Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a Google Chromecast Ultra ktoś może używał jakieś opinie? nadał by się?
Będąc jeszcze przy netflixie 4K HDR, sam netflix go rekomenduje i cena 330zł

https://help.netflix.com/pl/node/42384

Tylko że on służy do samego streamingu? mkv z niego nie puszcze?

edit: dobra już nie ważne nie ma SPDIF :(  dobra chyba trzeba będzie dołożyć i wziąć coś droższego

Edytowane przez Fanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na to wygląda, że możemy bez problemów oglądać 4k/HDR z pełnym 12 bitowym kolorem i najwyższym bitrate tylko z płyt UHD... Na plus ten jeden TV BOX co piszecie wyżej z Netflixem.

Szewi, a na Panasonicu nie udało Ci się wymusić 24 fps i puścić 4k/HDR żeby było w 12 bitach ? Oczywiście chodzi o Netflix.

Ja na YT uruchomiłem film 4k/natywnie 24 fpsów i epson widział 12 bitów. :) Dla odmiany filmy z YT 4k/60 fpsów były w 8 bitowym... Oczywiście mowa o moim playerze UHD - jak w stopce

 

41 minut temu, Pepex napisał:

W ustawieniach projektora (obraz/poprawianie obrazu) poprawianie 4K jest nieaktywne. Tak być powinno? Jak to zmienić?

Jeszcze ani razu nie miałem tego włączonego bo wszystkie urządzenia "nadawcze" mi puszczają sygnał 4k ... :)

Edytowane przez hubio
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fanek urzadzenie pusci Netflixa z HDR ale czy zrobi to w 24fps? Piszemy o tym caly czas.
W kazdym z tych pudelek trzeba ustawic na sztywno 4k24p i wtedy info ze streamu netflixa i info z epsona i będzie wiadomo.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, user7878 napisał:

No to zamawiam apple tv. Chciałem Roku premiere+ ale z tego co@raf7705 pisal to na jego starszym modelu też nie da rady 4k24p puscic wiec ten apple będzie ok w parze z Egreat A5.
Może kiedyś wypuszczą jedną skrzynke do wszystkiego ;)

Też się zastanawiam jako uzupełnienie A5;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, user7878 napisał:

@Fanek urzadzenie pusci Netflixa z HDR ale czy zrobi to w 24fps? Piszemy o tym caly czas.
W kazdym z tych pudelek trzeba ustawic na sztywno 4k24p i wtedy info ze streamu netflixa i info z epsona i będzie wiadomo.

Sorry, to całkowicie nowa wiedza dla mnie od rana.. :)  nie miałem pojęcia że tyle rzeczy ma pływ na poprawny przesył.

Zostawiam tu jeszcze linka, nie mam dziś już siły na to, wracam jutro

https://www.iptvinsider.com/netflix-4k-android-box/

https://www.pcmag.com/article2/0,2817,2421457,00.asp

https://www.tomsguide.com/us/best-streaming-players,review-2140.html

Wychodzi na to, że na dzień dzisiejszy mamy tylko pare boxów które ciągną netflix 4K HDR i żaden z nich jeśli dobrze widze nie ma SPDIF ?
Mam zestaw 5.1 z DD5.1 i DTS (bez koderów hd) z połączeniem SPDIF/ Optic i chciałem go podłączyć do boxa (w tej chwili nie chce go zmieniać bo wydatek projektor) - da się jakoś macie jakiś pomysł? przejściówka, spliter cokolwiek?  Bo jak inaczej uzyskać dzwiek (jakikolwiek) z tego boxa podłączonego pod projektor nie mając amplitunera?
To mam nadzieję, będzie ostatnie moje pytanie w sprawie boxów, wiem że już Was męczę...  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: istnieje coś takiego, zakładając nawet że by działało to cenowo chyba gra nie warta świeczki, do 200zł można by było jeszcze pomyśleć

https://www.c4i.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=4090&virtuemart_category_id=518#

To chyba sam rozwiązał mi się problem boxa z netflix 4K HDR, najpierw musiałby zestaw audio wymienić :?  :unsure:
No chyba, że ktoś coś jeszcze wymyśli jak podłączyć audio pod takiego boxa 4K HDR.

Edytowane przez Fanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to zamawiam apple tv. Chciałem Roku premiere+ ale z tego co[mention=155330]raf7705[/mention] pisal to na jego starszym modelu też nie da rady 4k24p puscic wiec ten apple będzie ok w parze z Egreat A5.
Może kiedyś wypuszczą jedną skrzynke do wszystkiego
Jakim starszym?
Przecież to są jednocześnie występujące modele i ultra, jest najwyższym modelem od Roku.
4k24p można puścić, tylko bez HDR. Bo z netflixa działa tylko w 60p na każdym urządzeniu z wyjątkiem ATV 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi BOX 4K ma wyjście optyczne. Potrzeba tylko kabla światłowodu z wtykiem jak Jack 3,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w ogóle Netflix nadaje? Czy wszystkie filmy i seriale lecą w 24Hz czy może 50/60Hz? Bo chyba najlepszym byłoby ustawienie playera na auto. Podejrzewam, że filmy nowe w 4k i HDR lecą w 24p ale też dużo jest pozycji bez HDR i zapewne też sporo w 50/60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sebaa napisał:

Mi BOX 4K ma wyjście optyczne. Potrzeba tylko kabla światłowodu z wtykiem jak Jack 3,5.

Ale netflixa ciągnie tylko w 4K bez HDR i nie ma LANA, samo wifi. Ten nowy Mi box 4C ma ciągnąć netflix 4K HDR (ponoć), ale wciąż nie ma lana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, raf7705 napisał:

Shield ci upskaluje do 4k. Już to było sprawdzane.

Z netflixa masz sygnał 1080p HDR.

 

Co w sumie i tak jest bardzo dobrą opcją.

Roku ultra (z twojej listy) i Egreat A5.

Eagreat A5 ma wybór 4K 24/50. Roku Ultra nie wiem, z opisu technicznego to nie wynika. Ten Roku na sticku, który mam nie ma w menu 24 fps. Tylko auto lub tryby 30/60 dla HDR i bez HDR.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, user7878 napisał:

@binary dzieki za info. Zastanowie się nad tym Apple TV. Cena okolo 800zł tragedii nie ma.
Czy oprócz Netflixa poleci z niego Showmax, playerTvn, hbo go, nc go i You tube w 4k? Bo w sumie to ten apple może byc dobrym uzupelnieniem egreat a5 ;)

Wiesz co nie wiem,bo nie mieszkam w Polsce i te uslugi kompletnie mnie nie interesuja.

ATV4k kupilem tylko dla testu i mozliwosci ogladania filmow ( iMovies), ktorych premiery u mnie sa mocno opoznione wzgledem US , czy  reszty swiata. reszta jest dodatkiem, 

2160p HDR  z autoframeratem 24/50/60  w Netfliksie jest oczywisciue jakims benefitem, a w przypadku posiadaczy tytulowegop projektora zbawieniem. 

Nie chce jednak zeby ktos  odnosl wrazenie, ze promuje ten sprzet. byc moze za jakis czas kiedy Apple uruchomi na nim mozlwiosc  bitstreamu Dolby Atmos,  a development pochodnych XBMC osiagnie zadowalajace rezultaty bedzie to  pelnoprawny sieciowy mediaplayer. Na chwile obecna jednak to raczej dodatek, badz opcja dla tych, ktorzy bazuja na 0-dayowych tresciach zarowno oficjalnych jak i web-rippach. W obu przypadkach nie jest to najlepsza jakosc.

800 pln to chyba troche duzo. "Uzywka" nie powina kosztowac wiecej niz 150e. Pisze w cudzyslowie, bo czesto ludzie kupuja, badz dostaja  tego boxa w prezencie i na drugi dzien nie maja za bardzo co z nim zrobic, lub nie chca wydawac kasy na kontent i sprzedaja praktycznie  nieuzywane urzadzenia.

IMHO jest to natomiast idealny dodatek dla kogos, kto posiada  Oppo UDP203 i telewizor kompatybilny z Dolby Vision, lub tytulowy projektor, dzieki ktoremu, pomimo jego ograniczenia przepustowosci HDMI, mozna obejrzec np Anihilacje, czy inne  filmy z Netfliksa  na duzym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eagreat A5 ma wybór 4K 24/50. Roku Ultra nie wiem, z opisu technicznego to nie wynika. Ten Roku na sticku, który mam nie ma w menu 24 fps. Tylko auto lub tryby 30/60 dla HDR i bez HDR.

 

Pozdro

W menu, jest opcja, żeby puszczał w oryginalnym framerate i na Netflix, to działa. Czyli jak jest film w 24p, to leci w 24p i 4k ale bez HDR.

 

Niestety, nie da się ustawić na stałe 24p, tak jak piszesz i jest jeszcze inny problem na Netflixie.

W trybie wyboru filmu mamy 60hz ale jak zaczyna na górze ekranu lecieć fragment filmu, to przełącza się na 24hz i jak wyjdziemy do menu z małymi ikonami filmów, znów 60hz.

Przy tym projektor za każdym razem zmienia tryb wyświetlania. Obraz znika na kilka sekund.

Generalnie bardzo jest to wkurzające.

Nerwowo, nie do wytrzymania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec Chrzestny III (BD). Piękna Sofia Coppola..., a niżej to co powinno się wyświetlać aby był 12 bitowy kolor:

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, hubio napisał:

To na to wygląda, że możemy bez problemów oglądać 4k/HDR z pełnym 12 bitowym kolorem i najwyższym bitrate tylko z płyt UHD... Na plus ten jeden TV BOX co piszecie wyżej z Netflixem.

Szewi, a na Panasonicu nie udało Ci się wymusić 24 fps i puścić 4k/HDR żeby było w 12 bitach ? Oczywiście chodzi o Netflix.

Ja na YT uruchomiłem film 4k/natywnie 24 fpsów i epson widział 12 bitów. :) Dla odmiany filmy z YT 4k/60 fpsów były w 8 bitowym... Oczywiście mowa o moim playerze UHD - jak w stopce

 

Jeszcze ani razu nie miałem tego włączonego bo wszystkie urządzenia "nadawcze" mi puszczają sygnał 4k ... :)

w 12 bitach jest na NVS, wiec nie mialem takiej potrzeby b korzystac z odtwarzacza. Korzystam z Netflixa na 3 urzadzeniach i nie chcialem sobie blokowac kolejnego kanału. 

Patrzac na specyfikacje teoretycznie powinien pociagnac w 24p Netflixa z 4K i HDRem, ale to tylko teoria:

https://www.panasonic.com/de/consumer/home-entertainment/blu-ray-set-top-box/player/dmp-ub704.specs.html

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "blokować kanału"?

Jeśli chodzi o 4 urządzenia, to chodzi o 4 jednocześnie używane a zarejestrowanych może być więcej.

 

Ja używam, chyba na 8miu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o to mi chodzi :) o jednoczesne uzywanie.

inna sprawa (chyba glownie w tym tkwi sek), ze nie chce mi sie tego podlaczac, leniwy sie zrobilem :)

PS. Patrzac na ilosc urzadzen to tez sie zbierze z tyle, czesto naraz jest kilka w uzyciu. 

Teraz jeszcze dochodzi plan zakupu OLeda wiec sprawa sie komplikuje musze zadecydowac co bedzie sparowane z czym. Pewnie do niego wezme tanszy odtwarzacz z DV, bo jednak nie sadze zeby HDR10+ wygrało ta rywalizacje, chociaz licho wie - nowy panas 820 ma chyba miec wsparcie i HDR10+ i DV to by byla przyslzosciowa opcja.

Z ciekawosci wiesz moze czy jest limit  urzadzen ktorych mozna uzywac / logowac sie  na netflixie, chyba  tylko na te jednoczesnie jest max 4 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używać jednocześnie, znaczy, że w danym momencie można oglądać netflixa na 4rech. Zalogowane może być ile chcesz.

Aby nie włączać netflixa na wszystkich naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakim celu media player do Oleda? te LG ze swoim OS wszystko same odtwarzają.
Co do HDR zdaje się tutaj na portalu kiedyś było porównanie DV i HDR10, lekka przewaga DV, ale żaden deal breaker, pewnie własnymi oczami trudno odróżnić na którym ekranie jest który.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale netflixa ciągnie tylko w 4K bez HDR i nie ma LANA, samo wifi. Ten nowy Mi box 4C ma ciągnąć netflix 4K HDR (ponoć), ale wciąż nie ma lana.
Brak LAN to nie problem ja stosuję przejściówkę USB - LAN. HDRu nie mam jak sprawdzić bo nie mam odbiornika 4K HDR.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wygląda, na roku ultra. Jest 4k 24p ale SDR.

57dc87e91b39d05a847adc0faa47ab08.jpg&key=f5f66689ca830d2899964ac1d3437e24cb61d27173608ef2c9a31ed7db8e1ad2ed95365b1f05352a3706451c12caf543.jpg&key=d4505ba629d40be22b7de96eeb39c9e26cbad3916029dd8df3e864c2335b4cef456554808c3e95f9abf8d6f24466450a.jpg&key=821a280d62f8395ad900a26b204efcac29111e0b31e5a00dbec963232aea3091

 

 

 

 

9a5d1d1907284d77790bca1099acb2b1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używać jednocześnie, znaczy, że w danym momencie można oglądać netflixa na 4rech. Zalogowane może być ile chcesz.
Aby nie włączać netflixa na wszystkich naraz.

Oczywiście można na 4eh w przypadku tego najwyższego abonamentu. Niby oczywiste, się zaraz się okaże że u kogoś się tak nie dało i będzie tysiąc pytań dlaczego tak ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sebaa napisał:
10 godzin temu, Fanek napisał:
Ale netflixa ciągnie tylko w 4K bez HDR i nie ma LANA, samo wifi. Ten nowy Mi box 4C ma ciągnąć netflix 4K HDR (ponoć), ale wciąż nie ma lana.

Brak LAN to nie problem ja stosuję przejściówkę USB - LAN. HDRu nie mam jak sprawdzić bo nie mam odbiornika 4K HDR.

O kurde a o tym nie pomyślałem i nawet USB nie tracimy :D

c7fdb7214b11a9bd3cf97e6f0975

Kiedy ten nowy Xiaomi będzie w Polsce wiadomo coś? :D
I oczywiście jeśli to prawda, że będzie ciągnął Netflixa 4K HDR, te wyjście małe jack w nim to cyfrowe SPDIF prawda?

Edytowane przez Fanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W menu, jest opcja, żeby puszczał w oryginalnym framerate i na Netflix, to działa. Czyli jak jest film w 24p, to leci w 24p i 4k ale bez HDR. 
Niestety, nie da się ustawić na stałe 24p, tak jak piszesz i jest jeszcze inny problem na Netflixie.
W trybie wyboru filmu mamy 60hz ale jak zaczyna na górze ekranu lecieć fragment filmu, to przełącza się na 24hz i jak wyjdziemy do menu z małymi ikonami filmów, znów 60hz.
Przy tym projektor za każdym razem zmienia tryb wyświetlania. Obraz znika na kilka sekund.
Generalnie bardzo jest to wkurzające.
Nerwowo, nie do wytrzymania.
Muszę zdementować, to co napisałem.
Roku jednak coś poprawiło i nie ma na Netflixie już tych ciągłych zmian trybu 24p i 60p. Przy przeglądaniu filmów jest 60hz a jak się włączy film, przełącza się na 24hz. Czyli tak jak powinno być od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten lan>usb jest kiepski. Testowalem na xiaomi i transfer był słaby.
@raf7705 ja już odpuscilem zakup Roku i jutro odbieram Apple TV. Dam znac jak z netflixem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...