Skocz do zawartości
SlawekR

Mirai DTL-632V200 test nieco bardziej szczegółowy

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='ranusz' post='38135' date='07.02.2007, 15:49 ']Dziękuje za oprzerną informację na temat telewizora MIRAI Co mnie zdziwiło również podchodzę do tej firmy z dozą niepewności. Szczególnie dlatego, że chcę kupić telewizor tej marki o symbolu: MIRAI DTL-642E500 ma 42 cale i całkiem przyzwoitą cenę ok.5500tys. przy specyfikacji tego giganta wyczytałem informację ,że ma około16 mln kolorów (trochę mało) zważywszy na faky że LCD telewizory mają powyżej 20 mln. jak to się ma do zakupionego telewizora? No i czy kolega może coś powiedzieć na temat modelu o którym napisałem b jednak opiasny artykówł traktuje inny model?
Z góry dziękuę
PS[/quote]


W kwestii ilości kolorów to ma on dokładnie tyle ile każdy inny monitor, czyli 16,7 mln. Wszelkie inne wartości to są marketingowe bzdety i bełkot wciskany nam przez producentów, szczególnie w kontekście telewizora jako urządzenia końcowego w całym torze video, z którego bezpośrednio korzysta oko ludzkie. Polecam : [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Paleta_barw"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Paleta_barw[/url]

Bardziej istotne, jeśli już zwracamy uwagę na taki parametr jak ilość kolorów, jest w jaki sposób w danym TV osiągana jest pełna paleta barw, czy korzysta przy tym z modułu FRC [url="http://www.mva.pl/?id_kategorii=2&top=51&kategoria=59"]http://www.mva.pl/?id_kategorii=2&top=...mp;kategoria=59[/url] (opis na dole strony) czy też matryca sama z siebie wyświetla pełną paletę.

A jak się ma model 42 cale do tego który ja testowałem to trudno powiedzieć. Model 42 cale jest Full HD, to całkiem inna konstrukcja, na całkiem innej matrycy więc nie da się wprost przenieść spostrzeżeń z 32 calowego modelu. A nawet jest to zdecydowanie nie wskazane. Co do ceny, to faktycznie po tym co widzę u dystrybutora to pewnie w detalu może kosztować w tych granicach. A to faktycznie wydaje się być dość atrakcyjną alternatywą dla innych Full HD.

W każdym razie na pewno nie należy kierować się tym że jeden ma tyle a tyle kolorów na papierze, bo tak jak wspominałem jest to marketing, papier wszystko przyjmie. A producenci robią klientom wodę z mózgu prześcigając się w marketingowych liczbach, choćby słynny już kontrast dynamiczny, osiągający wartości monstrualne, albo czasy reakcji podawane GTG zamiast BTB. Te parametry pasują do rzeczywistości jak garbaty do ściany :blink:


Pozdrawiam
Sławek

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kupiłem tydzień temu ten tv i oto moje wrażenia:
sygnał z anteny - jakość dostateczna widac niedostatek naszej telewizji naziemnej
nbox na razie component - jakość b.dobra
scart - jakość dobra ale zależy od nadawanego sygnału
Telewizor ten ma dużo opcji przydatnych opisane są przez poprzednika, co do obrazu czerń ok jak ogladam w nocy i cała matryca jest czarna to troszke na rogach widać poświatę ale to trzeba sie przyjrzeć ale przy ogladaniu obrazu nie przeszkadza to i jest wsio ok. Mozliwości tv widać przy discovery HD naprawde robi wrażenie kolory super szczególnie barwy są bardzo dobre.
Moje odczucia sa b.dobre i jak na razie nie załuje ze kupiłem ten tv za taką kasę warto ok 2400, obraz też super, za podobny model innej firmy musiałbym zapłacic ok 1500zł wiecej jak dla mnie rewelka.
PS. Jak kupie kabel HDMI to napisze coś wiecej. Co do telewizji to ja uważam ze niektórzy ludzie popadają w skrajność np.słaba czerń?? według mnie to subiektywne odczucie bo i tak programy nadawane sa kiepskawej jakości i potem to wychodzi. co do wejśći PCin ktoś napisął ze obraz daje po oczach a to tylko kwestia ustawień w karcie graficznej, ja np musiałem zmienić sterowniki i jest ok przy grach filmach czy ogólnym obrazie z kompa. Edytowane przez muldex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='muldex' post='42189' date='18.03.2007, 22:57 ']Witam kupiłem tydzień temu ten tv i oto moje wrażenia:
sygnał z anteny - jakość dostateczna widac niedostatek naszej telewizji naziemnej
nbox na razie component - jakość b.dobra
scart - jakość dobra ale zależy od nadawanego sygnału
Telewizor ten ma dużo opcji przydatnych opisane są przez poprzednika, co do obrazu czerń ok jak ogladam w nocy i cała matryca jest czarna to troszke na rogach widać poświatę ale to trzeba sie przyjrzeć ale przy ogladaniu obrazu nie przeszkadza to i jest wsio ok. Mozliwości tv widać przy discovery HD naprawde robi wrażenie kolory super szczególnie barwy są bardzo dobre.
Moje odczucia sa b.dobre i jak na razie nie załuje ze kupiłem ten tv za taką kasę warto ok 2400, obraz też super, za podobny model innej firmy musiałbym zapłacic ok 1500zł wiecej jak dla mnie rewelka.
PS. Jak kupie kabel HDMI to napisze coś wiecej. Co do telewizji to ja uważam ze niektórzy ludzie popadają w skrajność np.słaba czerń?? według mnie to subiektywne odczucie bo i tak programy nadawane sa kiepskawej jakości i potem to wychodzi. co do wejśći PCin ktoś napisął ze obraz daje po oczach a to tylko kwestia ustawień w karcie graficznej, ja np musiałem zmienić sterowniki i jest ok przy grach filmach czy ogólnym obrazie z kompa.[/quote]


Każdy LCD z racji samej konstrukcji tego typu monitorów będzie miał jakieś tam niedomagania w kwestii czerni. Jak Kolega słusznie zauważył lekko świecą rogi przy oglądaniu TV w zupełnych ciemnościach. Jest to typowa domena wszystkich LCD na matrycach MVA, zarówno TV jak i komputerowych.

Przy czym należy tu zaznaczyć że jest to do zauważenia praktycznie w zupełnych ciemnościach, kiedy LCD jest jedynym źródłem światła w pomieszczeniu. A jak wiadomo są to dość skrajne warunki i raczej nie zalecane przy żadnym telewizorze. Wystarczy dowolne, choćby najmarniejsze,
oświetlenie w pomieszczeniu i mamy po temacie i nie mówię tu o halogenie 500W :D Starczy dowolne źródło delikatnie rozświetlające ciemności.

Co do Nboxa to mimo wszystko polecam zainwestowanie w HDMI, różnica jest zauważalna i to na korzyść. Ogólna równowaga i definicja kolorów jeszcze się poprawiają. Jeśli jesteś zadowolony z obrazu przy Componencie to przy HDMI będzie już sam miód ;).

Pozdrawiam
Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podłaczyłem nboxa przez hdmi i rzeczywiście obraz jest lepszy ale jest drobny problem przy rozdzielczości 720p obraz jest stabilny ale troszeczke drga przy ogladaniu obrazu na całym wyswietlaczu jest ok ale przy wersji kinowej (z pasami u góry i dołu) troszke to wkurza, przy rozdzielczości 1080i wszysto super igiełka wrażenie robi discovery HD :) co do dzwieku przez hdmi wszystko jest ok. Sądzę że jest to spowodowane tunerem nki i to jest kwestia oprogramowania bo np na xboxie wszystko jest ok (sprawdzałem xboxa od kolegi). Tak tylko gdybam bo kable wymieniałem 2 razy i dzieje sie to samo. Ogólnie jestem zadowolony obraz żyleta :) tylko ta rozdzielczość 720p :) moze ma ktoś jakieś rady?

Edytowane przez muldex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Przebrnąłem przez cały wątek, i nie znalazłem zdięć tego TV, czy jest ktoś w stanie wrzucić gdzieś zdięcia? Przede wszystkim chodzi mi o tył i umiejscowienie wejść. Kolejna kwestia to pilot, jak wygląda? Czy posiada bezpośredni przycisk do zmiany proporcji obrazu?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='PeWu' post='44788' date='14.04.2007, 22:08 ']Witam!

Przebrnąłem przez cały wątek, i nie znalazłem zdięć tego TV, czy jest ktoś w stanie wrzucić gdzieś zdięcia? Przede wszystkim chodzi mi o tył i umiejscowienie wejść. Kolejna kwestia to pilot, jak wygląda? Czy posiada bezpośredni przycisk do zmiany proporcji obrazu?

Pozdrawiam![/quote]


Ja niestety nie miałem możliwości zrobienia zdjęć, ale w innym wątku wrzucałem już kilka linków do zdjęć, które udało mi się znaleźć.

Powtórzę je w takim razie, zebrane w jednym miejscu:

[url="http://jamesdrake.myphotoalbum.com/view_album.php?set_albumName=album01"]http://jamesdrake.myphotoalbum.com/view_al...bumName=album01[/url]

Drugi link to bliźniaczy model połączony z Xem 360, ale umiejscowienie wejść ma podobne. Wejścia są z boku na wystającej z tyłu części telewizora, dostęp bezproblemowy.

[url="http://www.flickr.com/photos/66502056@N00/"]http://www.flickr.com/photos/66502056@N00/[/url]

Trzeci link:

[url="http://www.flickr.com/photos/55557413@N00/"]http://www.flickr.com/photos/55557413@N00/[/url]

I czwarty:

[url="http://hem.bredband.net/fresee/mirai2.html"]http://hem.bredband.net/fresee/mirai2.html[/url]

A i na stronie Miraia są zdjecia z każdej strony:

[url="http://www.mirai.eu/Europe/ProductDetails&product_id=46&cat_id=32"]http://www.mirai.eu/Europe/ProductDetails&...6&cat_id=32[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!
Właśnie się dokopałem do recki po polsku, gdzie jest duużo fotk :lol: Zasiadam i czytam!
[url="http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=400"]http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=400[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Izraelczyk' post='44924' date='16.04.2007, 16:08 ']Panowie, czy ktos podlaczyl do tego tv konsole xbox 360, jakie wrazenia?[/quote]


Damiah podłączył, jest przecież odrębny wątek na ten temat: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4231"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4231[/url] . A zdjęcia z podłączonym Xem są w jednym z linków wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Jestem już posiadaczem tego TV, jednak mam pytanko do innych posiadaczy. TV wg mnie posiada jedną faktyczną wadę. Tryb Aspect z pilota ma kilka opcji, ale żaden z nich nie jest w stanie zrobić najnormalniejszego zoom'u na obrazie z 4:3 do 16:9. Jest jakiś tryb Film Exp. tyle, że obraz jest spłaszczony, nie jest proporcjonalnie zzoomowany, mamy paski na górze i dole. Czy ktoś z Was może znalazł jakąś metodę na to, może jest jakiś tryb serwisowy, itp.?

Co do tego TV i kwestii smużenia, to wyłączcie opcję Redukcji szumu, jesli jest włączona to powoduje takie smugi np. za głową człowieka na ciemnym ekranie :(

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='PeWu' post='45932' date='27.04.2007, 21:36 ']Witam ponownie!

Jestem już posiadaczem tego TV, jednak mam pytanko do innych posiadaczy. TV wg mnie posiada jedną faktyczną wadę. Tryb Aspect z pilota ma kilka opcji, ale żaden z nich nie jest w stanie zrobić najnormalniejszego zoom'u na obrazie z 4:3 do 16:9. Jest jakiś tryb Film Exp. tyle, że obraz jest spłaszczony, nie jest proporcjonalnie zzoomowany, mamy paski na górze i dole. Czy ktoś z Was może znalazł jakąś metodę na to, może jest jakiś tryb serwisowy, itp.?

Co do tego TV i kwestii smużenia, to wyłączcie opcję Redukcji szumu, jesli jest włączona to powoduje takie smugi np. za głową człowieka na ciemnym ekranie :(

Pozdrawiam![/quote]


Co do smug to potwierdzam, zresztą pisałem o tym, nie należy włączać żadnych redukcji szumów, zresztą podobnie jak w innych odbiornikach, a już w szczególności w Samsungach.

Co do aspektu to nie bardzo rozumiem, chodzi o płynny zoom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='45952' date='27.04.2007, 23:32 ']Co do aspektu to nie bardzo rozumiem, chodzi o płynny zoom?[/quote]
Nie, chodzi o zwykłe powiększenie, które obraz 4:3 powiększy do 16:9 nie zmianiając proporcji. Np. na TVP leci jakiś serial, który jest w 16:9 (paski na górze i dole), zmiana Aspect na "Film Expert" spowoduje, że nadal będziesz miał paski na górze i dole, ale mniejsze, tyle, że obraz będzie lekko spłaszczony. Prawidłowo byłoby, gdyby po takim zoomie nie było już pasków na dole i górze, obraz nie byłby spłaszczony, a dokładnie widoczny w 16:9. Większość TV tego typu posiada w standardzie taką opcję pod przyciskiem typu Aspect.

Dla pełniejszego obrazu proponuję zajrzeć do instrukcji na strony 11 i 13, punkty piąte, są tam opisane 2 różne piloty. Ten ze strony 11tej posiada tryb 'Powiększenie', o taki tryb mi chodzi, zauważcie, że tam kółeczka nie zmieniają swoich proporcji.

Mam nadzieję, że już wszystko jest jasne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam głupie pytanie. Jakiej temperatury barw najlepiej używać w tym tv? Można wybrać 3 ustawienia i mi najbardziej odpowiada gorąca ..ale nie wiem czy wielogodzinne katowanie tv w tym ustawieniu nie przyczyni się do jakichś jego usterek :) także może ktoś mi powie czy to może mu zaszkodzić. dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Zakupiłem TV Mirai 632V200 i mimo początkowego zadowolenia mam pewne problemy z uzytkowaniem:

a mianowicie, współpraca z n-box'em po HDMI jest na średnim poziomie - obraz bardzo dobry ale zamiast dzwieku - trzaski.. podłaczam do kina domowego wiec powiedzmy ze problem jest pomijalny...

kolejna rzecz - mam dvd samsunga - ma wyjscie componentowe - jednak nie chce współpracować z miraiem !!! kabel jest na pewno dobry - kiedy podpnę nim n-box'a wszystko działa - dvd pokazuje niebieską planszę...

czy ktoś spotkał sięz tym problemem ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='yaneeck' post='58873' date='05.09.2007, 17:46 ']Witam,

Zakupiłem TV Mirai 632V200 i mimo początkowego zadowolenia mam pewne problemy z uzytkowaniem:

a mianowicie, współpraca z n-box'em po HDMI jest na średnim poziomie - obraz bardzo dobry ale zamiast dzwieku - trzaski.. podłaczam do kina domowego wiec powiedzmy ze problem jest pomijalny...[/quote]


Nigdy nie miałem żadnych problemów ze współpraca N-boxa z Miraiem, więc problem tkwi z konkretnym egzemplarzu lub też może w kablu HDMI.

[quote name='yaneeck' post='58873' date='05.09.2007, 17:46 ']kolejna rzecz - mam dvd samsunga - ma wyjscie componentowe - jednak nie chce współpracować z miraiem !!! kabel jest na pewno dobry - kiedy podpnę nim n-box'a wszystko działa - dvd pokazuje niebieską planszę...

czy ktoś spotkał sięz tym problemem ?

Pozdrawiam[/quote]

Na logikę patrząc to problem tkwi w Samsungu lub jego konfiguracji, skoro z N-boxem tv działa po componencie bez problemu. Przypinałeś może tego Samsunga componentem do innego tv? Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='58881' date='05.09.2007, 19:37 ']Nigdy nie miałem żadnych problemów ze współpraca N-boxa z Miraiem, więc problem tkwi z konkretnym egzemplarzu lub też może w kablu HDMI.
Na logikę patrząc to problem tkwi w Samsungu lub jego konfiguracji, skoro z N-boxem tv działa po componencie bez problemu. Przypinałeś może tego Samsunga componentem do innego tv?[/quote]

Kabel HDMI wyeliminowałem (podpiałem inny) i jest to samo... Byc moze znów cos namieszali z softem enki ale tak jak wspomniałem jest to akceptowalne przeze mnie.

Natomiast nie bardzo wiem co począc z tym nieszczęsnym DVD (model Samsung HT-TQ25):

- w telewizorze działają prawidłowo wszystkie gniazda (łacznie z componentem) wiec wydaje mi sie ze problem nie moze byc po stronie TV
- kabel sprawdziłem podpinając n-box'a - działa (kabelek z resztą alphard'a bardzo porządnie wykonany wiec tez go eliminujemy)
- DVD - hmm no to jest problem bo nie mam zadnych ustawien dotyczących wyboru trybu przekazywania obrazu. Poprzez scart'a leci z resztą bardzo ładny obraz, ale mam poprzez component progresywne skanowanie i chciałem wykorzystac na maksimum mozliwosci tego DVD w połaczeniu z mirai'em. Nie marudziłbym tak, ale załuje stosunkowo duzych pieniadzy wydanych na kabel component. Po podłaczeniu do TV uzyskiwałem niebieski ekran, raz pokazało jakies zniekształcone barwy z dominującym niebieskim - sprawdzałem kolory kabli - wszystko się zgadza Y jest w Y Pr w Pr Pb w Pb :P

Nie testowałem jeszcze tego dvd na innym TV. Będę miał taką możliwosc w weekend to zobacze czy "zagra" z innym tv.


Na marginesie tematu "problemy" chciałem potwierdzic wczesniejsze opinie uzytkowników. Mirai to bardzo dobry telewizor za tę cenę (ok 2000zł). Przerabiałem temat TV jakiś czas. Na tapecie byłya plazma LG, TV Samsunga, JVC i Sharpa. Wszystkie w okolicy 3200-3500zł. Skończyło się tak, że mam w domu Mirai'a za dużo nizszą cenę i bardzoduzo satysfakcji z oglądanego obrazu. Zaznaczam, że nie jestem videofilem :D TV ogladam w ilości max. 1h dziennie "na dobranoc" i Mirai spełnia moje potrzeby w 100%. Obraz z kanałów N TV jest duzo lepszy niz w moim 29 CRT 100Hz którego ogladałem do tej pory. Jest kilka kanałów które nie zachwycają (TVP 1, Comedy Central) ale wiekszość jest na bardzo przyzwoitym poziomie (AXN, TVN 7, Discovery) oraz na duzym plusie (TVN, CNN, Cinemax). Nie piszę o kanałach HD bo to oczywiste, że wyglądają świetnie.
Nie zauważyłem w Mirai'u typowo LCDkowych wad: smużenia oraz słabej czerni. Jest natomiast istotna różnica w jakości obrazu przy przesunięciu się w osi TV zarówno w poziomie jak i w pionie (co mnie akurat zaskoczyło). Generalnie nie chodzę w trakcie ogladania TV :( ale jest to zauważalny minus tego TV. Pewnie także wielu innych, droższych odbiorników.

Podsumowując w cenie ok. 2000zł nie ma chyba lepszej oferty, a może nawet droższy TV nie dałby przeciętnemu uzytkownikowi dużo więcej niz Mirai.

Edytowane przez yaneeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udało mi się dojść do rozwiązania problemu obrazu po komponencie w DVD Samsung:

- 5 sekundowe nacisniecie klawisza VIDEO SELECT ukrytego pod "0" pozwoliło właczyć tryb"COMPOSITE" w DVD... nastepnie 5 sekund nalezy przytrzymać przycisk "P.SCAN" uruchamiając progresywne skanowanie i mozna cieszyć się obrazem naprawde wysokiej jakości. Spora róznica na plus w porównaniu ze zwykłym kablem scart.

Co ciekawe informacji jak to właczyc nie ma ani w polskiej ani angielskiej instrukcji DVD, a nie jest to zbyt intuicyjna sprawa.

Może komuś przyda się ta informacja. Edytowane przez yaneeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, czy ktoś z was ma podpięty ten tv do kablówki ??

Czy da się to oglądać :blink: ? najbardziej chodzi mi o sport.
Akurat u mnie na kablówce Polsat sport i Polsat sport extra mają ładny sygnał, więc może nie będzie tak źle co ?

Edytowane przez radzique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosze się z zamiarem kupna tego odbiornika, również z przeznaczeniem odbioru kablówki.

Co prawda zastanawiam się pomiędzy modelem Vela vs. Omega (czyli DTL-332M200 a DTL-632V200)
Czy oprócz oczywistych różnic wizualnych, są jakieś istotne róznice miedzy tymi modelami ?

Podepnę się zatem pod pytanie przedmówcy, czy da rade oglądać sygnał z kablówki, bez wyrazu grymasu na twarzy ? ;)

Może koledzy zlinkują tu jakieś foto prezentujące obraz np. TVN, Polsat, TV1 ...

Edytowane przez esco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Esco No to jest nas dwóch, których dręczy to samo <_<

Wczoraj pojechałem do sklepu Kombit w Poznaniu gdzie sprzedają te tv, podłączyłem swojego laptopa i wszystko git. Film HD w 720p zrobił na mnie wrażenie. Ogólnie chciałem kupić już ten TV, ale z zastrzeżeniem, że jeśli obraz będzie u mnie z kablówki tragiczny to będę mógł w ciągu paru godzin zwrócić, ale na to pan w sklepie parsknął śmiechem i powiedział, że to nie wypożyczalnia, na pytanie czy zejdzie z ceny chociaż o prowizje z allegro powiedział, że jego cena jest najlepsza, a jak powiedziałem, że taka jak wszędzie to kazał mi szybko biec do konkurencji. Więc jeśli kupie to na pewno nie tam.

Ale widziałem go także podłączonego to "n" i nie było źle. Chociaż na przykład tvp2 wyglądała tragicznie.
Ja raczej skłaniam się do mniejszej wersji 27".

Choć przyznam, że gdyby nie prawdopodobna przeprowadzka to zostawiłbym sobie 29Pt9521, który do kablówki jest świetny.

Tak czy siak, jeśli ktoś będzie na tyle miły i napisze co i jak to będzie świetnie, o zdjęciach nie wspominając :)

Aha, Omega ma mniejszy kontrast i moim zdaniem jest sporo brzydsza na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ironio losu, zatem podobnie jak ja musisz być z Poznania :lol:

Wyobraż sobie że też pojechałem do wspomnianego przez ciebie sklepu KOMBIT, obsługa żenująca to fakt, pół godziny szukali ulotki z danymi technicznymi odbiornika. A na pytanie czy mogą włączyć jeden z dwuch wystawionych TV 32 cale, odpowiedzieli że mają włączony 42 , a one tak samo grają ... no comment :P totalny brak profesjonalizmu ... jak by pyry sprzedawali !

Co nie zmienia postaci rzeczy że telewizor wydaje sie wart uwagi, jak za tą kasę !

Nie pozostaje nam zatem nic jak tylko czekać aż ktoś życzliwy się zlituje i zamieści jakieś foto, lub wyda opinie.

Póki co pozdrawiam ziomka z Poznania, i życze udanego zakupu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='esco' post='63845' date='17.10.2007, 20:25 ']Nosze się z zamiarem kupna tego odbiornika, również z przeznaczeniem odbioru kablówki.

Co prawda zastanawiam się pomiędzy modelem Vela vs. Omega (czyli DTL-332M200 a DTL-632V200)
Czy oprócz oczywistych różnic wizualnych, są jakieś istotne róznice miedzy tymi modelami ?

Podepnę się zatem pod pytanie przedmówcy, czy da rade oglądać sygnał z kablówki, bez wyrazu grymasu na twarzy ? ;)

Może koledzy zlinkują tu jakieś foto prezentujące obraz np. TVN, Polsat, TV1 ...[/quote]



Witam ALL !!!

No właśnie mam zamiar kupić ten Mirai DTL-332M200 .......... czym on się różni od DTL-632V200 .........czy jest to model starszy czy nowszy ?

Może ktoś ma i pochwali się :)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obydwa wydaja sie juz nieco przestarzale. Teraz raczej chyba warto zwrocic uwage na DTL-632E500. Edytowane przez robam28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No więc kupiłem tego Mirai'a DTL-332M200 ..... nie miałem wiele czasu na zastanawianie się bo to był tzw. zwrot klienta ...... gostek uzywal go kilkanście dni i zamienił chyba na większy [[stan idealny żadnej ryski na obudowie ani na pilocie ]].... dałem..... heh............ 900 zl + 3 mieś .gwarancja .... jak na razie jestem zachwycony nim .
Co ciekawe piszą że bierze ok. 200W a mi po podłączenie watomierza pokazuje 125W !!!

Mam takie pytanie .......... moze ktoś mnie oświeci .... jak wiadomo ma on 1 tuner więc w PIP'ie drugiego kanału TV nie zobaczę ale dlaczego nie mogę ustawić w PIP'ie np. film idący na Video lub program TV idący przez Video ??? Edytowane przez leo7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyjaciele, jestem zielony jeśli chodzi o LCD, ale musze na dniach kupić sobie LCD 32... zdecydowany wybór padł tylko i wyłącznie na dwa modele Mirai'a V200 Vela lub E500. TV potrzebny mi tylko do salonu i oglądania tv za pośrednictwem Poolsatu cyfrowego. Raczej do PC nigdy nie będę go podłączał, ale do kina domowego tak. Narazie mam 'byle jaki zestaw kina" ale z czasem kupie lepszy. Na dzień dzisiejszy prosze o odpwoioedź co wybrać czy starszy V200 czy nowszy E500. Wygląd nie gra roli, parametry raczej też nie, gdyz sa bardzo przyblizone... ale chodzi mi o ten PIP. Na czym ten PIP polega (przy jednym tunerze) i czy dla mnie będzie to przydatne (jak wspomniałem mam Cyfr e + i dodoatkowo cztery programmy z "siatki). Jeśli faktycznie miałbym tzw,.. obraz w obrazie to kupię V200 a jeśli tego nie będę miał jak wykorzystać zdecydowanie kupię E500.
ps. pytałem w kilku sklepach ale jacyś dziwaki w nich sprzedawają...wmawiają mi samsungi, LG i tp.
ps. Dotychczas uzywam RoYalLux 25" i zmiana jest konieczna.
Proszę o w miarę mozliwości pilną, oczywiście krótką info... w fachowcach nadzieja...

pozdrawiam, Artur. dziekuję z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...