Skocz do zawartości
SlawekR

Mirai DTL-632V200 test nieco bardziej szczegółowy

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='sbartek' post='34762' date='14.01.2007, 19:53 ']Witam

Posiadam od piątku Mirai 527v200 czyli właściwie 27 calowy odpowiednik modelu 632v200
i chciałbym napisać o dwóch problemach, których z początku prawdę mówiąc nie zauważałem, a dotyczą wyśietlania sygnału >576p z tunera "N".

1. Przy podłączeniu HDMI na obrazie widac jakby nalozona maskę linii/punktow ktore sa ciemniejsze badz jasniejsze, np na obszarach czarnych widac ze czesciowo sa one czarne a czesciowo raczej takie ciemno szare. Z daleka efekt nie jest dostrzegalny ale gdy oglada sie poruszajacy obiekt (im szybciej) to pojawia sie za nim i na nim taka jakby ziarnistosc, rozwarstwienia, zatraca sie obrys obiektu i mówię tutaj o programach hd jak i sd.

2. Przy połączeniu COMPONENT powyzszy efekt kompletnie nie wystepuje, natomiast przy sygnale 720 i 1080 obraz robi sie troche zielonkawy (teraz stwierdzam ze nawet ciut wiecej niz troche) , z kolei przy 576p/i jest wszystko w normie.

A może ktoś testował wyświetlanie sygnalu hd z innch urządzeń (i nie przez złącze vga - tu ślicznie wszystko sie wyświetla) ??

Bartek[/quote]


1. Dziwne zjawisko, może masz jakiś problem z kablem HDMI? Ja nic takiego nie zauważyłem, aż specjalnie teraz się przyglądałem. Wygląda na jakiś problem z sygnałem doprowadzanym cyfrowo. Skoro jest to przy podłączeniu HDMI i to na wszystkich kanałach... Sugeruję spróbować na jakimś innym kablu HDMI.
W moim odczuciu połączenie HDMI daje w Miraiu znacząco lepszy obraz jak po Componencie.

2. Połączenie Component to całkiem inny typ połączenia, bo analogowy, zauważ że jak odepniesz jeden z górnych kabli to telewizor dalej działa ale obraz ma inny odcień.
Tutaj pewnie też jakość kabli ma swoje znaczenie. Jak się przypinałem zwykłymi chinchami audio takimi jak sznurówki to obraz był co najmniej dziwny, ale był.

Piszesz że w 576i masz inny odcień po componencie niż w 720p i 1080i. Tak mi przyszło do łba że może skalowanie w nboxie coś może dokładać od siebie, w trybie 576i obraz chyba nie jest skalowany, w pozostałych tak. Ale mogę się mylić co do moich wniosków.

Swoją drogą, w menu jest coś takiego jak odcień, taka nastawa, ale na razie za czorta nie udało mi się jej aktywować, to znaczy raz była aktywna, ale sam nie wiem jak to zrobiłem i w jakich okolicznościach, pewnie coś musiałem nacisnąć :)

Pamiętaj też że jak porównujesz sygnał z różnych wejść, to dla każdego wejścia on ma odrębną pamięć kompletu nastaw, tak że do sensownych porównań, trzeba by chyba ustawić wszystkie parametry podobnie dla każdego wejścia z osobna.

No i pamiętaj że w trybie HDMI z nboxem nie działają niektóre nastawy takie jak ostrość, redukcja szumów, ostrość w pionie, pomimo że są dostępne w menu i teoretycznie można je regulować. Podobnież to jakieś wymogi licencyjne, nie wolno ingerować w sygnał cyfrowy przesyłany przez HDMI zabezpieczone przez HDCP, tak przynajmniej przeczytałem na forum Nki.
Po Componencie działają, no ale to nie jest sygnał przesyłany cyfrowo.


Zakładam ze wersja 27 cali jest identyczna z tym co ja mam, jeśli chodzi o elektronikę.

Przyłączam się do pytania czy ktoś testował sygnał HD z innych urządzeń, sam jestem ciekaw.

Pozdrawiam
Sławek

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyłączyłem poprawiacze (redukcja szumu) przy hdmi i jest chyba dobrze,
Napiszę na wszelki wypadek:

TELEWIZOR MIRAI 527V200 POPRAWNIE WSPÓŁPRACUJE Z TUNEREM "N" PRZEZ ZŁĄCZE HDMI

W sumie juz to dla mnie bez znaczenia. ale dalej pozostaje problem z zielonym odcieniem przy połączeniu component w 720 i 1080, kable mam dobre, efekt będzie najbardziej wyraźny przy ustawieniu temp kolorów na "gorący. Edytowane przez sbartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sbartek' post='34782' date='14.01.2007, 22:01 ']wyłączyłem poprawiacze (redukcja szumu) przy hdmi i jest chyba dobrze,
Napiszę na wszelki wypadek:

TELEWIZOR MIRAI 527V200 POPRAWNIE WSPÓŁPRACUJE Z TUNEREM "N" PRZEZ ZŁĄCZE HDMI

W sumie juz to dla mnie bez znaczenia. ale dalej pozostaje problem z zielonym odcieniem przy połączeniu component w 720 i 1080, kable mam dobre, efekt będzie najbardziej wyraźny przy ustawieniu temp kolorów na "gorący.[/quote]


Ponieważ jestem dociekliwym człowiekiem więc zacząłem się przyglądać jak to wygląda w trybie component po Twoim poście, chociaż jak tylko podłączyłem przez hdmi to zapomniałem że takie coś jak component istnieje w tunerze nki. Potwierdzam, że przy podłączeniu componentowym tryb "gorący" daje dominantę zieloną a powinien (chyba) czerwoną. Tryb neutralny również choć znacznie mniej, za to tryb zimny wygląda mi bardziej jak tryb neutralny, ciekawa rzecz :) Napisz jeśli możesz czy udało Ci się jakoś odpalić funkcję Odcień (Hue)? Może jest ona nieaktywna przy którymś określonym polepszaczu lub funkcji, sam już nie wiem. ... Instrukcja twierdzi ze funkcja ta jest aktywna przy niektórych wejściach sygnałowych, nie precyzując jakich, tyle że ja już wszystkie sprawdziłem. Możliwość tej regulacji zapewne byłaby przydatna.

Za to zauważyłem że w trybie component aktywna jest funkcja faza, wydawałoby się z czysto komputerowego trybu, pozostałe z tego trybu są nieaktywne. Muszę przetestować
co daje regulacja fazy w trybie componentowym przy normalnym sygnale telewizyjnym.


Zauważyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz, taka ciekawostka:

Włączamy PIP. Na głównym ekranie mamy jakiś kanał SD Nki lub innego źródła SD, na drugim nieistotne jaki, byle dawał ciemny obraz bez sygnału.
Ustawiamy wielkość PIP na ćwierć ekranu, funkcja size na pilocie, dajemy odwrócenie źródeł, funkcja swap-video i swap-audio na pilocie.
Nasz obraz SD przełącza się na okno PIP zajmujące ćwierć ekranu, reszta to ciemny ekran z drugiego źródła. dźwięk słyszymy bo daliśmy również swap-audio.

I cieszymy się wzorcowej jakości obrazem z kanału SD, wzorcowym bo jest przeskalowany dla odmiany w dół a nie w górę. Zajmuje ćwierć ekranu co pewnie odpowiadałoby 12 calowemu telewizorkowi :)

Oczywiście nie każę nikomu tak oglądać ale jako ciekawostka chyba może być.

Sławek

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ta zieleń sie bardzo rzuca w oczy bo x360 bede łaczył po komponencie, moze jednak lepiej dac vga chociaz słyszale ze po vga są wyprane kolory ale ostorśc za to lepsza i nie trzeba za bardzo kombinowac z ustawieniami. No to teraz sie narobiło jestem w kropce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='damiah' post='34794' date='14.01.2007, 23:04 ']czy ta zieleń sie bardzo rzuca w oczy bo x360 bede łaczył po komponencie, moze jednak lepiej dac vga chociaz słyszale ze po vga są wyprane kolory ale ostorśc za to lepsza i nie trzeba za bardzo kombinowac z ustawieniami. No to teraz sie narobiło jestem w kropce.[/quote]


A tu biedny Damiah, znowu mu w głowie mieszamy. Tak zwana zieleń jest widoczna jak się szybko przełączamy między Component a HDMI i do tego w trybie Component mamy ustawione bardzo konserwatywne nastawy jasności, kontrastu i nasycenia.

Ja przez 2 dni oglądałem TYLKO na componencie, bo nie miałem HDMI więc nie miałem z czym porównać i nic mi się w oczy nie rzucało :) Dopiero teraz jak skaczę z wejścia na wejście to faktycznie zauważam między nimi jakąś tam różnicę w odcieniu.

Do tego opisywane przez nas zjawisko występuje z tunerem Nki , tylko w określonych trybach pracy samego tunera. Jest duża szansa że to Nbox właśnie tak wydaje sygnał na zewnątrz. Po RGB-Scart, HDMI, PC nic takiego nie daje się zaobserwoać.

W trybie Component HD tuner Nki włącza swoje dodatkowe układy "polepszające" i skalujące obraz. Zważywszy na analogową naturę tego sygnału [url="http://pl.wikipedia.org/wiki/YPbPr"]http://pl.wikipedia.org/wiki/YPbPr[/url] wystarczy że tuner podaje lekko zachwianą którąś składową chrominancji. Raczej nie jest to kwestia telewizora, że ma skopane kolory, skoro we wszystkich innych trybach jest normalnie.

Do tego dodaj upierdliwość testujących,to znaczy nas, którzy robią z igły widły i wrzuć z lekka na luz :)

Albo poczytaj dla równowagi inne działy i problemy jakie mają użytkownicy telewizorów innych marek, na przykład problem z tak zwanym dynamicznym kontrastem Samsunga, czy jak to się tam zwie ta funkcja.

To tyle
Sławek

A jeśli chodzi o Xa to stawiałbym raczej na połączenie VGA jako bardziej komputerowe. Xbox to przecież chyba jednak komputer.

Analogowy component jest bardziej dedykowany do źródeł analogowych, takie jest moje zdanie.

A ideałem sądzę, byłoby podłączenie się przez DVI-HDMI czyli czysto cyfrowo, ale pojęcia bladego nie mam czy można sygnał DVI wyprowadzić z Xboxa 360.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sbartek' post='34792' date='14.01.2007, 23:02 ']ODCIEŃ-HUE działa tylko z tunerem wewnetrznym[/quote]

A to interesujące, bo u mnie ta funkcja jest nieaktywna na tunerze (wyszarzona) , ciekawe... może muszę mu jakiś podać sygnał żeby tuner załapał, może dlatego nie jest aktywna. Ale nie używam tunera naziemnego, to fakt. Więc pewnie masz rację.


UPDATE:
Włożyłem kawałek drutu w gniazdo antenowe, zestroiłem go, nawet nie wiedziałem ze tak ładnie działa z tunerem analogowym :) Chyba to co idzie do przekazu naziemnego nie jest po drodze poddawane tak dużej kompresji jak to co idzie z satelity do nboxa. Ale wracając do tematu, Hue dalej jest nieaktywne, a na bank jakoś mi się udało włączyć ze 2 dni temu, ale nie wiem jak. Hmm.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra słowo sie rzekło ide jutro zamówic sprzet a co wyjdzie to sie okaze, co do kabla mam noc zeby sie zastanowić dwóch nie bede kupował. aha jak odbiore swój sprzet dam cynka jak smiga
dzieki
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
>>Hue dalej jest nieaktywne, a na bank jakoś mi się udało włączyć ze 2 dni temu, ale nie wiem jak. Hmm.

Poprawię się, żeby nie wprowadzać w błąd - HUE sprawdzam teraz i nie działa na tunerze, napisałem że działa bo też mi się coś wydaje że wcześniej to uruchomiłem.
Sorry za zamieszanie - jak uruchomię to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sbartek' post='34805' date='15.01.2007, 00:03 ']>>Hue dalej jest nieaktywne, a na bank jakoś mi się udało włączyć ze 2 dni temu, ale nie wiem jak. Hmm.

Poprawię się, żeby nie wprowadzać w błąd - HUE sprawdzam teraz i nie działa na tunerze, napisałem że działa bo też mi się coś wydaje że wcześniej to uruchomiłem.
Sorry za zamieszanie - jak uruchomię to napiszę.[/quote]


No to musimy wspólnymi siłami dojść jak to aktywować bo też dam sobie łeb uciąć że działało, tylko nie pamiętam w jakich okolicznościach. A skoro to jest normalna funkcja HUE to pewnie jej przydatność w kwestii ewentualnej korekcji odcienia byłaby przydatna. Jakbyś doszedł do czegoś to daj proszę znać.

Pozdrawiam
Sławek Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no panowie zamówiłem we wtorek do odbioru, modle sie o to zeby to poządnie chodziło, ryzyk fizyk co bedzie to bedzie ten kto nie ryzykuje ten nie ma. jak podlcze x i dopadne aprat to porobie foty zeby inni spokojnie mogli spać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W odpowiedzi na mój teścik otrzymałem z pół tony maili, więc postanowiłem jeszcze parę słów dopisać dla uściślenia.

Pisząc że obraz z sygnału SD określam jako dobry, miałem oczywiście na myśli dobry jak na LCD, a nie dobry jako wartość bezwzględną wogóle.

1. Jeśli ktoś chce kupić ten telewizor z przeznaczeniem TYLKO do telewizji naziemnej to odradzam zakup. Zasadniczo odradzam zakup JAKIEGOKOLWIEK LCD,jeśli ma służyć wyłącznie do takich zastosowań, bo czeka nas tylko rozczarowanie. Szczególnie przy fatalnej jakości sygnału SD jaką raczą nas nadawcy. Na tym polu króluje technika kineskopowa i tylko ona i Mirai DTL-632V200 nie jest tu żadnym przełomem jeśli chodzi o LCD.


2. Jakość obrazu z podłączonego PC jest silnie zależna od jakości kabla D-Sub. Jeśli chcemy się cieszyć przyzwoitą jakością obrazu musimy zaopatrzyć się w dobry kabel. Czasem też jest konieczna ręczna regulacja zegara i fazy (dostępne w menu). Automatyczna regulacja może sobie nie poradzić jak należy, jeśli w momencie działania automatyki obraz wyświetlany jest nieodpowiedni i automat nie ma do czego się odnieść.

Nie napisałem powyżej nic odkrywczego, ale może nie dla wszystkich są to oczywiste rzeczy więc warto o nich wspomnieć.

Sławek Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh tak czytam te wasze posty..... wszystko... fajnie... spoko....
że postanowiłem go zamówić.... :)
w środę przyjdzie........ :D (cena hurtowa) :)
tylko orientuje się ktoś czy czasem nie będzie problemu z x-360 ze stanów znaczy dokładnie jakiś problem z sygnałem ntsc w "trybie" hd??? :)

Edytowane przez Joker22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Joker22' post='34965' date='15.01.2007, 22:53 ']heh tak czytam te wasze posty..... wszystko... fajnie... spoko....
że postanowiłem go zamówić.... :)
w środę przyjdzie........ :D (cena hurtowa) :)
tylko orientuje się ktoś czy czasem nie będzie problemu z x-360 ze stanów znaczy dokładnie jakiś problem z sygnałem ntsc w "trybie" hd??? :)[/quote]


Sądzę że w środę będziemy się orientować :) Bo na razie to chyba jeszcze nikt nie wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='damiah' post='35007' date='16.01.2007, 11:59 ']spoko obsługuje ntsc problemu nie powinno byc.[/quote]


Tak sobie myślę, jak się podłączy przez D-suba to chyba totalnie powinien mu zwisać typ konsoli, czy ntsc czy coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mały update:

Napisałem w poście głównym że przy podłączeniu HDMI nie działają żadne "polepszacze". Ostatnio robiąc różne eksperymenty na sygnale SD odkryłem że podając sygnał z Nboxa w trybach 576i i 576p przy połączeniu HDMI, działa jednak opcja regulacja ostrości w pionie, dostępna w menu zaawansowanym. Stwierdziłem też że obraz SD podawany w niskiej rozdzielczości, czyli nie upscalowany w nboxie, wygląda ostrzej. Wygląda na to że nbox skalując obraz, stara się koniecznie wygładzać ząbki na liniach ukośnych. Robi to całkiem nieźle ale ma to wpływ na ogólną ostrość obrazu, szczególnie jeśli obraz przed skalowaniem jest marnej jakości.

Przełączając nboxa w tryb 576i lub 576p, podajemy do LCDka sygnał nie przeskalowany przez tuner. Skalowaniem w tym przypadku zajmuje się telewizor, robi to teoretycznie bardziej prymitywnie,ukośne krawędzie są może bardziej poszarpane, za to obraz moim zdaniem jest ostrzejszy. Widać to zdecydowanie na przykład na pasku informacyjnym przesuwającym się na dole na TVN24. Przy okazji mamy też wpływ na regulację ostrości w pionie z poziomu TV i możemy dodatkowo dostosować obraz do własnych preferencji. Dla mnie ma to kapitalne znaczenie, ponieważ oglądam obraz z bliska i wolę aby był on możliwie najostrzejszy.boxa

Dla mnie taki sposób podawania sygnału SD z nboxa jest najprzyjemniejszy,

Drobiazg, ale może jednak komuś się przyda taka informacja.

Sławek Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tv na początku musiałem wymontować cześć mebli bo się okazało że ktoś podał złe wymiary i mi w meble nie wszedł.....
Po podłączeniu przyjechał kumpel i zeszły trzy godziny na GEARS OF WAR :lol: powiem szczerze ze nie byłem zadowolony coś było nie tak obraz ciutke lepszy niż na starym tv :)...... Kumpel pojechał do pracy a ja postanowiłem pogrzebać w opcjach x-boxa..... LOL Przestawiłem go na 780p ;) efekt bez porównania wszystko ślicznie pięknie ehhh byłem tak podjadany jak go przywiozłem ze nie sprawdziłem w opcjach :) ze trzeba przestawić ;p heh Teraz dopiero widze efekt
Jestem w pełni zadowolony. A granie na starym tv bym porównał za przeproszeniem do seksu w prezerwatywie niby coś się czuje i z "męskiej perspektywy" na końcu zawsze jest "fajnie" ale dopiero po zakupie HD jazda zaczyna sie na maxa :) a doznania ...... LOL


No i tak stałem sie szcześliwym posiadaczem mirai :)

SlawekR mógłbyś mi podesłać na priva albo zamieścić jak masz ustawione opcje tv, kolor, kontrast, jasność z twoich postów wnioskuje że orientujesz się jak to dobrze ustawić......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no mirai dobry jest gears of wars powala grafa na 720 p, spróbuj na 1080i to obraz jest tak ostry ze daje po gałach musałem z ostrościa zjechac w dół, generalnie zostawiłem na 720p jakoś przyjemniejsze dla oka, podswietlenie matrycy dałałęm na 6 bo na drugi dzień gały to mi chciały wyjsc moze nie przyzwyczajony do takiej ostrości i jakości. kolory sa bardzo intesywne smietana. mirai rządzi. Włąsnie sławku mogbys doradzić jakies ustawienia przy połączeniu komponet, z tego co wyczytałem to znasz sie na tym i owym jakieś ustawienia mogbys doradzic bo ja ja zwykle niedecydowany.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie za 5 pkt. Dlaczego V200 nie ma znaczka HDReady a inne modele mają? tu: [url="http://www.mirai.com.pl/"]http://www.mirai.com.pl/[/url]
Drugie pytanie: Tuner TV ma Nicam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pawelll' post='35437' date='18.01.2007, 20:58 ']Pytanie za 5 pkt. Dlaczego V200 nie ma znaczka HDReady a inne modele mają? tu: [url="http://www.mirai.com.pl/"]http://www.mirai.com.pl/[/url]
Drugie pytanie: Tuner TV ma Nicam?[/quote]


1. Ma znaczek HD Ready, mój w każdym razie ma. I to jak dla mnie ciut za duży, zasadniczo trudno by go było nie zauważyć :D

2. Oczywiście że ma Nicam i to bardzo sprawnie działający. U mnie TV naziemna do testów działa na metrowym kablu wetkniętym w gniazdo antenowe, obrazu prawie nie ma, to znaczy jest za śnegiem, a nicam już śmiga idealnie.

Pozdrawiam
Sławek

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Sławka R.
Gdybyś mial jeszcze raz mial zdecydowac o kupnie to wybrałbys znów ten model czy Philipsa 5551.Staje oto przed takim wyborem,mam cyfrę + na fergusonie,w przeciągu paru miesięcy rozważe zakup dekodera n lub tuner HD cyfry,oglądam filmy DVD z odtwarzacza stacjonarnego/ma wy component/ ale i zgrany materiał anlogowy nagrany na DVD.Mam też trochę płyt CD z fotkami.LCD czy CRT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='zymek' post='35505' date='19.01.2007, 12:51 ']Do Sławka R.
Gdybyś mial jeszcze raz mial zdecydowac o kupnie to wybrałbys znów ten model czy Philipsa 5551.Staje oto przed takim wyborem,mam cyfrę + na fergusonie,w przeciągu paru miesięcy rozważe zakup dekodera n lub tuner HD cyfry,oglądam filmy DVD z odtwarzacza stacjonarnego/ma wy component/ ale i zgrany materiał anlogowy nagrany na DVD.Mam też trochę płyt CD z fotkami.LCD czy CRT?[/quote]


Powiem tak, cały czas mam jeszcze Philipsa 8617 czy jakoś tak, 29 cali 100Hz Real Flat. Dziś idzie do ludzi, wystawiłem go na allegro, znalazł się chętny i ok. Od 10 dni go nie używam. Ale dziś rano postawiłem go na stoliku z powrotem żeby móc go zaprezentować, bo po południu go sprzedaję . Włączyłem go i Boszee... ale on miga a to 100Hz przecież, szczególnie na krawędziach linii poziomych, a jaki krzywy obraz a zbieżność regulowałem w menu serwisowym, a jak wali po oczach, a jeszcze to, a jeszcze tamto :D.

A to naprawdę dobry telewizor i wcześniej nie mając porównań byłem bardzo zadowolony z jego obrazu. Pomijam już fakt że to kloc 53kg 50 cm głębokości.

Też się zastanawiałem nad 9551, ale.. No właśnie, tu się pojawiło ale, tryb komputerowy. Tutaj porównując z LCDkiem to niebo a ziemia, Philips biedna, LCD super,a to dla mnie dość ważne zastosowanie.
Sygnał HD: oba zachowują się nieźle, tyle że Philips miga jak mój stary Panasonic którego miałem 10 lat temu. LCD wygrywa tu o 2 długości z racji samej swojej budowy. Zauważ że właściciele 9551 non stop rzeźbią w menu serwisowym, widać jakieś wewnętrzne fuj ciągle w nim widzą :D

Sygnał SD: tutaj wszystko zależy od tego jaką jakością raczy nas nadawca, na LCDku syfy od dużej kompresji sygnału cyfrowego będą bezsprzecznie bardziej widoczne. W Nce kiepsko nadawane są jedynka i dwójka, TVNy już znacznie lepiej. W LCD bardziej krytyczna jest odległość z jakiej oglądamy taki marny sygnał SD.

Przy odpowiedniej odległości, przy 32 calach to oceniam tak że powyżej 2 metrów, jest już w porządku.Obraz się uśrednia i przestajemy dostrzegać błędy kompresji. Przy CRT z natury jego budowy odległość nie jest na tyle ważnym czynnikiem.

Napisałeś że masz cyfrę, cyfra nadaje z mniejszą kompresją podstawowe kanały, co stwierdzam ze smutkiem po zmianie na Nkę. Więc po połączeniu RGB i odległości 2 metry lub większej, będzie całkiem dobrze. A filmy z Canal Plus w 16:9 wyglądają nawet więcej niż dobrze.

Jeśli masz dvd z componentem i dobrym skalowaniem do 720p, obraz również będzie bez zastrzeżeń.

Fotki, jak na mój gust to zdecydowanie LCD.

Jeśli głównie analogowa telewizja i to z bliskiej odległości to stawiałbym na CRT, ale masz Cyfrę i Fergusona więc masz nienajgorsze źródło sygnału telewizyjnego.

Cena: Philips na dziś 2100-2200zł jak dla mnie to jest sporo jak na kineskopówkę, powinien kosztować max 1500-1700zł. Mirai 32 cale 2400-2500 jak dla mnie jest to rozsądna cena za 32 cale LCD.


Ja do moich zastosowań, kupiłbym znowu LCD, tyle że z racji odległości z której oglądam, byłby to analogiczny Mirai tyle że 27 cali. Ale dla mnie ważnym czynnikiem była też możliwość podłączenia PC, a u Ciebie widzę nie ma takiej potrzeby. No i ja mam Nkę, więc jednak jest już trochę kanałów HD a to cieszy, a z czasem może być tylko lepiej, i to całkiem szybko może jeszcze w tym miesiącu :D

Jakby wszystko było nadawane w takiej jakości jak kanały HD, nawet nie rozdzielczości a tylko z dobrym bitrate, to wogóle nie byłoby dyskusji. LCD i tylko LCD.

Więc tak, ja kupiłbym LCD, ale Ty masz nieco odmienne docelowe funkcje dla telewizora. Masz DVD, modelu nie podałeś więc nie wiem czy ma skaler jakowyś czy też nie. Ja oglądam filmy DVD z notebooka za pomocą VLC, z porządnym sprzętowym skalowaniem obrazu za pomocą pure video, więc na LCD po D-Subie jest miodnie.


Reasumując, tak naprawdę to wszystko zależy od docelowych zastosowań jakie są dla nas najważniejsze. Do moich zastosowań LCD ma więcej zalet jak wad.


A i jeszcze jedna ciekawa rzecz, zanim kupiłem LCDka i miałem tylko CRT to obraz był super. Teraz jak włączam CRT to strzasznie mnie drażnią pewne rzeczy. Nie powiem że obraz ten nie ma zalet, bo oczywiście ma, ale strasznie wkurzają mnie wady technologii CRT, jak odpalę menu nboxa na "bańce" to patrzeć na niego normalnie nie mogę :D Dawniej tak tego nie postrzegałem, ciekawe zjawisko ... A i teraz dostrzegam także na CRT że obraz nadawany, choćby przez AXNy, jest daleki od doskonałości, dawniej jakoś mi to umykało.

Widać dobrze jest też spojrzeć od czasu do czasu z innej perspektywy.



Pozdrawiam
Sławek

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Sławek za bardzo cenne uwagi i oceny.Gdyby kilku przynajmniej uzytkowników wyraziło swoja opinie w takim ujęciu jak to zrobił kolega Slawek nie trzeba by było skakac godzinami po forach w poszukiwaniu informacji. Dodam do poprzedniej wypowiedzi że mam odtwarzacz DVD Philips DVP630,współpracuje z amplitunerem kina domowego .Co do kompa to oczywiscie jak najbardziej byłby wykorzystany ,tylko trzeba zmienic karte graficzną bo jest bez wyjscia DVI.
Głównie napisałem o odbiorze TV bo korzysta cała rodzina,z kompa tylko ja z synem.
Przy okazji pytanie bo w specyfikacji nie mogłem znalezc jak jest w tym TV z wyswietlaniem róznych formatów obrazu tzn.wiem że jest auto ale jakie inne moge ustawic ?
Najtrudniejsze przede mną jak oznajmic żonie co to jest firma MIRAI i dlaczego on ma taka atrakcyjna cenę .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...