Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, boood napisał:

? Dostałem odpowiedz na maila. Teraz sam zadzwoniłem i po rozmowie wybrałem ponownie tw6700.

Hmm... Jak dla mnie trochę dziwna decyzja... Ja tw6700 oddałem i zamieniłem na 9300 i to za dopłatą prawię 10 tyś, a nie 2 tyś... Dlaczego ? W ciemnych scenach dawał radę, ale w jasnych to była tragedia... Pamiętam jak dziś scenę z filmu "Gran Torino" jak oni chodzili po tym osiedlu w biały dzień, to na 6700 to kontrast spadał do tego co było kiedyś w telewizorach CRT z epoki PRLu... Po prostu koszmar... Dzisiaj kiedy 7300 są za grosze, a różnica zmalała do 2 tyś to wybierać 6700... ? Niezrozumiałe...

Ty w ogóle włączyłeś go i widziałeś, że te rysy mają jakiś wpływ ? Nie chcę namawiać bo to nie moja sprawa, ale może zobacz czy ma to jakiś wpływ i wtedy decyduj. Obniżka 500zł, świetny proj za grosze i do tego na 2 letniej gwarancji (więc jak by te rysy pękły czy cokolwiek innego by się stało to i tak jesteś bezpieczny), a Ty bierzesz 6700.... ??? :)

Co do TV to racja, ale nie mówimy o proju Szewiego w nominalnej cenie 25 tyś tylko o 7300 za 7 tyś... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak podchodzić do tematu to by czlowiek nic nigdy nie kupił bo co roku cos wychodzi nowszego i lepszego... ? kupuje się teraz projektor z dużym ekranem min. te 100" I cieszymy się filmami na dużym ekranie...:-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, user7878 napisał:

@boood szkoda że tak Ci wyszło. Jak chcesz to ja za chwilkę będę swojego 7300 sprzedawał.

Co jest lepsze - nówka na 2 letniej gwarancji z ryskami czy używka bez rysek ? To jak hamletowskie - być albo nie być... :) Oj udziela mi się sposób pisania Filutka  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, user7878 napisał:

@hubio ale używka jest na 13 miesięcznej gwarancji emoji6.png

No chyba, że tak... :) Jak bez rysek to okazja... :):):)

Mówiąc poważnie ja to bym w takiej sytuacji albo się potargował np żeby mi opuścili do 800zł albo bym brał z tą 500zł obniżką... To nawet ekonomicznie może mu się opłacać bo może sprzedać w przyszłości za 5000zł co jest super wynikiem bo zazwyczaj na sprzęcie video traci się połowę.. Przede wszystkim kluczowe jest pytanie czy takie ryski mogą zakłócić jakość obrazu. Moim zdaniem nie ma na to szans bo technologia projekcyjna daje duży zapas na kurz czy nawet pobrudzenia i emitowane światło jest bardzo, bardzo silne...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@user7878 dzięki bardzo ale wziąłem tw6700 na przeczekanie.  Choć szczerze z jakości obrazu byłem bardzo zadowolony.  Pochwal się na co się będziesz przesiadał?

Panowie wyluzujcie proszę.  Widziałem obraz na obu.  Choć na tw 7300 dużo krócej. 

Pewnie koledzy mający modele jvs myślą tak : jak można kupować tw 9300 z takim tragicznym kontrastem,  ograniczonym hdmi i brakiem upłynniacz w 4k za 10500 zł jak za 16000 zł jest x7900 który robi z epsona miazgę.  Różnica procentową podobna jak w moim przypadku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, boood napisał:

Panowie wyluzujcie proszę.  Widziałem obraz na obu.  Choć na tw 7300 dużo krócej.

No to masz chyba mniejsze wymagania. Ja miałem 6700 ok 2 tygodni, oddałem w ostatnim 14 dniu kiedy można było oddać, obejrzałem parę filmów i kontrast to tam był o połowę jak nie więcej gorszy... 7300 wyznacza po prostu inną półkę projów, a 6700 kończy swoją półkę... W tych cenach co dzisiaj są 7300 to najlepszy stosunek jakości do ceny w historii projekcji jako takiej... Źle boood robisz... Na "przeczekanie" to sobie zostaw tego 7300 z obniżką 500zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio jak to możliwe.  Po co te testy chłopaki tutaj robią.  Po co się testuje kontrast w projektorach?  Jak według ciebie w tw7300  kontrast jest  lepszy niż w 6700 a według testerów odwrotnie.  Kolega szewi napisał w wątku o jvc że x7900/rs540 to projektor o dwie a nawet trzy klasy lepszy niż tw9300. Różnica w cenie to tylko  około 50% ceny tw9300.  Myślisz że wszyscy teraz kupujący ( mający) epsona popełnili błąd? 

Screenshot_2019-01-07-00-39-40-605_com.android.chrome.png

No chyba że widzisz teoretyczny kontrast papierowy 120000 vs 70000 ?

Zaznaczę że w tw7400 jest znacznie gorzej  ?

Panowie w epsonie tak się zafascynowali HDRm że zapomnieli o kontraście  ?

Nie. Oni nie zapomnieli przecież nowy tw7400 ma 200000:1 ? a w rzeczywistości gorszy niż 7300 i dużo gorszy niż 6700 ?

Edytowane przez boood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boood ale co ty za głupoty wypisujesz ? Przecież nawet z tej tabelki co podajesz widać, że w natywnym 7300 bije na głowę 6700. Natomiast ja się posłużę testami od MK bo tylko jemu ufam. Źródło: ten portal.

6700:

 

6700.JPG

9300:

9300.JPG

Fakt, że dotyczy 9300 (nie znalazłem do 7300), ale w 7300 jest tylko trochę gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe znaczenie ma: on/off który jest w 7300 dwukrotnie lepszy. ANSI może się wydawać niewiele większy, ale to bardzo, bardzo ważny parametr, a na 100% w 7300 też jest 190:1 i to 20 więcej robi różnicę...

Żeby była jasność - mnie nic nie obchodzi jak wydajesz swoją kasę, nawet możesz wrzucić do Wisły jak masz blisko lub jakiejś inne rzeki, możesz kupić chińską latarkę udającą proja za 300zł, naprawdę nic mi do tego... Chciałem tylko pomóc podjąć racjonalną decyzję... Rób co chcesz... :)

Edytowane przez hubio
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kolego porównaj 6700 z 7300 a ponieważ tak ufasz naszym testerom a 7300 tutaj testu nie ma.   To porównaj z 7400 i nie pokazuj tabelki z kontrastem 9400 ?

Bo niedługo będziesz porównywać z jvs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie wątku jest porównanie 7300 do 9300 i tam masz wszystkie cyferki... Ja nie będę Ci szukał specjalnie do 7300 i Cię przekonywał, naprawdę... Może użytkownicy 7300 z tego wątku pewno na pamięć znający już te wartości Ci napiszą... Z pamięci - różnice nie były duże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, hubio napisał:

Kluczowe znaczenie ma: on/off który jest w 7300 dwukrotnie lepszy. ANSI może się wydawać niewiele większy, ale to bardzo, bardzo ważny parametr, a na 100% w 7300 też jest 190:1 i to 20 więcej robi różnicę...

Zgadzam się w 100% z tobą tylko.  Tylko popatrz gdzie zrobiłeś błąd.  Jest tak właśnie jak napisałeś.  Wszyscy się z Tobą zgadzają. 

Poważnie  nie duże? Moim zdaniem tw 6700 ma lepszy kontrast. Ale może według ciebie tw9300 ma podobny kontrast do tw7300? 

Jeżeli tak to jesteś w ogromnym błędzie.  U góry tw7400  niżej tw6700 według Ciebie który ma lepszy kontrast? 

Screenshot_2019-01-14-22-19-53-828_com.android.chrome.png

Screenshot_2019-01-14-22-21-11-731_com.android.chrome.png

Tylko proszę nie pisz ze to tylko cyferki.  Bo niektórzy za te cyferki są gotowi zapłacić krocie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie po 1,5 roku wiem już na pewno, że kupując 9300 dokonałem bardzo dobrego wyboru i czekam na kolegów używających 7300 bo po testach 7400 (zakładając, że są tożsame z 7300) widać, że to jednak przepaść między 7300 a 9300, a nie drobna różnica... Przy takich różnicach to już nie ma co dywagować o zaadaptowanym pomieszczeniu czy to o czym ja zawsze piszę czyli % adaptacji lub salonie itd. Jeśli by tak miało być 9300 po prostu jest 2x lepszy od 7300... Natomiast jak pamiętam sprzed roku jak tu analizowaliśmy różnice i jak czytałem test z niemieckiej strony co szewi podał link na pierwszej stronie - różnice były bardzo małe, a w całkowicie niezaadaptowanym pomieszczeniu praktycznie marginalne. W zaadaptowanym tak z 20%. Te obecne testy 7400 stąd powodują małą rewolucję, że mamy różnicę 100% ! No chyba, że 7400 jest rzeczywiście taką straszną kaszaną... Niewątpliwie podałeś bardzo ciekawy temat do analizy... Raf napisz coś na ten temat...

Za chwile się okaże, że i 9400 ma jakiś strasznie niski kontrast... Niezłe jaja... :)

Jeśli 7300=7400 to kontrast on/off w 9300 byłby 4500:1 a w 7300 1300:1 !!! To już nawet nie różnica 2x, a 3x tyle... Dla mnie SZOK... !!!

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Między 9300 a 7300 jest ogromna różnica w kontraście.   Rozumiem że jesteś w stanie napisać teraz ze epson tw6700 ma LEPSZY KONTRAST NATYWNY I ANSI niż epson tw7400, tw7300!? 

7300 ma prawe taki sam kontrast jak 7400 może troszkę lepszy według testów.

Jednak oba mają gorszy od Tw6700!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam napisać Hubio.

Ja jestem zadowolony ze swojego projektora, szczególnie jak zrobię sobie zaciemnienie pokoju i tyle mogę powiedzieć.

 

Ty jesteś zadowolony ze swojego.

Kolega z tw6700 jest zadowolony (chyba bardziej z tych 2tys oczedzonych ).

 

I tyle w temacie.

Wszyscy zadowoleni.

Co tu gadać.....

 

 

Ja mam teraz inne dylematy...

 

Czy wymienić swoją E klasę e250 z 2010 na e350 z 2016.

 

Będę na takiej wymianie 50tys w plecy ale będę miał nowsze, mocniejsze i lepiej wyposażone auto. W sumie to będzie już full wersja chyba...

 

Iść w ten deal, czy nie....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raf7705 nie idź.   Kup lepiej nowy jvc będziesz bardziej zadowolony niż z wypierdzianego, wypasionego Mercedesa E klasy z 2016 :). Toż to już trzylatek. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem 7300 widziałem też 6700. Oglądał go inny klient i też sobie popatrzyłem. Projektor jest ok ale jego podstawowa wada to brak 4k. Dla mnie nie było nawet o czym mówić. Obecnie kupowanie projektora bez 4k jak juz człowiek widzi jaka to jest jakość jest bez sensu. Niemniej jednak 6700 do full hd jest niezly chociaz gdybym juz mial kupowac tylko pod 1080p to wybrałbym sony, który obecnie jest dużo tańszy. Co do projektorów z 4k to dalej uważam, że epson 7300 jest najlepszym wyborem a za chwile nie bedzie go wcale jako nowego bo u dystrybutora pustka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ramzes99 całkowicie się z tobą zgadzam.  Pisałem wcześniej że materiałów 4k HDR u mnie jak na lekarstwo.  Ponadto ja chciałem tylko przekazać co niektórym  znawcą  ?? że model dużo tańszy ma lepszy kontrast.  Co do Sony też rozważałem HW45 jeszcze nawet wczoraj.  Jednak według mnie sony da lepszy obraz ale tylko w ciemnym przystosowany pokoju. Natomiast epsony nadają się do salonu. 

@hubio będziesz mężczyzną i przyznasz mi rację co do kontrastu  lepszego w tw6700 vs 7300 (7400) czy nadal będziesz prosił kolegów o pomoc i zaklinał rzeczywistość? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boood TW6700 jest mega głośny - to dało się usłyszeć od razu. W trybie low był głośniejszy niz 7300 w trybie high. Może to przez to że ma aż 3000lm przez co w niektorych pomieszczeniach bedzie za jasny. Ogolnie to dobry stosunek ceny do jakosci ale dla mnie nawet w materialach 1080p był słabszy od 7300. Zresztą jak miales 7300 to mogles sobie porównać. Testy testami ale najwazniejsze jest nasze oko a tutaj widac różnicę miedzy tymi projektorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz kolego chyba. Miałem oba i tw6700 w każdym trybie jest cichszy. Wiem że dziwne ale prawdziwe. Oglądam głównie w eco i nawet tutaj mniejszy jest cichszy.  Natomiast na Maxa 7300 chciał mi odlecieć z półki. 

Widziałem obraz na obu. Co mi się rzuciło na szybko w oczy bo 7300 krótko testowałem i co nawet zauważyła moja żona to to że pasy obrazu przy filmach na tw 7300 były jasno szare dużo jaśniejsze niż w 6700 oba w trybie eco ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg danych producenta:

TW6700  Panel LCD 0,61 cal z MLA (D10)

TW7300  Panel LCD 0,74 cal z MLA (D9)

Epson TW6700 Poziom hałasu Tryb normalny: 32 dB (A) - Tryb ekonomiczny: 24 dB (A)

Epson TW7300 Poziom hałasu Tryb normalny: 24 dB (A) - Tryb ekonomiczny: 20 dB (A)

TW6700 Stosunek kontrastu 70.000 : 1

TW7300 Stosunek kontrastu 160.000 : 1

 

Możesz zaklinać rzeczywistość i twierdzić co chcesz ale fakty masz na papierze.

Zresztą @boood Twoja sprawa co kupujesz i co Ci się podoba. Masz projektor z którego jesteś zadowolony i super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@raf7705 nie idź.   Kup lepiej nowy jvc będziesz bardziej zadowolony niż z wypierdzianego, wypasionego Mercedesa E klasy z 2016 . Toż to już trzylatek. 
Jazda fajnym autem mnie bardziej kręci niż JVC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...