Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, potas napisał:

To myślę, że po negocjacjach różnica w cenie między Epson 9400 a JVC X7900 wyjdzie około 4 000-5 000 zł - czy warto dopłacać?...

9400 podobno nie ma tego problemu z głośnością co 7400

A co dla Ciebie jest wazne w projekcji ? jakie masz warunki projekcyjne ? Napisz cos wiecej, wtedy bedzie mozna cos wiecej napisać.

czy warto lub czy nie warto to pojecie wzgledne i zalezy od indywidualnego podejscia, warunkow prjekcyjnych. 

Sa osoby ktore powiedza ze dla kilka % lepszych parametrow warto wydac kilkadziesiat tys zl na lepszy sprzet i wg nich warto, inni powiedza Ci ze nie warto doplacac kilka tys zl do np 10-12x lepszeg kontrastu (tyle mniej wiecej wynosi roznica miedzy 9300 vs RS540 na korzysc tego drugiego...).

Jeszcze jakis rok temu uwazalem ze nie warto...Dzis wiem ze bylem w bledzie ;) Pewne jest ze beda osoby ktore stwierdza ze nie warto i nie znaczy ze to ja czy ktos inny ma w tym temacie racje z powodu przeslanek o ktorych napisalem powyżej.

 

 

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądacie filmy z HDR w dedykowanych trybach z małą jasnością czy jednak polecany tryb naturalny z wymuszonym HDR 2 na średniej lampie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR oraz wszystkie filmy 1080p i 4k w trybie Jasne kino - reszta trybow hdr Automat

Zwykła TV w trybie Naturalny

 

 

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@user7878 i jak przemyslenia ? cos sie zmieniło ?  7300 zostaje ? napisz jak możesz o ostrosci jvc vs testowane przez Ciebie Sony, moze w temacie jvc zeby nie zasmiecać tutaj. To wg mnie dosyć ważna kwestia.

@booodna Epsonie HDR ogladalem albo

- w trybie lampy medium na naturalnym lub jasnym kinie,

lub

- w trybie kino cyfrowe z filtrem wtedy lampa na poziom high 

Edytowane przez szewi
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze sprawdzałem w moim pokoju i u mnie czernie z Epsona są jeszcze lepsze. Decyzja jeszcze nie zapadła ale z tej 99% JVC zrobiło się 50%

Co do ostrosci i wyrazistości to ja nie widziałem różnicy miedzy JVC a Sony. Oba były wystarczajaco ostre. Mozliwe, że z bliska na pauzie widać roznicę (w koncu Sony ma natywne 4k) ale z 3-4m nie widziałem.

Jeszcze ciekawostka: Blade Runner 4k puszczony z pliku przez Egreat A5 na Epsonie bardzo duzo szarości zamiast czerni a ten sam plik puszczony na Epsona z AppleTV i apki Infuse i calkiem inna czern. Juz duzo glebsza i przede wszystkim czarniejsza a nie szara. @raf7705 jak masz mozliwość sprawdz u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, user7878 napisał:

HDR oraz wszystkie filmy 1080p i 4k w trybie Jasne kino - reszta trybow hdr Automat

Zwykła TV w trybie Naturalny

 

 

 

Trochę nie rozumiem twojej wypowiedzi.  Konkretnie chodzi mi o filmy 24 Hz  z HDR.  Rozumiem że ty oglądasz je w automacie w kinie i cyfrowym kinie bo z tego co wiem to epson po wykryciu HDR automatycznie się w nie przestawia .  Ale jest duże ale. Wtedy jest ciemno bardzo ciemno.  Znalazłem info aby oglądać HDR w trybie naturalnym wymusić na projektorze 2020 i HDR 2 wtedy jest HDR z jasnością trybu naturalnego bo według testujących tryb cyfrowe kino HDR jest ciemne bardzo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz tryb Jasne kino. Wszystkie opcje do HDR zostawiasz Auto i automatyczny jasny. Reszta czyli gamma i kolory według uznania a najlepiej wedlug kalibracji.

 

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko oglądam w trybie jasne kino. Jeśli chodzi o HDR to 2 od końca najjaśniejszy.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.01.2019 o 14:10, szewi napisał:

jest i projektor 4k wspierajacy HDR10 krotkiego rzutu na horyzoncie:

 

Jak dla mnie to nawet z tego filmu widać, że to nie telewizor (kontrast), ale... w zaciemnieniu kto wie..., kto wie... Oczywiście bez dokładnych pomiarów to na podstawie samych filmików nic nie wiemy. No i ciekawe ile będzie to kosztowało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szewi napisał:

A co dla Ciebie jest wazne w projekcji ? jakie masz warunki projekcyjne ? Napisz cos wiecej, wtedy bedzie mozna cos wiecej napisać.

Różnica w cenie między Epson 9400 a JVX X7900 stopniała do 3500 zł :)...

Obecnie, od 2010r., używam projektor Dell i oczywiście nawet FHD Optomy za 2000 zł go zmiażdży. Praktycznie już kupiłem 7300 (oglądałem w salce vs Optoma UHD51 vs Epson 5650) ale akurat była premiera 7400/9400 i planując Xbox One X (i ewentualnie w przyszłości NC+4k) uznałem że wolę dopłacić i mieć pełne 18Gbps hdmi. W końcu zakup na lata.

Tutaj najgorsze: salon standardowy, projekcja na szarawej ścianie. Docelowo zamierzam kupić ekran lub użyć odpowiedniej farby projekcyjnej i zainwestować w lepsze zaciemnienie.

 

Edytowane przez potas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji 9400 wydaje sie ciekawa opcja. Za roznice mozna kupic lepszy ekran lub filmy lub zainwestowac w sprzet otaczajacy. Bylbys pierwszy na forum haha default_wink.png Niestety w salonie nie zobaczysz duzej przewagi jvc nizby to wynikalo z tabelek. Bedzie lepszy ale nie az tak jak w przstosowanej salce. Warunki zjedza duzo z przewagi w kontrascie.

 

W kwestii ekranu ALR@riddle ma ciekawe propozycje :)

 

 

 

 

 

 

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @szewi

Też jestem zwolennikiem Epsona w moich warunkach (+tańsze lampy i zakładam, że serwis pogwarancyjny też; podobno lampa w JVC stosunkowo szybko traci jasność, ale to może nie wszystkie modele). Jednak kusi mnie poprosić sprzedawcę jak już dojdzie Epson, żeby dał mi porównać oba modele bezpośrednio... tylko wtedy wiadomo, jak się zobaczy różnicę to trudno będzie o niej zapomnieć :)

Tak, śledzę cały wątek i na pewno będę brał pod uwagę wypowiedzi @riddle odnośnie powierzchni projekcyjnych, w tym ALR.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczorajszy test z Diamond screen innovations, to jest ta próbna tablica w rogu mojego nowego testu ?

49776653-1642216945880981-46646541406919

50252807-2161414403902214-10205762363190

50252807-2161414403902214-10205762363190

 

 

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Tofikmax napisał:

A , pod którą powierzchnię kalibrowany projektor ? :)  

bez kalibracji , oryginalne ustawienie JVC X7900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , to moim zdaniem , taki test jest do d... 

Jvc po wyjęciu z pudła jest rozjechany w ustawieniach okrutnie .

Skalibrój pod chociaż jedną powierzchnię  w jaskini Batmana  ( bo tylko tam jest miejsce dla Jvc ) , a potem testy . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaraz wyjdę z siebie . Nowy projektor za 7000 zł a obiektyw mleczny i piękne rysy nie na pierwszej soczewce tylko wewnątrz . Ponadto jak zaglądam w obiektyw to widzę drobinki kurzu . Wygląda to tak jakby sprzęt chodził . Kurcze czy to jest przypadkiem  odnawiany egzemplarz? wszystko nowe zaplombowane niby . Możecie zajrzeć u siebie. W tw 6700 było czysto, kryształowo (zero mleka , pary, mgiełki). Daje na razie 2 zdjęcie bo trudno to wyłapać .

IMG_20190111_160602.jpg

IMG_20190111_160433.jpg

Edytowane przez boood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co opisujesz, sugeruje niezbyt etyczne praktyki "sprzedawcy"(epsoniczna rodzinka),

czyli mamy do czynienia z praktyką "refurbish". :)

Czy ktoś traktuje Polaków, jak "jelenie/golenie"? ?

BTW

Ja bym domagał się wymiany na produkt "bez wad",

albo obniżenia ceny o 50%. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @user7878wolałbym się wstrzymać z podawaniem namiarów aby nie robić anty reklamy sklepowi(może sami nie wiedzą co jest w środku). Zaznaczam że według mnie wszystko było fabrycznie zapakowane. Pudełko taśmy , pianka wokół projektora ( wszystko fabrycznie nic nie otwierane) . Jedyna rzecz co zwróciła moją uwagę to klapka obiektywu nie była zamknięta do końca tylko w 70%. Oczywiście podam namiary na sklep. Jednak po uzyskaniu odpowiedzi od sklepu. Mógłbyś zerknąć u siebie jak to wygląda i podesłać foto. A może nie ma już fabrycznie nowych tw7300 tylko jakieś odpady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno 7300 jest już na wyczerpaniu. Są to już modele z prezentacji i resztka nowych. Ale skoro kupowaleś jako nowy a nie demo to powinieneś takiego oczekiwac. Zrobie Ci później fotkę mojego.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak są jakieś plusy kupowania projektora na początku sprzedaży
Wtedy jest pewność, że wszystkie są nowe

Potem, to już loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej kupować tak po środku.  Ale każdy chce kupić jak najtaniej.  Na początku produkcji czasami wychodzą różne rzeczy których nie naprawi aktualizacja oprogramowania :(

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...