Skocz do zawartości
Ary

Tv 65' do 10tys

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 miesięcy przymierzam się do zakupu tv. W listopadzie już chce ostatecznie mieć to za sobą.

Używany do tv UPC, Netflix, HBO go oraz gier ps4pro. Granie 40%, streaming 50%, reszta kanały Polsat/TVN.

Okna mam od północy, w salonie ciemno, 4 metry do kanapy. Katy widzenia są nie istotne. 

 

W grę wchodzi 

Dx900 - świetna czerń, super hdr, średni input lag, martwy system operacyjny

Ks9500 - mnóstwo używek i uszkodzonych matryc, super hdr, dobra czerń, świetny input lag, stabilny system

Xe90 najtańszy, ale jak za tą cenę ok

Xe93 dobra czerń, dobry input lag, dobry hdr, dolby vision

B6j najlepsza czerń, słabszy hdr, w moim mieście najdroższy, słabo sobie radzi z gorszym materiałem, ale w grach będzie super, dolby vision i atmos

Najważniejsze czy lokalne wygaszanie można włączyć w w.w. LEDach czy może w trybie gra podnoszą mocno input. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w posiadaniu oleda b7 i LCD sony xe93 także mogę coś doradzić jako użytkowik. Sporo grasz (w sumie jak ja) i do tego moim zdaniem lepiej nada się LCD. XE93 jest moim zdaniem świetny jak na krawędziaka, ale masz do wyboru genialnego DX900. Bierz go bez wahania! To totalny potwór.

Edytowane przez Waldi303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy z UK pokazują pazur ks9500. Wygrał z Panasem i w teście hdr i sdr.

Najbardziej zastanawiam się nad xe93 oraz b6j. W przeciwieństwie do reszty mają dolby vision, a ten drugi dodatkowo dolby atmos.

Jeden z użytkowników zachwalał też skalowanie słabszego materiału (na Netflix ich w bród) na tv Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do gier bym odpuścił dx900. Świetny telewizor, ale jednak input lag pochodzący pod 50 ms jest zdecydowanie zauważalny.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Ary napisał:

Najbardziej zastanawiam się nad xe93 oraz b6j. W przeciwieństwie do reszty mają dolby vision, a ten drugi dodatkowo dolby atmos.

B6J daruj sobie. W bardzo podobnej cenie masz już tegorocznego OLEDa B7, który jest udoskonaloną wersją B6 - np. masz dodatkowo wsparcie do HDRa na youtubie czy też lepszą gradację ciemnych obszarów. OLED ma bardzo szybką matrycę, co jest ważne w szybkich grach bo nic Ci nie będzie smużyć i nie będzie żadnyego ghostingu no i masz super czerń, kontrast i bardzo dobre kąty. Minus - potencjalne wypalenia - w filmach w ogóle to nie grozi, ale w grach trzeba już uważać. Dobrym wyborem będzie też XE930, na pewno nic się nie wypali, jest jaśniejszy od OLEDa, ale minusem są kąty, średnia jednorodność, a matryce VA do najszybszych nie należą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testów tutaj nr jeden dx900, no ale ten input lag.

B7 odpada ze względu na cenę.

Xe93 świetny, ale krawędziak za tą cenę? Myślałem, że następny mój tv to będzie OLED bądź ewentualnie FALD. Najbardziej przyszłościowe.

No i czy lokalne wygaszanie może być włączone podczas grania? Czerń jest dla mnie ważna, również podczas grania. 

Jeśli nie, to zostaje b6. Hdr na YouTube będę miał na PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można mieć OLEDa do gier, ale trzeba wiedzieć co robić, aby się nie wypalił. Niestety tutaj potrzebna jest duża świadomość użytkownika, bo inaczej stanie się to samo co użytkownikom Google Pixel 2 XL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w różne gry i krótko, z przerwami (jak to przy dzieciach). O wypalenia niebałbym się. Raczej jak OLED radzi sobie z serialami w 720p (przygody Heisenberga w BB).

No i czy lokalne wygaszanie można włączyć podczas grania? Nikt nie zna odpowiedzi? Nigdzie nie mogę znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2017 o 18:08, Ary napisał:

Z testów tutaj nr jeden dx900, no ale ten input lag.

No a nie możesz podpiąć konsoli w sklepie i po chwili będziesz miał odpowiedź czy ten lag w DX900 faktycznie będzie Ci przeszkadzał? Ze swojego doświadczenia mogę Ci tylko napisać, że nie przeszkadza wcale.

Dnia 23.10.2017 o 18:08, Ary napisał:

No i czy lokalne wygaszanie może być włączone podczas grania?

Nie może, tylko powinno być włączone.;)

Dnia 23.10.2017 o 16:30, Ary napisał:

Testy z UK pokazują pazur ks9500. Wygrał z Panasem i w teście hdr i sdr.

Ten test jest dla mnie kompletną kpiną. Porównaj sobie choćby wartości kontrastu i HDR z naszych forumowych testów. Panasonic miażdży Samsunga w każdej kategorii. Dodatkowo w KS9500 widać wyraźnie wahania jasności podczas odtwarzania bardzo jasnych scen, co w DX900 nie ma miejsca. O ilości stref wygaszenia, które mają ogromny wpływ na efekt halo nawet nie wspominam.

Generalnie, jeśli chodzi o najwyższą możliwą jakość obrazu to są trzy opcje - DX900/ZD9/OLED. Inne telewizory to już jest półka niżej. Nie ma też moim zdaniem na co czekać, bo nie sądzę, aby w roku 2018 ten stan rzeczy uległ zmianie.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nurtuje mnie jeszcze tylko czy dx900 dużo straci na braku Dolby Vision (xe93) czy hdr10+ (ks9500).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie i powiem Wam, że jeśli chodzi o jakość do ceny, to 65xe90 bije pozostałe na głowe. 7500 to świetna cena. Czy warto dopłacić do xe93? Moim zdaniem, gdyby nie Dolby Vision, to w 100% nieopłacalne. A tak na placu boju zostały tylko te dwa modele.

Nie oceniam systemu, ani dźwięku, tylko sam ekran. Zawsze można dokupić smart box czy jakieś głośniki. Z ekranu już nic się nie podciągnie.

xe93 bardzo jasno świecił i nie widziałem spadków, tak jak Maciej pisał w teście, jednakże moja wiedza, a jego, to dzień do nocy.

btw. Skalowanie obrazu w HD jest wręcz fenomenalne. Widać dużą różnice. Master4k, rozdzielczość i łagodna gradacja robią swoje.

Edytowane przez Ary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj xe93 koło C7. Ta sama cena przy 55'. No jest o czym myśleć. W grach lepiej C7 ale Netflix już na xe93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...