Skocz do zawartości
Kalder

Czy Philipsy naprawdę są takie złe jak ludzie piszą?

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo zamierzam kupić telewizor 49" 4K w przedziale cenowym 3000-3500 złotych i w oko wpadły mi telewizory marki Philips głównie za sprawą AndroidTV,  Ambilight i pilota z klawiaturą na odwrocie. W tej klasie cenowej raczej szału nie można się spodziewać u żadnego producenta, np taki HDR który niby jest a jakby go nie było. Praktycznie w każdych testach na tej stronie nie ważne jaka marka to poniżej 4500-5000 raczej nie idzie dostać telewizora gdzie ten HDR jest naprawdę dobrze widoczny. Inna sprawa że teraz praktycznie każdy nowy telewizor niby HDR ma, chyba ciężko teraz by było kupić odbiornik 4k bez HDR.

Mój zapał trochę opadł kiedy zacząłem czytać różne fora w poszukiwaniu sprzętu i natrafiłem na tematy że Android na Philipsach się wiesza i trzeba go resetować wyjmując wtyczkę z prądu, a to serwis i obsługa (gwarancja) beznadziejna, a to znowu zakurzony ekran od środka i parę innych rzeczy.

I teraz moje pytanie, czy naprawdę z tymi Philipsami jest tak źle czy po prostu akurat pech i wadliwe egzemplarze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips a raczej TPV robi obecnie kiepskie tv i tyle, a to że dodatkowo oprócz jakości obrazu są kłopoty z innymi rzeczami pokazuje klasę (jej brak) producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kalder napisał:

I teraz moje pytanie, czy naprawdę z tymi Philipsami jest tak źle czy po prostu akurat pech i wadliwe egzemplarze? 

Jeżeli chodzi o jakość wykonania to poszukaj sobie informacji o ,,smogu" w telewizorach tego producenta. A co do jakości obrazu to w większości modeli siedzą matryce ips, także na tym polu również nie jest najlepiej. 

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, są naprawdę tak złe. Miałem Philipsa z 2015r i to był koszmar. A teraz widzę że Philips, podobnie jak reszta producentów za tą samą kasę sprzedaje jeszcze gorsze badziewie (matryce IPS i 60Hz). Na papierze i w recenzjach ich telewizory wyglądają spoko, szczególnie w kontekście ceny. Ambilight jest spoko. Ale czar pryska jak przyjdzie Ci codziennie użerać się ze sprzętem za który zapłaciłeś te parę tysięcy złotych. A to nie działa jedna funkcja, a to pilot przestaje reagować, a to Android się wysypie. Uwierz mi że nie ma nic gorszego. Masz problem z tym TV, to masz pecha, bo ani nie doczekasz się na aktualizację oprogramowania która rozwiąże ten problem, ani nikt Ci nie pomoże w serwisie. Ta bezsilność powodowała że nie raz chciałem to dziadostwo wyrzucić przez okno i mieć święty spokój. Najgorzej jak jesteś 'power userem' i np chciałbyś podłączyć ten TV do kina domowego, obejrzeć film z napisami z serwera DLNA, albo skonfigurować Kodiego tak żeby wycisnąć z niego pełnię możliwości. Wtedy wkraczasz w rejony nieznane testerom firmy TP Vision i bądź gotowy na najgorsze błędy jakie w życiu widziałeś... 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdz Android na dowolny TV jaki sie nie wiesza :-) Android TV musisz zresetowac do domyslnych srednio co kwartal na dowolnej platformie tv lub stb, ten software tak ma po prostu. To jest platforma dajaca bardzo duzo mozliwosci ale z racji nich obarczona spora iloscia bugow i przypadlosci, albo ja za pierwsze pokochasz albo za drugie znienawidzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, barnio napisał:

Znajdz Android na dowolny TV jaki sie nie wiesza :-) Android TV musisz zresetowac do domyslnych srednio co kwartal na dowolnej platformie tv lub stb, ten software tak ma po prostu. To jest platforma dajaca bardzo duzo mozliwosci ale z racji nich obarczona spora iloscia bugow i przypadlosci, albo ja za pierwsze pokochasz albo za drugie znienawidzisz.

Nvidia Shield TV. Tam Android TV działa jak marzenie i nie trzeba go resetować w ogóle. Jak widać da się, problemem jest odpowiedni sprzęt (procesor, pamięć) i wiedza jak to do kupy poskładać. Philips tej wiedzy nie ma zupełnie, bo pierwszy lepszy chiński AndroidBOX działa lepiej niż to co dają w swoich telewizorach (nawet topowych modelach oled). 

Zresztą argument, że wiesza się, bo ten system tak ma do mnie zupełnie nie trafia. Mamy 2017 rok a nie 1995. Nawet Windows 95 musiałem instalować od nowa rzadziej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z TV Philipsa są od dłuższego okresu, Android nie ma z tym nic wspólnego. Odkąd mam do czynienia z ta firmą (2012 rok) to Philips zawsze robił problemy.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę teraz to już mam mętlik w głowie. Chciałem AndroidTV ze względu właśnie na Kodi ale jak mam "walczyć" z telewizorem zamiast relaksować się po pracy to nie wiem czy nie skończy się na jakimś Samsungu z Tizenem, podobno bardzo dopracowane oprogramowanie które ludzie sobie chwalą. Najwyżej peceta podepnę kablem. Tylko tego Ambligihta trochę żal :(

Nie widziałem na żywo ale na filmach ładnie to wyglądało a co dopiero oglądając film na żywo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kalder napisał:

Tylko tego Ambligihta trochę żal :(

Absolutnie nie ma czego żałować. Ambi to bajer i tak jak  z większoscia bajerow bywa po pewnym czasie jest wyłączany. 

PS. Testowałem sobie przez kilka dni Philipsa z Ambi na matrycy VA, pod koniec testowania wyłączyłem "disco" bo bardziej rozpraszała/meczyła mózg niż pomagała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Philipsa z 2007 roku, 32PFL7332.  Do tej pory ,,gra'' bardzo dobrze. Kolory, kontrast, ostrość są bardzo dobre. Nic nie stracił w obrazie od nowości. Miałem zamiar wymienić teraz na większy 55PUS6262/12, ale czytając forum jakie te Philipsy teraz są awaryjne to boję się go kupować. Wie ktoś jaką ma matrycę mój Philips PFL7332 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Janie, bo Phillips 10 lat temu to była zupełnie inna marka/jakosc niz tv od TPV z logo Philips dziś. A co do rodzaju matrycy to raczej się tym nie sugeruje, bo matryca VA 10lat temu a dzisiaj, to zupełnie inna matryca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Kalder napisał:

Kurczę teraz to już mam mętlik w głowie. Chciałem AndroidTV ze względu właśnie na Kodi ale jak mam "walczyć" z telewizorem zamiast relaksować się po pracy to nie wiem czy nie skończy się na jakimś Samsungu z Tizenem, podobno bardzo dopracowane oprogramowanie które ludzie sobie chwalą. Najwyżej peceta podepnę kablem. Tylko tego Ambligihta trochę żal :(

Nie widziałem na żywo ale na filmach ładnie to wyglądało a co dopiero oglądając film na żywo. 

Napisz czego oczekujesz od Kodiego. Jak chcesz oglądać filmy z pluginu 'Telewizja Polska' to jako tako to działa, bo tam zbyt wysokiej jakości nie ma, więc będzie działać w miarę płynnie (w zależności od łącza). Problem będzie jak podepniesz dysk usb i będziesz chciał oglądać filmy z Bluray (ok 10GB każdy) z dźwiękiem Dolby Digital albo DTS (kino domowe). Wtedy mój TV nie wyrabiał, gubił klatki, dźwięk dawał tylko stereo. Z tego co czytałem w nowych modelach jest ciut lepiej z płynnością odtwarzania, ale dźwięku 5.1 nadal nie ma, więc kiszka. Poza tym ogromny problem jest taki, że co jakiś czas, z niewiadomych przyczyn Kodi się wysypywał, wieszał się przy starcie i pomagała jedynie reinstalacja tego od nowa. Każdy kto miał z tym styczność, wie ile czasu zajmuje poustawianie wszystkiego w Kodim, poinstalowanie wtyczek itp. Musiałem to robić regularnie co około 2 miesiące, dopóki nie nauczyłem się robić backupu (jest taka wtyczka). Tylko wtedy trzeba pamiętać żeby w miarę często robić ten backup (np raz na tydzień), a pełny zajmuje około 1h. Tak czy siak jest to upierdliwe i na żadnym innym systemie na którym używam kodiego nie musiałem nigdy tego robić.

Ambilight jest faktycznie spoko, po jakimś czasie się opatrzysz i już nie będzie efektu wow, natomiast faktycznie mniej się męczą oczy podczas oglądania. Na szczęście mniejsze zmęczenie oczu można sobie samemu zafundować umieszczając jakiekolwiek źródło światła za TV. Dodatkowo są dostępne rozwiązania zewnętrzne typu Ambilight, które pasują do wszystkich telewizorów (Lightpack, Lightberry). Wadę mają taką że są dość drogie (koło 1000 zł) i wymagają podpięcia źródła wejściem HDMI (nie będzie działać żadna aplikacja wbudowana w TV oraz tuner TV naziemnej). 

Tak czy siak odradzam Philipsa i ogólnie Android TV. Ten system oprócz Kodiego nie ma żadnej zalety, aplikacji jest mało, a te co są (nawet podstawowe jak Youtube) działają jak chcą, czyli mulą, albo wybrane funkcjonalności nie działają. Teraz mam LG z webos i jestem z niego bardzo zadowolony. Aplikacji jest mniej, ale wszystko co potrzebne jest (Youtube, Netflix, Amazon, Plex) i wszystko jest dopracowane i działa tak jak powinno bez kombinowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2,5 roku temu topowy model 65PUS9809 - tragedia.... Nie chce już mi się pisać bo nie ma to sensu. Nie zawracaj sobie głowy nawet....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I taka moja skromna rada - bez androida !!!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia, Androida wybiłem sobie już z głowy. Kusi mnie Samsung 7000 tylko kurcze sporo poza budżet. Ale tam przynajmniej jest HDR który faktycznie widać i co najważniejsze nie powoduje on większego input laga w trybie gry z hdr. 

Zawsze to samo, zakładam jakiś budżet na coś a i tak kończę ze sprzętem o kilkaset zł droższym :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszedłem z PUS6501 czyli to samo tylko z 2 stronnym andkiem na KS7000 w 60"

to powiem tak ze gębę z ziemi zbieram przy 4k w HDR

to philips przy nim to nic nie pokazuje

i system TIZEN kurde nie wiedziałem ze tv się może włączać pol sekundy :) wole zdecydowanie niż andka chociaż w tel andek musi być :) ale s8 wiec to nie ma co płakać

w sypialni mam philipsa 42" smarta ale bez andka i uważam ze lepiej chodzi ale to FHD wiec ma ok 2lat ale na sypialnie styka :)

dopóki nie zobaczyłem różnicy to mowie a po co mi lepszy a nadążyła się okazja sprzedać philipsa  i kopiłem ks7000 i ogień !

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno 43pus6412/12 i szczerze mówiąc jestem zawiedziony. Ciężko ten model było kupić bo tylko jeden sklep go miał i to czuję że przeplaciłem sporo bo kosztował mnie 2700zł około. Matryca mi się trafiła taka że prześwity są wyraźne i białe plamy po prawej stronie psują każdą ciemną scenę. Do dźwięku się przyzwyczaiłem ale nie jest on wysokich lotów (sposób producentów by kupować kino domowe albo głośniki). Nie mogłem się do polotu przyzwyczaić ale zrozumiałem że on ma żyroskop który odcina przypadkowe naciśnięcie dolnej klawiatury gdy się używa tej górnej:) najważniejszy problem to brak mikrofonu przycisk wyszukiwania na pilocie uruchamia chyba zawsze funkcje słuchania tv więc trzeba dodatkowo przekikać na wpisywanie tekstu bo sam tv nie ma także mikrofonu, drugi minus że chyba to bluetooth komunikacja z tv ale i tak nie zawsze łapie komunikacji w każdej pozycji czy przeszkodach. Mam także problem z Youtube bo szarpie obraz w 4k i 60 ramkach na wideo. Przekonałem się że procesor w tym tv to strasznie słaba jednostka, do gier nie nadaje się bo nawet stare gry lagują bez obniżenia rozdziałki czy poziomu detalów a i sam system przez ten peocek nie jest za szybki i widać że brakuje mu mocy. Ambilight trochę nie tak trafnie dobiera kolory odnośnie boków ekranu. Odnośnie HDR nie wypowiem się bo nie widzę różnicy między tym by był a go nie było. Czy to dobry tv? Raczej nie, jakby dać inny procesor a nie ten media tek, dodać mikrofon do pilota (i przycisk YT) i gdyby mi się trafiła inna matryca bez tak widocznego cloudingu to sam tv byłby całkiem niezły ale szczerze mówiąc spodziewałem się lepszej jawności.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.10.2017 o 09:35, jordanek napisał:

przeszedłem z PUS6501 czyli to samo tylko z 2 stronnym andkiem na KS7000 w 60"

to powiem tak ze gębę z ziemi zbieram przy 4k w HDR

to philips przy nim to nic nie pokazuje

i system TIZEN kurde nie wiedziałem ze tv się może włączać pol sekundy :) wole zdecydowanie niż andka chociaż w tel andek musi być :) ale s8 wiec to nie ma co płakać

w sypialni mam philipsa 42" smarta ale bez andka i uważam ze lepiej chodzi ale to FHD wiec ma ok 2lat ale na sypialnie styka :)

dopóki nie zobaczyłem różnicy to mowie a po co mi lepszy a nadążyła się okazja sprzedać philipsa  i kopiłem ks7000 i ogień !

 

Ja byłem mega zawiedziony tym jak wykonany jest KS7000. Dodatkowo pod kątem na każdym egzemplarzu widać ogromne lightbleedy. Napaliłem się na niego, a skończyło się na OLEDzie. W końcu telewizor, w którym skupiam się na materiale, a nie na wadach ;) Ciekawe jak wypada ten nowy Philips OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piter20020 napisał:

Ja byłem mega zawiedziony tym jak wykonany jest KS7000. Dodatkowo pod kątem na każdym egzemplarzu widać ogromne lightbleedy. Napaliłem się na niego, a skończyło się na OLEDzie. W końcu telewizor, w którym skupiam się na materiale, a nie na wadach ;) Ciekawe jak wypada ten nowy Philips OLED.

Tutaj masz relację z przejścia właśnie z KS7000 na POS9002. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oled to miałem taki ekranik dawno temu telefonie w Galaxy s3 od samunga i złego słowa nie mogę powiedzieć więc oledy w tv to inna bajka niż reszta jak ips w philipsie. Zrobiłem zdjęcie w nocy ekranowi gdzie ustawiłem czarny obrazek w wyszukiwarce na pełny ekran, nie wiem na ile miarodajne to jest dla innych czerń wygląda po prostu źle. Zdjęcie robiłem telefonem LG G4.d232d23cab164a68b715ca1ddbbc7063.jpgcdf1d6c7772c3b54dd477e0b8460debe.jpgf958a8ae40c8aee6475bfc92f34ffc2a.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Philipsa i jestem zadowolony. Grunt by dużo dowiedzieć się o danym modelu przed zakupem. Często na forum polecam obejrzenie danego egzemplarza przed zapłaceniem. A ich telewizory jak w przypadku każdej firmy - można trafić na bardziej lub mniej udany produkt. Bo np. w kategorii OLED do 8 tys to Philips wymiata. A zeszłym roku mieli super 65 cali VA/100 Hz za świetną cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając oleda, Philips a w zasadzie TPV, które kupiło markę Philips (dywizje tv) robi tylko kiepskie (jak trafimy na udaną sztukę) lub bardzo kiepskie tv (nietrafiona sztuka). Takie są fakty,  poparte konkretnymi pomiarami oraz opiniami niezadowolonych klientów. Poza tym marka posiada skandaliczny serwis gwarancyjny, który ucieka od odpowiedzialności za niskiej jakości, wadliwe produkty wmawiając konsumentom , że ich tv są super a plamy na ekranach to nie wina producenta, tylko ....polskiego brudnego powietrza :D

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty mnie chyba śledzisz. Strach napisać posta :/ 6550 - udany model / 7600 - kolejny / 7601 - też udany / 6510 - też niezły / 6501 - jeden z najtańszych TV ze 100 Hz matrycą / 9809 - jeden z niewielu LEDów z podświetleniem strefowym / 9002 - wspomniany OLED / 6401 - taniocha z input lagiem dla każdego gracza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, ta jasne :D Philips nie ma udanych modeli, choć są ludzie, którzy zwyczajnie kłamią i twierdzą inaczej - przykładowo handlarz kiki, który wypisuje już takie brednie, że nawet szkoda pisać.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 32 cali z Androidem w sypialni i jest ok. Clouding moglby miec moze mniejszy ale taki sam ma Sony. W przeciwienstwie do Sony jest notomiast regularnie aktualizowany przez producentai nie potrzebuje co miesiac resetu z pradu aby dać się włączyć. Na razie nic zlego sie z nim nie dzieje, bezproblemowo dziala na nim ipla i player.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...