Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Apple tv nie puszcza tylko atmosa i dts x.
Reszta jest w passthrough lub auto i działa.
Wszystkie audio HD są obslugiwane.
Atmos zapowiadają że zostanie dodany.
Inne minusy to brak menu z obrazów iso bd ale sam film jest odtwarzany poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fanek daj link do sampla to sprawdzę.

Wczoraj obejrzałem film w 4kHDR z AppleTV. Wszystko działa idealnie płynnie. Nic nie przycina, audio i napisy super.
Epson dostaje pełne info a Apple sam dobiera rozdziałke i fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i przydałby się czwarty co by w międzyczasie podawał kawę...Nie mówię raf o twoim hobby czyli ekspresie do kawy bo on tylko robi, ale jednak nie podaje...
Te dwa hobby, tworzą udaną symbiozę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak gęstych audio nie przepuszcza :(
Downmix do zwykłego robi.
Takie info jest w apce i to mnie zmylilo.
Ale Atmosa i DTS HD MA nie puscil.
Film ktory ogladałem miał DD wiec bylo ok.
Wiec gęstych audio nie puszcza i to jest największy minus ATV.c1c303cbd4703a1cbcfdffd1464528a3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Te dwa hobby, tworzą udaną symbiozę emoji5.png

w kolejnej edycji Alexa bedzie parzyla i podawała kawę ;) 

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, szewi napisał:

w kolejnej edycji Alexa bedzie parzyla i podawała kawę ;) 

A może jakiś następca Oppo da radę ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak gęstych audio nie przepuszcza
Downmix do zwykłego robi.
Takie info jest w apce i to mnie zmylilo.
Ale Atmosa i DTS HD MA nie puscil.
Film ktory ogladałem miał DD wiec bylo ok.
Wiec gęstych audio nie puszcza i to jest największy minus ATV.c1c303cbd4703a1cbcfdffd1464528a3.jpg&key=5c4d740958bfd9512ab1993a7191a2117c211f6273e56c78941f02f41aee2734
No to do plików się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie czy to jest problem hardware'u czy softowy? Skoro zapowiadają obsługę Atmosa to może reszte dodadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Taka wola producenta.

Zapytaj tego goscia jakie sa na to  szanse. FYI: To  m.in dzieki niemu dostalismy Atmosa i HDaudio na NVS, na dlugo przed tym, zanim  Nvidia raczyla uczynic cos w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy życzę wszystkim dyskutantom najlepszego sprzętu audio-video w najlepszych cenach i żeby powstało JEDNO urządzenie, które bez problemu zajmie się bezproblemową obsługą plików, filmów na dyskach optycznych i streamingiem w 4k/HDR/Atmos z możliwością dostosowania do potrzeb naszych projektorów... :) A na poważnie: dużo zdrowia, szczęścia i kaski... :) Pozdrawiam

  • Plusik 1
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz pytanie czy to jest problem hardware'u czy softowy? Skoro zapowiadają obsługę Atmosa to może reszte dodadzą.

Żeby to nie była mowa o atmosie stratnym na DD+.... bo taki, to w buty mogą sobie wsadzić.
Według tego zdjęcia dolby thd i dts ma powinno działać a mówisz, że nie wysyła bitstreamu.
Może coś w ustawieniach, bo czy takie kłamstwa w żywe oczy by wypisywali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zagadka. Ktoś podpowie? 

Próbuję podpiąć pod 9300 w gniazdo HDMI 2, komputer. Z ciekawości chciałem zobaczyć jak to jest zobaczyć swoją ulubioną gierkę w FullHD na 113".

Karta graficzna w moim kompie nie ma niestety HDMI. Za to ma Display Port. Przy wykorzystaniu przejściówki podpiąłem wiec pod nie kabel HDMI  i dalej do projektora.

Niestety, Epson nie widzi kompa i odwrotnie. 

Ktoś ma jakieś pomysły? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, hubio napisał:

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy życzę wszystkim dyskutantom najlepszego sprzętu audio-video w najlepszych cenach i żeby powstało JEDNO urządzenie, które bez problemu zajmie się bezproblemową obsługą plików, filmów na dyskach optycznych i streamingiem w 4k/HDR/Atmos z możliwością dostosowania do potrzeb naszych projektorów... :) A na poważnie: dużo zdrowia, szczęścia i kaski... :) Pozdrawiam

Wesołych :) A Tobie Hubio w szczegolnosci no i zeby kazdy tytul DVD byl po PL na Blu rayu :) 

W temacie:

Wczoraj ogladalem E.T. w 4K powiem tak: widać HDR i wyzsza rozdzielczosc, film jest ostry (troche momentami spory grain, no ale  na nowszych filmach tez zdarza sie ze jest) ogolnie w filmie jest duzo ciemnych i kontrastowych scen, na poczatku scena z reflektorami aut powoduje mruzenie oczu. Wg realorfake4k jest to real 4K i rzeczywiscie to widac :) Muzyka niestety nie jest w Atmosie tylko DTS-HD, ale wg mnie warto miec w kolekcji. Dodatkowo wydanie wloskie ma napisy PL, jakby kto pytał.

Odliczam dni az przyjdzie zamowiony w preorderze Last Jedi w 4K, tez dam znac co i jak.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pepex napisał:

Kolejna zagadka. Ktoś podpowie? 

Próbuję podpiąć pod 9300 w gniazdo HDMI 2, komputer. Z ciekawości chciałem zobaczyć jak to jest zobaczyć swoją ulubioną gierkę w FullHD na 113".

Karta graficzna w moim kompie nie ma niestety HDMI. Za to ma Display Port. Przy wykorzystaniu przejściówki podpiąłem wiec pod nie kabel HDMI  i dalej do projektora.

Niestety, Epson nie widzi kompa i odwrotnie. 

Ktoś ma jakieś pomysły? 

Być może jest to związane z jakąś "ułomnością" drugiego złącza HDMI w tym projektorze? Chyba nie obsługuje HDCP, ale czy to powinno przeszkadzać przy kompie? Nie wiem - sprawdź znowu ustawienia karty wideo w komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barnaba Tylko bym cokolwiek mógł zmienić to karta musiała by widzieć projektor a nie widzi. 

Czy dobrze to rozumiem? DP w związku z zabezpieczeniami prześle wyłacznie sygnał do portu HDMI z zabezpieczeniami HDCP 2.2?

"DisplayPort w wersji 1.2 wspiera obraz w rozdzielczości do 3840 x 2160 pikseli, znany jako 4K, przy częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 60Hz. Jest on w stanie obsłużyć przy okazji wszystkie popularne standardy obrazu 3D. Maksymalna przepustowość dla DisplayPort 1.2 to 17.28 Gbps.
Jej następca, czyli zatwierdzony w 2014 roku DisplayPort 1.3 , wpierać będzie przepustowość do 32.4 Gbps. Wystarczy ona dla monitorów 5K (5120 x 2880 pikseli) w trybie RGB, oraz UHD 8K przy 7680 x 4320 (16:9, 33.18 megapikseli) z podpróbkowaniem 4:2:0 przy 60Hz. Wystarczy to również dla dwóch wyświetlaczy UHD (3840 x 2160 pikseli) przy 60Hz w 24-bitowych barwach RGB przy wykorzystaniu technologii Coordinated Video Timing. Zapewniono też wsparcie dla stereoskopowego obrazu 4K 3D albo kombinacji wyświetlacza 4K oraz USB 3.0 zgodnie z DockPort. Został on wyposażony w funkcję zgodności z HDMI 2.0 pod względem technologii ochrony treści HDCP 2.2. Na chwilę obecną wadą DisplayPort jest brak wsparcia danych sieciowych, oraz brak kanału zwrotnego dla audio. W zamian pozwala przesyłać szeregowo obraz dla kilku monitorów za pomocą jednego kabla. Są też dostępne HUB'y DisplayPort pozwalające uzyskać podobny efekt.

W tym samym czasie najpowszechniejszy jest standard HDMI w wersji 1.4. Podobnie jak DisplayPort 1.2 wspiera on rozdzielczość UHD 4K jednak przy niższym odświeżaniu obrazu na poziomie 30Hz (3840 x 2160 pikseli) albo DCI 4K (4096 x 2160 pikseli) przy 24Hz. Wersja HDMI 2.0 jest jeszcze mniej popularna. Podwaja ona jednak częstotliwość odświeżania obrazu UHD 4K do 60Hz oraz podnosi przepustowość z 10.2 Gbps do 18 Gbps. Niedawno ujawniono oficjalną specyfikację standardu HDMI 2.0a, który otrzymał wsparcie technologii HDR (High Dynamic Range) przez telewizory 4K w wersji HDR CEA-861.3. Według wielu osób technologia ta jest bardzo przyszłościowa, ponieważ pozwala na wyświetlanie obrazu o większej rozpiętości tonalnej. Oprócz obsługi HDR nie wprowadzono żadnych istotniejszych zmian, co zostało skrytykowane przez wiele osób gubiących się w ilości wersji."

Źródło: https://proline.pl/?n=porownanie-hdmi-displayport

PS.

No to zagadka rozwiązana. Po przepięciu kabla w HDMI 1, działa.

Teraz tylko pytanie.

Jak to obejsć by bez konieczności latania na wysokości sufitu podpiąć 2 źródła pod 1 port HDMI? 

Jakiś HUB? 

Nie no. Nie wierzę. Poszła gierka na 4K. Stara karta graficzna bez problemu ogarnęła temat. 

IMG_20180331_201906.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pepex napisał:

@Barnaba Tylko bym cokolwiek mógł zmienić to karta musiała by widzieć projektor a nie widzi. 

Czy dobrze to rozumiem? DP w związku z zabezpieczeniami prześle wyłacznie sygnał do portu HDMI z zabezpieczeniami HDCP 2.2?

"DisplayPort w wersji 1.2 wspiera obraz w rozdzielczości do 3840 x 2160 pikseli, znany jako 4K, przy częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 60Hz. Jest on w stanie obsłużyć przy okazji wszystkie popularne standardy obrazu 3D. Maksymalna przepustowość dla DisplayPort 1.2 to 17.28 Gbps.
Jej następca, czyli zatwierdzony w 2014 roku DisplayPort 1.3 , wpierać będzie przepustowość do 32.4 Gbps. Wystarczy ona dla monitorów 5K (5120 x 2880 pikseli) w trybie RGB, oraz UHD 8K przy 7680 x 4320 (16:9, 33.18 megapikseli) z podpróbkowaniem 4:2:0 przy 60Hz. Wystarczy to również dla dwóch wyświetlaczy UHD (3840 x 2160 pikseli) przy 60Hz w 24-bitowych barwach RGB przy wykorzystaniu technologii Coordinated Video Timing. Zapewniono też wsparcie dla stereoskopowego obrazu 4K 3D albo kombinacji wyświetlacza 4K oraz USB 3.0 zgodnie z DockPort. Został on wyposażony w funkcję zgodności z HDMI 2.0 pod względem technologii ochrony treści HDCP 2.2. Na chwilę obecną wadą DisplayPort jest brak wsparcia danych sieciowych, oraz brak kanału zwrotnego dla audio. W zamian pozwala przesyłać szeregowo obraz dla kilku monitorów za pomocą jednego kabla. Są też dostępne HUB'y DisplayPort pozwalające uzyskać podobny efekt.

W tym samym czasie najpowszechniejszy jest standard HDMI w wersji 1.4. Podobnie jak DisplayPort 1.2 wspiera on rozdzielczość UHD 4K jednak przy niższym odświeżaniu obrazu na poziomie 30Hz (3840 x 2160 pikseli) albo DCI 4K (4096 x 2160 pikseli) przy 24Hz. Wersja HDMI 2.0 jest jeszcze mniej popularna. Podwaja ona jednak częstotliwość odświeżania obrazu UHD 4K do 60Hz oraz podnosi przepustowość z 10.2 Gbps do 18 Gbps. Niedawno ujawniono oficjalną specyfikację standardu HDMI 2.0a, który otrzymał wsparcie technologii HDR (High Dynamic Range) przez telewizory 4K w wersji HDR CEA-861.3. Według wielu osób technologia ta jest bardzo przyszłościowa, ponieważ pozwala na wyświetlanie obrazu o większej rozpiętości tonalnej. Oprócz obsługi HDR nie wprowadzono żadnych istotniejszych zmian, co zostało skrytykowane przez wiele osób gubiących się w ilości wersji."

Źródło: https://proline.pl/?n=porownanie-hdmi-displayport

PS.

No to zagadka rozwiązana. Po przepięciu kabla w HDMI 1, działa.

Teraz tylko pytanie.

Jak to obejsć by bez konieczności latania na wysokości sufitu podpiąć 2 źródła pod 1 port HDMI? 

Jakiś HUB? 

Nie no. Nie wierzę. Poszła gierka na 4K. Stara karta graficzna bez problemu ogarnęła temat. 

 

 

amplituner albo splitter.

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie splitter a switch;)

@Pepexty masz 2 switche: jeden w belce (3x HDMI), drugi w oppo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby ktos jeszcze sxukał to Denon x3400h jest znowu za 599 eur

Dzięki. Za długo z tym zwlekali i teraz to mam Marantza :P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem i to też dobry wybór i w dobrej cenie ale może są jeszcze inni chetni.

Podłączyłeś już Marantza? Jak wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, user7878 napisał:

Podłączyłeś już Marantza? Jak wrażenia?

Podłączyłem. Max pozytywne wrażenia :) Byłem MEGA zdumiony co Marantz wyciągnął z obecnych kolumn po kalibracji załączonym mikrofonem. Przepaść w stosunku do tego co wyciąga z nich wysłużone Onkyo.
Oczywiście już planuję zmianę mojego nagłośnienia (chyba skompletuję jakieś 5.1 z Klipscha + 2 sufitowe do ATMOSa).

Jest wiele negatywnych opinii w sieci na temat małego wyświetlacza, ale mnie nie przeszkadza to w ogóle, bo i tak wszystko wyświetla się na ekranie TV lub na appce w telefonie, a przy oglądaniu i tak tylko używam podgłaszania/przyciszania.

Trochę głupio że nie można otwierać żadnych plików .avi z pendrive'a, bo chętnie odpaliłbym jakieś moje rodzinne produkcje bez dodatkowych urządzeń. Nie wiem jeszcze czy jak podepnę GoPro to zobaczy bezpośrednio. Z kompa obrazu też nie udało mi się wysłać, bo jakoś mac szuka ATV. Ale to jeszcze do rozgryzienia. So far .avi lecą więc przez PS4 (rodzinne produkcje z pendrive'a, reszta przez PLEX'a), Netflix też. Nie wiem jak zdjęcia tam wrzucić.

Bez problemu działa muzyka przesyłana ze Spotify.

Przyszłościowo do zestawu przybędzie chyba BD ze stajni Marantza (model 7007 czy jakoś) z obsługą 3D.

Tyle na razie. Wracam do oglądania Transcendencji :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączyłem. Max pozytywne wrażenia  Byłem MEGA zdumiony co Marantz wyciągnął z obecnych kolumn po kalibracji załączonym mikrofonem. Przepaść w stosunku do tego co wyciąga z nich wysłużone Onkyo. Oczywiście już planuję zmianę mojego nagłośnienia (chyba skompletuję jakieś 5.1 z Klipscha + 2 sufitowe do ATMOSa).

Jest wiele negatywnych opinii w sieci na temat małego wyświetlacza, ale mnie nie przeszkadza to w ogóle, bo i tak wszystko wyświetla się na ekranie TV lub na appce w telefonie, a przy oglądaniu i tak tylko używam podgłaszania/przyciszania.

Trochę głupio że nie można otwierać żadnych plików .avi z pendrive'a, bo chętnie odpaliłbym jakieś moje rodzinne produkcje bez dodatkowych urządzeń. Nie wiem jeszcze czy jak podepnę GoPro to zobaczy bezpośrednio. Z kompa obrazu też nie udało mi się wysłać, bo jakoś mac szuka ATV. Ale to jeszcze do rozgryzienia. So far .avi lecą więc przez PS4 (rodzinne produkcje z pendrive'a, reszta przez PLEX'a), Netflix też. Nie wiem jak zdjęcia tam wrzucić.

Bez problemu działa muzyka przesyłana ze Spotify.

Przyszłościowo do zestawu przybędzie chyba BD ze stajni Marantza (model 7007 czy jakoś) z obsługą 3D.

Tyle na razie. Wracam do oglądania Transcendencji

 

No to super ze jestes zadowolony.Marantz ma audysseya ktory jest lepszy do kalibracji, ale i tak najlepeiej jeszcze potem to skorygowac pod siebie wedle wlasnych uszu :)

 

Transcendencja fajny film jest na netflixie U mnie leci powrot jedi a potem dla odmiany wilk z wall street

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Marantz'ie (sr5011) tylko zepsułem dźwięk przez ustawienia audyseey i ten śmieszny mikrofon.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w swoim Marantz'ie (sr5011) tylko zepsułem dźwięk przez ustawienia audyseey i ten śmieszny mikrofon.... 

Ja przepiąłem moje głośniki do Marantza i zapuściłem kalibrację audyseeyem przy pierwszym uruchomieniu. Stąd MOJE pozytywne odczucia, bo różnica względem wcześniejszego ampli na tych samych głośnikach jest naprawdę duża. Oczywiście są to MOJE odczuciA, ale DLA MNIE najważniejsze w tej chwili

Jak już złożę (kiedyś) pełen zestaw to zrobię profesjonalna kalibrację.

@irokez przesyłasz obraz z kompa do tego Marantza?

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...