Skocz do zawartości
Gmeru

Lista telewizorów w których przerywa co kilka minut dźwięk po HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem n-Box Standard oraz Samsunga LE32R72B.
Prócz tego że jestem laikiem Obraz po HDMI Jest zdecydowanie lepszy niż po Euro, ale mam mały problem z dźwiękiem.
Raz na jakiś czas na sekundę zanika dźwięk.
ps Kabel HDMI zakupiony za 50zł.
Zastanawiam się nad zmianą kabla na komponentowe (YPbPr) i SPDiF (do kina), ale cena odstrasza (400zł) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Interesant' post='41907' date='15.03.2007, 20:41 ']...Raz na jakiś czas na sekundę zanika dźwięk.
ps Kabel HDMI zakupiony za 50zł.
Zastanawiam się nad zmianą kabla na komponentowe (YPbPr) i SPDiF (do kina), ale cena odstrasza (400zł) ;)[/quote]
Cena nie musi byc taka jak podales, pozostaw nadal kabel HDMI i kup sobie swiatlowod do kina i nic Ci nie bedzie juz przerywac. Kabel optyczny jest niedrogi ok. 30zł a komponent np. Thomsona okolo 25zł ponad 1 metr. I tez bedzie elegancko odbierac. Wiec nie warto amatorsko inwestowac 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Ed73' post='35417' date='18.01.2007, 18:12 ']Witam.
Panasonic TH42PV60EH
Po HDMI przerywa obraz i dzwięk ale raczej co kilka godzin.[/quote]

Witam..mam ten sam model i umnie smiga bez przerywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mariupa' post='35665' date='20.01.2007, 03:09 ']Sony Bravia KDL40V2500 TYLKO NA HDMI :angry: Raz za czas :D
P.S.
Na starym firmware jest OK! :)[/quote]

Panie i Panowie,
czegoś tutaj nie rozumiem: jaki sens ma ta lista??? przecież logika mówi, że to JEDNAK WINA SOFTU, a nie odbiorników, skoro raz przerywa (na nowym!!! :) ) a wcześniej działało prawidłowo (na starym oprogramowaniu!).
Chyba, że mam kłopot z logicznym myśleniem - a przecież wiem, że nie mam.
Adam B. (Bia - PL)

PS:
Ale jeśli jest inaczej.... to proszę o info na PW i wyjasnienie łopatologiczne - a może wystarczy mi jakiś sensowny link...
:D

Pozdrawiam i życzę idealnego odbioru!

Edytowane przez baranskia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Philips CRT HD 551 po HDMI raz na trzy, cztery dni , pomaga wyłączenie i właczenie Nboxa pilotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Leszek1977' post='44880' date='15.04.2007, 22:20 ']Panasonic TH42PV70P...niestety też..[/quote]
Czy możesz napisać do czego był podłączony, ja testowałem oba modele TH42PV70 i TH37PV70 z n-recorderem i wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JVC LT-37R71 też się zdarza Edytowane przez dnjck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='35415' date='18.01.2007, 17:58 ']Witam,

Wiem, że wielu nudzą takie tematy więc od razu zapraszam do innych tematów.

Wpisujemy tutaj BEZ ŻADNYCH KOMENTARZY (mogę być ale tylko o problemie) modele telewizorów w których przerywa dźwięk lub rozłazi się dźwięk z obrazem po złączach cyfrowych czyli HDMI (ewentualnie SPIDF). Taka lista może bardzo szybko pomóc rozwiązać problem gdyż poleci ona do ADB.

Nie wpisujemy innych problemów TYLKO: przerywanie dźwięku co parę minut lub rozłażący się obraz z dźwiękiem.

Pierwszy wpis:

Samsung seria F 46" Full HD

Ps. Tutaj jest ogólny temat: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2229&st=280"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2229&st=280[/url] i można tam dyskutować itd ten natomiast ma być tylko wpisem gdy jest powyższy problem.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[color="#FF0000"][color="#FF0000"]Witam,
oczywiście, że wina jest po stronie dostawcy usługi, który chowa głowę w piasek. Mam ten problem w nowym Philips 37PF9731D i nie zamierzam czekać. Radzę Wam zrobić to samo - zmusić usługodawcę do rozwiązania problemu.
Pozdrawiam.[/color]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Leszek1977' post='44880' date='15.04.2007, 21:20 ']Panasonic TH42PV70P...niestety też..[/quote]

[quote name='Ralph_S' post='44921' date='16.04.2007, 14:54 ']Czy możesz napisać do czego był podłączony, ja testowałem oba modele TH42PV70 i TH37PV70 z n-recorderem i wszystko było ok.[/quote]

no więc jak to wygląda Panowie z tym modelem TH42PV70PA? bo zastanawiam się nad kupnem nki recorder i nie wiem czy będzie hulać po HDMI i optyku do amplitunera :lol:


Jeśli nikt nie odpowie w odpowiednim czasie to najwyżej ja zweryfikuję jak to faktycznie jest ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm
jakby tu napisac....
nie mam symblu bo nie bede scaigal plasmy ze sciany :)

samsung 42' ten co mu obraz miga :) podobno też znany problem ,ale nie mam czsu go wyslać do serwisu :)

po hdmi przerywało dzwiek co kilka minut na sekundę.
problem rozwiazalem jak sobie chinchem do zestwu koputerowego 2.1 creative podłaczyłem :))
i smiga miodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LG42LE2R przerywa dżwięk i zatrzymuje obraz na kilka sekund, co kilka - kilkanaście minut, głównie na Discovery HD. Edytowane przez lesnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' date='18.01.2007, 19:58 ' post='35415']
Witam,

Wiem, że wielu nudzą takie tematy więc od razu zapraszam do innych tematów.

Wpisujemy tutaj BEZ ŻADNYCH KOMENTARZY (mogę być ale tylko o problemie) modele telewizorów w których przerywa dźwięk lub rozłazi się dźwięk z obrazem po złączach cyfrowych czyli HDMI (ewentualnie SPIDF). Taka lista może bardzo szybko pomóc rozwiązać problem gdyż poleci ona do ADB.

Nie wpisujemy innych problemów TYLKO: przerywanie dźwięku co parę minut lub rozłażący się obraz z dźwiękiem.

Pierwszy wpis:

Samsung seria F 46" Full HD

Ps. Tutaj jest ogólny temat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po hdmi przerywa co kilkanaście minut obraz i dźwięk w Panasonicu TX-32LX60P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panasonic TH-42PV70P działa po HDMI w trybie DVI a dźwięk po optyku, w trybie HDMI nie działa, na nboxie jest napis że ma problemy z HDCP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...