Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, chyba powziąłem plan.. poczynić szybką listę rzeczy które chciałbym kupić do mojego zestawu i.. przestać czytać na ten temat w ogóle. Mam wrażenie że wpadam w błędne koło. Że nigdy nie będę miał zestawu idealnego, a ciężko będzie mi się cieszyć NIE ideałem

Jak już będzie super rzutnik, to ampli nie takie, jak ampli to głośniki, jak głośniki to atmos, jak atmos to dlaczego tylko .2, a w ogóle to dlaczego głośniki tylko 5.x., potem dlaczego tylko .1. skoro lepiej .2., ale w ogóle to jeszcze kable nie takie będę miał, bo na pewno zaraz wyjdzie super hiper mega Turbo HDMI i.. trzeba będzie wymienić. A w ogóle to przecież nie mam super odtwarzania do BD, tylko przez PS'a lecę na razie.. Ciekawe czy jak usiądę wreszcie zrąbany po robocie, otworzę piwko, to czy będę w stanie zobaczyć różnicę że to wszystko takie super..

A wszystko co chciałem na starcie to rzutnik za 3 może 4 tysiące.. no mega miał być za 5-6

Może trzeba było zamiast planowania zakupów nabyć bilety na samolot, przenieść [beeep]sko nad piękna plaże, usiąść wieczorem i patrzeć na zachód słońca w 12K, słuchając szumu morza w 15.4.10..

 

Sporty za offtopic, ale tak mnie naszło jak przeczytałem o kablu za ponad 130 dolcóf ;)

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Barnaba napisał:

Oczywiście do Epsona 9300 zapewne wystarcza, podobnie jaki i zwykły porządny typu HS

Ale kolega chce kupić albo już kupił właśnie Epsona 7300 więc po co rozważania na temat potrzeby kupowania kabla, który puści pełne 4:4:4 60Hz (zresztą nawet nie wiemy czy i ten nie dałby rady co podałem w linku) Pedronx nie wydawaj bez sensu kasy i kup ten co podałem - współpracuje bez żadnego problemu z naszymi projektorami... A do TV starczy 1m lub 2m i wtedy można kupować coś droższego... Ja to piszę nie z wiedzy teoretycznej tylko praktyki... No chyba, że wierzysz, że kable  hdmi czy głośnikowe umieją poprawić jakość... Pewno minimalnie tak - są osoby, które mocno lansują takie tezy, ale ja uważam, że to jest jeśli w ogóle jest jakaś minimalna poprawa - praktycznie nie dostrzegalna ludzkim okiem (piszę o kabelkach hdmi)

30 minut temu, USS-SMAUG napisał:

Sporty za offtopic, ale tak mnie naszło jak przeczytałem o kablu za ponad 130 dolcóf ;)

Ale to napisał tylko Barnaba :) W przypadku naszych projektorów nie ma takiej potrzeby więc nie wiem po co mieszać ludziom w głowie i namawiać ich na 3 razy droższy kabelek

Powiem nieskromnie - ale spisz sprzęt z mojej sygnatury, kup go i będziesz miał super sprzęt w optymalnym stosunku jakości do ceny... :)

Edytowane przez hubio
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, hubio napisał:

Ale to napisał tylko Barnaba :) W przypadku naszych projektorów nie ma takiej potrzeby więc nie wiem po co mieszać ludziom w głowie i namawiać ich na 3 razy droższy kabelek

Widzisz @hubio, ty jak zwykle masz problem z czytaniem ze zrozumieniem:( Ale do tego już chyba wszyscy uczestnicy tego wątku przywykli;)

Nawiązałem pod postem kolegi @zibi1974, który zamurował sobie pasywny kabelek o długości 15 metrów, ponieważ ktoś ("specjalista") go wprowadził w błąd, że takim "opędzi" 4K/60p HDR.

Inny kolega zainteresował się tematem, więc podałem kilka szczegółów.

Już rozumiesz? Czy jakoś jaśniej mam przetłumaczyć?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem odetchnąć i oderwać się od rozważań sprzętowych, patrzę, a tam taaaaaak ładnie :) Normalnie 20K ;D

5a98a5bfd3d6b_2018-03-02at02-24-50_fused.thumb.jpg.083682435987c4596995bf4974f8e75e.jpg5a98a5c7cefe3_2018-03-02at02-25-17_fused.thumb.jpg.b72e49d5b5dcca0813fac260bd4fdb07.jpg

Dobra, koniec offtopiców - przepraszam :)

 

1 godzinę temu, hubio napisał:

Powiem nieskromnie - ale spisz sprzęt z mojej sygnatury, kup go i będziesz miał super sprzęt w optymalnym stosunku jakości do ceny... :)

@hubio plan już mam :) poczekam na tego X3400H (podoba mi się i myślę że jest dla mnie optymalny), kabelek dziś też kliknąłem (ten co wklejałeś, tylko 12m - tez myślę że dla mnie będzie optymalny). 9300 już miał być, ale jeszcze nie ma.. ale będzie, i na 100% 9300 nie 7300. Będą też ATMOSY (w sumie 5.1.2).
Później odtwarzarka BD, a na sam koniec wymiana wszystkich głośników (to co mam było fajne, ale 10 lat temu). Później koniec pakowania tutaj (no może jeszcze nowy Harmony, bo ten co mam.. no żona go nie lubi ;)), później może wreszcie coś do zestawu astro poleci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. [mention=4042]Barnaba[/mention] a który kabel HDMI byś polecił, w przyzwoitej cenie? Długość ok 12m
2. załóżmy taką konfigurację: odtwarzacz 4k wpięty do soundbara a ten z kolei do projektora. Czy soundbar musi być 4k?
3. siedzę na amazonie.de i przypominają mi się czasy jak czatowałem na bilety samolotowe w dobrej cenie: cena i tu i tam potrafi się zmienić 2x w ciągu godziny... o co kaman?
Prawdopodobnie każdy kabel za około 100-130zl hdmi 2.0 z amazona będzie ok do naszych projektorów.

Kabel za 133 dolce heheheh , dobre.
I co, ładniejszy obraz masz Barnaba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Barnaba napisał:

Widzisz @hubio, ty jak zwykle masz problem z czytaniem ze zrozumieniem:( Ale do tego już chyba wszyscy uczestnicy tego wątku przywykli;)

Nawiązałem pod postem kolegi @zibi1974, który zamurował sobie pasywny kabelek o długości 15 metrów, ponieważ ktoś ("specjalista") go wprowadził w błąd, że takim "opędzi" 4K/60p HDR.

Inny kolega zainteresował się tematem, więc podałem kilka szczegółów.

Już rozumiesz? Czy jakoś jaśniej mam przetłumaczyć?

Ale ty też nie do końca zrozumiałeś... Zibi jest również właścicielem lub przyszłym właścicielem naszego projektora i nie potrzebuje kabelka za $130. 4k/60p HDR nasz projektor nie obsługuje i może o tym kolega zibi nie wie... Nawet jednak jeśli by potrzebował pełnego pasma w tym co ja podałem, zgodnie ze specyfikacją powinno to działać. Nie wiadomo jak jest naprawdę, ale teoretycznie powinno...

22 godziny temu, zibi1974 napisał:

A jeżeli chodzi o kable to się nie zgadzam. Po pierwsze, może i jestem laikiem, ale na moją wiedzę żeby wykorzystać 4K/60p HDR należy użyć standardu HDMI 2.0 (a to projektor umożliwia). Ja własnie zrobiłem ten błąd, zakupiłem kable HDMI 1.4 (3x1m; 1x2m; 1x15m) i ktoś mądrzejszy ode mnie mi powiedział, że na nich  maksymalnie 4k24p lub FullHD60p. Stąd i remont mi się przedłużył, bruzdy poryte a trzeba było odsyłać kable i zamawiać nowe (HDMI 2.0). Wg. mnie jakość kabla (szczególnie jeżeli idzie pod tynkiem) może mieć znaczenie, z mocnym oszczędzaniem (no ale żeby nie dać też się zwariować) bym uważał. Ja osobiście używam do HDMI Monkey Cable do dźwięku naszej polskiej Melodiki. Aha, to co ważne to system jest tak słaby jak jego najsłabszy element, więc jeżeli np. kable wszędzie są super, a między odtwarzaczem a ampli (czy też nadajnikiem od Epsona) będzie HDMI 1.3 to można zapomnieć o 4K.

@hubio  Jeżeli to HDMI 2.0 15m za 120 zł, szacun, ja się nagrzebałem w necie zanim kupiłem i miałem wrażenie, że jakaś zmowa cenowa panuje :) Następne zakupy chyba będę konsultował z Tobą.

pozdrawiam

Do pełnego 4k/60 HDR w 4:4:4 ten kabelek co podałem teoretycznie ma do 18 Gbit/s  więc nawet jak jest podane na stronie obsługuje 4k/60, ale przy rozmiarze pow. 10m w praktyce trzeba by sprawdzić...Na pewno działa bezproblemowo z naszym projektorem i w wersji 1m z pełnym 4k/60 w 4:4:4 bo mam też taki sam połączony z TV. Oczywiście tak czy inaczej musi być HDMI 2.0, a nie 1.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli formalności.

9300W wisi od stycznia razem z kabelkami. Właściwie ze zmian które jeszcze planuję to ekran (już mam wybrany, jeszcze nie dotarł) i kalibracja. Kolejne dwa lata raczej rewolucji w tym pomieszczeniu żadnych nie przewiduję (i ampli i głośniki maja po kilka miesięcy więc też starczą).

@Barnaba z tymi kablami to faktycznie ciekawe. Gość który mi dopasowywał kable do tego projektora mówił, że umożliwia on (projektor) podłączenie kabli które dadzą radę przesłać sygnał nawet na kilkaset metrów od źródła (i to bez dodatkowych zewnętrznych urządzeń).

46 minut temu, hubio napisał:

4k/60p HDR nasz projektor nie obsługuje

Ale 4k/60p już tak? Bo tak mam ustawione (HDR jest za ciemny i mnie póki co wkurza :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, raf7705 napisał:

Prawdopodobnie każdy kabel za około 100-130zl hdmi 2.0 z amazona będzie ok do naszych projektorów.

Kabel za 133 dolce heheheh , dobre.
I co, ładniejszy obraz masz Barnabaemoji5.png?

Nie, po prostu mam obraz 4k/60p HDR. To najtańszy kabel, który to umożliwia.

Przykro mi, ze nie ogarniasz - ja już nic ci nie pomogę:(

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja widzę taką oto tabelkę:
5a9920d41c451_Zrzutekranu2018-03-0210_58_21.png.0343a8422231e8c67043a798d9cf9d51.png

A z niej wynikałoby, że mój (zamówiony) przewód wyrobi się (do 18Gps) w kolorze 8-mio bitowy.

I git, dla mnie wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum.

Planuje zakup EH-TW7300 i do niego jakiś sensowny ekran. Projektor po lekturze tego tematu to na 99% będzie EH-TW7300, natomiast mam zagwozdke co do ekranu.

Czytałem jak jeden z kolegow tutaj zrobił własny ekran ramowy. Fajna sprawa ale ja sam się tego nie podejmę.

Mam dwie możliwości albo ekran rozwijany z napinaczami - wybór padł na Esmart germany 113' LINK do 113' z napinaczami albo ekran ramowy - tutaj również z tej samej firmy 113' Ramowy Mirale

Czytałem o ekranach magicscreen i innych ramowych ale to są koszty zbyt duże. Czy te dwa, które podałem wyżej będą odpowiednie do projektora? Tzn. chcę uniknąć sytuacji, w której kupię drogi projektor a zepsuję sobie cały efekt słabym ekranem a z drugiej strony chciałbym jakoś pogodzić jakość i cenę tych ekranów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, zibi1974 napisał:

Ale 4k/60p już tak? Bo tak mam ustawione (HDR jest za ciemny i mnie póki co wkurza :) ).

O problemie ograniczonej przepustowości w tych projektorach to było wałkowane przez kilka(naście) stron w wątku... :)

Bardzo dokładnie jest to wyjaśnione w rozdziale: Obsługa Ultra HD przy braku HDMI 18Gbps w teście na tym portalu:

Zapoznaj się z nim... Najogólniej mówiąc projektor ma ograniczone HDMI 2.0b, które nie puści 18Gbps tylko 10,2 Gbps.

Ten rozdział to obowiązkowa lektura dla każdego obecnego i przyszłego właściciela projektorów 7300/9300 bo pokazuje jak właściwie w dołączonym sprzęcie robić ustawienia, a przy okazji jest pomocne przy wyborze kabelków hdmi

Edytowane przez hubio
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, USS-SMAUG napisał:

Wyszedłem odetchnąć i oderwać się od rozważań sprzętowych, patrzę, a tam taaaaaak ładnie :) Normalnie 20K ;D

5a98a5bfd3d6b_2018-03-02at02-24-50_fused.thumb.jpg.083682435987c4596995bf4974f8e75e.jpg5a98a5c7cefe3_2018-03-02at02-25-17_fused.thumb.jpg.b72e49d5b5dcca0813fac260bd4fdb07.jpg

 

 

Czym to cykales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, binary napisał:

Czym to cykales?

@binary Sky-Watcher 203/1200 synta 8 na dobsonie (jak skończę pakować w zestaw audio-video to może wreszcie uzbroję się w coś porządniejszego ;)) + nikon d7000. Trochę tak na szybko to było, bo księżyc niby czysty (chciałem się pobawić kamerką), a jednak pływał wczoraj, zimno cholernie cisnęło, więc podczepiłem aparata żeby chociaż foto zrobić :)

Ani ostrości nie szło ustawić, patrz jak dziad pływał: http://smaug.pl/plywajacy_mun.mov

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, USS-SMAUG napisał:

Jeżeli miałbym taką możliwość wybierał bym ramowy

Ja możliwość mam tylko czy ten ekran jakościowo jest na tyle dobry żeby go brać. Te magicscreeny to wydatek ponad 5000 a ten z Niemiec około 1200zł. Miał ktoś może z Was doczynienia z tym ekranem? Ten z napinaczami ktoś już tutaj polecał, chyba kol. @riddle

Czy do Epsona 7300 można też dokupić ten zestaw bezprzewodowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

USS-SMAUG

Calkiem dobrze wyszlo. Nie marudz. To kawal szkla. sprobuj cos trace'owac z P900. To  jest meczarnia, zwlaszcza przy tej pogodzie.;)

Robiles kiedys flary z  satelitow Irydium?

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, po prostu mam obraz 4k/60p HDR. To najtańszy kabel, który to umożliwia.
Przykro mi, ze nie ogarniasz - ja już nic ci nie pomogę
Zauważ tylko, że jesteśmy w temacie, Epson tw9300 i tw7300.
Dalej nic nie muszę pisać.
Jeżeli miałbym taką możliwość wybierał bym ramowy
Ja też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, binary napisał:

USS-SMAUG

Calkiem dobrze wyszlo. Nie marudz. To kawal szkla. sprobuj cos trace'owac z P900. To  jest meczarnia, zwlaszcza przy tej pogodzie.;)

Robiles kiedys flary z  satelitow Irydium?

Bardzo proszę trzymać się wątku choć w stopniu zbliżonym do tematu projektorów czy choćby sprzętu z nim powiązanego, a prywatne pogawędki proponuję na priv !

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ramzes99 napisał:

 

Czy do Epsona 7300 można też dokupić ten zestaw bezprzewodowy?

 

Dokupic mozna jedynie komplet odbiornik+nadajnik wireless HDMI ( 60 GHz) ale nie sygnowany przez Epsona, tylko przez niezaleznego producenta,. TW-7300 nie ma wersji z wbudowanym  odbiornikiem do transmisji bezprzewodowej.

Przed chwilą, hubio napisał:

Bardzo proszę trzymać się wątku choć w stopniu zbliżonym do tematu projektorów czy choćby sprzętu z nim powiązanego, a prywatne pogawędki proponuję na priv !

Spamerze najpierw stosuj sie do tych zasad sam. podlicz swoje posty nie na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, USS-SMAUG napisał:

Jeżeli miałbym taką możliwość wybierał bym ramowy

I ja także... :)

5 minut temu, binary napisał:

Spamerze najpierw stosuj sie do tych zasad sam. podlicz swoje posty nie na temat.

Nie rozmawiajcie z tym człowiekiem o nicku binary w ogóle ! Ignorujcie go to może sam odejdzie...  ! Naprawdę nie warto psuć fajnego wątku przez osobę, która nie tylko w tym wątku, ale na całym forum  i innych forach tylko atakuje innych i wchodzi w ataki personalne, obrażanie itd. Prześledźcie jego posty na tym forum z przed roku (nie ze mną) tylko z innymi userami i zobaczcie jak to się kończyło...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ramzes99 napisał:

Ja możliwość mam tylko czy ten ekran jakościowo jest na tyle dobry żeby go brać.

IMHO konstrukcje ramowe to najlepsze wyjście. Stabilne, proste, żadnych problemów z naciąganiem, napinaniem, odkrzywianiem, itd.
Kwestia pokrycia powierezchni też IMHO zawsze będzie wychodziła na plus w ramowym.

22 minuty temu, binary napisał:

Robiles kiedys flary z  satelitow Irydium?

Nie. Od niedawna się w to bawię. Dodatkowo mało czasu było jakoś.. Wszystko przede mną.
Ciekawe jak wyniki moich prac będą się prezentowały na ekranie, rzucane przez 9300.. Bo jakoś o zdjęciach nikt nie pisał.. (no i gdzie tu jakś offtopic? ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
12 minut temu, hubio napisał:

I ja także... :)

Nie rozmawiajcie z tym człowiekiem o nicku binary w ogóle ! Ignorujcie go to może sam odejdzie...  ! Naprawdę nie warto psuć fajnego wątku przez osobę, która nie tylko w tym wątku, ale na całym forum  i innych forach tylko atakuje innych i wchodzi w ataki personalne, obrażanie itd. Prześledźcie jego posty na tym forum z przed roku (nie ze mną) tylko z innymi userami i zobaczcie jak to się kończyło...

hubio, synu kanta.

Jestem tutaj od poczatku istnienia tego forum. Jestem tutaj aby rozmawiac o rzeczach, ktore mnie interesuja, a nie po to aby sie z Toba uzerac. Masz z tym klopot, to sobie dodaj mnie do listy ignorowanych. 

USS-SMAUG; 

Tu masz przykladowe timingi (dla Zakopanego, ale ustaw dowolna lokacje)

http://www.heavens-above.com/IridiumFlares.aspx?lat=49.2992&lng=19.9496&loc=Zakopane&alt=820&tz=CET

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, USS-SMAUG napisał:

. (no i gdzie tu jakś offtopic? ;))

Nie chodzi o offtopic tylko o to, żeby nie "dyskutować" z tym.......

1 minutę temu, binary napisał:

hubio, synu kanta.

Jestem tutaj od poczatku istnienia tego forum. Jestem tutaj aby rozmawiac o rzeczach, ktore mnie interesuja, a nie po to aby sie z Toba uzerac. Masz z tym klopot, to sobie dodaj mnie do listy ignorowanych, 

NIE KARMIĆ TROLLA !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...