Skocz do zawartości
Gmeru

Jak włączyć i skonfigurować 4K HDR na PC WIN10? Gramy w Forza Motorsport 7

Rekomendowane odpowiedzi

Jak włączyć i skonfigurować 4K HDR na PC WIN10? Gramy w Forza Motorsport 7

Konsole Xbox One S i X oraz PlayStation 4 Pro wprowadziły graczy w pełny świat Ultra HD. Przyszedł więc czas na sprawdzenie co do powiedzenia w temacie ma PC i czy gracze mogą na ten moment cieszyć się pełną jakością UHD na swoich maszynach czyli 4K, HDR i szeroką paletą barw. Sprawdzamy to na grze Forza Motorsport 7!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, u mnie na pc (windows 10 1709) i gtx 970 (najnowsze sterowniki), przy takim ustawieniu tv (bo monitor nie obsługuje hdr) od razu wyłapuje i pokazuje, że wyświetla teraz obraz HDR10, tylko że w opcjach ekranu w systemie HDR i zaawansowane kolory są niedostępne, a same kolory na tv są marnej jakości (wyblakłe i ciemne). Coś robię źle? Na forach wyczytałem, że też tak trochę osób ma i to może być wina sterowników nvidia jak i windowsa. Dziwne też, że print screen zrobiony tylko na tv w takim marnych kolorach później wstawiony i zapisany do Painta i tutaj wstawiony jak później w normalnych kolorach jak na monitorze. https://zapodaj.net/a982e181ffb18.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podajesz 12 bitowy kolor? Masz podłączony tylko TV do kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, 12 bitów w 4:2:0, a to samo jest na 10 bitów w 4:2:2. Mam też podłączony monitor przez DP, ale HDR na tv mogę włączyć jedynie kiedy dam w ustawieniach ekranu Windowsa \"pokaż tylko na 2 ekranie\" czyli tylko na tv, przy powieleniu ekranów w ogóle nie da się nic z HDR ustawić, co jest chyba normalne bo monitor nie obsługuje HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, 12 bitów w 4:2:0, a to samo jest na 10 bitów w 4:2:2. Mam też podłączony monitor przez DP, ale HDR na tv mogę włączyć jedynie kiedy dam w ustawieniach ekranu Windowsa \"pokaż tylko na 2 ekranie\" czyli tylko na tv, przy powieleniu ekranów w ogóle nie da się nic z HDR ustawić, co jest chyba normalne bo monitor nie obsługuje HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, chciałem zaznaczyć, że to co piszesz  o rozdzielczości 4K, kalkulatorze rozdzielczości i o tym że trzeba zasiadać stosunkowo blisko TV, nie ma kompletnie zastosowania w przypadku gier z konsoli lub PC. Grając w rozdzielczości 4K zobaczysz różnicę nawet z 5m. Przykładowo gry przeskalowane z xboxa one s wyglądają gorzej na TV 4k (np. Oledzie LG) niż na full HD. Dużo mniej ostre tekstury i tragiczny wręcz aliasing, którego nie uświadczysz oglądając zwykłe filmy lub seriale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...