Skocz do zawartości
SlawekR

Mirai DTL-632V200 test nieco bardziej szczegółowy

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='zymek' post='35530' date='19.01.2007, 14:53 ']Dzięki Sławek za bardzo cenne uwagi i oceny.Gdyby kilku przynajmniej uzytkowników wyraziło swoja opinie w takim ujęciu jak to zrobił kolega Slawek nie trzeba by było skakac godzinami po forach w poszukiwaniu informacji. Dodam do poprzedniej wypowiedzi że mam odtwarzacz DVD Philips DVP630,współpracuje z amplitunerem kina domowego .Co do kompa to oczywiscie jak najbardziej byłby wykorzystany ,tylko trzeba zmienic karte graficzną bo jest bez wyjscia DVI.
Głównie napisałem o odbiorze TV bo korzysta cała rodzina,z kompa tylko ja z synem.
Przy okazji pytanie bo w specyfikacji nie mogłem znalezc jak jest w tym TV z wyswietlaniem róznych formatów obrazu tzn.wiem że jest auto ale jakie inne moge ustawic ?
Najtrudniejsze przede mną jak oznajmic żonie co to jest firma MIRAI i dlaczego on ma taka atrakcyjna cenę .Pozdrawiam.[/quote]


1. Uściślę, ja mam notebooka z geforcem 7600 i też nie mam DVI. Podłączam się normalnym 15 pinowym kablem D-Sub bo Mirai takie wejście ma. Całość pracuje w rozdzielczości 1:1 czyli piksel w piksel i nie ma mowy o skalowaniu. Obraz jest idealnie ostry, przy założeniu że posiadamy przyzwoity kabel nie degradujący sygnału. Więc karty graficznej nie trzeba zmieniać,

I tu wada, jak dla mnie, Philipsa 9551. Dla możliwiej najlepszej jakości obrazu, trzeba mieć kartę z wyjściem DVI ( DVI - HDMI) lub component. W moim notebooku nie mam ani jednego ani drugiego. A i tak otrzymany obraz na Philipsie będzie o 3 klasy gorszy jak na LCDku przez D-Sub. Raz migotanie, 2 nieostry obraz, dyskwalifikujący go z normalnej pracy w windowsach.

Teraz jak mam bezproblemowe połączenie D-Sub z Miraiem i puszczę znajomym Gwiezdne Wojny w HD, to zapewniam że już niejednemu kopara opadła do samej ziemi :)

2. Dostępne tryby to:

Automat, 16:9, 4:3 Cinemacośtam :) - inteligentne rozciągnięcie, przycina trochę górę i dół, nie zaburzając proporcji. Ostatni tryb Cinemacośtam z napisami - jak poprzednio ale z mniejszym przycięciem od dołu aby były widoczne ewentualne napisy pojawiające się na dole ekranu. Sorry że piszę Cinemacośtam ale nie pamiętam nazwy, a nie jestem w domu żeby to sprawdzić.

3. Przemyślenia odnośnie firmy podałem w moim teście, może to coś pomoże. Z drugiej strony w końcu czym się ma marka przebić na tak trudnym rynku jak nie ceną. No i ewentualnie jakością. No ale na renomę trzeba sobie zasłużyć, a na to trzeba duuuużo czasu, wtedy to już można windować ceny.

Przecież jakby na dziś kosztowal 3,5 tys. zł to nie czarujmy się, nikt by go nie kupił, ja też nie. Kupiłbym pewnie Sony albo jeszcze coś innego :) A tak to za zaoszczędzone pieniądze mogę sobie Snazio kupić. Bedę miał więcej radochy, a telewizor niech się zwie nawet "Miś Colargol", byle gadał jak należy i miał porządną polską gwarancję. Nie jestem jakimś "markofobem", podchodzę do życia bardziej praktycznie. Ale znam paru ludzi którzy nie kupiliby nic co nie ma co najmniej znaczka Sony, albo jeszcze lepiej Bang & Olufsen. No ale to w końcu ich prawo i ich kasa, przynajmniej świat jest przez to ciekawszy :rolleyes:

Pozdrawiam
Sławek

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to jest tak dziwne że warte odnotowania, nie mogłem się powstrzymać. Szczególnie w kontekście tego co napisałem wcześniej na temat sygnału SD.

Właśnie leci na TVnie Lśnienie i nie dość że leci w napisach to do tego ze znośnym bitrate, widać to gołym okiem. Oby więcej takich wyjątków. Aż się chce oglądać na LCDku.

Dziękujemy Ci N-telewizjo B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie ustawienia proponujecie do pc ?
(kontrast itd.)

Heh, to trzeba miec farta, 1 bad pixel w 1 dniu uzytkowania... Edytowane przez -bling-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='-bling-' post='36018' date='23.01.2007, 12:36 ']Jakie ustawienia proponujecie do pc ?
(kontrast itd.)

Heh, to trzeba miec farta, 1 bad pixel w 1 dniu uzytkowania...[/quote]

Tryb PC jest dość specyficzny, według mnie najlepszy obraz uzyskałem przy jasności pomiędzy 65-70, Kontraście - tu większa dowolność ale też niestety powyżej 50. ALe tu uwaga, przesadzenie z tym wartościami spowoduje zanikanie subtelnych przejść tonalnych w jasnych partiach obrazu.

Relatywnie wysokie ustawienia jasności i kontrastu kompensuję przez niskie ustawienie mocy lamp na 1, 2 maks 3.

Nie są to ustawienia jakich bym sobie do końca życzył bo preferuję bardziej stonowane wartości kontrastu i jasności przy pracy na PC, ale zapewniają w tym przypadku z grubsza przyzwoity obraz .

I jeśli ktoś ma możliwość proponuję zjechać z gammą w sterownikach karty graficznej. Daje to zazwyczaj dość przyjemny efekt, ale tu też wedle naszych preferencji. W Nvidii, zakładka "Color Correction".

Matryce telewizorów LCD z racji swojej specyfiki mają niestety tendencję do "wycia" koloru czerwonego przy niskich wartościach jasności i kontrastu. I nie jest to specyficzna cecha Miraia tylko wogóle ekranów LCD w telewizorach. Wystarczy zajrzeć do działu Samsunga, tam użytkownicy też sygnalizują to zjawisko. A jak ktoś nie wie o czym tu wypisuję to niech zjedzie z jasnością i kontrastem do 10-20% i zobaczy jak wygląda wtedy obraz na jego telewizorze i czemu ten czerowny tak świeci. I to niezależnie czy to będzie Sony, Samsung czy też jeszcze coś innego ;). Najlepiej zachowują się w tym przypadku TV na matrycach IPS. Ale tu z kolei nie do przeżycia dla wielu jest przechodzenie koloru czarnego w śliwkowy pod kątem :unsure:

Do wstępnej diagnostyki i kalibracji proponuję programy, stąd:

[url="http://www.mva.pl/?kategoria=178&id_kategorii=2&top=178"]http://www.mva.pl/?kategoria=178&id_ka...i=2&top=178[/url]

Z ciekawostek szczególnie polecam Pixel Presistence Analyzer , to dla tych którzy chcą dowiedzieć się prawdy o swoich telewizorach i poeksperymentować z pomiarami smużenia dla poszczególnych przejść kolorystycznych.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Relatywnie wysokie ustawienia jasności i kontrastu kompensuję przez niskie ustawienie mocy lamp na 1, 2 maks 3."

Czyli "slaba czern" w zakladkach system ?

Jeszcze jedna kwestia, gdy otwieram obojetnie jaki plik video (avi wmv itp) to jest strasznie ciemny (musze wtedy w windowsie maxymalnie rozjasnic przez gamme)...
Co jest powodem ? Edytowane przez -bling-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='-bling-' post='36084' date='23.01.2007, 19:39 ']"Relatywnie wysokie ustawienia jasności i kontrastu kompensuję przez niskie ustawienie mocy lamp na 1, 2 maks 3."

Czyli "slaba czern" w zakladkach system ?[/quote]

Słaba czerń, genialne tłumaczenie angielskiego słowa Backlight, przynajmniej w angielskim OSD normalnie to nazwali :)

[quote name='-bling-' post='36084' date='23.01.2007, 19:39 ']Jeszcze jedna kwestia, gdy otwieram obojetnie jaki plik video (avi wmv itp) to jest strasznie ciemny (musze wtedy w windowsie maxymalnie rozjasnic przez gamme)...
Co jest powodem ?[/quote]

A to na 100% masz coś poprzestawiane w systemie. Nie wiem czy jedziesz na VMR9 czy w innym trybie, ale bez problemu powinieneś dać radę to skorygować z poziomu systemu. Z odtwarzaczy proponuję KMPlayera. Ma sporo możliwości regulacji, także systemowych i to z poziomu samego odtwarzacza i dużo wszelkiej maści filtrów i pluginów. Do zwykłych divixów przydaje się na przykład filtr wyostrzający. Na pewno ustawisz obraz jak należy. Choćby zwykłymi opcjami Tools na pasku playera. Nie szukałbym przyczyny w TV tym razem :)

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie... ładnie... cycuś glancuś... aleeeee...
dlaczego jako jedeny produkt nie ma oznaczenia HD Ready.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='herman78' post='36306' date='25.01.2007, 00:42 ']Wszystko pięknie... ładnie... cycuś glancuś... aleeeee...
dlaczego jako jedeny produkt nie ma oznaczenia HD Ready.... :P[/quote]

Ja nie wiem czy ma czy nie ma ale jakie to ma znaczenie wiedząc jakie ma parametry? HD Ready to tylko opis jednym słowem (no, dwoma) paramterów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='36307' date='25.01.2007, 00:47 ']Ja nie wiem czy ma czy nie ma ale jakie to ma znaczenie wiedząc jakie ma parametry? HD Ready to tylko opis jednym słowem (no, dwoma) paramterów :)[/quote]

Ma oznaczenie na samym telewizorze i równie wielkie na pudełku. Wspominałem już o tym.

A że nie ma na stronie, cóż.... może bardziej się specjalizują w telewizorach jak w stronach www ;) . Jak już ostatecznie muszą jakieś błędy robić, to z dwojga złego wolę żeby robili je na swojej stronie www jak w samym produkcie :P

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='herman78' post='36306' date='25.01.2007, 00:42 ']Wszystko pięknie... ładnie... cycuś glancuś... aleeeee...
dlaczego jako jedeny produkt nie ma oznaczenia HD Ready.... :lol:[/quote]

[url="http://www.mirai.eu/Uk/ProductDetails&product_id=46&cat_id=32"]http://www.mirai.eu/Uk/ProductDetails&...6&cat_id=32[/url]

[quote name='mirai.eu']The 32" DTL-632V200 is a HD Ready, digitally approved LCD TV with HDMI connectivity and the ability to receive 720p and 1080i HD broadcasts.[/quote]

A to że nie dodali Gif'a to straszna tragedia, nie? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem posiadaczem 632V200. Wszystko ładnie, pieknie, tylko że u mnie wystepuje buczenie zasilacza przy zmniejszonej mocy lamp :/ Wieczorem kiedy oglądam ciszej jest to dość denerwujące. Trochę głupio, że ledwie mam go tydzień, a już miałbym oddać go do serwisu :) Chyba, ze to normalka w tv lcd i prędzej czy później każdego dopadnie?
Czy u kogoś jeszcze buczy tv przy ustawieniu lamp mniejszym niż max (w Mirai 10)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Raks' post='37256' date='31.01.2007, 16:09 ']Tez jestem posiadaczem 632V200. Wszystko ładnie, pieknie, tylko że u mnie wystepuje buczenie zasilacza przy zmniejszonej mocy lamp :/ Wieczorem kiedy oglądam ciszej jest to dość denerwujące. Trochę głupio, że ledwie mam go tydzień, a już miałbym oddać go do serwisu :) Chyba, ze to normalka w tv lcd i prędzej czy później każdego dopadnie?
Czy u kogoś jeszcze buczy tv przy ustawieniu lamp mniejszym niż max (w Mirai 10)?[/quote]


No to masz pecha, bo ja nic takiego nie zaobserwowałem, niezależnie od mocy lamp cisza absolutna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No u mnie też cisza i spokuj zadnego buczenia, wczoraj podlączylem pieca do miraia no i smietana zapuszczam filmy i prezentacje hd i jest pieknie. Nie załuje zakupu mam nadzieje ze sie nie zawali. Raks spróbuj zadzwonic do serwisu mirai moze go zareklamujesz gwarancja door to door. Przyjadą zabiora sprawdzą moze wymienią jeśli to buczenie jest takie uciązliwe to bym sie niezastanwiał to klient jest panem a oni mają obowiązek rozwiązać twoj problem. MOze ci sie trafił jakiś pechowy egzemplarz ja ze Sławkiem nie mielismy problemów.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie także cisza, wszystko pięknie gra i śpiewa, nic nie buczy :)

BTW jak używam go jako monitora, tak z 1,5 - 2m to przestawiłem trochę fazę, żeby piksele się 'zantyaliasowały', dużo przyjemniej się pracuje i nie męczy wzroku tak jak idealnie piksel w piksel.

Swoją drogą jak go podłączałem przeżyłem pierwszy raz przeżyłem szok, że tak słabo widać, ale po chwili zrozumiałem że przełączając z CRT zmieniłem tylko rozdzielczość i mam odpalone 85Hz :) po zmianie na natywną obraz pojawił się piękny ;]

Serwis d2d testowałem zanim go kupiłem :) prawie wysłali kuriera, ale w ostatniej chwili 'sam' się naprawił i powiedziałem, że już nie trzeba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !!
od jakiegos czasu jest juz nowy LCD TNT DTL- 732V300 - czy ktos juz cos na jego temat wie ???
jak jest z gwarancja jak telewizor był kupiony za grancą ???
czy u nas tez działa d2d ???

Pozdrawiam
warmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='warmik' post='37565' date='03.02.2007, 09:03 ']Witam !!
od jakiegos czasu jest juz nowy LCD TNT DTL- 732V300 - czy ktos juz cos na jego temat wie ???
jak jest z gwarancja jak telewizor był kupiony za grancą ???
czy u nas tez działa d2d ???

Pozdrawiam
warmik[/quote]


Nie ma tego modelu u dystrybutora, z tego co widzę, więc na razie ciężko pewnie będzie z opiniami. Swoją drogą ciekawe czym się róźni, bo na zdjęciach wygląda tak samo.

W Polsce są za to :
DTL-642E500 42 cale Full HD w cenie raczej nie zabijającej :)

T3715 37 cali, ale po parametrach widać jakby to poprzednia linia była.

Co do gwarancji TV zakupionych za granicą to chyba najlepiej zapytać u źródeł, to znaczy w serwisie : 71 3232610

Ale po mojemu powinni uznać, a może lepiej poczekać jak się u nas pojawi ten model skoro to nowość jest. A pewnie nastąpi to niebawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba i u nas jest do dostania nowy Mirai LCD TNT DTL- 732V300 ( [url="http://bino.pl/go/_info/?user_id=41431"]http://bino.pl/go/_info/?user_id=41431[/url] ). Cena też atrakcyjna i wyglada ciekawie. Ma też wbudowany cyfrowy tuner telewizji naziemnej DVB-T. Przyszlościowy, bo nie wszędzie jeszcze jest telewizja naziemna. Zbliża sie jednak, bo MON zwolnił niektóre częstotliwości :)

W jednym z zielonogórskich sklepów zobaczyłam Miraia 20". Spytałam o 32", a sprzedawca powiedział, ze nie ma i mieć nie będzie, bo na 10 szt. sprzedanych 3 szt. musiał reklamować bo miały uszkodzone matryce. Nie chodziło o 3 możliwe martwe piksele, ale o cały pas :/ . Czy też tak często zdarzają się tak uszkodzone sztuki w 32" matrycach?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

732v300 różni się od 632v200 tym, że ma wbudowany tuner HD telewizji naziemnej i tylko tym, w GB bardzo na niego czekali jak czytałem na forach angielskich gdy przymierzałem się do zakupu 632v200.

co do matryc.. hmm.. przeczytalem dziesiątki opinii na forach zagraniczych przed zakupem swojego TV i o ile pamiętam to największym problemem było niezapamiętywanie ustawień w modelu Olimpic bodajże.

A sprzedawca może wrzucił Mirai do jednego kubła z innymi markami których nie zna :) Poza tym gdyby co drugi był popsuty to przecież kto najgłośniej krzyczy na forach ? Ci zadowoleni czy Ci niezadowoleni ? :) A kilka osób u nas już go ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='piszcza' post='37618' date='03.02.2007, 20:07 ']Chyba i u nas jest do dostania nowy Mirai LCD TNT DTL- 732V300 ( [url="http://bino.pl/go/_info/?user_id=41431"]http://bino.pl/go/_info/?user_id=41431[/url] ). Cena też atrakcyjna i wyglada ciekawie. Ma też wbudowany cyfrowy tuner telewizji naziemnej DVB-T. Przyszlościowy, bo nie wszędzie jeszcze jest telewizja naziemna. Zbliża sie jednak, bo MON zwolnił niektóre częstotliwości :)

W jednym z zielonogórskich sklepów zobaczyłam Miraia 20". Spytałam o 32", a sprzedawca powiedział, ze nie ma i mieć nie będzie, bo na 10 szt. sprzedanych 3 szt. musiał reklamować bo miały uszkodzone matryce. Nie chodziło o 3 możliwe martwe piksele, ale o cały pas :/ . Czy też tak często zdarzają się tak uszkodzone sztuki w 32" matrycach?
Pozdrawiam[/quote]

Sprzedawca mówi co mu wygodnie w danym momencia, taka jest prawda i smutna rzeczywistość. A poza tym czort wie kto, gdzie i jak mógł rzucać wcześniej pudełkami. Bo jakoś nie sądzę aby z jakiejkolwiek fabryki ktoś wypuścił TV z tak dużą usterką jak cały czarny pas, raczej trudno czegoś takiego nie zauważyć :_bezradny:


A jeśli ten 732V300 różni się tylko modułem DVB-T to jest to to samo co opisywany przeze mnie. Bo i w tym moim była opcja pod ten moduł więc przypuszczam że jest to ten sam tv jeśli chodzi o resztę rzeczy.

Co do dostępności w Polsce tego V300 to nie ma go w ofercie AB, przynajmniej 5 minut temu nie było :). A AB jest dystrybutorem Miraia na Polskę z tego co mi wiadomo, tak przynajmniej stoi na stronie Miraia. Wiadomo też, że mamy wolny rynek i każda inna firma teoretycznie może go sprowadzić. Ale przed zakupem, na pewno sprawdziłbym dokładnie kwestie gwarancyjne. Lepiej wiedzieć zawczasu na czym się stoi i nie obudzić się z ręką w nocniku w razie czego :_bezradny:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !!
to co znalazłem na temat tego LCD-ka 7-ka

Code Name-Vela
Size (diagonal)32" (81cm)
Screen Size 708.95 x 398.59mm
Panel Resolution 1366 x 768
Aspect Ratio 16:9
Mega Pixel (No. of Pixels)1.05 million
Viewing Angle 176º (H) / 176º (V)
Response Time (typical)6.5ms
Contrast Ratio (typical)1200:1
Brightness (typical)550cd/m²
Max. Colors / Color Depth16.7M
Supported Timing SD: 480i, 480p, 576i, 576p. HDTV: 720p, 1080i
Tuner System PAL, SECAM, NTSC Video
Sound System Tuner B/G, D/K, I, L/L
Teletext Memory 1000 pages
Additional Features Sleep timer, Picture in Picture, picture mode selection
Stand Type / VESA Mounting
Fixed (detachable) / 100 x 100mm
Horizontal sync. Frequency
Vertical sync. Frequency
Automatic Installation Yes
On Screen Display language EN, FR, DE, ES, IT, NL, PL, RU
User Controls
Direct: Power on/off, volume, source select, OSD menu and operation, channel up and down. Via OSD: contrast, brightness, backlight, saturation, colour Temp, RGB, white balance, picture mode, auto adjust, clock, phase, H and V position, channel scan, program, manual scan, update scan, audio, language select
Plug & Play
DDC2B
Video/Audio Signal Input
PC: VGA, 3.5mm stereo jack. Video: TV, SCART x 2, HDMI, S-Video, Component, AV
Audio Output
Audio output SCART 1 and 2
Headphone Yes
Speaker 2 x 8W integrated
Safety / EMC CE, TUV-GS, Gost-R
Power Supply AC 100-240V, 2.4A, 50/60Hz
Power Usage (normal) <179W
Power Usage (stand by) <5W
System Dimensions 619 x 816 x 221mm (H x W x D)
System Dimensions (no stand) 532 x 816 x 125mm (H x W x D)
System Weight (net weight) 13.5kg
Warranty 2 year pick up and return
Accessories
Remote control, batteries, user manual, power cable

a koszt za jaki moge go kupic to około 2300 zł po przeliczeniu
myśle że dobra cena w poniedziałek dowiem sie o gwarancje
a jeszcze w niedziele dowiem sie ile kosztuje 6-stka na nasze
Pozdrawiam
warmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='warmik' post='37654' date='04.02.2007, 00:14 ']Witam !!
to co znalazłem na temat tego LCD-ka 7-ka

Code Name-Vela
Size (diagonal)32" (81cm)
Screen Size 708.95 x 398.59mm
....[/quote]


Model DTL-632V200 też ma oznaczenie kodowe Vela. Z tego wynika że jest to ten sam telewizor, tyle że z dodatkowym modułem cyfrowej telewizji naziemnej :)

Co do różnic w cenie to oczywiście mogą występować, choćby różnice w stawkach Vatu na różnych rynkach. Tylko koniecznie dowiedz się co z gwarancją. Czasem nie opłaca się oszczędzać 100 czy 200zł kosztem porządnej gwarancji. Ale jeśli polski serwis ją uzna to oczywiście nie ma dyskusji.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i po temacie :)
juz ich nie ma :) wszystkie sprzedane i juz jest nowa cena to 3300 zł
promocja obejmowała tylko pierwszą dostawe !!!
to jestem w punkcie wyjscia czyli w tygodniu powinienem stac się właścicielem 632V200
warmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='warmik' post='37671' date='04.02.2007, 08:27 ']i po temacie :_bezradny:
juz ich nie ma :_bezradny: wszystkie sprzedane i juz jest nowa cena to 3300 zł
promocja obejmowała tylko pierwszą dostawe !!!
to jestem w punkcie wyjscia czyli w tygodniu powinienem stac się właścicielem 632V200
warmik[/quote]

Jak nie potrzebujesz DVB-T to 632V200 będzie rozsądnym wyborem, albo jego mniejszy 26 calowy brat, lub też opcja 37 cali. Wybór mamy tutaj duży :_bezradny: Skończywszy na Full HD.

Ja ze swej strony namawiam kumpla z pracy na zakup wersji 22 cale: MIRAI LCD TV 22" DTL-522P100 Panza 1440x900 6.5ms 1000:1

Ma jak widać wyższą rozdziałkę i znacznie bliżej mu do monitora komputerowego. Ale nadal ma wszystkie złącza. Więc może to być bardzo ciekawy patent. A praktycznie nie ma nic konkurencyjnego w tym zakresie.
Jeśli uda się, to na pewno możecie liczyć na jakąś małą recenzję z mojej strony :_bezradny: Jeśli będzie się spisywał dobrze jako zwykły monitor do PC, a jest na to szansa, to kto wie, kto wie....

A właśnie, ma ktoś doświadczenia w kwestii wyświetlania 720p i sygnał SD przy rozdzielczości 1440x900, jak wygląda skalowanie? W końcu to już w pół drogi do Full HD, a za marne pieniądze.

Wiem że Samsung 19 cali ma taką rozdzielczość. Więc może ktoś testował. Bardzo jestem tego ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za oprzerną informację na temat telewizora MIRAI Co mnie zdziwiło również podchodzę do tej firmy z dozą niepewności. Szczególnie dlatego, że chcę kupić telewizor tej marki o symbolu: MIRAI DTL-642E500 ma 42 cale i całkiem przyzwoitą cenę ok.5500tys. przy specyfikacji tego giganta wyczytałem informację ,że ma około16 mln kolorów (trochę mało) zważywszy na faky że LCD telewizory mają powyżej 20 mln. jak to się ma do zakupionego telewizora? No i czy kolega może coś powiedzieć na temat modelu o którym napisałem b jednak opiasny artykówł traktuje inny model?
Z góry dziękuę
PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...