Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, pedronx napisał:

Pierwszy film obejrzany. Familia pod wrażeniem, mimo że oglądaliśmy w najgorszej chyba z możliwych jakości: film z cyfrowej tv naziemnej (tuner dvbt, bez hd); obraz po kablu hdmi 1.4; dźwięk z telewizora po (niech co wrażliwsi zamkną oczy) kablu euro scart :) ; obraz 3m szeroki oglądany z 4,3 metra (kalkulator zaleca szerokość ekranu 2.6m) wyświetlony na białej ścianie. 

Świadomość, że może być tylko lepiej, bezcenna. 

Jeśli z 3m to zakładam, że 100''. Ja na 100'' oglądam normalnie DVD i tylko jak dotąd parę nie szło obejrzeć bo miały naprawdę straszną jakość, zresztą i widoczną na telewizorze, ale na TV jakoś przetrwałem. Nieśmiertelny 1-3 wydany w polskiej dystrybucji to nieporozumienie... :) bliżej mu do VHS niż DVD. Na pewno będziecie mega zadowoleni - ja czasami jak oglądam filmy z projektora łapę się na tym, że przez kilka sekund zastanawiam się czy to TV czy projektor :), a obie powierzchnie projekcyjne są dokładnie w tym samym miejscu tzn ta z projektora 2cm za telewizorem.

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, hubio napisał:

a obie powierzchnie projekcyjne są dokładnie w tym samym miejscu tzn ta z projektora 2cm za telewizorem.

Możesz jaśniej,masz windę do telewizora  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pedros3001 napisał:

Możesz jaśniej,masz windę do telewizora  ?

Ekran elektryczny rozwijany 2cm za TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, raf7705 napisał:

Chyba przed TV emoji3.png

Jasne :) Przed... Czasami tak mam - myślę co innego i co innego artykułuję... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, hubio napisał:

 a obie powierzchnie projekcyjne są dokładnie w tym samym miejscu tzn ta z projektora 2cm za telewizorem.

literówka? jeśli nie, to jak to zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, pedronx napisał:

literówka? jeśli nie, to jak to zrobiłeś?

Ekran rozwija się oczywiście przed telewizorem bo jak by był za to by mi telewizor zasłaniał :) Ekran montowany sufitowo PRZED TV jakieś 2cm. Najlepiej zamontować najpierw ekran, a potem "dopasować" do tego telewizor... Ze względów na to, że nie mam wielkiego mieszkania w salonie mam oba sprzęty...

Poniżej żeby już nie było żadnych wątpliwości jak to wygląda:

tv.jpg

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@pedronx jak tam wrażenia z projekcji ? kilka dni juz minelo od instalacji ;)  

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.03.2018 o 13:39, szewi napisał:

@pedronx jak tam wrażenia z projekcji ? kilka dni juz minelo od instalacji ;)  

Kolega pedronx tak "utonął" w filmach z projektora, że nie ma chwili czasu aby coś skrobnąć... :D Jest w innym świecie... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie efekt HDR na naszych epsonach?
Ja mam porownanie do Sonego 65XE9305 i w sonym jest rewelacja. W epsonie jest fajnie ale do efektu z TV jednak troche brakuje.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie w dedykowanym zaciemnionym pokoju kinowym HDR, z odpowiednimi ustawieniami jest jeden z lepszych jakie da sie wycisnac na dostepnych prjektorach w sensownej cenie (nie mowie o tych w cenie >60k). Na TV zawsze bedzie lepiej, szczegolnie tych majacych jasnosc szczytowa HDR  >1000nit, ale jakkakolwiek jasnosc na TV by nie byla, to wielkosc ekranu na prjektorze TV x2 robi swoje ;)

2500lumenow w Epsonach sie przydaje do HDR i mozna doznac efektu wow na odpowiednim materiale, szczegolnie po ost zmianach w softwarze i dodaniu nowego trybu HDR przez Epsona.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, user7878 napisał:

Jak oceniacie efekt HDR na naszych epsonach?
Ja mam porownanie do Sonego 65XE9305 i w sonym jest rewelacja. W epsonie jest fajnie ale do efektu z TV jednak troche brakuje.

Ani na TV ani na projektorze latarka Willa Smitha w "Jestem Legendą" nie spowodowała, że musiałem mrużyć oczy... Z tego co czytałem docelowe spełnienie norm HDR zdaje się 10 000 lumenów nastąpi dopiero w sprzęcie za kilka lat. Teraz najdroższe telewizory mają może z 5000 lumenów. Oczywiście raz jest lepiej raz gorzej, ale do ideału daleko...

Mnie efekt HDR bardziej podoba się w projekcji bo znacznie większa powierzchnia projekcyjna bardziej to uwypukla. Np bardzo podobały mi się odblaski światła księżycowego na statku w filmie "Life"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio obejrzałem sobie jestem legendą wczoraj. Ja z kolei musialem mruzyć oczy w scenie z latarką. Na moj inny odbior tej sceny wplywaja za pewne inne ustawienia + pokoj. Oprocz tego w standardowym trybie HDR rzeczywiscie nie ma efektu mruzenia oczu lub jest on znikomy. W zcustomizowanym jasnym kinie jest inaczej.

Wstawiam kilka fotek

62b9e0a400ce954fmed.jpg

bcf0315612cf4a3dmed.jpg

40140b9b29c0ce40med.jpg

bc3be255ab733f28med.jpg

Life tak zareklamowales, ze bede ogladał dziś ;)

Edytowane przez szewi
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem Legendą oglądałem jeszcze przed updatem w trybie AUTO JASNY w HDR. Może to, a może kwestia oczu... :) Ale aż tak nie było, żebym musiał mrużyć oczy..

Jeśli chodzi o Life to bardzo dobrze wyglądają w HDR odblaski księżyca na stacji kosmicznej i w ogóle gra światła i cienia...

Jak by Ci się chciało to zapodaj jakie masz te ustawienia w jakich oglądasz HDR i zaadoptuję u siebie. Ja wczoraj oglądałem Niepamięć na BD i rewelacyjny obraz. Właściwie to do jakiś 3 m-cy nie oglądałem jeszcze filmu na TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz a Niepamiec to tylko 2k, chyba ze mowisz o wersji zwyklej nie 4k, ale nawet ta jest nagrana swietnie z bardzo dobrymi detalami nie wspominajac o swietnej muzie ;) Jeden z moich ulubionych filmow, uwazam ze referencyjny :)

Co do ustawien na forachAVS poszperaj: np harpervision settings, polecam poeksperymentowac z ustawieniami. Masz tam cala baze ustawień. W moim odczuci po malych korektach pod swoje warunki uwazam ze rezultaty sa ciekawe. Oczywiscie to namiastka i nic nie zastapi prof kalibracji danego egzemplarza w warunkach docelowych, do ktorej niezmiennie sie przymierzam ;) 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szewi napisał:

no widzisz a Niepamiec to tylko 2k, chyba ze mowisz o wersji zwyklej nie 4k, ale nawet ta jest nagrana swietnie z bardzo dobrymi detalami nie wspominajac o swietnej muzie ;) Jeden z moich ulubionych filmow, uwazam ze referencyjny :)

Co do ustawien na forachAVS poszperaj: harpervision settings i ustawienia uzytkownika Oledurt, polecam poeksperymentowac z ich ustawieniami. W moim odczuci po malych korektach pod swoje warunki uwazam ze rezultaty sa ciekawe. Oczywiscie to namiastka i nic nie zastapi prof kalibracji danego egzemplarza w warunkach docelowych, do ktorej niezmiennie sie przymierzam ;) 

Niepamięć mam na BluRay... ale obraz momentami wydawał mi się jak na 4k oczywiście bez HDR. Naprawdę bardzo dobry... To co zawsze jest problem w projektorach czyli jasne sceny tutaj wyglądają bajecznie... Efekty też oczywiście super. DTS-HD, które u mnie były w trybie DTS-NATURAL - tak Onkyo automatycznie zmienia jak mam teraz te przednie kolumny pod Atmosa.

Będę się też upierać przy swojej tezie, że dużo można podrasować obraz ustawieniami przy źródle... Mam porównanie bo oglądam filmy z dekodera sat, który nie ma żadnych systemów poprawy jakości obrazu, a także ustawienia jasności, kontrastu, kolorów i filmy z tego źródła wyglądają gorzej niż z odtwarzacza BluRay czy TV Boxa, które to mają... Niestety samym projektorem nie mogę ustawić tak dobrze nawet po zwiększeniu jasności czy kontrastu żeby to było tak dobrze jak z Samsunga BluRay. Jedyny ratunek to Oppo który masz i wpuszczenie sygnału do dodatkowej obróbki przez wejście HDMI. Jak "odblokuję" u siebie zakupy to być może to będzie jeden z moich pierwszych zakupów... Tak się składało, że oglądałem przez tydzień filmy w jakości HD właśnie z dekodera SAT, wczoraj tą Niepamięć i różnica jest widoczna. Zresztą na Samsungu to i DVD jak wiesz normalnie oglądam... Kolory są bardzo żywe, jest lepszy kontrast niż z dekodera. Z dekodera takie wszystko wyprane i nawet jak dałem na projektorze kolor na max to nie wiele to poprawiło, a zdegradowało obraz jako całość, oczywiście...

Funkcja możliwości ustawienia jasności, kontrastu, koloru, wyostrzania przy źródle jest ważna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, hubio napisał:

 

Funkcja możliwości ustawienia jasności, kontrastu, koloru, wyostrzania przy źródle jest ważna...

Nie zgodze sie z tym. Wg mnie najwazniejsze ustawienia sa wlasnie zaszyte w kalibracji prjektora i to daje najwiesze rezultaty (custom gamma, kalibracja kolorow itp), wiec jak chcesz miec najwieksza porpawe w odbiorze to nie skupiaj sie na sztucznym upiekasznaiu zrodla odtwarzaczem (gdzie w wiekszosci odtwarzaczy masz takie same funkcje, ja z tych w Oppo np nie korzystam praktyznie w ogole poza tym sa one dosyc ograniczone), tylko na kalibracji i prezentacji obrazu tak jak on powinien wygladać.

Sztuczne podbijanie kontrastow itp jak sie przedobrzy (szczegolnie jak material zrodlowy jest kiepskiej jakosci) spowoduje tylko powstanie szumu i artefaktow.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szewi napisał:

Nie zgodze sie z tym. Wg mnie najwazniejsze ustawienia sa wlasnie zaszyte w kalibracji prjektora i to daje najwiesze rezultaty (custom gamma, kalibracja kolorow itp), wiec jak chcesz miec najwieksza porpawe w odbiorze to nie skupiaj sie na sztucznym upiekasznaiu zrodla odtwarzaczem (gdzie w wiekszosci odtwarzaczy masz takie same funkcje, ja z tych w Oppo np nie korzystam praktyznie w ogole poza tym sa one dosyc ograniczone), tylko na kalibracji i prezentacji obrazu tak jak on powinien wygladać.

Sztuczne podbijanie kontrastow itp jak sie przedobrzy (szczegolnie jak material zrodlowy jest kiepskiej jakosci) spowoduje tylko powstanie szumu i artefaktow.

szewi co do jakości 4k/HDR w pełni się zgadzam - nie ma co poprawiać "idealnego", ale przy DVD naprawdę wiele funkcji się bardzo przydaje - ja mam włączoną poprawę przy DVD i na Samsungu i na Epsonie... Jeśli chodzi o jakość BD też jest właściwie dobrze i nie trzeba nic kombinować, ale już jak mi obraz idzie z dekodera to wiem, że mogło by być lepiej, ale nie można lub ja nie umiem ustawić w projektorze. Prosta sprawa - sygnał z dekodera jaki idzie daje bardzo chłodne kolory, przygaszone kolory - zwiększenie w projektorze różnych funkcji, a sprawdzałem i gammę i kolor i inne nie dawało dobrego rezultatu. Z odtwarzacza Samsunga gdzie mam podniesioną jasność i ostrość jest naprawdę super. Zresztą co tu dużo pisać - dokładnie ten sam film z dekodera puszczony jako plik w HiMedia i to z delikatną poprawą ze strony tego TV Boxa wygląda znacznie lepiej - nie mam jednak czasu na jakieś ciągłe kopiowanie więc oglądam bezpośrednio z dekodera.

Ja nie piszę o filmach: DVD, BD i 4k/HDR jakie oglądam na Samsungu - bo tu obraz jest naprawdę niezły i z wyjątkiem DVD można nawet całkowicie wyłączyć polepszanie lub jasność - ja piszę wyłącznie o filmach z dekodera. Owszem nasz projektor ma mnóstwo fajnych funkcji, ale widocznie przy zapodaniu określonego sygnału nawet on nie jest w stanie zrobić cudów.

Nie wiem sam, może wymyślam i tak mi się trafiło ostatnio z filmami z TV i to była kwestia samego materiału bo w przypadku Pasażerów - obraz mi się bardzo podobał - nawet wklejałem tu fotki... Ale te funkcje by się na pewno przydały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszka pandory pt polepszanie DVD by Hubio zostala otwarta ;) mysle ze jednak potrzebujesz Oppo, zeby sie przkeonac empirycznie, ze jest granica mozliwosci polepszania kazdego materialu a szczegolnie tego o niskiej rozdzielczosci :) ta granice latwo przekroczyc uzywajac samej tylko funkcji wyostrzania w prjektorze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szewi napisał:

Puszka pandory pt polepszanie DVD by Hubio zostala otwarta ;) mysle ze jednak potrzebujesz Oppo, zeby sie przkeonac empirycznie, ze jest granica mozliwosci polepszania kazdego materialu a szczegolnie tego o niskiej rozdzielczosci :) ta granice latwo przekroczyc uzywajac samej tylko funkcji wyostrzania w prjektorze.

Szewi tu nie chodzi nawet o same funkcje bo akurat jeśli chodzi o DVD to wyostrzanie mam ustawione minimalnie na projektorze i trochę mocniej na Samsungu co daje optymalny efekt, ale po prostu jeden sprzęt sam w sobie dobrze radzi z materiałem słabej jakości, a inny gorzej. Od 8 m-cy eksperymentowałem z ustawieniami projektora i mam to co chciałem osiągnąć (na pewno może być lepiej po kalibracji) . Generalnie im lepszy materiał tym mocniej można dawać wyostrzanie. Przy słabym materiale wyostrzanie wyostrzy Ci również wszystkie mankamenty obrazu... :) a nie o to chodzi, ale... same odtwarzacze mają wbudowane mechanizmy poprawiające obraz i skalujące do wyższych rozdzielczości. W dekoderze sat chyba nie mam żadnych takich mechanizmów... Zgadzam się z Tobą bo oczywiście w ramach sprawdzania różnych ustawień pociągnąłem na maksa wyostrzanie w projektorze i obraz był masakra :)  Oprócz jednak samej funkcji wyostrzania fajna jest jasność i kolor w Samsungu np tego mi bardzo brak w dekoderze sat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie film na DVD, zamiast blu-ray.
Przychytrzyłem trochę, bo film taki średni.
Kupić, obejrzeć, sprzedać.
Masakra!
Nigdy więcej.
Obraz [beeep]a, dźwięk [beeep]a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, szewi napisał:

Puszka pandory pt polepszanie DVD by Hubio zostala otwarta

Nie dam się sprowokować:D:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, raf7705 napisał:

Kupiłem sobie film na DVD, zamiast blu-ray.
Przychytrzyłem trochę, bo film taki średni.
Kupić, obejrzeć, sprzedać.
Masakra!
Nigdy więcej.
Obraz [beeep]a, dźwięk [beeep]a.

Ale masz chyba ekran 120'' lub 130'' z tego co pamiętam - zmniejsz do 100'' - w obrazie anamorficznym będziesz miał jeszcze mniej - wtedy spróbuj jeszcze raz. Dużo też zależy od samego filmu na DVD jak był robiony... Kup raf - kosztuje grosze film "Inni" - zmniejsz projekcję do 100''  i włącz i jestem pewien, że będzie ok...

Zresztą co ja się przejmuję... :) Fajnie, że bez problemów akceptuję DVD - to wy macie problem, a nie ja... :) Ja mam zaoszczędzoną kasę na BD, a przede wszystkim oglądam mnóstwo filmów, których nie ma wydanych na BD...

W naszym wątku wklejałem parę fotek z filmów DVD jak u mnie to wygląda - i nie było wcale źle. Zresztą nikt nawet nie napisał, że było źle... Postaram się jeszcze coś wrzucić...

Od razu zaznaczam - obraz z DVD oczywiście nie wygląda jak na BD, ale jest po prostu taki kinowy - coś jak płyty z szumami z adaptera zamiast CD - fajny klimat... , magia kina... Mankamenty obrazu z DVD są zresztą widoczne także na TV więc i na TV jest to widoczne.

Postanowiłem włączyć jeszcze raz ten film Inni i wkleić fotki. Oceńcie sami... Źródło: DVD, obraz  pełne 16:9 (jednak nie anamorficzny). Na anamorficznych filmach jest jeszcze lepiej...

fotka 1.jpg

fotka 2.jpg

fotka 3.jpg

Edytowane przez hubio
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

Ale masz chyba ekran 120'' lub 130'' z tego co pamiętam - zmniejsz do 100''...

A wszyscy się dziwili że ja od razu chciałem "tylko" 92" :)))

1 godzinę temu, hubio napisał:

fotka 2.jpg

@hubio nic się nie poprawiło.. ta ryża jak była brzydka tak jest dalej! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, USS-SMAUG napisał:

A wszyscy się dziwili że ja od razu chciałem "tylko" 92" :)))

Ja mam 100'' tylko dlatego, że nie mogę więcej, a nie dlatego, że chciałem oglądać DVD :) Tzn. nawet nigdy dotąd w ten sposób nie myślałem... Teraz jak bym miał możliwość rzucić większą projekcję miałbym dylemat...  bo rozmiar ma tu jednak znaczenie :) . W jakości BD i 4K nie ma żadnych przeciwwskazań do takich wielkości i tak wielki obraz musi rzucać na kolana :). Na szczęście to dla mnie hipotetyczne rozważania bo mieszkania raczej szybko nie zmienię, a w obecnym nic więcej niż 100'' mi nie wejdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...