylko o ok. 5m. Żadnych innych odbiorników/nadajników radiowych w pokoju nie używam.

Czy ktoś z kolegów potrafi cokolwiek w tej kwestii poradzić? Pozdrawiam poświątecznie i czekam na Waszą pomoc.

Zbysław

PS. Elektronika jest dla mnie dziedziną całkowicie obcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...