Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Piszę tutaj jako użytkownik Xbox'a One S. Od pewnego czasu (czyli w sumie rozpowszechnienia technologii HDR) męczy mnie pytanie - czy tracę bardzo dużo nie posiadając tej technologii?

Na stanie posiadam Panasonica TX-55CXE720(4k, Panel 10bit, brightness 300 cd/m2, static contrast 4000:1, refresh rate 120 hz) i  z jakości obrazu/kolorów w grach jestem bardzo zadowolony, ale cholernie męczy mnie to, czy posiadając TV z HDR10 różnica byłaby kolosalna? Czy jakościowo/kolorystycznie byłoby bardzo podobnie? Czy jedyną różnicą w moim przypadku byłoby brak "super jasnego słońca i mega ledów w samochodach" - w przypadku Forzy Horizon 3.

Niestety nie mam możliwości postawić TV obok TV i porównać 1:1. Swój TV posiadam od 2 lat i wymieniać go po tak krótkim czasie to trochę słabo wygląda.

 

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR robi o wiele większą robotę od samej rozdzielczości 4k. Jak dla mnie różnica jest zdecydowanie widoczna, a obraz dużo efektowniejszy. Oczywiscie zależy to także od danego telewizora z HDR.

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, vader_4747 napisał:

HDR robi o wiele większą robotę od samej rozdzielczości 4k. Jak dla mnie różnica jest zdecydowanie widoczna, a obraz dużo efektowniejszy. Oczywiscie zależy to także od danego telewizora z HDR.

To wszystko prawda, ale zwróć uwagę jaki autor ma telewizor. Od tego czasu VA i 120Hz są rzadkością, a może nie tyle rzadkością, co dostępne tylko w wysokich bardzo cenach.

Trzeba by naprawdę dużo pieniędzy wyłożyć żeby utrzymać ten status na rzecz tylko HDRa.

To prawda jednak, że HDR naprawdę potrafi zaskakiwać, ale w grach lub filmach na płycie. Na Netflixie jest już parę tytułów, które mimo bitrate'u niskiego wypadają nieźle, ale to nadal mała bardzo ilość treści.

No i taki Samsung KS7000 / Panasonic DX750 / Sony XD93 z zeszłego roku, a z obecnego Samsung MU7000 to minimum żeby był sens wymiany TV pod kątem HDRa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest też taka, że w celu zobaczenia HDR to w ogóle trzeba dużo pieniędzy wyłożyć, bo kupowanie podstawowych modeli typu panasonic ex700 tylko dla HDR raczej mija się z celem.

 

A co do Netflix to aktualnie biblioteka pozycji z HDR jest już całkiem spora i cały czas dochodzą nowe produkcje. Takie Stranger Things może się pochwalić naprawdę wysokiej jakości efektem HDR.

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Michussj4 napisał:

czy posiadając TV z HDR10 różnica byłaby kolosalna?

Różnica jest wręcz porażająca. Zwłaszcza w grach. Ale tak jak napisali koledzy wyżej, to nie może być budżetowy TV, który ma HDR tylko teoretycznie. 500 nitów jasności to absolutne minimum, pokrycie szerokiej palety jest w tym wypadku równie istotne.

Najlepiej weź konsolę do sklepu, podepnij pod jakiś sensowny TV i sam oceń. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hdr robi roznicę na odpowiednim sprzęcie ktory jest w stanie wygenerowac odpowiednia jasnosc.

To nie tylko mega jasne słońce ale zdolnosc wyswietlania na tym samym ekranie bardzo jasnych i bardzo ciemnych scen jednoczesnie bez efektu "wyprania obrazu". Jak do tego dodasz szeroka palete barw i zywe kolory ktorych jest zauwazalnie wiecej i troche lepsza rozdzielczosc, czyli wiecej widocznych detali (choć rozdzielczosc nie jest tu najwazniejsza) to otrzymasz razem calkiem nowa jakosc obrazu i ciezko bedzie wrocic do obrazu 8bit SDR...

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...