Skocz do zawartości
robssson

Odtwarzacze 4k - Dune HD - 2018

Rekomendowane odpowiedzi

Dune HD wypuszcza nowe modele:

Dune HD Pro 4K Ultra
MSRP: 799.9 USD (price may be different depending on the region)

Availability: Jan/2018 - Feb/2018

  • Specification
     
    • Media processor: Realtek RTD1296 SoC
    • 4K support: 4Kp60 video decoding, 4Kp60 video output, 4K HEVC 10-bit, HDR, HDMI 2.0a
    • RAM: 4 GB
    • Flash memory: 32 GB
    • Connectors: 2x 3.5" SATA HDD racks, 2x USB 2.0 host, 1x USB 3.0 host, 1x USB Type-C, HDMI 2.0a, 2nd HDMI output (audio only), composite video, RCA analog stereo audio, XLR balanced stereo analog audio, optical S/PDIF, coaxial S/PDIF, Ethernet 10/100/1000 Mbit/s, HDMI 2.0 input, IR input, IR output, RS232, 100-240V AC IN
    • Ethernet: 10/100/1000 Mbit/s
    • Wi-Fi: 802.11b/g/n/ac, Dual Band 2.4/5GHz, 2T2R
    • Bluetooth: Bluetooth 4.2
    • Front panel display: Multi-segment VFD
    • Media sources: Internal HDDs (SATA), external HDDs (USB), USB devices (USB flash drive, USB card reader, etc), PC and NAS in local network (SMB, NFS, UPnP/DLNA, HTTP), other Internet and local network media sources
    • Video codecs: MPEG2, MPEG4, XVID, WMV9, VC1, H.264, H.265, H.265 10-bit, VP9; support for very high bitrate video (up to 100 Mbit/s and higher)
    • Video file formats: MKV, MPEG-TS, MPEG-PS, M2TS, VOB, AVI, MOV, MP4, QT, ASF, WMV, BD ISO, BDMV, DVD-ISO, VIDEO_TS
    • 3D video formats: MVC, Side-by-side, Top/Bottom
    • 4K video formats: H.265 up to 4Kp60 HDR, H.265 10-bit up to 4Kp60 HDR, H.264 up to 4Kp24
    • Video output modes: Wide range of supported output resolutions and framerates (up to 4Kp60)
    • Video output framerate: Automatic (according to the played content) and manual; 23.976 Hz support
    • Audio codecs: MPEG-1/2 layer I/II/III, AAC, LPCM, WMA, WMAPro, FLAC, multichannel FLAC, Vorbis, WavPack, APE (Monkey's Audio), ALAC (Apple lossless), SACD (Super Audio CD), AC3 (Dolby Digital), DTS
    • Audio file formats: MP3, MPA, M4A, AAC, WAV, WMA, FLAC, Ogg/Vorbis, WavPack, APE (Monkey's Audio), ALAC (Apple lossless), SACD (Super Audio CD), AC3, DTS, DTS-WAV
    • Subtitle formats: SRT (external), SUB (MicroDVD) (external), text (MKV), SSA/ASS (MKV, external), VobSub (MP4, MKV, external SUB/IDX), PGS (Blu-ray, TS, MKV)
    • Picture file formats: JPEG, PNG, BMP, GIF
    • Playlist file formats: M3U, PLS, CUE
    • Photo viewer functions: Slideshow, transition effects, picture rotation, zoom, browse playlist, repeat, shuffle
    • Network file browsing: SMB client and browser, NFS client, UPnP/DLNA client and browser
    • Applications: Dune HD applications (install from file or app store), Android applications (install from file or app store)
    • Plugins and extensions: Full support for Dune HD PHP plugins API, Dune HD skins, dune_folder.txt mechanism
    • Filesystems: FAT16/FAT32 (read-write), EXT2/EXT3/EXT4 (read-write), NTFS (read-write), exFAT (read-write), HFS/HFS+ (Mac OS Standard/Extended) (read-only), BTRFS (read-write)
    • Widevine DRM: Widevine DRM L3 / L1
    • Android OS: Android 6.0.1 / 7.1
    • RCU: Premium IR RCU with learning function and backlight function (based on laser carving technology)
    • Power: AC ~100V-240V, 50/60Hz
    • Dimensions (W x H x D): 430mm x 79mm x 303mm

    Dune HD Pro 4k

    MSRP: 199.9 USD (price may be different depending on the region)

    Availability: Dec/2017 - Jan/2018

    Specification
     

    Media processor: Realtek RTD1295 SoC

    4K support: 4Kp60 video decoding, 4Kp60 video output, 4K HEVC 10-bit, HDR, HDMI 2.0a

    RAM: 2 GB

    Flash memory: 16 GB

    Connectors: 1x USB 3.0 host, 2x USB 2.0 host, external SATA port (data+power), HDMI 2.0a, composite video, RCA analog stereo audio, optical S/PDIF, Ethernet 10/100/1000 Mbit/s, HDMI 2.0 input, 5V DC IN

    Ethernet: 10/100/1000 Mbit/s

    Wi-Fi: 802.11b/g/n/ac, Dual Band 2.4/5GHz, 2T2R

    Bluetooth: Bluetooth 4.2

    Front panel display: Multi-segment VFD

    Media sources: External HDDs (USB, SATA), USB devices (USB flash drive, USB card reader, etc), built-in micro SD card slot, PC and NAS in local network (SMB, NFS, UPnP/DLNA, HTTP), other Internet and local network media sources

    Video codecs: MPEG2, MPEG4, XVID, WMV9, VC1, H.264, H.265, H.265 10-bit, VP9; support for very high bitrate video (up to 100 Mbit/s and higher)

    Video file formats: MKV, MPEG-TS, MPEG-PS, M2TS, VOB, AVI, MOV, MP4, QT, ASF, WMV, BD ISO, BDMV, DVD-ISO, VIDEO_TS

    3D video formats: MVC, Side-by-side, Top/Bottom

    4K video formats: H.265 up to 4Kp60 HDR, H.265 10-bit up to 4Kp60 HDR, H.264 up to 4Kp24

    Video output modes: Wide range of supported output resolutions and framerates (up to 4Kp60)

    Video output framerate: Automatic (according to the played content) and manual; 23.976 Hz support

    Audio codecs: MPEG-1/2 layer I/II/III, AAC, LPCM, WMA, WMAPro, FLAC, multichannel FLAC, Vorbis, WavPack, APE (Monkey's Audio), ALAC (Apple lossless), SACD (Super Audio CD), AC3 (Dolby Digital), DTS

    Audio file formats: MP3, MPA, M4A, AAC, WAV, WMA, FLAC, Ogg/Vorbis, WavPack, APE (Monkey's Audio), ALAC (Apple lossless), SACD (Super Audio CD), AC3, DTS, DTS-WAV

    Subtitle formats: SRT (external), SUB (MicroDVD) (external), text (MKV), SSA/ASS (MKV, external), VobSub (MP4, MKV, external SUB/IDX), PGS (Blu-ray, TS, MKV)

    Picture file formats: JPEG, PNG, BMP, GIF

    Playlist file formats: M3U, PLS, CUE

    Photo viewer functions: Slideshow, transition effects, picture rotation, zoom, browse playlist, repeat, shuffle

    Network file browsing: SMB client and browser, NFS client, UPnP/DLNA client and browser

    Applications: Dune HD applications (install from file or app store), Android applications (install from file or app store)

    Plugins and extensions: Full support for Dune HD PHP plugins API, Dune HD skins, dune_folder.txt mechanism

    Filesystems: FAT16/FAT32 (read-write), EXT2/EXT3/EXT4 (read-write), NTFS (read-write), exFAT (read-write), HFS/HFS+ (Mac OS Standard/Extended) (read-only), BTRFS (read-write)

    Widevine DRM: Widevine DRM L3 / L1

    Android OS: Android 6.0.1 / 7.1

    RCU: Premium IR RCU with learning function and backlight function (based on laser carving technology)

    Power: 5V DC

    Dimensions (W x H x D): 187mm x 29mm x 140mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te informacje wiszą na stronach Dune od grudnia. Terminy są mocno nieaktualne, specyfikacje nie są jeszcze zamknięte, szczególnie jeżeli chodzi o oprogramowanie.

Pierwsze wejdą do sprzedaży modele z procesorami AMLOGIC, czyli seria NEO i SKY. Marzec/Kwiecień.

PRO na Realteku to perspektywa połowy roku, PRO Ultra - mocno odsunięty w czasie i na razie brak deklaracji, ostrożnie podchodząc będzie to 4 kwartał.

Dune intensywnie pracuje nad oprogramowaniem, szczególnie nad własnymi playerami działającymi bezpośrednio na procesorze. W sumie nie wiadomo ile będzie zrobione i co będzie działać w dniu premiery, a co będzie dodawane przez aktualizacje.

Premiery zostały opóźnione właśnie dlatego, aby nie wpuszczać urządzenia ze zbyt wieloma obietnicami zamiast faktów.

Tak więc trzeba jeszcze trochę poczekać, ale jest to materiał na najlepszy na rynku odtwarzacz multimedialny na Androidze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam wole sparwdzone firmy i sprzet.. Panasonic ma dobre sprzety i nie narzekam szczegolnie UB-900, a teraz wyjdzie lada tydzien najnowszy UB 820 z DV.. wiec temu Dune daleeeeko jeszcze..

pozdro

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dune jest jedną z najstarszych marek na rynku odtwarzaczy i zajmuje się tylko tym. Mają ogromne doświadczenie. To co oferują wielkie firmy jest zazwyczaj kiepskie, oni tam nie maja zespołu wytrawnych programistów którzy zajmują się tym i wiedzą czego oczekują użytkownicy. Sprzętowo można obecnie dziś wiele, ale kluczem do sukcesu jest oprogramowanie i tu jest największe wyzwanie.

UB-900 to odtwarzacz BD z funkcją odtwarzania plików. Z pewnością nie pobije funkcjonalności dotyczącej odtwarzania plików dostępnej nawet w starszych modelach Dune.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.02.2018 o 15:36, helicox napisał:

A ja tam wole sparwdzone firmy i sprzet.. Panasonic ma dobre sprzety i nie narzekam szczegolnie UB-900, a teraz wyjdzie lada tydzien najnowszy UB 820 z DV.. wiec temu Dune daleeeeko jeszcze..

pozdro

Chyb nie za bardzo wiesz o czym piszesz... Twój Panasonik np odtworzy kopie bluray z dysku? Odtwarzacze tego typu to inna grupa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ma mi odtwarzać jakieś kopie blu ray? ja tylko kupuje oryginalne płyty 4K UHD.. żadne kopie i inne takie mnie nie interesują..

Jeśli kogoś stać na taki odtwarzacz to tez i na oryginalne nośniki fizyczne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po co ma mi odtwarzać jakieś kopie blu ray? ja tylko kupuje oryginalne płyty 4K UHD.. żadne kopie i inne takie mnie nie interesują..
Jeśli kogoś stać na taki odtwarzacz to tez i na oryginalne nośniki fizyczne..
W takim razie co robisz w tym wątku?
Czy dowiemy się od Ciebie czegoś więcej na ten temat odtwarzaczy Dune. Nie sądzisz chyba, że subskrybenci tego tematu, śledzą go, aby dowiedzieć się na co Cię stac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie popierałem piractwa, ani tym podobne..po prostu zauważyłem, ze ktoś napisał w temacie odtwarzaczy blu ray wiec zaciekawiło mnie to i tyle ale widzę ze tu sami dyletanci i tendencyjne wypowiedzi, nic ciekawego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nigdy nie popierałem piractwa, ani tym podobne..po prostu zauważyłem, ze ktoś napisał w temacie odtwarzaczy blu ray wiec zaciekawiło mnie to i tyle ale widzę ze tu sami dyletanci i tendencyjne wypowiedzi, nic ciekawego
Nie przyszło Ci do głowy, że zainteresowanie IMHO najlepszymi pod względem jakości generowanego obrazu mediatankami, czy odtwarzanie kopii nie musi koniecznie implikowac piractwa, przestępstwa, czy czynu moralnie wątpliwego?
Zastanów się zanim pozwolisz sobie na kolejne tego typu prostackie komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda wiewiórka swój ogonek chwali.. no comment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
każda wiewiórka swój ogonek chwali.. no comment.

Biorąc pod uwagę, że użytkowalem różne playery PCH, Extremer, Mede8era, Egreta, WD, Asusa, jakieś inne 2, których nazw sobie przypomnieć już nie mogę, spora ilość mini-komputerowych odtwarzaczy, o android boxach nie wspominając (bo w kwestii jakości nie ma czego) i obraz odtwarzaczy Dune, na chipach Sigma, przypadł mi najbardziej do gustu, a jego przewagę w tej kwestii nad konkurencją, dostrzegali również użytkownicy korzystający z mniejszych od mojego, ekranów. Można mnie więc pomowic o posiadanie preferencji, ale warto wcześniej mieć jakieś doświadczenia w tej materii. Ty jak widzę, nie masz bladego pojęcia co do różnicy pomiędzy Twoim odtwarzaczem, a urzadzeniem omawianego tutaj typu. Krótko podsumowując, Twój player nie umożliwi szybkiego dostępu do skatalogowanego zbioru multimediów umożliwiając przeglądanie powiązane z kontentu, bogatej metadaty i artworkow. Może co najwyżej służyć jako upośledzony DLNA-renderer (najwygodniejszy tryb użytkowania, jako klient kompletnie się nie nadaje do użytku). Upośledzony bo nie wspierający większości domowych i scenowych formatów A/V. Nie umożliwi Ci dodania napisów, ani tym bardziej sam ich nie znajdzie, ściągnie, czy też nie umozliwi dopasowanie frameratu, timecodu i pozycji napisów na ekranie. Nie umożliwi wyświetlania audycji telewizyjnych, nie wyświetli YT, czy najważniejszych dostawców VoD z HDR-em. To nie jest substytut odtwarzacza UHD BD, bo funkcjonalność takiego urządzenia (a nie wyszczegolnilem nawet wszystkich popularnych funkcji) znacznie przewyższa funkcjonalność tego drugiego.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helicox

Chyba zapomniałeś że można kopiować płyty na dysk i odtwarzać kopie swoich płyt .

Po to są te odtwarzacze.

A ty się nie mądruj, bo nie masz racji.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, oczywiscie ale każdy robi jak uważna, ja tam wole mieć oryginalna płytę z filmem w swojej kolekcji i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę można mieć a nawet trzeba. A filmy mogą lecieć z dysku, żeby nie wkładać płyty za każdym razem. Proste. Ty tego nie ogarniasz i bzdury piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baw się tym swoim rozwiązaniem jak ci wygodniej, dla mnie żaden problem wkładać i  wyjmować płytę z filmem...ja nie jestem jakimś maniakiem filmowym który nie ma co robić tylko codziennie non stop filmy oglądać ..a druga rzecz, to jak mi się wydaje, Piotrek czy tez Maciej wiele razy na tym forum pisali, ze najlepsza jakość obrazu jest tylko z fizycznego nośnika jakim jest płyta, a YouTube i inne  zawsze będą gorsze..może niech Piotr czy Maciej przedstawia sprawę jak jest bo ty nie jesteś dla mnie zadnym autorytetem w tej materii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o żadnym YouTube, tylko o kopi 1:1 odtwarzanej z dysku, zamiast z płyty. Ja nie twierdzę że odtwarzanie z płyty jest złe. Tą są dwie różne drogi. Obie legalne i obie w najlepszej jakości.

Obie potrzebują różnych urządzeń.

I tego właśnie Ty nie ogarniasz.

 

Nie ma znaczenia kim jestem dla Ciebie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogarniam, ale jeśli mam odtwarzacz to po co mi twoja opcja? ten dysk?ja wybrałem taki sposób i już a ty swój i nie ma tematu. nie mam zamiaru nikogo do swojej opcji przekonywać. wolny kraj, wolny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądam na tym playerze od prawie 3 lat.. i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, helicox napisał:

oglądam na tym playerze od prawie 3 lat.. i nie narzekam.

Z tymi trzema latami to trochę ciebie poniosło :)

UB900 jest na rynku chyba od października 2016r

Tylko trochę przegięcie że player za taką cenę potrafi jedynie dobrze odtworzyć płytę . Zresztą funkcje multimedialne zawsze są słaba stroną wszystkich produktów Panasonica.

 

Ja w każdym razie z niecierpliwością czekam na Dune 4K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Helicox" żyje we własnym (na pewno idealnym) świecie wie co jest mu potrzebne a co nie, co jest dobre a co nie.... tylko nie wie że nikogo to nie obchodzi.... bo nic nie wnosi do tego tematu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden swiat nie jest idealny, a poza tym, chyba każdy sam wie co jest jemu potrzebne a co nie, na tym polega wolność wyboru i nikogo to nie musi obchodzić

 a do tematu wnosić nic nie musi, szczególnie dla towarzystwa wzajemnej adoracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zabierasz głos w "towarzystwie wzajemnej adoracji". Masz jakieś ciekawe spostrzeżenia na temat odtwarzaczy DUNE 4K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od prawie dwóch lat firma Zidoo sprzedaje  playery o opisywanych funkcjach Zidoo X9,  Zidoo X9S, ZidooX10 -mają one wszystkie funkcje opisywane przez Duna na tym samym procesorze RT1295 , w tym roku planowany jest Zidoo X20 na RT1296.  Ale nawet X10 z HDD  potrafi obecnie bardzo wiele - 4k, z HDR, Dolby Atmos, KODI ZDMC , odtwarzanie Flac 24b 192kHz wrapperem a ponadto wejście HDMI  z opcją streamowania  w sieć lokalna i nagrywania źródła, PIP.  Firma Zappiti kupuje od nich PCB i daje swój soft  nawiasem mówiąc dużo gorszy i sprzedaje w wyższej cenie. Także ni oczekuję niczego lepszego od  Duna. Zidoo można kupić w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na jakiś dobry player HDR. Dajcie znać jak coś będzie wiadomo na temat premiery Dune , Popcornu czy opisywanego wyżej Zidoo x20

Czas najwyższy żeby w końcu Popcorn czy Dune wypuścili 4k60 HDR

Edytowane przez filipczarek80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...