Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu tego zestawu  "Samsung soundbar HWK950" ten sprzęt zamierzam podpiąć do telewizora Sony kdl-55w829b, poprzez kabel optyczny,  na soundbar-ze są również wejścia HDMI oraz HDMI OUT(TV-ARC) 

868_bez_tytu_u_tn.jpg , ale mój telewizor pewnie nie ma (TV-ARC) i mam nadzieję że to mu nie przeszkodzi w przesyłu dźwięku w formacie dolby atmos.

i teraz pytanie może trochę głupie ^-^, czy jak będę oglądał film(który wiadomo, wspiera dźwięk Dolby Atmos) z pendriva lub Filmy Netflix-a (te Dolby Atmos) to normalnie będę słyszał tą jakość dźwięku ? nie mam za starego TV na takie bajery? nie będzie komunikatu (Nie obsługiwany format dźwięku) mimo że soundbar wspiera ten format? bo już w końcu nie wiem czy telewizor też ma ogarniać te "kodeki dolby atmos" i głośniki 5.1.4 czy nie...

 

i w ogóle macie jakieś propozycję jeżeli chodzi o sprzęt tej kategorii ? obecnie posiadam Yamaha YSP-1400, ale teraz chcę polecieć po całości z Dolby Atmos 5.1.4  

 

Dzięki za odpowiedzi! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mogę napisać, że ten Samsung daje radę. natomiast działałem z nim tylko na org. filmach z UHD Blu-ray. Ale sam sprzęt bardzo dobrze oddaje Dolby Atmos.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, Gmeru! hah a to zabawne ale właśnie dzięki twojej recenzji zachęciłeś mnie do zakupu tego zestawu! i okazało się że mój tv ma HDMI ARC :o w szoku jestem w black friday(24.11) zamierzam kupić ten cudny sprzęt, jak będzie w lepszej cenie to ok, jak nie to... i tak go kupię :P, dzięki Piotr jesteś git-em! 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stawiasz na soundbar tym bardziej w -DOLBY ATMOS- (DTS:X) wybór zdaje się oczywisty.

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/soundbary/yamaha-ysp-5600-czarny.html

YAMAHA YSP-5600

Ewentualnie ten SONY też OK. Tylko że on nie obsługuję: DTS-HD Master Audio. I obsługiwał nie będzie.

Na plastikowe grzechotki typu LG ATMOS radzę uważać, pierw go odsłuchać w docelowym miejscu, bo można się zdziwić.

Ale przy kwocie jaką dysponujesz na nagłośnienie, jeżeli masz na tyle miejsca spokojnie poskładasz bardzo dobry komplet K/D Amplituner + kolumny..

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wracam po pierwszym filmie i jest lepiej niż myślałem te głośniki z tyłu robią ogromną robotę, dobrze że wziąłem model hw-k950 a nie hw-k850.  Film w formacie dźwięku Dolby Atmos odtwarzam przez laptopa(uprzednio skonfigurowałem go pod dźwięk przestrzenny Dolby Atmos) podłączonego  do soundbar-a programem media player classic, rewelka!

ale teraz pytanie czy jak chcę oglądać netflixa w dolby atmos to muszę mieć tv ultra hd? bo w tym pakiecie chyba netflix przesyła dolby atmos a portal wykrywa mój tv jakos fullhd, hmm.. a może jak kupię nvidia shield to coś zadziała, ktoś coś wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2017 o 14:24, Robert_1988_KrK napisał:

Ewentualnie ten SONY też OK. Tylko że on nie obsługuję: DTS-HD Master Audio. I obsługiwał nie będzie.

 

Bzdura całkowita. O ile na początku swojego istnienia faktycznie czołowy model soundbara Sony HT ST-5000 nie wspierał DTS-a. Tak w ostatniej aktualizacji firmware Sony rozwiązało ten problem i od tamtej pory ich najnowszy a zarazem najlepszy Soundbar wspiera DTS-a. Więcej można poczytać o tym na oficjalnym blogu Sony tutaj: https://blog.sony.com/press/36091/

Więc pisanie że nigdy coś czegoś nie będzie obsługowało nie mając do tego żadnych podstaw jest czystym wprowadzaniem ludzi w błąd.

Bo jak widać wyraźnie jest napisane:

Cytat

 

Firmware update will enable the HT-ST5000 Sound Bar to support Dolby™, DTS:X®,

DTS-HD Master Audio™, DTS Digital Surround™ and Dolby™ Vision Compatible.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2017 o 14:24, Robert_1988_KrK napisał:

Jeżeli stawiasz na soundbar tym bardziej w -DOLBY ATMOS- (DTS:X) wybór zdaje się oczywisty.

https://www.tophifi.pl/kino-domowe/soundbary/yamaha-ysp-5600-czarny.html

YAMAHA YSP-5600

Ewentualnie ten SONY też OK. Tylko że on nie obsługuję: DTS-HD Master Audio. I obsługiwał nie będzie.

Na plastikowe grzechotki typu LG ATMOS radzę uważać, pierw go odsłuchać w docelowym miejscu, bo można się zdziwić.

Ale przy kwocie jaką dysponujesz na nagłośnienie, jeżeli masz na tyle miejsca spokojnie poskładasz bardzo dobry komplet K/D Amplituner + kolumny..

Temat jest już trochę  przestarzały, ale nadal  nie dokonałem zakupu.  Moim numerem  jeden  był  ht s5000 Sony, ale twraz wyjdą  sounbary  z lepszym dźwiękiem  Dolby  Atmos takie jak: Samsung n950 albo Sony zlht z9f. Trzeba czekać  na oficjalne  testy bo premiera ma być koło maja  2018 r. Jak nie kupiliście to poczekajcie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwzględnij też w swoim wyborze Onkyo LS7200

Posiadam od niedawna ten soundbar i bardzo sobie chwalę, zwłaszcza przy filmach z Dolby Atmos.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, djrobus napisał:

Onkyo LS7200

Ostatnio własnie czytałem jego 2 testy, recenzje i, z tego co widzę całe jedyne dwa na PL. I ponoć strasznie niedoceniony jest.. :)

Od dawna go używasz?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Robert_1988_KrK napisał:
4 godziny temu, djrobus napisał:

Uwzględnij też w swoim wyborze Onkyo LS7200

Posiadam od niedawna ten soundbar i bardzo sobie chwalę, zwłaszcza przy filmach z Dolby Atmos.

Chciałem  przez pewien  czas kupić  ten model, ale niestety  dyskwalifikuje ten model  z uwagi na słaby  dźwięk  przestrzenny. Na tym mi najbardziej  zależy.  Sony s5000 jest idealny,Ale ma malo  wyczuwalny dźwięk  Dolby  Atmos  dlatego  mam nadzieję, że  przyszłe modele pokażą  moc tej technologii. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Robert_1988_KrK napisał:

Ostatnio własnie czytałem jego 2 testy, recenzje i, z tego co widzę całe jedyne dwa na PL. I ponoć strasznie niedoceniony jest.. :)

Od dawna go używasz?

 

Od ponad miesiąca. Początkowo miałem opory, przyzwyczajony do klasycznego układu KD. Salon mam spory ale ze względów estetycznych i logistycznych tylne głośniki, kable itp. odpadały. Za późno było już też na dłubanie w suficie

Wrażenia jak najbardziej ok, akustykę pomieszczenia mam sprzyjającą, "kinową". Onkyo wypełnia pomieszczenie dźwiękami b. dynamicznie. Oczywiście mowa o seansach filmowych i koncertach z BD/UHD oraz Netflix.

W domu rządzi idea "jak najmniej kabli". Dlatego LS7200 był dla mnie z w ramach tego kryterium również optymalnym wyborem. Oferuje on szereg technologii w ramach sieci domowej, w tym FlareConnect. Początki multiroom już mam, na razie głośnik sparowany w sypialni, również Onkyo (NCP-302). W planach zakup i parowanie z drugim takim samym głośnikiem plus podobne rozwiązania w pozostałych pokojach.

Sercem układu oczywiście LS7200, całość sterowana aplikacją ze smartfona. Dodatkowo do amplitunera mam podpięty dysk z moim archiwum muzyki, bo oczywiście nie oglądam tylko filmów:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie chcę kupić coś z dolby atmos, vision i DTS x i żeby przepuszczalo sygnał 4k i mam dylemat nie mały. Na ta chwilę jestem na HT ZF9 zdecydowany, ale czytałem jedno preview, że doznania atmos średnie na nim są... A wydawać więcej kasy niż za 55xe9305 nie mam zamiaru ?

Edytowane przez Koowall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem zestaw YAMAHA YSP-5600  z NS-SW200, oddałem go wczoraj. Niestety między bajki można włożyć informacje o otaczającym dzwięku.

Pisze to po to, aby ostrzec. Mam w domu starego avr 247 z głosnikami 3.1 i mimo to dzwięki jest dużo bardziej "3d"  podczas testów (filmy/muzyka/gry) porównywałem oba.

Niestety przepaść:( już wiem że soundbar to nie dla mnie wynalazek. 

Przy okazji, czy ktoś może polecić nowocześniejszy ampli (z atmos'em) do kolumn JBL90. idealnie aby sterowanie nie było po irda;)

Czy jest jakiś magiczny wynalazek, którym będę mógł bezprzewodowo podłaczyć kolumny z tyłu. Brakuje mi tego dzwięku a z kablem mam duże utrudnienie.

Obecnie mam 3.1 i sprawuje się super dodając 2 głosniki z tyłu byłoby rewelacyjnie:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby sounder zagrał dobrze musi być odpowiednie pomieszczenie. W miarę prostokątne ze ścianami, od których dźwięk może się odbić. Nie sprawdzi się w otwartych salonach lub pomieszczeniach o nieregularnym kształcie.

 

BTW skalibrowałeś chociaz tą Yamahe przed użyciem? 5600 to znakomity soundbar.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy stosunek jakości/wyposażenia do ceny ma Onkyo TX-NR676. Możesz go sterować pilotem i apką na telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba skuszę na JBL Bar 5.1 z odłączanym tylnymi głośnikami. Wszystko bez przewodów. Tez mam "nieregularny" salon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz budżet? Pytam ponieważ w tej cenie kupisz samsunga hw-k950 na ol...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale samsung ma tylne głośniki, które też potrzebują zasilania i (przynajmniej) powinny stać ciagle "z tyłu", a te od jbl tylko, gdy się potrzebuje pod konkretny film/mecz/itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co masz na myśli „ciągle stać z tylu” masz zamiar je chować? Przecież jak je ustawisz to tam zostają. Taka ciągła zabawa w chowanego  chyba by mnie wykończyła.  Raz ustawione w optymalnym miejscu ma tam stać i koniec. No ale widocznie to u mnie.  Dwa cienkie kable w hw-k950 mam schowane. A efekt.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój salon nie daje możliwości zostawienia ich na stałe. Nie mam gdzie ich postawić tak, żeby kabel zasilający je nie przeszkadzał. Chociaż są naprawdę fajne. ;)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i powiem szczerze, jestem średnio w tym momencie zadowolony. Kuriozalnie rzecz ujmując, nie ze względu na dźwięk, bo tem jest ekstra. Mam oczywiście dolby atmos, które odbieram z xBoxa One.

Problem jest z obrazem. Tzn. belka nie potrafi podać do tv obrazu HDR. No porażka na całego!!!!

Jestem wkurzony na maksa, bo albo mam HDR i dźwięk (byle jaki) podawany z tv do soundbara albo dźwięk cudny (atmos, dts, itd.) i obraz bez HDR, bo belka nie podaje takiego obrazu do TV!!! Aaaaaaa!!

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Mam K950 i nie ma problemu z HDR. Konsolę XONE X mam oczywiście bezpośrednio do belki wpiętą.

Nie spodziewam się żeby N950 poszedł do tytulu w tym zakresie.

Spróbuj zapytać użytkownika lycone. On ma N950, obie konsole i TV z HDR 82".

https://hdtvpolska.com/forum/profile/8895-lycone/

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tak mam!

Podłączam belkę do xBoxa - Xbox pokazuje: brak HDR (hdr10 ograniczone)

Jak Xbox (tym samym kablem) podłączam od razu do tv Xbox pokazuje: HDR10 dostępne we wszystkich formatach!

Może jakiegoś ustawia się Belkę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...