Skocz do zawartości
Matifcb

wymiana P50ST50E na większy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

lekko sie przymierzam na wiekszy model po 2 plazmach 42 a pozniej 50 cali od Panasonica. 50st50 mam od 1,5 roku, wczesniej byl 42st60. Nic sie nie zmienilo od lat u mnie czyli 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 15m2 +8m2 aneks 
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,7-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i lekko pod katem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju? slabo z jedne strony i jest zaluzja 
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TX-P50ST50E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? obraz ! nie potrzebuje smarta nawet wifi w sumie nie uzywam. Podlaczam kompa i konsole i karte Ci+ tyle !
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC i komputer do filmow 
10 Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? stereo , sporadycznie PS4 i PC
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-7
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? tez ale nie mega czesto
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy przez kompa, sport i konsola
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie przez tv, tylko przez podlaczonego lapka 
15. Czy zamierzasz grać w gry - ps4 sporadycznie 
16. Preferencje co do marki? Panasonici mialem tylko
17. Preferencje co do wielkości? 55 raczej na te odleglosc
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? plazma troche na jasnym bialym buczy, podwidoki z logami stacji
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? +/- myslalem o uzywce do 3000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? pierwsza plazma z 3,5 roku , te mam 1,5 narazie
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? w ogole nie uzywam
23. Czy telewizor ma mieć 3D? nie potrzebuje

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem tyle co Plazme Panasa 50 cali na 65 cali Oleda. Przy  odległości od TV około 3m jak możesz bierz 65" nie jest za duży. Warto Polecam. Rozmiar ma znaczenie :) a człowiek się przyzwyczaja i po tygodniu wcale a wcale nie jest za duży.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, dlatego po 1,5 roku chce swoje 50 cali na większy zamienić. Teraz bede jeszcze z 2-3 lata pewnie siedziec w tym mieszkaniu ale to jest minimum 2,7-3m, w przyszlosci moze sie przeprowadze i bedzie napewno dalej. takie 60 cali byloby najlepiej :)

co kupiles za tv ? jaki miales dokaldnie Panasa wczesniej ? jak wrazenia i jak cena ?

moze 65 cali tez byc w propozycjach. Moze masz racje i wymienic raz a dobrze na pare lat :)

Edytowane przez Matifcb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65 cali to bardzo fajna opcja, niemniej decydując się na taki duży rozmiar trzeba pamiętać, że gorszej jakości materiały wyglądają wyraźnie gorzej na 65 calaowym tv niż 50 calowym.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam nie wiem jak tu sie po takim czasie edytuje posty wiec pisze jeden pod drugim. Poczytalem troche tu na forum i zaczynam powatpiewac w super extra porady od pewnego Pana na innym forum. Polecal mi on Pilipsa albo TCL. Czy polecicie mi jakis model 65cali max pod moje wymagania o ktorych napisalem w tych pytaniach u gory ? nie chce miec nic wspolnego z tamtym forum raczej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz plazme   panasonica   . Po kupnie  lcd bedziesz  mogl porownac jakosc  obrazu. Do  3000 zl  trudno  kupic  telewizor  aby byl rownie  dobry  jak ten ktory  obecnie posiadasz . Poziom czerni  i katy boczne  w lcd nie beda tak dobre  jak  w  plazmie. Do    3000zl wybrlabym     50 calowego  panasonica ex700 lub   55 calowego   ex633.W niektorych  sklepach ten telewizor kosztuje  ponizej  3000 zl.Plus  to panel IPS czyli katy boczne  beda   dobre ale poziom czerni nie bedzie tak dobry jak w plazmie.W przypadku  ex700 poziom czerni bedzie lepszy niz w ex633 ale katy boczne beda gorsze.

Ciekawe porownanie w linku nizej.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/panasonic-49ex633-test.html

kliknij na link nizej i przeczytaj komentarze, szczegolnie ostatni  komantarz w tym watku. Wybralbym  ex700  lub  ex633.

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/42276-panasonic-led-tx-50ex700e-dobry-wybór/?tab=comments#comment-439858

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje kolego za czas i opinie. Ja mam teraz 50 cali i zmianic bym chcial tylko na wiekszy. Minimum 60cali. Budzet mysle do 4000 PLN bym przezyl ale jak cos za 4500 PLN ma byc sensowne zamieniam sie w sluch :) oczywiscie to sa moje amatorskie kryteria - zawsze mozecie napisac sensowny tv 6-65 cali to taki i taki ale musisz dac 5000 pln. Nie zmieniam juz zaraz na szybko tv wiec na spokojnie rozgladam sie w temacie. Czy tu na forum tak samo jak u konkurencji ktos sprzedaje tv i kalibruje ? czy polecacie tylko modele i kazdy szuka sobie po necie czy w sklepach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ponizej   4000 zl  mozna kupic   panasonica   TX-58EX700E. W przypadku dobrego sygnalu hd   poziom czerni na wprost  bedzie  na dobrym poziomie.Przyklad na  filmie.  EX700B to ten sam model  jak   EX700E.   EX700B sprzedawany jest  Anglii a  ex700e w  europie.

Jesli chodzi o sklep  to  najlepiej poszukac  najbardziej korzystnej  oferty .W  przypadku kupna  przez internet zawsze istniej   ryzyko uszkodzenia   telewizora w transporcie.W takim przypadku  trzeba sprawdzic  telewizor w obecnosci kuriera.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2018 o 14:01, Matifcb napisał:

dziekuje kolego za czas i opinie. Ja mam teraz 50 cali i zmianic bym chcial tylko na wiekszy. Minimum 60cali. Budzet mysle do 4000 PLN bym przezyl ale jak cos za 4500 PLN ma byc sensowne zamieniam sie w sluch :) oczywiscie to sa moje amatorskie kryteria - zawsze mozecie napisac sensowny tv 6-65 cali to taki i taki ale musisz dac 5000 pln. Nie zmieniam juz zaraz na szybko tv wiec na spokojnie rozgladam sie w temacie. Czy tu na forum tak samo jak u konkurencji ktos sprzedaje tv i kalibruje ? czy polecacie tylko modele i kazdy szuka sobie po necie czy w sklepach ?

Zamiana 50" na LCD o przekątnej 50 - 55" jest moim zdaniem bezsensowna. O ile będziesz w stanie już nabyć MU7000, który ma niezły efekt HDR, to przy codziennym oglądaniu zrobisz krok do tyłu zamiast do przodu z jakością. Powyżej 60" można by to przynajmniej uzasadnić rozmiarem.

Sugeruję albo uzbierać na UE65MU7002, albo na LG OLED55B7. Jak za drogo na ten moment to po prostu dozbieraj na spokojnie. Nie ma co na siłę robić zmian, tym bardziej z plazmy. Sugestie zmiany na jakiś TCL, czy inny TV z matrycą IPS to już naprawdę robienie na siłę... Odnośnie kalibracji poczytaj tu, żeby Cię nikt nie nabił w butelkę: https://hdtvpolska.com/czym-jest-profesjonalna-kalibracja-telewizora/

  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o takie komentarze najbardziej dziekuje :) ja nie mam parcia czasowego. Sam nie jestem az tak swiadomy zmiany i porownania obrazu ( bo to sie dla mnie liczy glownie).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

taka sama plazme ale wieksza kupie przeciez.. modele st50 st60  55" mozna juz ponizej 3000pln dostac a ponizej 4000 pln sa juz 65" np TX-P65VT50E

Edytowane przez Matifcb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...