Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.11.2018 o 17:11, kast6 napisał:

Naprawdę tak mam!

Podłączam belkę do xBoxa - Xbox pokazuje: brak HDR (hdr10 ograniczone)

Jak Xbox (tym samym kablem) podłączam od razu do tv Xbox pokazuje: HDR10 dostępne we wszystkich formatach!

Może jakiegoś ustawia się Belkę???

Sam się boksuje z wyborem między sony hfz9+ efektowe a samsung n950 i nie wyobrażam sobie, żeby HDR nie był natywnie przekazywany sygnał z belki na mój rzutnik ale wg tego porównania, Twoje obserwacje są potwierdzone:

https://www.crutchfield.com/S-jWqiUU3k2lr/compare_158HTZ9F_305HWK950/Sony-HT-Z9F-vs-Samsung-HW-K950.html

...a już byłem za n950 ze względu na lepsze tyły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolby Vision przekreślone, bo to w połączeniu z Samsungiem KS7000 bez Dolby Vision. HDR10 normalnie jest jak najbardziej akceptowany. Wybaczcie za jakość zdjęć, ale o 3 w nocy nieszczególnie chciało mi się wycisnąć max z aparatu. :X

83Aned9.jpg

huiwPhR.jpg

@lyconeTy Masz z kolei N950 i obie konsole. Działa Ci HDR czy jest bez tak jak tu dwie osoby wcześniej podają?

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przepraszam za całe zamieszanie! Jestem po prostu debilem, który na swoje usprawiedliwienie ma tylko to, że wyłączyło mu się logiczne myślenie z podniecenia nowym sprzętem. Być może nie byłoby tego całego zamieszania, gdybym kupował oddzielnie TV i po jakimś czasie Soundbar, a nie wszystko na raz.

Wczoraj wieczorem mnie olśniło.

Okazało się, że mój samsung 65NU8042 nie ma domyślnie włączonej funkcji podawania rozszerzonych kolorów przez HDMI „HDMI UHD Color”. Tak jak nie miał włączonej domyślnie funkcji „dopasuj do ekranu”.

Także wszystko już działa. N950 podaje bez problemu wszystko. Atmos z HDRem jak najbardziej działa. Polecam sprzęt z całego serducha. Przepraszam za zamieszanie.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tonybcc napisał:

HDR na tej oraz na K950 działa trzeba tylko podpiąć poprawnie. 

Czyli te wszystkie porównania na stronach można włożyć między bajki. Mi brakuje w tym soundbarze tego podwójnego wyjścia HDMI bo mam TV oraz projektor. Ewentualnie pozostanie aktywny splitter ale czy udźwignie on HDR 10-Bits?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K950 natomiast ma wady jak każdy sprzęt. Myślę, że po pół roku już mam odpowiednie rozeznanie z tym sprzętem. Z tym, że nie można tych wad z K950 na N950 automatycznie przenosić bo jednak to inne sprzęty. Jakbyś się faktycznie koncentrowal na K950 to mogę wypisać słabe strony i parę idiotyzmow, później ewentualnie możesz to skonfrontowac z jakimś szczerym użytkownikiem N950 oraz modelu od Sony i LG żeby dobrać odpowiednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, remiart napisał:

Sam się boksuje z wyborem między sony hfz9+ efektowe a samsung n950

....

...a już byłem za n950 ze względu na lepsze tyły

tydzień temu miałem zf9 i oddałem 

dziś kupiłem n950 

i powiem tak - te soundbary dzieli przepaść w kwestii dzwięku - dla mnie samsung po prostu zmiótł tego soniaka 

ale nie ma się co dziwić - sony to 3 mini głośniczki w belce a w samsungu jest ich 13 - do tego większe - sama belka waży chyba 4 razy więcej i gra o niebo lepiej 

sony bez subwoofera nie ma dzwięku 

no i ten atmos jeśli jakiś ma się pojawić to ewentualnie tylko w samsungu (4 głośniki wycelowane w sufit) - w sony to jest wg mnie ściema 

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w sumie najważniejsze - jest promo w salonach samsunga N950 za 4199 - tylko tysiak więcej niż ZF9 więc wg mnie to prawie okazja jak się porówna jaki dzwięk to daje

można tez dostać n850 z tylnymi bezprzewodowymi (ale takimi słabszymi niż z n950) za 1zł - chyba za 3999 w MM i EuroRtvAgd

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście jest gdzieś N950 za 4200 to brałbym bez zastanowienia.Słuchałem go w MM ale niestety kosztował 5999. Ostatecznie zdecydowałem sie na N850 z dodatkowymi głośnikami za 1zł w cenie 4tyś. Jak dla mnie super sprzęt który idealnie sprawdza się w filmach i grach. Osobiście uważam że te dwa tylne głośniki nie są warte 2tys i spokojnie można je zastąpić SWA 900s które są w promocji za 1zł. Sama belka jak i sub to identyczny zestaw jak w N950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, klaus71 napisał:

i powiem tak - te soundbary dzieli przepaść w kwestii dzwięku - dla mnie samsung po prostu zmiótł tego soniaka 

Dzięki za porównanie. Na to czekałem.

16 godzin temu, klaus71 napisał:

no i w sumie najważniejsze - jest promo w salonach samsunga N950 za 4199 - tylko tysiak więcej niż ZF9 więc wg mnie to prawie okazja jak się porówna jaki dzwięk to daje

Jakby gdzieś był dostępny N950 za 4200 to brałbym z miejsca aby samemu je potestować. W czarny weekend najniższa cena do końca dzisiejszego dnia to 5300zł czyli taniej o 700zł. Nie pomyliło Ci się z n850??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, remiart napisał:

Nie pomyliło Ci się z n850??

ja kupilem w Poznaniu w Samsung store w Posnanii - 4199zł na 100% za n950 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, klaus71 napisał:

 

ja kupilem w Poznaniu w Samsung store w Posnanii - 4199zł na 100% 

Faktycznie. Mają ostatnią sztukę ale zarezerwowałem w Warszawie bo to promocja Samsung Brand Store. Dzięki klaus71 za cynk!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Zywczak44 napisał:

Do końca października była promocja min w MM samsung dawał -30% i można było wyrwać za 4200.

Wścieknę się, jak za miesiąc na święta jeszcze bardziej stanieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG rzeczywiście cena spadła. Samsung ma tutaj produkt, którym może wojować na lewo i prawo w soundbarach... z taką cenę nikt nie podskoczy. A nie słyszałem lepiej brzmiących efektów Atmos z belki głośnikowej niż na tym sprzęcie. Symulacja głośników sufitowych jakby tam były...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla posiadaczy hw-n950. Czy sounbar obsługuje np. Lpcm wielokanalowe czy tylko stereo (jak w k950)? Jakie standy na glosniki tylne proponujecie? Mam dylemat czy pójść w kino domowe czy jednak w ten soundbar + wznak stereo z dwoma podlogowkami tylko do muzyki (pokój ok 21m, nie ma za dużo miejsca). 

Do kiedy ta promocja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, rick131 napisał:

Czy soundbar obsługuje np. Lpcm wielokanalowe czy tylko stereo (jak w k950)? Jakie standy na glosniki tylne proponujecie?

"Samsung Moderator SamsungGilSAMSUNG MODERATOR ‎08-18-2018 04:04 PM

Re: So, n950, does it finally have lpcm 5.1/7.1?

The unit supports LPCM 2ch."

 

Pan moderator twierdzi, że nie, ale użytkownicy tutaj zgłaszają, że na szczęście już tak:

https://us.community.samsung.com/t5/Home-Theater-Home-Audio/So-n950-does-it-finally-have-lpcm-5-1-7-1/td-p/377061

Jeśli chodzi o stojaki to jeśli nie zależy Ci na jakichś "firmowych" na zasadzie utrzymywania głośnika w powietrzu tylko zwykłych to mogę polecić tego sprzedawcę:

https://allegro.pl/uzytkownik/145028/oceny

Kupiłem u niego w czerwcu stojak pod jeden z tylnych głośników. Drugi siedzi na drukarce na tej samej wysokości dopasowane. Ja brałem olchę ze względu na dopasowanie do mebli, natomiast są i białe i czarne i wszystkie tam inne jakie można wymyślić.

mN8gxaI.jpg

1be073be4585bd4b31a3dd4b13de

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że samsung sam nie wie... moderator posłużył się instrukcją obsługi gdzie faktycznie jest napisane lpcm 2ch only. Może ktoś potwierdzić że idzie mu dźwięk surround np z kompa po hdmi w postaci lpcm?

W instrukcji brak info o dekoderach dts ma i dts hd? Sounbar to obsługuje?

Ciekawe czy samsung zrobi aktualizację na e-arc ale prędzej wyda wersję hw-o950 :( Sony jakoś dało radę.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, rick131 napisał:

Ciekawe czy samsung zrobi aktualizację na e-arc

Znając sama pewno nie. Targi #CES za rogiem, i wraz z nowością wprowadzą. Bo masz iść i kupić nowy produkt... ;) rozumiesz o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie napis na listwie gdy leci materiał z dolby atmos? Drugie pytanie co może być przyczyna tego że u mnie nie świeci. Samsung HN 850. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jeśli TV jest źródłem dźwięku (przy użyciu np wbudowanego Netflixa) to czy da się do amplitunera/soundbara przekazać dźwięk Dolby Atmos? Np. przez HDMI ARC/kabel optyczny lub w jakikolwiek inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Cnc obrubka said:

Jeżeli tv obsługuje atmos to jak najbardziej .

A wie ktoś jak to wygląda w Oledach B8?

Z tego co czytam to dopiero eARC w pełni będzie mógł transmitować Dolby Atmos: 

Quote

With eARC, full-resolution sound signals — including 3D surround sound formats like Dolby Atmos and DTS:X — can be passed back and forth from your TV and audio systems. With eARC, you’ll be able to plug your HDMI devices directly into your TV and the TV will then send the uncompressed, high-quality audio to a soundbar, receiver, or amplifier directly from the eARC port

https://www.digitaltrends.com/home-theater/hdmi-arc-explained-works-care/

 

Za to tutaj piszą: 

Quote

In summary, a basic, lower resolution form of Dolby Atmos may work through existing HDMI ARC, but it is highly system and link dependent.

http://community.cedia.net/blogs/david-meyer/2018/06/25/dolby-atmos-over-hdmi-arc

Wie ktoś jak to w praktyce wygląda? W jak dużym stopniu jest ten "lower resolution" Dolby Atmos który może działać po HDMI ARC, i skoro jest to zależne od systemu i kabla(?) to czy Oled B8 może taki sygnał przesłać i jaki to kabel by musiał być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2018 o 00:20, xxmario napisał:

Mam pytanie, jeśli TV jest źródłem dźwięku (przy użyciu np wbudowanego Netflixa) to czy da się do amplitunera/soundbara przekazać dźwięk Dolby Atmos? Np. przez HDMI ARC/kabel optyczny lub w jakikolwiek inny sposób?

Zależy jaki telewizor.Na tą chwilę D.Atmos z Netflixa z telewizora usłyszysz tylko na Lg Oled od 2017r,lub Sony Bravia od 2018r 

https://help.netflix.com/pl/node/64066

Na innych telewizorach nie będzie D.Atmos z Netflixa,ale już np. Amazon Prime Video daje D.Atmos na moim tv Samsung 65NU8002 i HW-N850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, dekoder said:

Zależy jaki telewizor.Na tą chwilę D.Atmos z Netflixa z telewizora usłyszysz tylko na Lg Oled od 2017r,lub Sony Bravia od 2018r 

https://help.netflix.com/pl/node/64066

Na innych telewizorach nie będzie D.Atmos z Netflixa,ale już np. Amazon Prime Video daje D.Atmos na moim tv Samsung 65NU8002 i HW-N850

No faktycznie, według tej strony da się przesłać Dolby Atmos po HDMI-ARC:

"Jak skonfigurować odtwarzanie dźwięku Dolby Atmos?

Ponadto do gniazda HDMI-ARC telewizora LG można podłączyć system audio kina domowego obsługujący dźwięk Dolby Atmos."

 

No ciekawe jak to się ma do tego co znalazłem wcześniej, że dopiero eARC ma w pełni wspierać Dolby Atmos, ciekawe ciekawe...

Edytowane przez xxmario
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...