Skocz do zawartości
robssson

Odtwarzacze 4k - Dune HD - 2018

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 3.02.2018 o 23:52, helicox napisał:

baw się tym swoim rozwiązaniem jak ci wygodniej, dla mnie żaden problem wkładać i  wyjmować płytę z filmem...ja nie jestem jakimś maniakiem filmowym który nie ma co robić tylko codziennie non stop filmy oglądać ..a druga rzecz, to jak mi się wydaje, Piotrek czy tez Maciej wiele razy na tym forum pisali, ze najlepsza jakość obrazu jest tylko z fizycznego nośnika jakim jest płyta, a YouTube i inne  zawsze będą gorsze..może niech Piotr czy Maciej przedstawia sprawę jak jest bo ty nie jesteś dla mnie zadnym autorytetem w tej materii.

płyta optyczna ma to do siebie, że z upływem czasu traci właściwości więc np. za 15 lat może się nie odczytać. Poza tym jeśli się ma kilkaset płyt szukanie odpowiedniego tytułu jest niewygodne. Zdecydowanie przyszłość to pliki i VOD, szukanie według okładek, alfabetycznie, według gatunków itp. a nie archaiczne nośniki które znikną za parę lat z rynku. odtwarzacze Blu ray niedługo znikną całkowicie tak jak DVD, VHS, kaseta i nie wygrasz z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zidoo X10 na geekbuying z wysyłką z Niemiec(zero cła podatkow) za 670zl z ubezpieczeniem wysyłki. Po trzech dniach miałem w domu. Jakosc/cena rewelacja. U nas od 1090zl +wysyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ewaldus napisał:

Zidoo X10 na geekbuying z wysyłką z Niemiec(zero cła podatkow) za 670zl z ubezpieczeniem wysyłki. Po trzech dniach miałem w domu. Jakosc/cena rewelacja. U nas od 1090zl +wysyłka.

Cen zbliżona do Egreat A5. W czymś lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk w środku. O to przede wszystkim mi chodziło kupując zidoo X10. Myślałem jeszcze o egreat a10, ale cena zbyt wysoka. Oba odtwarzacze są bardzo podobne jeśli chodzi specyfikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega towalski napisal
,, Co do boxów - Egreat ma najlepszy procesor obrazu ze wszystkich boxów na rynku. HiSilicon robi różnicę. Jeżeli chodzi o warunki domowe i TV - X10 i A10 - topowa półka. Czy warto dopłacać do Egreata 600 złotych? Nie, jeżeli nie widziałeś obrazu z Egreata. U mnie na Zidoo i Egreat wszystko lata po WiFi - 5Ghz. Nie mam problemów z płynnością - ale zrobiłem sobie osobną sieć do WiFi - żeby przypadkiem nie było problemów z dzieleniem łączą''
Także ja nie dopłaciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh, ja widziałem,

 

Jak zobaczysz coś lepszego, to nie kupisz czegoś gorszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę o zakład, że stawiając oba obok siebie, ustawiając tak samo tv 99% osób nie zauważy różnicy, a 600zl to bardzo duża różnica. 100-150zl jeszce można dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pisał tu gdzieś kolega, który ma obydwa odtwarzacze i miał inne zdanie na ten temat.

 

Tzn.

Ja nie podważam kwestii opłacalności, bo za A10 sobie liczą drogo. Ale można mieć to samo bez kieszeni na dysk za 500zl, tyle kosztuje A5.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do którego portu USB podłączymy PC w Egreat A11 ?

USB 3.0 z tyłu, czy może USB z przodu odtwarzacza ?

Potrzebuje 2 wolne wejścia USB z tyłu na dyski zewnętrzne a PC najwygodniej by mi było z przodu A11 czasami podpiąć.

Edytowane przez filipczarek80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 10 lat używam Dune. Różne. Ostatnio Base 4K. Teraz mam także A10. I opierając się na tym co widzę, a nie na specyfikacjach to stwierdzić mogę, że obraz z A10 jest tandetny. Nawet leciwa Dune HD Base 3.0 ma lepszy obrazek niż ten niby hiper/super A10. Mówię o ostrości i artefaktach. Na Dune nigdy żadne artefakty i pikseloza się nie pojawiały odtwarzając normalny dobry jakościowo materiał. Na A10 to standard. Owszem. Widać HDR. Jak najbardziej kolorki są bardzo ładne. Co z tego jeśli całość wygląda jak jakieś dobre SD. Funkcjonalność? To tez ciekawa sprawa. Specyfikacja po prostu kłamie. W tej chwili są ogromne problemy np. z google play. Zwyczajnie to nie funkcjonuje. Nie można się zalogować czyli nie można pobrać np. USB Audio Playera Pro aby mieć flac'i z ich faktyczną jakością a nie tylko 48Hz. A10 potrafi zgubić scieżkę do folderów SMB. Tak po prostu. Znam oczywiście problemy z softem dla 4K PRO ale wydają się one być drobnymi sprawami w porównaniu z A10. W takim urządzeniu najistotniejszy jest obraz na tv, a ten z A10 jest po prostu słaby. Jutro mój A10 wraca do sklepu i raczej na tym zakończę eksperymentowanie pod wpływem opłaconych opinii/testów i oszukańczych specyfikacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz uszkodzony egzemplarz. Ja po paru miesiącach jestem zadowolony z A5. Obraz wygląda jak dobre UHD a nie SD. Posiadam także od ponad 10 lat DUNE i nie uważam, żeby był lepszy w FHD, raczej porównywalny do A5 (czy A10, bo to to samo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy widzieliście obraz z nowych Dune? Wtedy można porównywać.

Edytowane przez krecio
uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio (jakieś  2 -3 miesiące temu) testowałem w dość ograniczonym stopniu Dune HD pro 4k. Generalnie dobre oprogramowanie i działał (wówczas Netflix full HD). Porównywalne do Zidoo X9S, jednak mniej funkcji związanych choćby ze streamingiem z wejścia HDMI. Jednak ponieważ  odsprzedałem  odtwarzacze (kilka sztuk tyko) dosć szybko nie mieliśmy z nimi styczności przez  2 miesiące. Ostatnio według wiarygodnych informacji użytkowników Netflix na DUNE HD PRO 4k przestał działać (co jest zrozumiałe  w świetle polityki Netflixa. Ale pisze o czy innym. Jedne Dune HD pro 4k się ewidentnie od początku był uszkodzony i musieliśmy go reklamować u dostawcy. Europejski wyłączny dystrybutor firma IBDL z Holandii olała nas totalnie- nie naprawiła ani nie wysłała zamiennika i sugerowała że odda pieniądze bez kosztów transportu do nich (Holandia) . Ponieważ obecnie jest nowa dostaw Dune HD PRO 4k zwróciliśmy się do nich o przesłanie nowego modelu zamiennika uszkodzonego- IBDL kazał nam kupić 9 playerów to dziesiąty wyślą za darmo. Na dodatek doali kilka impertynenckich uwag jacy to  oni wspaniali i mają wielu klientów w Polsce. Żałowali paru EUR żeby wysłać na swój koszt zamiennik za uszkodzony player. Podziękowałem im za współpracę  i wszystkich ostrzegam-brak serwisu DUNE i nieliczące się z klientem zachowanie się dystrybutora europejskiego. Należy tylko mieć nadzieję że odtwarzacze nie będą się psuły zbyt często. Generalnie jakość niezła ale odradzam wszystkim z uwagi na brak serwisu. Na życzenie udostępnię  korespondencję z IBDL. Chętnych ostrzegam przed możliwymi problemami z serwisem.

Edytowane przez CHWDP123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie (nareszcie) pojawiło się info (na maila) o wprowadzeniu na rynek aż 3 nowych odtwarzaczy multimedialnych UHD-4K HDR firmy DUNE:

1) Dune HD Ultra 4K

Najwyższy model hi-end. Z dwoma transformatorami toroidalnymi i DAC. Posiada 1-dną kieszeń na dysk twardy 3,5". Wyjścia zbalansowane Stereo XLR. Odpowiednik modelu EWEAT R11

http://dune-hd.com/eng/products/full_hd_media_players/62

Dostępny: grudzień 2018. Cena od 1500 EUR.

Dla porównania klon EWEAT R11, i co ma w środku:

https://www.cnx-software.com/2018/07/27/eweat-r11-high-end-4k-media-player-es9038pro/

 

Tańszy konkurent ZIDOO X20 PRO, z dwiema kieszeniami i DAC, wyjścia zbalansowane Stereo XLR:

https://www.zidoo.tv/Product/index/model/X20+PRO/target/RV[ld]ByDydLtFKKmVViAFMcQ%3D%3D.html

 

2) Dune HD Max 4K

Drugi od góry model. Także z jedną kieszenią na dysk twardy 3,5". Być może będzie lepszy od konkurencyjnych modeli

http://dune-hd.com/eng/products/full_hd_media_players/61

Dostępny: grudzień 2018. Cena od 650 EUR.

Dla porównania konkurenci:

a) ZIDOO X20, z dwiema kieszeniami:

https://www.zidoo.tv/Product/index/model/X20/target/Z2udcaQLJpZKKmVViAFMcQ%3D%3D.html

b) ZAPPITI Duo 4K HDR, z dwiema kieszeniami

http://www.zappiti.com/zappiti-duo-4k-hdr.html

 

3) Dune HD Pro 4K Plus

Trzeci od góry model. Także z jedną kieszenią na dysk twardy 3,5"

http://dune-hd.com/eng/products/full_hd_media_players/60

Dostępny: grudzień 2018. Cena od 300 EUR.

 

W ramach uzupełnienia porównania modeli DUNE HD Ultra 4K vs ZIDOO X20 Pro:

Ad. 1) ZIDOO X20 Pro - w recenzji są zdjęcia wnętrza i podzespołów w tym modelu (wygląda to b. skromnie...):

http://tv-box.pp.ua/zidoo-x20-pro-muzykalnyj-videokombajn.html

Edytowane przez hadelosz
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Z cenami to odjechali. Zobaczymy czy nie spouszcza z tonu po Nowym Roku.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę śledził temat, bo fajne playerki się zapowiadają.

Ten trzeci by mi chyba wystarczył.

A może ten drugi ?

Edytowane przez raf7705

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Players fajne na papierze. Egrat też taki był i jest ale ...

o ich walorach uzytkowych świadczy firmware. Egreat na początku też był "niezdatne do uzytku". Mnóstwo błędów.

Zobczymy jak bedzie z tymi Dunami. Zapewne po premierze trzeba będzie poczekac z 6 miesięcy na naprawę chorób wieku dziecięcego.

 

pozdro

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1) Dune HD Ultra 4K

Na stronie rosyjskiego dystrybutora można zobaczyć jak wyglądają dwa piloty do tego media playera. Jest też dostępny na Słowacji. Wszędzie ceny zaporowe.

http://www.dune.ru/catalog/mediapleery_1/123/

 

Ad. 2) Dune HD Max 4K

Okazuje się że ten player też ma odpowiednika w bliźniaczej marce, jest to model: EWEAT R10 Pro.

http://www.eweat.com/products-item/r10-pro-hifi-udp-media-player/

 

Co ciekawe - jest zdjęcie jego wnętrza, posiada toroidalny transformator. Może współpracować o dziwo z dwoma dyskami: pierwszy zamontowany na stałe we wnętrzu, drugi wyjmowalny w demontowalnej kieszeni.

https://pl.aliexpress.com/store/product/EWEAT-R10-pro-4K-HiFi-Blue-ray-HDD-media-palyer-HDR-home-theater-sound-system-for/1255069_32901469217.html

Wg producenta (Dune, Eweat) dźwięk w jakości hi-fi można uzyskać tylko z wyjść cyfrowych:

- XMOS-based high-fidelity digital audio outputs (coaxial S/PDIF and I2S-E) for low-jitter bit-perfect reclocked audio.

Niestety wyjścia RCA stereo są prawdopodobnie standardowej jakości. Szkoda, bo wówczas model ZIDOO X20 Pro miałby prawdziwego konkurenta (X20 Pro ma oba wyjścia stereo wysokiej jakości z DAC: zbalansowane XLR oraz RCA). Takie wyjścia są przydatne dla klasycznych wzmacniaczy stereo nie dysponujących wejściami cyfrowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...