Skocz do zawartości
SlawekR

Mirai DTL-632V200 test nieco bardziej szczegółowy

Rekomendowane odpowiedzi

Początek, czyli do czego mi to było potrzebne:

Miałem ci ja fajny telewizor CRT 29 cali, ale zachciało mi się Nki, więc mam Nboxa Recordera. No to z kolei zachciało mi się odbiornika HD Ready i zaczęły się schody . Zacząłem poszukiwania i dobrym wyborem wydawał się Philips 32PW9551/12. Ale po dłuższych „doktoratach” okazało się że w trybie HD nie działa 100Hz. 50Hz i 60Hz to dla mnie za mało w tak dużym pudle CRT. Ostudziło mnie to trochę w zapałach. Druga sprawa to podłączenie PCta, a to dla mnie ważna kwestia. Philips w tym względzie niestety też ma ograniczenia typowego monitora CRT, niskie odświeżania, ostrość co najwyżej dostateczna.

No więc zacząłem szukać dalej, wziąłem nboxa pod pachę i wio do sklepu, chciałem sprawdzić czy obraz na LCD z kanałów SD będzie dla mnie do zaakceptowania. Okazało się że ujdzie w tłoku. No więc zmiana decyzji, szukamy LCD, ale tu nowe schody – cena. Szukałem coś w granicach kineskopowego Philipsa. Po przerzuceniu setek stron w necie, przeczytaniu tony postów na forach dyskusyjnych wyłoniło się takie coś ja Mirai. Więc zacząłem szukać tym razem cóż to za wynalazek ten Mirai, bo nazwa cośkolwiek niespecjalnie znana.

Etap drugi, dlaczego Mirai i cóż to faktycznie jest:

Czytając i kombinując doszedłem do pewnych wniosków, zaznaczam że są to moje własne, subiektywne przemyślenia.
Nie będę tu sloganów reklamowych powtarzał, napiszę pokrótce co wywnioskowałem z marketingowego bełkotu.
Wygląda na to że kilku dużych producentów matryc postanowiło spróbować swoich sił produkując telewizory LCD i sprzedając je w Europie. Założyli więc konsorcjum, dogadali się w kwestiach technicznych, koniecznie musieli tak wszystko zrobić żeby spełniało unijne normy, skoro ma to być na rynek europejski. No i przede wszystkim musieli wymyśleć nazwę, czyli Brand, pod jaką będą sprzęt sprzedawać. Nazwa musiała być łatwa do wymówienia i zapamiętania w krajach, w których docelowo sprzęt będzie sprzedawany i stąd pewnie Mirai. Wygląda na to że nawet Szwed nie połamie sobie na tej nazwie języka.

Co z tego dla nas wynika, to znaczy potencjalnych nabywców?

Wnioski:
Dobrze – duzi znani producenci matryc, może będą dawać niezłe matryce do swoich produktów, mają kasę na badania i rozwój, może nie będą tak bardzo oszczędzać.
Dobrze- dystrybucją w Polsce zajmuje się duży hurtowy dostawca sprzętu komputerowego o ugruntowanej pozycji, więc i jest szansa, że nie zniknie z rynku jak kamfora. Porządna dwuletnia gwarancja.
Dobrze – Marka mało znana, musi się przebijać atrakcyjną ceną.
Dobrze/Źle – Produkcją telewizorów zajęli się producenci matryc i nawet Święty Walenty nie wie co im z tego wyjdzie, ale nie ma co skazywać ich na porażkę z góry.
Źle - możliwe choroby wieku dziecięcego we wczesnych modelach telewizorów.

No ale dość przydługiego wstępu, przechodzimy do konkretów.

Nabyłem taki oto model: Mirai DTL-632V200 Nie jest to pierwszy model tej firmy więc miałem nadziej że producent nabrał doświadczenia i nie popełni wcześniejszych błędów.
Do zakupu skłoniła mnie, nie ma co ukrywać, cena ;)

Pierwsze podłączenia – PCet.

Podłączenie kablem VGA do notebooka z kartą GeForce 7600, modowane sterowniki obsługujące wszelkie rozdzielczości.

Po podłączeniu sprzęt został wykryty, karta rozpoznała dostępne tryby pracy i ustawiła 1360x768, 60Hz. Podłączenie PC obsługuje natywną rozdzielczość LCDka więc nie ma żadnego skalowania, obraz jest 1:1, wszystko cacy trafia piksel w piksel. Po bokach mamy 2 paski szerokości 3 pikseli, więc praktycznie niewidoczne. Praca w natywnej rozdzielczości : duży plus.

Regulacje w trybie PC:

W tym trybie mamy dostępne: jasność, kontrast, położenie obrazu, Zegar, fazę, typowe ustawienia monitora komputerowego, nic szczególnego. Dostępne są predefiniowane tryby temperatury barw i tu pierwsza wada, nie mamy trybu Custom, w którym można by regulować każdy kolor osobno. Szkoda, przydatna funkcja. Proporcjonalna regulacja każdego koloru dałaby nam namiastkę regulacji Gammy, a tak to trzeba kombinować w sterownikach karty graficznej.

Szukam dalej i znajduję coś co się nazywa w polskim menu ekranowym „słaba czerń”, a cóż to za diabeł… Przełączam się na angielski OSD i okazuje się że to Backlight czyli podświetlenie. Polskie tłumaczenie w OSD genialne :blink:.

Jak dla mnie rewelacja, w trybie komputerowym możemy zjechać z mocą lamp i monitor nie wypala nam dziury w głowie. Regulacja dostępna jest w 10 krokach od 0 do 10, WOW kolejny duży plus jak dla mnie.

Dlaczego to jest takie ważne? Jak wiadomo, regulacja mocy lamp jest jedną z ważniejszych metod wpływania na postrzegany poziom czerni. Dzięki takiej regulacji możemy uzyskać przyzwoitą czerń nawet w ciemnym pomieszczeniu. Gdyby nie taka regulacja to przy słabym świetle zewnętrznym kolor czarny po prostu by świecił jak żarówka. Doświadczalnie udało mi się uzyskać praktycznie idealną czerń przy ustawieniu mocy lamp na 1, oświetlając pomieszczenie jedynie żarówką 40 watową. Przez idealną czerń rozumiem takie jej postrzeganie jakby monitor był odłączony od zasilania.

A teraz dla równowagi trochę wad. W trybie komputerowym zauważyłem że przy niskim poziomie ustawionej jasności (nie mylić z regulacją mocy lamp) po lewej stronie czcionek na pulpicie pojawia się lekkie halo, takie lekkie rozjaśnienie. Do tego przy niskiej jasności zaczyna dominować kolor czerwony. Nie chodzi mi o to że zmienia się temperatura barw, a o to że elementy pulpitu w kolorze czerwonym zaczynają mocniej świecić. Lekarstwem jakie znalazłem jest ustawienie jasności na 68-72%, kontrastu na 46-54% i dla zrównoważenia, ustawienie mocy lamp na 1 lub 0. Takie ustawienia powodują że czcionki są idealne i nie widać żadnych odbić, można spokojnie pracować. Oczywiście nie polecam tego telewizora jako podstawowego monitora do pracy, z racji na jego spore rozmiary. Ale już do czysto rozrywkowych zastosowań, to znaczy filmy czy tez gry, nadaje się idealnie. Testowałem trailery HD 1280x720 puszczane prze KMPlayera, wyglądają absolutnie wyśmienicie, to trzeba samemu zobaczyć.

Ale się rozpisałem, czas na podsumowanie pracy w trybie komputerowym.

Plusy:
- Możliwość podłączenia komputera zwykłym kablem D-Sub.
- Praca w natywnej rozdzielczości panela, 1:1, piksel w piksel.
- Niezła matryca MVA Premium.
- Niski czas reakcji,w trybie PC smużenie niezauważalne.
- Bardzo duże możliwości regulacji mocy lamp.
- Filmy, gry z PC wyglądają wyśmienicie.

Wady:
- Brak możliwości osobnej regulacji każdego koloru, szkoda.
- Niezbyt rozbudowane podstawowe regulacje w trybie PC.
- Przy niskich nastawach jasności i kontrastu, pojawia się lekkie rozjaśnienie po lewej stronie czcionek na białym tle.
- Stosunkowo niska rozdzielczość, 1360x768, nie predystynująca Miraia do pracy jako monitor podstawowy.
- Przy ustawionej niskiej jasności, kolor czerwony mocniej świeci od pozostałych.

Dzień drugi, dalsza część testu:


Tryb pracy jako telewizor LCD czyli to co misie lubią najbardziej :lol:

Miraia zakupiłem z myślą o współpracy z Nboxem Recorderem. Nie planowałem i nie planuję używać go z telewizją naziemną więc nawet nie będę próbował rozwodzić się na temat pracy w takim trybie.

Nboxa podłączyłem do telewizora kablami: Scart w trybie RGB i kablem Component, takie testy poczyniłem wczoraj wieczorem i przez pół nocki. Dziś doszło jeszcze połączenie za pomocą nowego nabytku, czyli kabla HDMI. I powiem tak po wczorajszych testach zdecydowany byłem dać obrazowi z Nboxa wyświetlanemu na Miraiu ocenę co najwyżej dostateczną w trybie SD. Dziś po podłączeniu kabla HDMI z czystym sumieniem wystawiam mu ocenę dobrą jeśli chodzi o sygnał Standard Definition. Ocenę bardzo dobrą rezerwuję dla mojego odbiornika CRT jeśli chodzi o zwykłe kanały telewizyjne SD i dla Miraia z podłączonym sygnałem HD (Discovery HD, MGM, Luxe TV HD ).

I tu pierwszy spostrzeżenie, Nbox Recorder współpracuje z odbiornikiem poprzez kabel HDMI bez ŻADNYCH zastrzeżeń. Obraz i dźwięk bez zarzutu, nic się nie zacina, nie potrzeba żadnych sztuczek w stylu wkładanie wtyczki do połowy i tym podobne rzeczy.

Wyartykułuję to jeszcze raz:

Mirai DTL-632V200 połączony z Nbox Recorderem za pomocą HDMI umożliwia obu urządzeniom prawidłową i absolutnie stabilną pracę we wszystkich dostępnych dla obu urządzeń trybach. I takie właśnie połączenie, według mojej opinii, daje najlepszą możliwą jakość obrazu, ukazując zalety obu urządzeń i pozwalając rozwinąć im skrzydła.

Tak że, jeśli ktoś planuje użytkowanie w takim tandemie to polecam kabel HDMI i tylko kabel HDMI, co prawda to wydatek dodatkowych 50zł, ale jest wart każdej wydanej złotówki.

Spostrzeżenia:

W trybie telewizyjnym, w porównaniu z komputerowym mamy dostęp do sporej liczby dodatkowych regulacji:
Jasność
kontrast
nasycenie
ostrość (przydatna rzecz przy analogowych sygnałach słabej jakości)
temperatura barw, preselekcja nastaw, brak trybu Custom.

Opcje zaawansowane:

Redukcja szumów – 3 stopnie (przydatna rzecz przy analogowych sygnałach słabej jakości)
Tryb filmowy – nie bardzo wiem co to, chyba tyczy się to zachowania proporcji
Tak zwany tryb, cytuję „czarno-biały” tak naprawdę jest to dynamiczna regulacja kontrastu, regulacja pozwala na zwiększenie postrzeganego poziomu czerni, znów mało szczęśliwe tłumaczenie grafiki ekranowej. Tu moja uwaga z własnych obserwacji, jeśli ktoś chce używać tego trybu to ostrożnie. Jego włączenie zwiększa faktycznie poziom czerni, ale kosztem subtelnych przejść tonalnych w kolorach zbliżonych do ciemnej szarości.
Regulacja ostrości w pionie (przydatna rzecz przy analogowych sygnałach słabej jakości)
I tu kolejna uwaga, z wszelkimi „polepszaczami” proponuję obchodzić się z dużą dozą nieufności i krytycyzmu, marketingowo wyglądają dobrze ale cudów nie ma. One najczęściej jedno poprawiają, drugie psują. Taki układ redukcji zakłóceń faktycznie coś tam odszumia, ale za to wpływa negatywnie na smużenie.
Uwaga ta tyczy się wszystkich odbiorników LCD, nie tylko Miraia.

W trybie HDMI nie działają żadne polepszacze i bardzo dobrze :), takie jest moje zdanie.

Tu przechodzimy do wady którą zauważyłem. Jeśli zmieniamy coś w nastawach, na przykład jasność, to aby nowa wartość została zapamiętana musimy wyjść ze zmieniania funkcji przyciskiem Exit na pilocie lub też musimy poczekać aż menu ekranowe samo się wyłączy po 15 sekundach bezczynności. Każde inne działanie po zmianie jakiegoś nastawu, typu powrót do menu głównego lub też przejście do innej funkcji skutkuje tym że wykonana wcześniej zmiana nastaw nie zostanie zapamiętana. Uważam że jest to trochę nielogiczne, nie jest to specjalnie upierdliwe ale wspominam o tym dla porządku aby zachować obiektywizm.

Teraz zaleta: Mamy dostęp do dwóch zestawów kompletu nastaw użytkownika i trzech predefiniowanych, predefiniowane są raczej mało przydatne, wolałbym 5 kompletów nastaw użytkownika jak już…...Wiem, wiem tak to mi tylko w Erze dopasują :)

Aha, każde wejście zewnętrznego źródła sygnału ma swoje, całkowicie niezależne, komplety nastaw. Oznacza to, że dla HDMI możemy zdefiniować 2 komplety nastaw użytkownika, dla Eurozłącza 2 kolejne, dla trybu tunera Telewizyjnego 2 kolejne i tak dalej. Duży Plus.

Dźwięk.

Czytając różne doniesienia w Internecie spodziewałem się jakości dźwięku na poziomie mojego notebooka, a okazało się że Mirai ma normalny, typowy zestaw głośników. Jakość dźwięku określam jako zwyczajną, ani złą ani dobrą. Gra jak mój Philips 29 cali CRT. Nie mam specjalnie uwag. Nie jest to kino domowe, ale spokojnie nagłośni sporej wielkości pokój. Bez cudów ale i bez negatywnych odczuć, ot głośniki w telewizorze.

Na uwagę zasługuje osobna regulacja dla głośników i osobna dla wyjścia słuchawkowego, mamy też dostępny jakiś tam tryb dźwięku przestrzennego, nie wczuwałem się w niego bo nie przepadam za takimi wynalazkami, ale jest i działa więc wspominam.

Jakość obrazu.

Opiszę tylko tryb HDMI ponieważ uważam go za najlepszy jakościowo. Po tym jak wykonałem połączenie kablem HDMI i zobaczyłem jak „gada” to o innych chcę czym prędzej zapomnieć.

Obraz na kanałach SD określam jako dobry z plusem, przy założeniu odpowiednich regulacji odbiornika.

Idealne dla mnie nastawy to:

Jasność 56 - 68%
Kontrast 44 - 56%
Nasycenie 44 - 49%
Moc lamp 2 do 6

Polepszacze obrazu nie działają w trybie HDMI, dzięki temu obraz postrzegamy jako najostrzejszy ze wszystkich możliwych trybów podłączenia. Przy połączeniu kablem component, można włączyć wyostrzanie w pionie, w poziomie, redukcję szumówitp. itd. Ale za to obraz po użyciu tych funkcji odbierałem jako lekko dodatkowo rozmyty. Co mnie, nie powiem, wkurzało jako zatwardziałego użytkownika telewizorów kineskopowych.

Przy HDMI obraz jest ostry, widać co prawda bardziej błędy związane z nędznym bitratem, niektórych nadawanych programów, ale jest to dla mnie zdecydowanie bardziej do zaakceptowania niż dodatkowe rozmycie obrazu.

W każdym razie przy podłączeniu kablem HDMI i odpowiednich regulacjach, oglądając obraz z odległości 1,5 metra stwierdzam że nie widziałem tak dobrego obrazu w żadnym sklepie na żadnym telewizorze LCD, może na plaźmie tak, albo na sygnale HD, bo wtedy odbiornik nie jest tak wrażliwy na nastawy, ale na pewno nie na sygnale SD.

Reasumując obraz SD jest dla mnie więcej niż satysfakcjonujący, nawet lepszy niż się spodziewałem. Bez specjalnego żalu rozstanę się z moim poprzednim telewizorem kineskopowym. Polecam wszystkim poświęcenie odrobiny czasu na prawidłowe regulacje odbiornika, a na pewno telewizorek odwdzięczy się lepszą jakością obrazu.

Teraz czas na obraz HD, cóż tu już jest naprawdę miodnie, nie ma co nawet porównywać z tym co mogłem uzyskać na zwykłym CRTku. Nie mam do obrazu żadnych zastrzeżeń. Potwierdzam opinię innych że najlepszą jakość daje obraz z kanału Luxe TV, możemy sobie tylko życzyć aby było coraz więcej kanałów nadających w takiej jakości.

Zauważyłem drobne różnice przy podawaniu sygnału przez nboxa w trybach 1080i i 720p, widoczne są szczególnie na ukośnych krawędziach przedmiotów. W jednym trybie krawędzie są minimalnie bardziej poszarpane, za to jakby obraz był trochę ostrzejszy, w drugim zaś krawędzie są gładkie a obraz jest delikatnie zmiękczony. Jeszcze nie wiem który tryb bardziej mi odpowiada, oba podobają mi się na swój sposób, w każdym razie w porównaniu do sygnału SD to niebo a ziemia.

Co by tu jeszcze napisać:

Podstawa sprawia wrażenie dość lekkiej i mało stabilnej, szczególnie w porównaniu do mojego odbiornika CRT 53 kg żywej wagi :), ma co prawda otwory do przykręcenia do podłoża, ale nie ma jakoś ochoty dziurawić szafki. Problem oczywiście rozwiązuje powieszenie telewizora na ścianie. Ale z tego co widziałem, jest to typowa cecha wszystkich płaskich telewizorów.

Nie występują problemy wcześniejszych modeli z brzęczeniem zasilacza przy ustawieniu niskiej wartości podświetlenia matrycy. Tutaj mamy absolutną ciszę.



Czas na podsumowanie pracy odbiornika w trybie telewizyjnym.

Zalety:

- Idealna praca odbiornika w trybie HDMI z Nboxem, we wszystkich dostępnych rozdzielczościach.
- Ponadprzeciętne możliwości regulacji, a już na pewno w kontekście ceny urządzenia.
- Odrębne zestawy nastaw dla wszystkich wejść odbiornika.
- Pip, obraz w obrazie.
- Dobra jakość obrazu w trybie SD, przy założeniu dobrego źródła sygnału (Nbox) i odpowiednich regulacji.
- Bardzo dobra jakość obrazu w trybie HD.
- Osobne regulacje dźwięku dla wyjścia słuchawkowego.
- Wyeliminowano wadę wcześniejszych modeli (brzęczenie zasilacza przy niskim poziomie podświetlenia matrycy).
- i jeszcze raz podkreślam:10 stopniowa regulacja podświetlenia matrycy, bardzo przydatna funkcja w moim odczuciu.
- Polska grafika ekranowa, z lekkim zastrzeżeniem dla tłumaczenia niektórych funkcji na nasz rodzimy język.
-Brak smużenia, przy zastrzeżeniu że wyłączymy polepszacze w stylu redukcja szumów i matryca osiągnie optymalne warunki pracy, 15 minut od włączenia. Tyczy się to wszystkich odbiorników LCD nie tylko Miraia.

Wady:

- Pewna nielogiczność w menu ekranowym odbiornika, jeśli chodzi o zapamiętywanie dokonanych zmian w nastawach.
- Tylko średnia jakość dźwięku, typowa jak dla każdego normalnego telewizora CRT.
- Pip działa tylko przy podaniu dwóch różnych sygnałów.
- Tylko jedno wejście HDMI, takich wejść nigdy dość.
- Lekkie rozjaśnienie obrazu przy dużych kątach patrzenia, chociaż to wada większości odbiorników LCD, szczególnie jak telewizor jest jednym z głównych źródeł światła w pokoju.

To chyba tyle, dziękuję wszystkim za uwagę, szczególnie tym którzy przebrnęli przez cały tekst od początku do końca :)

Na wszelkie dodatkowe pytania chętnie odpowiem.

[center][url=http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/inne/mirai-dtl-632v200-test-nieco-bardziej-szczegolowy-r104][b]Kliknij tutaj aby przeczytać całość [/b][/url][/center]

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NO pieknie mysle ze za tą cenie oplaca sie go kupic czekam na dalszą cześć testu, no i twoją opinie czy w pełni satysfakcjonuje cię ten zakup a może jednak załujesz wydanych pieniedzy. Pytanie czy jakośc obrazu odbiega znacznie od innych markowych lcd a ba moze po obserwacji widzisz ze ten tv bije na łeb tansze modele znanych markowych firm a może jakością nie odbiega albo jest tak samo z jakością obrazu jak w droższych modelach samunga itp..
Z tego co narazie piszesz wnioskuje ze wyszedł im całkiem w miare tv nad którym warto sie zastanowić. No i zadaje tobie to pytanie czy warto przepłacać 1000 zł wiecej i inwestowac w inny tv znanej firmy . Czy jednak spokojnie to wystarcza.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TV ten ma matryce 1366x768 i taki tryb tez powinien Ci zadzialac. Sam piszesz, ze w rozdzielczosci 1360 masz 2 kolumny po 3 pixele
nieuzywane. Jaka masz karte i czy uzywasz standardowych sterownikow?
Ile dales za tego Miraia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz może możliwość przetestowania go pod x360??? Planuje go kupić pod ta konsole ale jeszcze nikt na forum tak konkretnie go pod nią nie testował.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
>>TV ten ma matryce 1366x768 i taki tryb tez powinien Ci zadzialac. Sam piszesz, ze w rozdzielczosci 1360 masz 2 kolumny po 3 pixele nieuzywane.

rozdzielczość pozioma musi się dzielić przez 8 niestety ;] a 1366 za nic nie chce bez reszty się podzielić ;]


Mam ten TV i jak dla mnie za 2499zł jest nie do pokonania, bardzo zaskoczyła mnie jakość programów SD z kablówki, choć i tak kupiłem go do filmów i gier. Spodziewałem się czegoś gorszego oglądając wcześniej TV na LG 32'' gdzie obraz jest dużo bardziej nienaturalny. Chyba wyrzucę tego LG i kupię drugie Mirai ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pawel_71' post='34240' date='11.01.2007, 10:55 ']TV ten ma matryce 1366x768 i taki tryb tez powinien Ci zadzialac. Sam piszesz, ze w rozdzielczosci 1360 masz 2 kolumny po 3 pixele
nieuzywane. Jaka masz karte i czy uzywasz standardowych sterownikow?
Ile dales za tego Miraia?[/quote]


Matryca jest 1366x768, co wcale nie znaczy że taki tryb akurat musi być osługiwany. Bravia do której się przypinałem tym samym notebookiem, też miała 1366x768 a jedynym dostępnym trybem był 1280x768, tam paski były już większe.

Jaką mam kartę napisałem w teście, GeForce 7600, sterowniki to Forceware 84.69 ze strony [url="http://www.laptopvideo2go.com"]http://www.laptopvideo2go.com[/url] z przerabianym infem, co oznacza że mam dostępne wszystkie możliwe rozdzielczości i odświeżania, to kwestia zaznaczenia jednego checkboxa. Monitor sam z siebie poprzez PNP podaje zalecaną rozdzielczość 1360x768. Potestuję dziś 1366x768 ale chyba nic z tego nie wyjdzie, w Bravii przy takich testach obraz był przesunięty o 10 centymetrów w prawo.

Za Miraia zapłaciłem cenę hurtową, niedostępną dla klientów detalicznych, więc nie bardzo chyba mogę ją tu podać. Ktoś w drugim wątku napisał że widział go za 2450zł. Jeśli to prawda że za tyle w detalu ktoś go sprzedaje to zarabia na transport i kilka paczek chusteczek higienicznych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nirgal' post='34248' date='11.01.2007, 11:11 ']>>TV ten ma matryce 1366x768 i taki tryb tez powinien Ci zadzialac. Sam piszesz, ze w rozdzielczosci 1360 masz 2 kolumny po 3 pixele nieuzywane.

rozdzielczość pozioma musi się dzielić przez 8 niestety ;] a 1366 za nic nie chce bez reszty się podzielić ;]
Mam ten TV i jak dla mnie za 2499zł jest nie do pokonania, bardzo zaskoczyła mnie jakość programów SD z kablówki, choć i tak kupiłem go do filmów i gier. Spodziewałem się czegoś gorszego oglądając wcześniej TV na LG 32'' gdzie obraz jest dużo bardziej nienaturalny. Chyba wyrzucę tego LG i kupię drugie Mirai ;][/quote]


O widzisz, nie pomyślałem o tym że rozdzielczość musi byc podzielna przez 8, to ma sens i tłumaczy taką rozdzielczość obsługiwaną.

Co do jakości programów SD to napiszę w drugiej części testu wieczorem, ale już teraz mogę powiedzieć że w porównaniu z moim Philipsem CRT 29 cali ultra flat, to jest co najwyżej dostatecznie.
I wcale nie jest to cechą Miraia tylko wszystkich telewizorów LCD jako takich. Cały syf z marnego przekazu telewizyjnego wyłazi do wierzchu. No ale chyba sobie zły obiekt do porównań wybrałem w postaci świetnego TV CRT. Więcej wieczorkiem, Na razie czekam na kabel HDMi do mojego Nboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Joker22' post='34243' date='11.01.2007, 10:57 ']Masz może możliwość przetestowania go pod x360??? Planuje go kupić pod ta konsole ale jeszcze nikt na forum tak konkretnie go pod nią nie testował.....[/quote]


Na naszym forum nie, na avforums jest juz multum wypowiedzi na ten temat.

Z moich obserwacji i przemyśleń wynika, że skoro do xboxa jest dostępny w opcji typowy kabel VGA D-Sub 15 pinowy i obsługuje on rozdzielczość 1360x768, a obsługuje bo sprawdziłem w necie, to nie widzę przeciwwskazań żeby to działało i to działało bardzo dobrze. Skoro działa z PCtem, tak jak opisałem wyżej, to i z Xem powinno z racji identycznego połączenia i rozdzielczości.

Ale zaznaczam że sam tego nie sprawdzałem więc nie traktuj tego jako 100 procentowy pewnik. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak ja dzwoniłe do sklepu i zaproponowano mi cene 2480 zł za ten model mirai prawdopodobnie, juz w przyszłym tygodniu udam sie na zakupy i sobie go sprawie. Mysle ze bedzie to dobry zakup. Pozaty na stronie producenta jest napisane ze ten mode nadaje sie szczegolnie na gry do pod pieca i konsole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='damiah' post='34223' date='11.01.2007, 07:57 ']NO pieknie mysle ze za tą cenie oplaca sie go kupic czekam na dalszą cześć testu, no i twoją opinie czy w pełni satysfakcjonuje cię ten zakup a może jednak załujesz wydanych pieniedzy. Pytanie czy jakośc obrazu odbiega znacznie od innych markowych lcd a ba moze po obserwacji widzisz ze ten tv bije na łeb tansze modele znanych markowych firm a może jakością nie odbiega albo jest tak samo z jakością obrazu jak w droższych modelach samunga itp..
Z tego co narazie piszesz wnioskuje ze wyszedł im całkiem w miare tv nad którym warto sie zastanowić. No i zadaje tobie to pytanie czy warto przepłacać 1000 zł wiecej i inwestowac w inny tv znanej firmy . Czy jednak spokojnie to wystarcza.
Pozdrawiam[/quote]


Reszta testu i wnioski końcowe wieczorem, na razie mordowałem go do trzeciej nad ranem na wszelkie sposoby, a właśnie.... wiało w nocy w Krakowie o trzeciej nad ranem tak że prawie mi talerz od satelity odleciał i na Luxe TV zaczęło klatkować :)

Jeśli pytasz czy dziś na gorąco, jeśli znów miałbym wybrać telewizor LCD czy wybrałbym coś innego? Nie widzę takiej potrzeby.

Na telewizor, na którym zauważyłbym różnicę w jakości obrazu, to znaczy jakiś wypas Full HD mnie nie stać. Jak dla mnie różnice pomiędzy telewizorami klasy, nazwijmy ją popularnej, są zbyt małe, wręcz na granicy marketingu. Więcej mogę uzyskać przykładając się porządnie do ustawień wszystkich parametrów obrazu, jeśli tylko oczywiście wiem czego chcę i wiem co zmienić w ustawieniach żeby uzyskać porządany efekt.

Mam znajomych co pokupowali jakieś cudowne sprzęty z super technologiami których nazwy groźnie i tajemniczo brzmią, a mają je tak poustawiane że jak jestem u nich to zęby mnie bolą :) Więc gdzie tu sens i logika.

Zaznaczam że wyrażane przeze mnie opinie są w 100% subiektywne i absolutnie nie neguję tego, że ktoś ma inne potrzeby i oczekiwania. No i przede wszystkim możliwości finansowe, a do tego w dużej mierze tak naprawdę sprowadzają się nasze rozważania.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='damiah' post='34261' date='11.01.2007, 12:01 ']tak ja dzwoniłe do sklepu i zaproponowano mi cene 2480 zł za ten model mirai prawdopodobnie, juz w przyszłym tygodniu udam sie na zakupy i sobie go sprawie. Mysle ze bedzie to dobry zakup. Pozaty na stronie producenta jest napisane ze ten mode nadaje sie szczegolnie na gry do pod pieca i konsole[/quote]

Prawda jest taka że ten model nadaje się, jak każdy inny telewizor LCD, szczególnie do sygnałów wysokiej rozdzielczości HD, stąd pewnie taki tekst na stronie producenta o pc i konsolach.

Zapewne lepiej napisać, że każdy telewizor LCD nadaje się szczególnie do PC i konsol, niż mieliby napisać ze nieszczególnie nadaje się do telewizji naziemnej :). Jakby to wyglądało z marketingowego punktu widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Ci Sławku za opinie i za recke, od dawna szukałem jakiegos tv. jednak kwota 3600 za samsunga to zbyt drogo. Wreszczie znalazł sie ktoś rzetelny który opisał dokładnie jak ten tv sie sprawuje i jestem ci za to bardzo wdzieczny. Dzieki za recezje bo ta recezja raczej przekonała mnie do kupna tego modelu. Ciesze sie z twojego zakupu no i naszczeście zainwestowane pieniądze w ten tv nie zostały wyrzucone na marne.Jak tylko sobie sprawie ten model odrazu napisze jak on sprawuje sie z xbox 360.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='damiah' post='34281' date='11.01.2007, 13:45 ']Dziekuje Ci Sławku za opinie i za recke, od dawna szukałem jakiegos tv. jednak kwota 3600 za samsunga to zbyt drogo. Wreszczie znalazł sie ktoś rzetelny który opisał dokładnie jak ten tv sie sprawuje i jestem ci za to bardzo wdzieczny. Dzieki za recezje bo ta recezja raczej przekonała mnie do kupna tego modelu. Ciesze sie z twojego zakupu no i naszczeście zainwestowane pieniądze w ten tv nie zostały wyrzucone na marne.Jak tylko sobie sprawie ten model odrazu napisze jak on sprawuje sie z xbox 360.
Pozdrawiam[/quote]


Spokojnie, jeszcze nie skończyłem recenzji, to co napisałem to dopiero 35-40% :) Jeszcze cały tryb pracy jako telewizor przede mną. Ale uprzedzając już teraz, na razie nie znalazłem żadnych poważnych problemów, które mogłyby mnie zniechęcić, poza typowymi upierdliwościami wszystkich telewizorów LCD na tle CRTków.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nirgal' post='34248' date='11.01.2007, 11:11 ']>>TV ten ma matryce 1366x768 i taki tryb tez powinien Ci zadzialac. Sam piszesz, ze w rozdzielczosci 1360 masz 2 kolumny po 3 pixele nieuzywane.

rozdzielczość pozioma musi się dzielić przez 8 niestety ;] a 1366 za nic nie chce bez reszty się podzielić ;]
Mam ten TV i jak dla mnie za 2499zł jest nie do pokonania, bardzo zaskoczyła mnie jakość programów SD z kablówki, choć i tak kupiłem go do filmów i gier. Spodziewałem się czegoś gorszego oglądając wcześniej TV na LG 32'' gdzie obraz jest dużo bardziej nienaturalny. Chyba wyrzucę tego LG i kupię drugie Mirai ;][/quote]
Co do rozdzielczosci, to moze tak jest na gforcach, bo na sprzecie stacjonarnym (Snazio) mam do wyboru wlasnie taka natywna
rozdzielczosc panela. Musze sprawdzic jak jest z laptopa (tam mam Radeona 7500).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pawel_71' post='34289' date='11.01.2007, 14:40 ']Co do rozdzielczosci, to moze tak jest na gforcach, bo na sprzecie stacjonarnym (Snazio) mam do wyboru wlasnie taka natywna
rozdzielczosc panela. Musze sprawdzic jak jest z laptopa (tam mam Radeona 7500).[/quote]


Zauważ że tutaj mamy do czynienie z traktowaniem LCDka jako typowego monitora komputerowego (połączenie D-Sub) a nie odbiornika HD o rozdzielczości 720p. Gdybym miał połączenie DVI-HDMI być może ono rządziłoby się innymi prawami. W każdym razie nie upatrywałbym tutaj ograniczeń w karcie graficznej, bo jak wspominałem w modowanej wersji sterowników mogę wymusić praktycznie dowolną rozdzielczość i odświeżanie. Tyle że telewizor i tak najlepiej chodzi w tej która jest podpowiadana przez pnp czyli w tym wypadku 1360x768. W innych jest albo skalowanie albo przesunięty obraz. Ale naprawdę nie ma co kopii kruszyć o te 3 piksele. Jak wspominałem w Bravii było 1280x768, co daje po 43 piksele ciemne w pionie z każdej strony. Ale to żadna wada, wręcz uważam to za zaletę. Jest wielce prawdopodobne że materiał HD lepiej "siądzie" na takiej rozdziałce, w Bravii na pewno, skoro 720p to właśnie 1280 w poziomie więc zero skalowania. Tutaj być może też lepiej się to skaluje w playerze softwaerowym jeśli jest podzielna rozdzielczość przez 8 jeśli weżmieny pdo uwagę materiał w 1280 (też podzielne przez 8) na 768. Nie mam za bardzo na razie głowy aby się w to zagębiać, z lekka niewyspany jestem :)

Myślę że nawet wolałbym aby mój TV pracował z PCtem w rozdziałce 1280x720 i to nawet kosztem pasków po bokach i na dole, ale za to miałbym stuprocentowo idealną rozdzielczość dla materiału 720p, co teoretycznie gwarantowałoby chyba najlepszą możliwą jakość obrazu.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem drugą część testu, życzę miłej lektury, no i cierpliwości i wytrwałości, bo tekst wyszedł mi ostatecznie dość długi, ale starałem się zawrzeć maksymalnie dużo informacji.

Sam wiem jak usiłowałem coś na ten temat znaleźć w necie, a tu posucha że hej. Oczywiście jak kogoś przeraża objętość tekstu to nie musi czytać, może chociaż podsumowania obu części mu się przydadzą :)

Pozdrawiam

Sławek

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jacecko' post='34381' date='11.01.2007, 22:36 ']Mozliwe sa jakies fotki ? :)[/quote]

Zasadniczo tak, tylko muszę aparat pożyczyć. W każdym razie postaram się na dniach, obiecuję. Na razie dajcie mi odsapnąć i nacieszyć się obrazem :D

Jakieś tam linki do cudzych zdjęć podrzuciłem we wcześniejszym wątku, wszystko co tylko udało mi się wygrzebać w necie, jeszcze zanim podjąłem decyzję o zakupie.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='SlawekR' post='34182' date='10.01.2007, 23:04 ']Reasumując obraz SD jest dla mnie więcej niż satysfakcjonujący, nawet lepszy niż się spodziewałem. Bez specjalnego żalu rozstanę się z moim poprzednim telewizorem kineskopowym. Polecam wszystkim poświęcenie odrobiny czasu na prawidłowe regulacje odbiornika, a na pewno telewizorek odwdzięczy się lepszą jakością obrazu.[/quote]

Specjalnie polazłem dziś w sapermarkecie do działu RTV i ku mojej uciesze leciał kanał SD na wszystkich LCD, i naprawdę zaskoczyło mnie że żaden TV nie miał lepszego obrazu SD. Nie jest to może czystko obiektywna opinia:) bo nie miałem obok Mirai, ale subiektywnie Mirai wyswietla na pewno lepiej niż zdecydowana większość telewizorów w tym sklepie a było ich kilkadziesiąt.

a fotki mogę dać, nawet z rozpakowywania ;] Edytowane przez nirgal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziękujemy za drugą częśc recenzji no i za tydzien wale do sklepu.Ale ześ mnie nakrecił na ten tv człowieku niebede mógł spac. Miałem go kupic na wyplate ale chyba wyjme żelezne rezerwy z konta i sprawie sobie na 7 rocznice nieslubnego związku. KObieta mnie z domu wywali cóz człowiek charuje na coś zasługuje.
Pozdrawiam Edytowane przez damiah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='damiah' post='34387' date='11.01.2007, 23:21 ']dziękujemy za drugą częśc recenzji no i za tydzien wale do sklepu.Ale ześ mnie nakrecił na ten tv człowieku niebede mógł spac. Miałem go kupic na wyplate ale chyba wyjme żelezne rezerwy z konta i sprawie sobie na 7 rocznice nieslubnego związku. KObieta mnie z domu wywali cóz człowiek charuje na coś zasługuje.
Pozdrawiam[/quote]



Na sam koniec napiszę że cały tekst oparłem na moich odczuciach subiektywnych. Na pewno też każdy ma inną, swoją, definicję obrazu idealnego.

Dla mnie priorytetem było uzyskanie obrazu możliwie jak najbardziej zbliżonego do tego co mi się podobało w dobrym CRT.

I to wszystko ze szczególnym uwzględnieniem odwzorowania kolorów, ilości możliwych do uzyskania szczegółów w maksymalnie ostrym obrazie, przy zachowaniu akceptowalnych poziomów jasności, nasycenia i kontrastu.

Jestem przy tym w stanie bardziej zaakceptować widoczne i uwypuklone artefakty kiepskiej kompresji obrazu SD niż maskowanie ich kosztem ogólnego rozmycia szczegółów popularnie określanego jako mydło :)

Bardzo zależało mi też na uzyskaniu subtelnych przejść tonalnych, czyli tam gdzie ma być szary niech będzie szary, a nie jak to często jest w źle ustawionym LCDku czarna i przepastna dziura. Takie negatywne zjawisko niestety często obserwowałem w sklepach, gdzie telewizory były fatalnie ustawione i to niezależnie od tego czy telewizor kosztował 3 tysiące czy też tysięcy 8. Widać że zdrowego myślenia nie zastąpi żadna, choćby najwymyślniejsza elektronika.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='34383' date='11.01.2007, 22:53 ']Zasadniczo tak, tylko muszę aparat pożyczyć. W każdym razie postaram się na dniach, obiecuję. Na razie dajcie mi odsapnąć i nacieszyć się obrazem :)

Jakieś tam linki do cudzych zdjęć podrzuciłem we wcześniejszym wątku, wszystko co tylko udało mi się wygrzebać w necie, jeszcze zanim podjąłem decyzję o zakupie.[/quote]

hi,

bardzo dzieki za szczegółowy test. jest bardzo przydatny przy wyborze LCD TV.
Od siebie dodam parę innych informacji, które mam z dobrego źródła i są w miarę pewne :):

MIRAI - właścicielem tej marki nie jest raczej konsorcjum, ale firma nr 4 na świecie w ilości produkcji matryc LCD, która nazywa się CMO - Chi Mei Optoelectronics z Taiwanu. Jak to wygląda w skrócie, ale bardziej dokładnie:
1. Samsung nr 1 w matrycach (Korea)
2. LG-Philips (korea)
i te dwie firmy zamieniają się miejscami

3. AUO (obecnie połączona z QDI - Quanta Displays) (taiwan)
4. Chi Mei Optoelectronics (taiwan)

Jest jeszcze z dużych na świecie Sharp, ale oni są mocni w samych LCD TV oczywiście - Ci powyżej w generalnie w matrycach LCD (monitorowych oraz TV)

Jeszcze dokładniej: CMO to firma od matryc LCD nr 4, jej włascicielem jest duży konglomerat tajwański: firma Chi Mei;
Żeby było bardziej skomplikowane: CMO jest właścicielem firmy NEXGEN BV - przedstawiciela, oddziału, dystrybutora wyłącznego na Europe, agenta - jakkolwiek to nazwiemy- właśnie marki Mirai.

No i już jesteśmy w domu: AB SA z Wrocławia jest wyłącznym dystrybutorem firmy MIRAI w Polsce, a serwis na te produkty (i monitory LCD i tv LCD) jest obsługiwany przez firmę EURO CES - serwisują oni między innymi IIyamę, GigaByte i inne marki.
Gwarancja door to door na LCD TV 2 lata, na monitory LCD 3 lata.

Mam nadzieję, że to pomoże w podjęciu decyzji przy zakupie.

p.s.
Jest jeszcze jeden model nowy miraia (632 to następca 532) - a mianowicie DTL-332M100 - tzw tańsza wersja, bo ten 332M100 jest tańszy około 100-110 zł, ale: ma inną podstawę - niższą; brak wyjść componentowych oraz kontrast i odświeżanie tak jak mdoel DTL-532W100 - 1000:1 i 8 ms.
Jeśli komu się uda go kupić i/lub potestować, chętnie poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='masta1' post='34393' date='12.01.2007, 00:14 ']hi,

bardzo dzieki za szczegółowy test. jest bardzo przydatny przy wyborze LCD TV.
Od siebie dodam parę innych informacji, które mam z dobrego źródła i są w miarę pewne :):

MIRAI - właścicielem tej marki nie jest raczej konsorcjum, ale firma nr 4 na świecie w ilości produkcji matryc LCD, która nazywa się CMO - Chi Mei Optoelectronics z Taiwanu.

CIACH

p.s.
Jest jeszcze jeden model nowy miraia (632 to następca 532) - a mianowicie DTL-332M100 - tzw tańsza wersja, bo ten 332M100 jest tańszy około 100-110 zł, ale: ma inną podstawę - niższą; brak wyjść componentowych oraz kontrast i odświeżanie tak jak mdoel DTL-532W100 - 1000:1 i 8 ms.
Jeśli komu się uda go kupić i/lub potestować, chętnie poczytam.[/quote]

Nie przypuszczam żeby Chi Mei sam sobie umyślił że będzie produkować akurat telewizory. Pewnie się z kimś skumali kto ma już jakieś doświadczenie w tym względzie, tego nie wiemy, ale przyznaję że aż tak się nie wczuwałem :)


Co do tego drugiego modelu, to biorąc pod uwagę jego parametry nie wiem czy znajdzie się wielu chętnych przy takiej niewielkiej różnicy w cenie. Prędzej 37 calowa odmiana opisywanego przeze mnie V200 bo taka też już jest w sprzedaży, ale takiego wielkiego pokoju to ja nie mam więc nie brałem go pod uwagę :), zastanawiałem się między 27 a 32 cale, ale w końcu kupiłem większego.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po po 3 dniach bardzo intensywnych testów i zarwanych nocy stwierdzam że lekko przesadziłem z przekątną w stosunku do wymiarów mojego pokoju, więc chcę zamienić Miraia na analogiczny model tyle 27 cali. Mam nadzieje że moderatorzy mi wybaczą lekką prywatę :), ale naprawdę nie jest to nic komercyjnego zapewniam. Właściwą ofertę wrzuciłem do działu ogłoszeniowego [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4177"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4177[/url]

UPDATE:
Dla wszystkich którzy poczuli się zaniepokojeni faktem że sprzedaję telewizor, wyjaśniłem sprawę obszernie w wątku ogłoszeniowym.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Posiadam od piątku Mirai 527v200 czyli właściwie 27 calowy odpowiednik modelu 632v200
i chciałbym napisać o dwóch problemach, których z początku prawdę mówiąc nie zauważałem, a dotyczą wyśietlania sygnału >576p z tunera "N".

1. Przy podłączeniu HDMI na obrazie widac jakby nalozona maskę linii/punktow ktore sa ciemniejsze badz jasniejsze, np na obszarach czarnych widac ze czesciowo sa one czarne a czesciowo raczej takie ciemno szare. Z daleka efekt nie jest dostrzegalny ale gdy oglada sie poruszajacy obiekt (im szybciej) to pojawia sie za nim i na nim taka jakby ziarnistosc, rozwarstwienia, zatraca sie obrys obiektu i mówię tutaj o programach hd jak i sd.

____EDIT___________-

Rozwiązanie problemu : należy wyłączyć w menu poprawiacze obrazu i obraz będzie wyświetlany poprawnie przy połączeniu HDMI

__EDIT_____________________



2. Przy połączeniu COMPONENT powyzszy efekt kompletnie nie wystepuje, natomiast przy sygnale 720 i 1080 obraz robi sie troche zielonkawy (teraz stwierdzam ze nawet ciut wiecej niz troche) , z kolei przy 576p/i jest wszystko w normie.

A może ktoś testował wyświetlanie sygnalu hd z innch urządzeń (i nie przez złącze vga - tu ślicznie wszystko sie wyświetla) ??

Bartek Edytowane przez sbartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...