Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie dźwięk nie dekodowany (bratstream) wysyła się do aplitunera, a on ma dekodery DTS MA, DD Thrue HD.
Oppo, czy Ferguson pewnie ma dekodery DD i DTS w wersji podstawowej i taki dźwięk wyśle.
Ale tych DTS MA i DD Thrue HD, to już nie.
Zostaje jeszcze 5.1 PCM, to chyba oppo może też wysłać...
Trzeba sprawdzić, jakie formaty dźwięku można ustawić na wyjściu z oppo, bo to ono ostatecznie będzie wysyłać dźwięk do soundbara. A może soundbar ma jakieś dekodery? Też trzeba sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego w Oppo "Poza standardowymi formatami nowoczesnych płyt Blu-ray, takimi jak Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, zastosowany układ wspiera także obsługę najnowszych formatów wspierających dodatkowe głośniki podsufitowe, czyli Dolby Atmos oraz DST:X. To dzięki nim poczujemy dodatkowe efekty 3D, których próżno szukać w poprzednich technologiach."

A w JBL "A to wszystko dzięki technologii Dolby® Digital, Dolby Pro Logic II i DTS" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wspiera" czyli wysyła wspomniany beatstream. Ale nie dekoduje.
To co ma soundbar, to podstawowe dekodery.
Nici z dźwięku HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co płakać nad brakiem w tej konfiguracji dźwięku HD. Nie oszukujmy się - na ten soundbar to i porządnie zrobione Dolby Digital 5.1, nie mówiąc już o DTS, jest "za dobre". Ale to już kwestia konkretnego wyboru - kolega postawił raczej na obraz, niż na dźwięk i ma do tego prawo:)

ps

Ja sobie tego nie wyobrażam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pepex napisał:

Ja laik, nie do końca nawet pytanie rozumiem :D . Więc pomocy poproszę co może dekodować? 

Chodzi o to, że optyk ma ograniczenia w stosunku do HDMI i nie przepuści Ci bogatych formatów dźwiękowych np. Atmosa czy DTS-HD... Puści Ci tylko w ograniczonym zakresie. Oczywiście większość filmów ma i tak tylko 5.1 więc to będzie dotyczyło niektórych filmów.

Jak pisałem - Oppo -> soundbar -> projektor - wszystko po hdmi (kabelek też musi być odpowiedni - w temacie jest wiele postów jakie powinno się mieć). Masz chyba w tym sounbarze tylko 3 wejścia hdmi więc jak podepniesz Oppo, Fergusona i komputer/laptop to już nic więcej Ci nie wejdzie, teoretycznie możesz jeszcze coś pod Oppo, które ma wejście HDMI więc 4 urządzenia... Co do zasady podpinasz po hdmi wszystko pod wejścia w soundbarze i łączysz sounbara z projektorem też po hdmi i jak zadbasz o odpowiednie kabelki hdmi wszystko powinno być ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, hubio napisał:

Chodzi o to, że optyk ma ograniczenia w stosunku do HDMI i nie przepuści Ci bogatych formatów dźwiękowych np. Atmosa czy DTS-HD... Puści Ci tylko w ograniczonym zakresie. Oczywiście większość filmów ma i tak tylko 5.1 więc to będzie dotyczyło niektórych filmów.

Sugerujesz, że Większość filmów ma 6 kanałów (5.1) i w takim przypadku pójdzie DTS-HD lub Dolby TrueHD po optyku??

Nieprawda! Po optyku nie pójdzie żaden "gęsty" format, niezależnie od ilości kanałów, a tylko zaszyte w nich wersje "zwykłe" czyli DTS lub Dolby Digital. Co prawda bywają wyjątki z tym "zaszyciem";)

Nie jest to więc wielki problem dla soundbara, który nie obsługuje dźwięku HD - będzie dźwięk przestrzenny, trochę gorszy ale i tak za dobry;)

Oczywiście zapomnij o jakichkolwiek Atmosach, dźwięku sufitowym itp.

Krótko mówiąc - łącz kablami HDMI i niczym się nie przejmuj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio, jak zwykle, coś tam się naczytał, nie do końca wszystko rozumie ale pouczenia będzie dawał

  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raf7705 napisał:

Hubio, jak zwykle, coś tam się naczytał, nie do końca wszystko rozumie ale pouczenia będzie dawał emoji16.png

Raf - wszystko zrozumiałem i prawidłowo napisałem...

9 godzin temu, hubio napisał:

Chodzi o to, że optyk ma ograniczenia w stosunku do HDMI i nie przepuści Ci bogatych formatów dźwiękowych np. Atmosa czy DTS-HD...

Chodziło mi o to, że optyk puści 5.1 DD czyli najpopularniejszy format..., a co do postów Pana B. sugeruję go kompletnie ignorować w naszym temacie bo za chwilę będzie rozpierducha...

Wszystko napisałem prawidłowo, a Pan B. powtórzył po mnie to co sam napisałem łącznie z tym, żeby kolega Pepex po prostu połączył po hdmi... Nie ciągnijmy tego dalej...

9 godzin temu, hubio napisał:

Co do zasady podpinasz po hdmi wszystko pod wejścia w soundbarze i łączysz sounbara z projektorem też po hdmi i jak zadbasz o odpowiednie kabelki hdmi wszystko powinno być ok...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu sobie o dzwieku ale jeszcze zwrocilbym uwage dot podpiecia tego fergusona tak jak planuje kolega pod oppo czy to w ogole zadziala. Cos podpinalem kiedys pod oppo testowo juz nie pamietam czy to apple tv czy tuner po hdmi i klops tzn nie wykryl sprzetu.

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, szewi napisał:

My tu sobie o dzwieku ale jeszcze zwrocilbym uwage dot podpiecia tego fergusona tak jak planuje kolega pod oppo czy to w ogole zadziala. Cos podpinalem kiedys pod oppo testowo juz nie pamietam czy to apple tv czy tuner po hdmi i klops tzn nie wykryl sprzetu.

O szewi to mnie bardzo zmartwiłeś... Jak byś mógł rozwinąć temat... Bo miałem w planach ten Oppo głównie właśnie ze względu na to wejście hdmi. Chciałem sobie podpiąć dekoder sat żeby w Oppo móc ustawić jasność, kontrast i poprawę jakości sygnału z dekodera sat, który tego nie ma...

Jak to w ogóle możliwe żeby Oppo nie widział sprzętu po hdmi ?

15 minut temu, hubio napisał:

O szewi to mnie bardzo zmartwiłeś... Jak byś mógł rozwinąć temat... Bo miałem w planach ten Oppo głównie właśnie ze względu na to wejście hdmi. Chciałem sobie podpiąć dekoder sat żeby w Oppo móc ustawić jasność, kontrast i poprawę jakości sygnału z dekodera sat, który tego nie ma...

Jak to w ogóle możliwe żeby Oppo nie widział sprzętu po hdmi ?

Żeby znowu nie było czepiania :) - chodziło o poprawę jakości obrazu, a nie sygnału :) literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio, nie napisałeś "tego samego".

Napisałeś, że większość filmów jest w 5.1

Ale gdzie i w jakim 5.1?

Tu nie jest problem z ilością kanałów tylko z jakim kodekiem mamy doczynienia.

Ty to napisałeś, jakby wszystko 5.1 było jedno i to samo.

DD i DTS to forma podstawowa o małym bitrate

Dolby Thrue HD i DTS MA, to dźwięk o wysokim bitrate i może być 5.1 i 7.1 bez znaczenia.

Znaczenie ma to, że potrzeba mieć kodek do niego.

 

Teraz rozumiesz różnicę?

 

Dźwięk 3d to jeszcze inna bajka i o nim to przy grajbelce nie wypada nawet wspominać.

 

Aaa i temat kabla optycznego, też jest teraz pomijalny, bo jak nie ma dekodera dźwięku HD, to po co dyskutować o kablu.

Może używać i HDMI i optycznego, nic to nie zmieni.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, raf7705 napisał:

Hubio, nie napisałeś "tego samego".

Napisałeś, że większość filmów jest w 5.1

Ale gdzie i w jakim 5.1?

Tu nie jest problem z ilością kanałów tylko z jakim kodekiem mamy doczynienia.

Ty to napisałeś, jakby wszystko 5.1 było jedno i to samo.

DD i DTS to forma podstawowa o małym bitrate

Dolby Thrue HD i DTS MA, to dźwięk o wysokim bitrate i może być 5.1 i 7.1 bez znaczenia.

Znaczenie ma to, że potrzeba mieć kodek do niego.

Teraz rozumiesz różnicę?

Dźwięk 3d to jeszcze inna bajka i o nim to przy grajbelce nie wypada nawet wspominać.

Aaa i temat kabla optycznego, też jest teraz pomijalny, bo jak nie ma dekodera dźwięku HD, to po co dyskutować o kablu.

Może używać i HDMI i optycznego, nic to nie zmieni.

Spoko :) Pisząc 5.1 miałem na myśli 5.1 DD (skrót myślowy). Masz oczywiście rację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze wypadało by dodać na jakim nośniku jest "większość filmów" w 5.1 DD.

Na DVD I na Netflixie, to tak. Zgoda.

Ale nie na blu-ray. Tam większość jest w "gęstych" formatach.

 

Tak że, widzisz.

Trzeba dość precyzyjnie pisać, bo inaczej, to papka z tego wychodzi.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio po porstu z tego co sie zdazylem zorientowac to nie jest wyjscie pod ktore wszystko podlaczysz  (byc moze to kwestia firmware)...Podpinalem pod niego dekoder TV bodajze wlasnie fergusona i nie wykrył go. 

Takze sprzet pomimo swojej za[beeep]....ości ma pewne niuanse.

Nie, zebym nie namawial do zakupu, bo wg mnie jest wart kazdej wydanej na niego zlotowki, ale dla wyjsc HDMI akurat bym go na pewno nie kupował od teog jest amplituner :)))

jest jeszcz jedna sprawa, zauwazylem ze na Oppo synchronizacja HDMI trwa troche dluzej, niz w przypadku np mojego Panasa nie jest to duza roznica, ale na Panasie szybciej lapie obraz. Tak jakby ktoś pytał :) Moze jest bardziej grymaśny jesli chodzi o kabel i wymaga kabli premium gold swiatlowod optic itp wynalazki, a ja mam dosc dlugi i taki sobie kabel  z AWG tylko 24 ze sredniej polki cenowej (powiedzialbym nawet ze  budzetowy patrzac na ceny kabli po 1,5k :)  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

No to jeszcze wypadało by dodać na jakim nośniku jest "większość filmów" w 5.1 DD.

Na DVD I na Netflixie, to tak. Zgoda.

Ale nie na blu-ray. Tam większość jest w "gęstych" formatach.

Wszystko zależy od spojrzenia :) Jeśli mówimy o polskim lektorze to nawet na płytach UHD/4k/HDR zdarza się 5.1 DD Polski :) Oczywiście jeśli mamy na myśli angielską ścieżkę dźwiękową - masz rację...

57 minut temu, szewi napisał:

@hubio po porstu z tego co sie zdazylem zorientowac to nie jest wyjscie pod ktore wszystko podlaczysz  (byc moze to kwestia firmware)...Podpinalem pod niego dekoder TV bodajze wlasnie fergusona i nie wykrył go.

A jak myślisz - to może być np. kwestia tego, że Twój Ferguson ma hdmi 1.4 (zgaduję... :) ) - czego to może być kwestia ? A może podłączałeś kabelkiem hdmi z mniejszą przepustowością ? A może są jakieś jednak ograniczenia po stronie Oppo jeśli chodzi o to wejście ? Jaki sprzęt Ci poszedł ? Kurczę to naprawdę dla mnie zła wiadomość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@riddle kupowalem kiedys z tego sklepu cyberport. Wszystko bylo ok. Dobra oferta.
Jakbym nie kupil wczesniej denona x3400 to bralbym teraz tego marantza. Piloty wygladaja tak samo ;)

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak myślisz - to może być np. kwestia tego, że Twój Ferguson ma hdmi 1.4 (zgaduję... ) - czego to może być kwestia ? A może podłączałeś kabelkiem hdmi z mniejszą przepustowością ? A może są jakieś jednak ograniczenia po stronie Oppo jeśli chodzi o to wejście ? Jaki sprzęt Ci poszedł ? Kurczę to naprawdę dla mnie zła wiadomość...

Nie wiem podlaczalem kablem 2.0 krotkim bo 2 metrowym wiec to nie byla kwestia kabla i w roznych trybach obrazu. Byc moze kwestia roznic hdmi/hdcp. Chociaz czy nie jest to zgodne wstecznie? Ampli w kazdym razie nie mial tego problemu. W wolnym czasie sprobuje podpiac cos innego np shielda lub apple tv i zobaczymy. chociaz przesuniecie szafki rtvki to bedzie challenge bo ona wazy ze 100kilo

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio, no wybacz. Na to nie wpadłem, że ktoś wydając kasę na sprzęt audio może używać ścieżki 5.1 DD z lektorem.
Ale w sumie masz rację.
Ja cały czas miałem na myśli ścieżki oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Hubio, no wybacz. Na to nie wpadłem, że ktoś wydając kasę na sprzęt audio może używać ścieżki 5.1 DD z lektorem.
Ale w sumie masz rację.
Ja cały czas miałem na myśli ścieżki oryginalne.

Jak jest dramat psychologiczny lub film obyczajowy to raczej nie wiele tych efektów będzie nawet w Atmosie :) a wygodniej ogląda się takie filmy z polskim lektorem... Ja co do zasady oczywiście jak jest lepsza ścieżka oryginalna oglądam z napisami, zresztą nawet w DD 5.1 angielskie lepiej brzmią. ..

Nawiasem mówiąc oglądałem wczoraj wielki klasyk czyli Ojca Chrzestnego z BD i co z tego, że TRUE HD skoro jedyny fajny dźwięk to jak Apolonia odpala auto i jest wielkie bum :) - tak to zero efektów tylnych, przednich - jakichkolwiek. Oczywiście film z 1972 r więc to wiele tłumaczy... Zresztą co do obrazu widziałem już lepsze remastery, także...

Mam czasami wrażenie, że oglądacie wyłącznie Avengers i xmeny :) (to nie przytyk do tych filmów bo sam je bardzo lubię :) ) gdzie jest full efektów, a zapominacie o setkach innych filmów gdzie nie ma efektów...

1 godzinę temu, szewi napisał:

Nie wiem podlaczalem kablem 2.0 krotkim bo 2 metrowym wiec to nie byla kwestia kabla i w roznych trybach obrazu. Byc moze kwestia roznic hdmi/hdcp. Chociaz czy nie jest to zgodne wstecznie? Ampli w kazdym razie nie mial tego problemu. W wolnym czasie sprobuje podpiac cos innego np shielda lub apple tv i zobaczymy. chociaz przesuniecie szafki rtvki to bedzie challenge bo ona wazy ze 100kilo emoji6.png)

W wolnej chwili - może jak będziesz robił sprzątanie - raczej do grudnia nie będę kupować Oppo :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, hubio napisał:

a co do postów Pana B. sugeruję go kompletnie ignorować w naszym temacie bo za chwilę będzie rozpierducha...

:D

Nie ma zmiłuj @hubio :D Obiecałem, że jak będziesz pisał bzdury, popisując się swoją marną wiedzą nawet w podstawowych kwestiach technicznych, to będę interweniował. Zaglądają tu, prosząc o poradę, nowicjusze w temacie, a "dzięki" tobie mogą wyrobić sobie błędne opinie lub też stracić pieniądze:angry:

6 godzin temu, hubio napisał:

Wszystko napisałem prawidłowo

:D:D:D

 

 

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubio napisał:

 

Mam czasami wrażenie, że oglądacie wyłącznie Avengers i xmeny :) (to nie przytyk do tych filmów bo sam je bardzo lubię :) ) gdzie jest full efektów, a zapominacie o setkach innych filmów gdzie nie ma efektów...

 

@hubio skąd wiedziałeś ?

db9b1e323298f501med.jpg

:) Nota bene ostatni Thor bardzo udany, dzis zobaczymy jak to wyglda w HDRze.

Ostatnio w szale zakupów zamowilem Ostatniego Jedi w 4K do tego E.T. tez w 4K. 

Zbliza sie premiera Player One :) 

A w innym klimacie polecam film Droga / The Road z Viggo Mortensenem na Blu rayu. Swietny wg mnie.

Ostatnio odswiezałem też Burtona no i  niezapomniany klasyk Sok z żuka :) Zeby nie bylo, że tylko Marvele i Disney..

Poza tym na Zavvi fajne promocje na filmy 4K mają...

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, user7878 napisał:

@riddle kupowalem kiedys z tego sklepu cyberport. Wszystko bylo ok. Dobra oferta.
Jakbym nie kupil wczesniej denona x3400 to bralbym teraz tego marantza. Piloty wygladaja tak samo ;)

no ale chyba denon ma więcej wyjść, co? Jakieś jeszcze różnice zauważyłeś? Bo ja dopiero na to popatrzę, ale coś jednak ubożej mi się widzi od 3400 (na które czekam.. tzn na cenę którego czekam lepszą ;) )

Kurcze.. no powiedzcie że denon ma więcej funkcji.. bo jednak różnica w kasie jest.. (nie widze obsługi 2ej strefy i wyjścia na trigger..) cholera, że też wszystko po niemieckiemu musi być :P )

Edytowane przez USS-SMAUG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, USS-SMAUG napisał:

no ale chyba denon ma więcej wyjść, co? Jakieś jeszcze różnice zauważyłeś? Bo ja dopiero na to popatrzę, ale coś jednak ubożej mi się widzi od 3400 (na które czekam.. tzn na cenę którego czekam lepszą ;) )

Kurcze.. no powiedzcie że denon ma więcej funkcji.. bo jednak różnica w kasie jest..

Denon AVR-X3400H vs Marantz SR5012

jak dla mie to ten sam... :-)

A Denon niema HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Module)

Marantz SR5012 specifikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...