Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, ramzes99 napisał:

Ja możliwość mam tylko czy ten ekran jakościowo jest na tyle dobry żeby go brać. Te magicscreeny to wydatek ponad 5000 a ten z Niemiec około 1200zł. Miał ktoś może z Was doczynienia z tym ekranem? Ten z napinaczami ktoś już tutaj polecał, chyba kol. @riddle

Czy do Epsona 7300 można też dokupić ten zestaw bezprzewodowy?

Mam taki transmiter od dobrych kilku lat, ale w dobie UHD (HDMI2.0?HDCP2.2), ze wzgledu na mozliwosci, nie ma juz zastosowania. Trzeba czekac na  nowsza rewizje

edit : zlyy link http://www.whdi.org/

Tutaj kilka przykladow wiecej.

https://wiki.ezvid.com/best-wireless-hdmi-transmitters

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny film bardzo dobrze nadający się do projektora to Zwierzęta Nocy - sceny nocne jak atakują tą rodzinę - to po prostu bajka... Tyle odcieni czerni - nie można po prostu oczu oderwać. Oglądałem z BD i po prostu obraz momentami wymiatał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten trasmiter w TW9300W bez problemu daje rade z tym samym przesyłem co po kablu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, raf7705 napisał:

Zauważ tylko, że jesteśmy w temacie, Epson tw9300 i tw7300.
Dalej nic nie muszę pisać.

Zauważyłem. A czy ty zauważyłeś, że piszę jednak na tyle na temat, że przynajmniej dwóch innych użytkowników zainteresowało się moimi uwagami?

A może ty, za miesiąc czy rok, sprawisz sobie fajny projektor z "pełnym" HDMI i będziesz szukał najtańszego, długiego kabelka? Byłbyś wdzięczny za merytoryczne uwagi? Jeszcze mamy resztki demokracji w tym kraju, więc wiecej luzu;)

Na szczęście pięknie się różnimy:)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 godzin temu, pedronx napisał:

. załóżmy taką konfigurację: odtwarzacz 4k wpięty do soundbara a ten z kolei do projektora e7300. Czy soundbar musi być 4k?

up

Edytowane przez pedronx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, USS-SMAUG napisał:

Jeżeli miałbym taką możliwość wybierał bym ramowy

podpisze sie pod tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, 2.0 napisał:

Ten trasmiter w TW9300W bez problemu daje rade z tym samym przesyłem co po kablu?

Tak.

Problem z innymi  konstrukcjami jest taki, ze maja w HDMI rev 1.4 (przynajmniej w opisach),  wiec jezeli nie zachowaja sie transparentnie  i po wpieciu  pomiedzy urzadzenia z HDMI 2.0 spowoduja blad wyswietlania obrazu  ( z powodu braku HDCP2.2), to na dzien dzisiejszy beda mialy nie tylko limitowane zastosowanie, co po prostu beda stanowily klopot i trzeba bedzie je odlaczac, bo nie beda mogly koegzystowac. Pomimo  uplywu 2 lat od wprowadzenia rewizji, jest to ciagle  realny problem wielu setup-ach

 

2 godziny temu, Barnaba napisał:

Zauważyłem. A czy ty zauważyłeś, że piszę jednak na tyle na temat, że przynajmniej dwóch innych użytkowników zainteresowało się moimi uwagami?

A może ty, za miesiąc czy rok, sprawisz sobie fajny projektor z "pełnym" HDMI i będziesz szukał najtańszego, długiego kabelka? Byłbyś wdzięczny za merytoryczne uwagi? Jeszcze mamy resztki demokracji w tym kraju, więc wiecej luzu;)

Na szczęście pięknie się różnimy:)

 
 

Nie tylko  dwoch, bo mnie i wielu innym tez taki kabel jest lub bedzie potrzebny. 

Tamten kolega nie rozumie jeszcze tego, co jest interesujace i wartosciowe z punktu widzenia entuzjasty HDTV. Znamienne jest  tez , ze wszelkie  historie na temat wlasnych rozterek zakupowych przedklada ponad cudze tresci. Nie bardzo wprawdzie wiadomo, dlaczego wiedza o Jego odczuciach z testowania, pierwszego, podstwawowego zestawu surround  jest wazniejsza od Twojej, kiedy przed wyborem niezbednego  i taniego  kabla ( nie slyszalem o tanszym, w tej klasie sprzetu)  stana kiedys wszyscy, zwlaszcza Ci ktorzy musza miec taki kabel dlugi na ponad 10 m.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem. A czy ty zauważyłeś, że piszę jednak na tyle na temat, że przynajmniej dwóch innych użytkowników zainteresowało się moimi uwagami?

A może ty, za miesiąc czy rok, sprawisz sobie fajny projektor z "pełnym" HDMI i będziesz szukał najtańszego, długiego kabelka? Byłbyś wdzięczny za merytoryczne uwagi? Jeszcze mamy resztki demokracji w tym kraju, więc wiecej luzu;)

Na szczęście pięknie się różnimy:)

Dobra. Luz.

Rozumiem, że można kupić kabel "na zaś".

Szczególnie jak ma być wmurowany.

 

Ale zaraz będzie hdmi 2.1 i jak będzie następny projektor, to pewnie z hdmi 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

kable b istotna sprawa. Jak sie poczyta rozne fora to czesto jest lament bo ktos sobie kupuje proja pod 4k/60/444 i nie ma obrazu lub mu zrywa na jakims tanim kablu. Powyzej 10m potrzebne sa dobre kable. Epsony 7300/9300 oczywiscie sa mniej wymagajace z racji okrojonego sygnalu 4k/24 ale to nie znaczy ze trzeba tam ladowac cokolwiek, lepiej przyszlosciowo do tego podejsc, a jak juz to sprawdzone kable, bo tez moze byc roznie na dluzszej odleglosci.

Ciekawe czy jest szansa, za te swiatlowody hdmi pociagna przyszle standardy... Pewnie jak zwykle nowy standard nowy kabel.

Z ciekawostek zeby zmienic na chwile temat z kabli, dziś przyjechala "klima" do amplitunera i działa bardzo sensownie ;)  Jesli ktos ma tak jak ja nieduzo miejsca nad ampli (zalecaja min 15 cm.... ja mialem ok 10) 

33abd9d61b4dcbeemed.jpg

Troche pewnie na wyrost, ale zawsze chlodzenie bedzie lepsze.

Dziala to tak, ze zasysa cieple powietrze z kratek ampli (3 wiatraki i wyrzuca je przez tylne otwory wentylacyjne w urzadzeniu) Przetestowane narazie na Wiedzminie,  wiatraki zalaczyly sie kilka minut po wlaczeniu gry na 1/4 raz po dluzszym czasie na chwile na pol mocy. (wlaczaja sie jak temp amplitunera przekroczy 33 stopnie i schladzaja zmieniajac obroty na coraz mniejsze przy spadku temp o 2 stopnie w dol).

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
25 minut temu, szewi napisał:

kable b istotna sprawa. Jak sie poczyta rozne fora to czesto jest lament bo ktos sobie kupuje proja pod 4k/60/444 i nie ma obrazu lub mu zrywa na jakims tanim kablu. Powyzej 10m potrzebne sa dobre kable. Epsony 7300/9300 oczywiscie sa mniej wymagajace z racji okrojonego sygnalu 4k/24 ale to nie znaczy ze trzeba tam ladowac cokolwiek, lepiej przyszlosciowo do tego podejsc, a jak juz to sprawdzone kable, bo tez moze byc roznie na dluzszej odleglosci.

Ten co podawałem link za 128zł  - 15m podłączony do projektora nic nie zrywa i jest całkiem duże prawdopodobieństwo, że w pełnym 4k/60/444  też by nie zrywał... Identyczny 1m podłączony do TV puszcza pełne 4k/60/444 i też oczywiście nic nigdy nie zrywa więc nie ma co dyskutować i teoretyzować jak podałem wam konkretnie link do kabelka, którego sam używam od pół roku... Dodam jeszcze, że na 1m kabelki wymieniłem wszystkie jakie miałem (kupowałem je poniżej 10zł ). Tam gdzie warto (moim zdaniem) było dołożyć jak z samego projektora 7300 do 9300 to warto, ale tam gdzie nie warto to szkoda wyrzucać kasy... Dodam też, że ten sprzedawca bez problemu wymienił mi inny o identycznych parametrach (z taką złotą końcówką) - 7m, który mi właśnie zrywał... A jak bym nie chciał wymiany to by mi oddał kasę... więc zanim się kupi jakiś 3-4 droższy można po prostu przed wmurowaniem sprawdzić go, potestować i zdecydować... :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hubio ja nie pisalem o Tobie w kwestii tanich kabli (sam mam kabel ktory nie grzeszy ceną i dziala - czy zadziala w 4k/60/444 przekonam sie za czas jakis) wiec nie ma sie co gorączkować. Temat kabli chyba sie wyczerpał. Jest kilka podanych kazdy znajdzie coś do siebie, a jak czuje niedosyt na forum jest test kabla za 1600 zł :)

@USS-SMAUG fajny ten księżyc z tego Dobsona :) ladne foto. Astrofotografia :) Ja nie mam wprawdzie przystawki do aparatu, ale widoki chociazby Ksiezyca sa nieziemskie ;)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomacałem dziś denona 2400 I onkyo 676 I ten drugi zdecydowanie lepiej  się prezentuje. Wydaje się też intuicyjniejszy w obsłudze (guziki do wyboru źródła zamiast pokrętła). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

bierz onkyo :) guzikami / pokretlami sie nie sugeruj bo i tak ich nigdy nie uzywasz, tylko z pilota...

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak jakos wyszlo, ale nie jestem zaslepiony denonem :) Znam tez troche sprzety Onkyo i lubie je (do stereo)

TO onkyo jest troche mocniejsze 165w / kanał (D 150W) i ma to dod wyjscie na TV to jest zaleta. 

Kiedys to byla 1 firma wiec czy Denon czy Onkyo w ampli to nie ma duzej roznicy.

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, szewi napisał:

Hubio ja nie pisalem o Tobie w kwestii tanich kabli (sam mam kabel ktory nie grzeszy ceną i dziala - czy zadziala w 4k/60/444 przekonam sie za czas jakis) wiec nie ma sie co gorączkować.

Szewi ja zacytowałem Twój post, ale to tak ogólnie napisałem... Zaintrygowało mnie jednak co innego, skoro "sprawdzisz" czy zadziała 4k/60/444 to czyżbyś chciał zdradzić nasz projektor... :D

16 minut temu, pedronx napisał:

Pomacałem dziś denona 2400 I onkyo 676 I ten drugi zdecydowanie lepiej  się prezentuje. Wydaje się też intuicyjniejszy w obsłudze (guziki do wyboru źródła zamiast pokrętła). 

Ja to chyba w swoim Onkyo to jeszcze ani razu nie wcisnąłem żadnego guzika na samej jednostce - tylko z pilota... W sumie stoi pod telewizorem więc nawet ciężko się schylać... :)

Ale jedna rzecz by się w Onkyo bardzo przydała (nie wiem czy to jest w Danonie) - mianowicie szybka zmiana jednym przyciskiem z pilota  wyjść HDMI. Ponieważ zawsze w ciągu dnia zmieniam to (wiadomości, sport na TV, filmy na projektorze) , to za każdym razem trzeba wchodzić w ustawienia (dobrze, że te szybkie, ale zawsze...)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
47 minut temu, pedronx napisał:

Polecasz onkyo mimo że masz denonka? Podejrzane... ;)

Nie lubie natomiast w onkyo tych zielonych wyswietlaczy bo nie pasuja do reszty,

chyba ze masz wszystko od 1 producenta.

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, hubio napisał:

Szewi ja zacytowałem Twój post, ale to tak ogólnie napisałem... Zaintrygowało mnie jednak co innego, skoro "sprawdzisz" czy zadziała 4k/60/444 to czyżbyś chciał zdradzić nasz projektor... :D

Dowiesz sie jak zaloze watek :)

Ciekawosc to 1wszy stopien do piekła :) 

Sprzet zwyczajowo odswiezam co 2 lata, wiec jeszcze nie czas.

W tym momencie sie nie zanosi na zmiane bo jestem zadowolony z teog co mam i nie ma za duzego wyboru. Jesli mialbym wymieniac to na laser, natywne 4K z 18gbs HDMI i cos co nie bedzie duzo ciemniejsze od Epsona, albo cos co bedzie mialo wiekszosc z ww. spelnione. Narazie jedyny taki prjektor na horyzoncie ktory mi sie podoba to Sony vw760ES ktory kosztuje Epson x 4, wiec troche srednia opcja na ten moment, bo  obraz nie jest 4 razy lepszy :) Czekam na nastepce LS10500 i co powiedza Epson, Sony i JVC w temacie na 2019 oraz jak bedzie wygladal nastepca modelu RS540 ogloszony za pewne pod koniec roku (czy nadal lampa i czy bedzie natywna matryca i jaka jasnosc i jakie odniesienie do poprzednika/konkurencji).

W Epsonach lubie to ze nie wprowadzaja nowosci co roku tylko robia wiekszy upgrade rzadziej. Juz zapowiedzieli,  ze poprawia "connectivity" i "picture quality" (co oznacza cnnectivity to nie musze wyjasniac, ale ciekawe o co im chodziło z pic quality, ktora w tej cenie jest super... Jakby jednak zastosowali jeden z tych elementow: panel natywny sxrd i/lub laser to mogli by to osiagnac, ackzolwiek na laser w nastepcy TW nie licze bo maja juz taki model pozycjonowany wyzej w portfolio (LS10500). Tak czy owak to ~2019 + testy itp, wiec na spokojnie delektuje sie obrazem z TW9300 :) 

Co nie zmienia faktu, ze potestowac / porownac jakies nowosci (cos innego niz to co sie ma) zawsze mozna z racji hobby :) 

Planuje sobie wypozyczyc do testow cos od Sony.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam o tych kablach i już jestem tak skołowanych że jestem chyba głupszy  niż byłem wysyłam zdjęcie czy coś można jeszcze więcej wycisnąć z tego projektora???

555360FA-0242-455A-82AD-FD2E83A04446.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DawidŁ wszystko jest ok. Masz 4K w 24p i HDR w 4:2:2 czyli w max pasmie jakie puszcza projektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szewi napisał:

Dowiesz sie jak zaloze watek :)

Ciekawosc to 1wszy stopien do piekła :) 

Sprzet zwyczajowo odswiezam co 2 lata, wiec jeszcze nie czas.

W tym momencie sie nie zanosi na zmiane bo jestem zadowolony z teog co mam i nie ma za duzego wyboru. Jesli mialbym wymieniac to na laser, natywne 4K z 18gbs HDMI i cos co nie bedzie duzo ciemniejsze od Epsona, albo cos co bedzie mialo wiekszosc z ww. spelnione. Narazie jedyny taki prjektor na horyzoncie ktory mi sie podoba to Sony vw760ES ktory kosztuje Epson x 4, wiec troche srednia opcja na ten moment, bo  obraz nie jest 4 razy lepszy :) Czekam na nastepce LS10500 i co powiedza Epson, Sony i JVC w temacie na 2019 oraz jak bedzie wygladal nastepca modelu RS540 ogloszony za pewne pod koniec roku (czy nadal lampa i czy bedzie natywna matryca i jaka jasnosc i jakie odniesienie do poprzednika/konkurencji).

W Epsonach lubie to ze nie wprowadzaja nowosci co roku tylko robia wiekszy upgrade rzadziej. Juz zapowiedzieli,  ze poprawia "connectivity" i "picture quality" (co oznacza cnnectivity to nie musze wyjasniac, ale ciekawe o co im chodziło z pic quality, ktora w tej cenie jest super... Jakby jednak zastosowali jeden z tych elementow: panel natywny sxrd i/lub laser to mogli by to osiagnac, ackzolwiek na laser w nastepcy TW nie licze bo maja juz taki model pozycjonowany wyzej w portfolio (LS10500). Tak czy owak to ~2019 + testy itp, wiec na spokojnie delektuje sie obrazem z TW9300 :) 

Co nie zmienia faktu, ze potestowac / porownac jakies nowosci (cos innego niz to co sie ma) zawsze mozna z racji hobby :) 

Planuje sobie wypozyczyc do testow cos od Sony.

Spoko :) Do 2019 to już może być koniec świata bo znowu zapowiadają na ten rok :) więc nie ma tematu... Myślałem, że coś chcesz wymieniać w następnym tygodniu, a nie roku :D

Ja jak mnie kwestie finansowe przycisną być może będę musiał go porzucić :( Co do testów to miałbym ochotę protestować tego nowego BenQ z 4k - cena jest bardzo atrakcyjna, kontrast słabszy, ale kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szewi napisał:

@DawidŁ wszystko jest ok. Masz 4K w 24p i HDR w 4:2:2 czyli w max pasmie jakie puszcza projektor.

Spoko dzięki liczyłem na Twoją odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Czy jest różnica czy wypuszczę sygnał 4k 24p z maranz 7012 do epsona za pomocą kabla hdmi czy za pomoca przystawki radiowej? Bo powiem szczerze ze tu i tu uzyskałem obraz hdr 4k 4:2:2 bt 2020. A po przystawce W jak przełączam kanał z hd na sd w upc na chwile ginie obraz czego nie doświadczam gdy podłączę projektor bezpośrednio po kablu hdmi. Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pierwszy film obejrzany. Familia pod wrażeniem, mimo że oglądaliśmy w najgorszej chyba z możliwych jakości: film z cyfrowej tv naziemnej (tuner dvbt, bez hd); obraz po kablu hdmi 1.4; dźwięk z telewizora po (niech co wrażliwsi zamkną oczy) kablu euro scart :) ; obraz 3m szeroki oglądany z 4,3 metra (kalkulator zaleca szerokość ekranu 2.6m) wyświetlony na białej ścianie. 

Świadomość, że może być tylko lepiej, bezcenna. 

Edytowane przez pedronx
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...