Skocz do zawartości
gkosmala

czy projektor SONY VW760 rysuje laserem??

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc i czolem wszystkim odnalazlem swoje stare konto :D Widze ze portal profeska, wiec skieruje tu swoje pytanie z audiostereo bo nie wiem jakos tam nikt nie odpowiedzial jednoznacznie. Bylem na audioshow 2017 w sali sony i byl akurat wyklad jakiegos pana z gazety. Mowil on rzeczy w ktore nie chce mi sie wierzyc na przyklad ze nowy projektor sony vw760. On tam wlasnie byl prezentowany. Uzywa lasera zeby rysowac obraz. Mowil ze wiazka lasera jest przesuwana jakims pryzmatem po ekranie, wiec mozna oslepnac gdy sie spojrzy w obiektyw no ale tez, ze projektor moze calkowicie wylaczac piksele JAK OLED. To powinien byc calkowity przelom w projektorach niby, ale tam widac bylo ze czern wyraznie swieci. Wiec cos nie chce mi sie w to wierzyc. Byl ktos na wykladzie? Ktos wie jak ten projektor faktycznie dziala?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat na prezentację nie moglem przybyć, bo wraz z Piotrem prowadziliśmy wtedy wykłady w innej sali ;) Nie wierze jednak, by osoba najęta do wykładu mogła mówić takie astronomiczne bzdury. Na pewno nie przesłyszałeś się? VW760 to klasyczny projektor z matrycą SXRD (na której powstaje obraz) tak jak w innych urządzeniach producenta z tym, że źródłem światła nie jest lampa, a dioda laserowa, która przechodzi następnie przez koło z luminforem. Gwarantuję Ci jednak, że na ekran się żaden "promień" się nie wydostaje i nie oślepniesz od niego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I malo tego cala kadra sony ktora byla na stoisku przytakiwala mu do kazdego slowa. Wiec pytam jak jest naprawde czy oni tez sie nie znaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie chcę mi się wierzyć, by ktoś mógł opowiadać takie głupoty. Jeśli chodzi o VW760 to gwarantuję Ci, że działa tak jak opisałem. Tu masz schemat z modelu VW5000.

Sony_VPL_VW5000ES_Engine.jpg

Jeśli byłoby tak jak mówisz (że promień lasera rysowałby bezpośrednio obraz na ekranie). To po pierwsze różnica w kontraście byłaby drastyczna - a nie jest. Czerń jest typowa, wiem bo kalibrowaliśmy już dwie sztuki VW760. Ponadto dałoby wykryć częstotliwość lasera sprzętem pomiarowym, obraz by migotał, bądź miał powielone kontury w ruchu, a także dałoby się sfotografować moment "rysowania" obrazu aparatem foto. Nic z tych rzeczy nie występuje, bo laser zastępuje jedynie lampę.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Maciej Koper- widzę ,że kalibrowales już dwa modele sony 760 , a pewnie niedlugo będzie test na portalu dlatego mam kilka pytan

1) czytając zagraniczne fora pierwsi uzytkownicy alarmuja o zielonkawym odcieniu obrazu czy ty takze to zauważyleś.?

2) czy w trybie wysokiej lampy i hdr projektor ma glosnosc ok 50db?

3)obiektyw zastosowany w 760 to ten sam co w 550 czy zatem mozna powiedziec ,że w kwesti obrazu nie ma rewolucji ...

,a ewolucją jest tylko zastosowanie lasera do wyświetlania obrazu w miejsce tradycyjnej lampy

4)czas pracy lasera to ok 20 tys godzin .co sie dzieje gdy na liczniku bedzie taka wartosc ? Czy mozna wymienic laser jak tak to jaki koszt czy sony informuje na ten temat.dlaczego pytam do ogladania filmow starczy na wiele ,wiele lat ale dla kogos kto traktuje projektor jak telewizor to po 4 ,5 latach osiagnie licznik tą wartosc.

jezeli to mozliwe odnies sie do tego

dzieki i pozdrowienia

W punkcie 2 chyba powinnismy juz pisac w trybie wysokim lasera he he

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, llukk napisał:

Do Maciej Koper- widzę ,że kalibrowales już dwa modele sony 760 , a pewnie niedlugo będzie test na portalu dlatego mam kilka pytan

1) czytając zagraniczne fora pierwsi uzytkownicy alarmuja o zielonkawym odcieniu obrazu czy ty takze to zauważyleś.?

2) czy w trybie wysokiej lampy i hdr projektor ma glosnosc ok 50db?

3)obiektyw zastosowany w 760 to ten sam co w 550 czy zatem mozna powiedziec ,że w kwesti obrazu nie ma rewolucji ...

,a ewolucją jest tylko zastosowanie lasera do wyświetlania obrazu w miejsce tradycyjnej lampy

4)czas pracy lasera to ok 20 tys godzin .co sie dzieje gdy na liczniku bedzie taka wartosc ? Czy mozna wymienic laser jak tak to jaki koszt czy sony informuje na ten temat.dlaczego pytam do ogladania filmow starczy na wiele ,wiele lat ale dla kogos kto traktuje projektor jak telewizor to po 4 ,5 latach osiagnie licznik tą wartosc.

jezeli to mozliwe odnies sie do tego

dzieki i pozdrowienia

W punkcie 2 chyba powinnismy juz pisac w trybie wysokim lasera he he

1. Nie zauważyłem problemów z jednorodnością obrazu, jeśli o to pytasz, a przynajmniej nie większych niż subtelności jak np. w VW550. Chyba, że chodzi Ci o zabarwienie całego obrazu, ale to bezsensowne pytanie, bo od tego jest kalibracja, czy nawet zwykła adjustacja "na oko" balansu bieli, by nie mieć zafarbu ;)

2. Nie ma lampy, może być co najwyżej 100% mocy lasera ;) Nie wiem ile dB, ale na pewno jest wtedy słyszalny

3. Wydaje mi się, że tak, ale muszę ocenić u siebie w redakcji. Rewolucja jest w tym, że są wreszcie porty HDMI 600MHz, które mogą współpracować z konsolami, oraz upłynniacz obrazu działający w 4K, czyli podstawowe rzeczy, które do tej pory oferował tylko JVC (w de facto wielokrotnie tańszych projektorach)

4. Na pewno można wymienić laser jako komponent w serwisie, ale nie mam pojęcia jakie koszty. Życzę Ci byś zrobił te 20 000 godzin zanim Ci przyjdzie ochota na zmiany ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, gkosmala napisał:

no to nie wiem....... wydaje mi sie ze mowili

Nie wydaje Ci isę :) Tak było powiedziane. Też byłem na tym wykładzie i sobie go nagrałem na dyktafon do odsłuchania. Mam nadzieję że nie ma problemu z tym że zamieszczę.

To co mówisz zaczyna się w 56:25 minucie nagrania. Faktycznie powiedział że to laser wyświetla obraz że można wyłączać piksele jak w oledzie i plazmie że można od niego oślepnąć itd. Tam pod koniec nawet obsługa stoiska Sony przytakuje tym słowom. Nie wiem jak tak można chyba nie chcieli odbierać autorytetu prowadzącemu ale dlaczego musieli wmawiać bzdury publice. Z resztą tam jest więcej nieprawdy. Że są tylko dwa odtwarzacze ultra hd. Że nie trzeba wysokiej jasności do hdr. Ogólnie mam mieszane uczucia co do tej prezentacji. Miało być o hdr w projektorze a ani jednogo filmu nie zobaczyłem czy innego materiału. Dopiero ze stoiska jvc na drugim końcu korytarza dowiedziałem się jak to faktycznie wygląda. W sony sama teoria i to głównie na temat wzroku a nie technologii.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem tego Pana. Czy firma Sony zdaje sobie sprawę co sobie właśnie zrobiła? Czy to naprawdę wydarzyło się podczas targów tej klasy co Audio Video Show? To jest skandal jak można takiego kogoś wystawić do produktu za 60tyś zł. Bzdura goni bzdurę. Ja rozumiem, że pewnie chłopaki byli zajęci z hdtv bo byłem na targach i ciągle coś wykładali jak nie tu to tam ale do jasnej cholery. Może trzeba było ich nagrać i odtworzyć na stoisku jak robił to Epson rok temu? Przynajmniej byłby to mądry i merytoryczny wykład. Coś czuję, że gość zrobił to za darmo. Mamy efekty. 

Edytowane przez MarcinC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Ludzie czy Wy przesłuchaliście całe to nagranie? To, że on powiedział, że projektor rysuje wiązką lasera to pryszcz w porównaniu co ten Pan wygaduje na tym wykładzie! Ten temat powinien nosić tytuł bzdury, które Sony wciska na targach! To, że obsługa stoiska nie reaguje, a wręcz przytakuje jest po prostu naganne.

12:12 - "do HDR wystarczy możliwość wyświetlania dużego kontrastu" - serio? To czemu chłopaki piszą, że im więcej nitów tym lepiej i że dopiero pow 1000 robi wrażenie?

13:00 - "Na plazmie czarny to po prostu zgaszony pixel, jak w oled" - Buhahahaha tak się składa, że mam plazmę a znajomi mają OLED i widać różnicę ZASADNICZĄ na czerni

36:25 - "HDR to nie tylko jasność ale też nowe przestrzenie barw" - No jakoś chłopaki mówili na szkoleniu, że szeroka paleta a HDR to dwie różne rzeczy

37:30 - "eshift technologia Epsona, marketingowa sztuczka" - Patrzę w testy i zarówno JVC jak i Epson w zasadzie dorównują natywnemu Sony w rozdzielczości. Poza tym eshift chyba technologia JVC?

48:40 - "tylko dwa uhd blu ray (sony + firma na S)" - To na tym forum jest już więcej testów gotowych produktów niż ten Pan zna :)

55:40 - "w HDR problemem nie jest jasność wyświetlacza" - Tego się chyba nie da skomentować, czy ten Pan WIE W OGÓLE JAK HDR DZIAŁA?? Może niech sobie obejrzy HDR na ekranie 300 nitów.

58:40 - "wyłączanie lasera w poszczególnych pikselach" - No to już było poruszane w tym temacie....

Witki mi opadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zebys wiedzial kolego, ze bym chetnie zmienil ten temat tak zeby ludzie wiedzieli ze firma ich oszukuje publicznie! nigdy juz nie bede wierzyl w prezentacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej Koper napisał 4 Grudnia „Nadal nie chcę mi się wierzyć, by ktoś mógł opowiadać takie głupoty” ciekawe czy po odsłuchaniu nagrania uwierzył.?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2017 o 17:12, llukk napisał:

Maciej Koper napisał 4 Grudnia „Nadal nie chcę mi się wierzyć, by ktoś mógł opowiadać takie głupoty” ciekawe czy po odsłuchaniu nagrania uwierzył.?

Cóż, nagranie przesłuchałem. Faktycznie padło coś takiego. Szczerze mówiąc wryło mnie mocno w ziemie. Nie tylko nawet to zdanie, bo przy tym co wypisał @Blumontajn z nagrania to faktycznie "rysowanie laserem" jest najmniejszym absurdem...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezla akcja hehe. Wystarczyl test i sie wyjasnilo wszystko. Ja nie wiem jak ludzie z firmy moga wygadywac bzdury liczac ze sie nie rozszyfruja.

 

Projektor laserowy Termin „laserowy projektor” potrafi wciąż spowodować wiele nieporozumień. Hasło jest chwytliwe i rozbudzające wyobraźnię. Niektórzy mogliby pomyśleć, że obraz wyświetlany jest dzięki wiązce lasera wydostającej się z obiektywu, niczym w telewizorach CRT. Od razu wyjaśnię jednak, że historie tego typu można, co najwyżej, zakwalifikować do kategorii „fantastyka i fikcja”. Projektor „laserowy” powinien poprawnie nazywać się projektorem z laserowym źródłem światła. Fundamentalna zasada działania urządzenia pozostaje bowiem niezmieniona – są panele SXRD z pikselami, oraz obiektyw, który jest de facto identyczny z tymi stosowanymi w modelach niższych (VW260 – VW550). Nie ma natomiast lampy UHP/UHE, która rzuca światło na matryce w zwykłym projektorze. Zamiast niej znajduje się moduł diod laserowych. Nie mamy niestety potwierdzenia ile jest diod i jak są one rozmieszczone, jednak wszystko wskazuje na to, że wykorzystują one budowę z kołem luminofo
Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-vpl-vw760-test-laserowego-projektora-4k-ultra-hd-z-hdr/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...