Skocz do zawartości
szewi

Epson TW9300 / TW7300 w codziennym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, raf7705 napisał:

A po co dolby Vision dla Epsona?

Ok.. i co akualizacja na HDR10+ i improvement Tone-maping?

https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2018/12/06/oppo-4k-blu-ray-players-to-get-surprise-new-feature/#

 

?

Edytowane przez riddle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filutek tak widziałem obok siebie a epsony 7300 i 9300 miałem w swojej salce i też porównywałem. JVC był zdecydowanie najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, user7878 napisał:

@Filutek tak widziałem obok siebie a epsony 7300 i 9300 miałem w swojej salce i też porównywałem. JVC był zdecydowanie najlepszy.

Czyli miałeś obok siebie równocześnie/jednocześnie Epson 9300 i JVC? 

I obraz był puszczony jednocześnie na ten sam ekran? :)

BTW

Nie mogę się doczekać kiedy to zobaczę! :)

Na razie szukam wiarygodnej informacji o JVC,

konkretnie o  "jasności kolorów"(Color Brightness aka. Color Light Output - CLO). 

To, że jasność światła białego w JVC jest kiepska, to już wiem,

ale jeszcze interesują mnie wiarygodne informacje o jasności poszczególnych kolorów R, G, B. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filutek u Ciebie wszystko ok? Tak czytam te Twoje wypociny i praktycznie w kazdym poscie piszesz takie dyrdymały, że szkoda to czytać. Czy Ty w ogole masz jakiś projektor? Byłeś gdzieś w jakiejś profesjonalnej salce?

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, to może z tym parametrem Color Brightness aka. Color Light Output - CLO, w JVC,

nie być tak źle, w stosunku do Epsona 9300, ale w stosunku do LCD o jasnościach białego światła na poziomie 1000 nitów i powyżej,

to JVC po prostu wymięka. :P:lol: I nie zmienią tego żadne zaklęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ramzes99 napisał:

Tak @hubio testowałem dwa obok siebie, w tym samym pomieszczeniu i na tych samych filmach/plikach. Odczucia własne. Po testach kupiłem 7300.

Ok. to zmienia postać rzeczy... A pomieszczenie zaadaptowane całkowicie, częściowo czy kompletnie nie zaadaptowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie to ciągle intryguje, co jeszcze zadecydowało,

że Irokez opylił Swój Epson 9300, ogłaszając jednocześnie wyższość LCD nad projektorami? :P:lol:

Czy Irokez zrobiłby tak samo mając JVC  DLA-RS540? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli miałeś obok siebie równocześnie/jednocześnie Epson 9300 i JVC?  I obraz był puszczony jednocześnie na ten sam ekran?  BTW Nie mogę się doczekać kiedy to zobaczę! 

Na razie szukam wiarygodnej informacji o JVC,

konkretnie o  "jasności kolorów"(Color Brightness aka. Color Light Output - CLO). 

To, że jasność światła białego w JVC jest kiepska, to już wiem,

ale jeszcze interesują mnie wiarygodne informacje o jasności poszczególnych kolorów R, G, B. 

 

 

 

Wtrace swoje 3 grosze. Tak widzialem i mialem w 1 pomieszczeniu oba te projektory i nie.ma takiej fizycznej mozliwosci, ze 9300 da Ci lepszy obraz. Nie musisz mi wierzyc.Te 500lm wiecej Epsona masz w nieprzydatnym trybie dynamicznym wiec nie ma tu za bardzo czego porownywac.W trybach pod hdr masz mniej z tego swiatla niz w analogicznych trybie na jvc. W tym drugim masz bardzo przydatne w hdr suwaki i mozesz ja tak ustawic ze hdr robi naprawde efekt wow.Po dluzszyn okresie uzytkowania jvc w miare jak ogladam na nim wiecej znanych mi filmow 4k i bawie sie ustawieniami hdr moge powiedzidc tylko tyle ze ta roznica na korzysc jvc jest coraz wieksza. Zadnej straty jasnosci nie obserwuje. Oczywiscie nadal uwazam ze epson w swojej klasie jest bardzo dobry i nie ma w tej cenie konkurencji ale do referencyjnego jvc duzo mu brakuje. Moze 9400 zniweluje troche roznice ale w kontrascie (tym samym o ktorym Maciej pisze ze jest najwyzej stawianym parametrem ktory ma wplyw na jakosc postrzeganego obrazu) nadal niestety bedzie przepasc jesli nie zastosuja paneli LCD reflective (takich jakie byly w ls10500 a na to sie nie zanosi). Zwykle LCD startu miec nie beda. Widac to od razu jak wlaczysz projektor ze obraz jest nasycony zywy, 3 wymiarowy, po prostu to 3ba zobaczyc zeby uwierzyć czego oczywiscie Ci zycze.

 

Zreszta nie chodzi tu tylko o kontrast ale o rewelacyjna plynnosc obrazu w 4k pelne 18gb hdmi, wiernosc barw out of the box itp.

 

 

 

 

 

Tak mnie to ciągle intryguje, co jeszcze zadecydowało,
że Irokez opylił Swój Epson 9300, ogłaszając jednocześnie wyższość LCD nad projektorami? :lol:
Czy Irokez zrobiłby tak samo mając JVC  DLA-RS540? 

Jakbys czytal uwaznie to byc wiedzial: przeprowadzka. Wiec nie snuj jakis spiskowych teorii tam gdzie ich nie ma.

Zaden projektor nia da Ci 2000 tys nitow tak jak powoli mozesz wyciagnac na najlepszych tv jednak te mizerne 150 nitow z priejtora na dwa razy wiekszym ekranie nadal bedzie robilo lepsza robote niz najjasniejszy tv z ekranem wieljosco znaczka pocztowego, bo tak wypada mniej wiecej 65 cali w porownaniu do sredniego ekranu projektora.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szewi napisał:

Wtrace swoje 3 grosze. Tak widzialem i mialem w 1 pomieszczeniu oba te projektory i nie.ma takiej fizycznej mozliwosci, ze 9300 da Ci lepszy obraz. Nie musisz mi wierzyc.Te 500lm wiecej Epsona masz w nieprzydatnym trybie dynamicznym wiec nie ma tu za bardzo czego porownywac.W trybach pod hdr masz mniej z tego swiatla niz w analogicznych trybie na jvc. W tym drugim masz bardzo przydatne w hdr suwaki i mozesz ja tak ustawic ze hdr robi naprawde efekt wow.Po dluzszyn okresie uzytkowania jvc w miare jak ogladam na nim wiecej znanych mi filmow 4k i bawie sie ustawieniami hdr moge powiedzidc tylko tyle ze ta roznica na korzysc jvc jest coraz wieksza. Zadnej straty jasnosci nie obserwuje. Oczywiscie nadal uwazam ze epson w swojej klasie jest bardzo dobry i nie ma w tej cenie konkurencji ale do referencyjnego jvc duzo mu brakuje. Moze 9400 zniweluje troche roznice ale w kontrascie (tym samym o ktorym Maciej pisze ze jest najwyzej stawianym parametrem ktory ma wplyw na jakosc postrzeganego obrazu) nadal niestety bedzie przepasc jesli nie zastosuja paneli LCD reflective (takich jakie byly w ls10500 a na to sie nie zanosi). Zwykle LCD startu miec nie beda. Widac to od razu jak wlaczysz projektor ze obraz jest nasycony zywy, 3 wymiarowy, po prostu to 3ba zobaczyc zeby uwierzyć czego oczywiscie Ci zycze.

Zreszta nie chodzi tu tylko o kontrast ale o rewelacyjna plynnosc obrazu w 4k pelne 18gb hdmi, wiernosc barw out of the box itp.

Jakbys czytal uwaznie to byc wiedzial: przeprowadzka. Wiec nie snuj jakis spiskowych teorii tam gdzie ich nie ma.

Dziękuje za zabranie głosu, coraz bardziej mnie przekonują takie argumenty,

że jednak Epson 9400 może być na tyle gorszy od JVC  DLA-RS540,

że warto jednak zapolować na JVC. :)

 

Wracając do doznań wzrokowych JVC vs. LCD FALD,

to w tym aspekcie jestem bliżej LCD FALD. :)(chodzi cały czas o Color Brightness aka. Color Light Output - CLO)

Postaram się bardziej szczegółowo przedstawić swoje odczucia, bo teraz mało czasu.? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, user7878 napisał:

@Filutek u Ciebie wszystko ok? Tak czytam te Twoje wypociny i praktycznie w kazdym poscie piszesz takie dyrdymały, że szkoda to czytać. Czy Ty w ogole masz jakiś projektor? Byłeś gdzieś w jakiejś profesjonalnej salce?

Dopiero teraz zauważyłeś?

Nie karmcie tego trolika odpowiedziami, to sobie pójdzie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za zabranie głosu, coraz bardziej mnie przekonują takie argumenty, że jednak Epson 9400 może być na tyle gorszy od JVC  DLA-RS540,że warto jednak zapolować na JVC. 

 

Wracając do doznań wzrokowych JVC vs. LCD FALD,

to w tym aspekcie jestem bliżej LCD FALD. (chodzi cały czas o Color Brightness aka. Color Light Output - CLO)

Postaram się bardziej szczegółowo przedstawić swoje odczucia, bo teraz mało czasu. 

 

 

 

W tym temacie moge tez dodac kolejne kilka groszy z praktycznego punktu widzenia na podstawie porownania oleda 65 c8 ktory jest takim faldem z 8mln stref do jvc na 2x wiekszym ekranie. Kontrastowo blisko jvc do oleda, wiekszosc lcd nawet faldow bedzie tutaj mialo gorszy kontrast od jvc (wyjatek flagowe faldy q9fn, zd9 itp), hdr lepiej na oledzie nie tylko ze wzgledu na przewage w postaci obslugi dynamicznych metadanych dolby vision nad zwyklym hdr10 w projektorze. Oled jest jasniejszy. W ogolnym rozrachunku jednak to projektor wygrywa wielkoscia ekranu. Podobnie uwaza rodzinka. Jak mam wybrac gdzie ogladam film w uhd to przewaznie wybieram projektor, bo daje to wiekszy fun. Tv wybieram z lenistwa, jak chce cos porownac lub do seriali pod netflixa jak jest material obslugujacy dolby vision. Bede mogl sie wypowiedziec jak to bedzie w stosunku do jasnego falda 2000 nit, nie chce jednak znowu przytaczac kwestii znaczka pocztowego, mimo ze filatelistyka to bardzo fajne hobby jest. wynik na niekorzysc projektora moze byc jak pojawia sie oledy lub dobre faldy powyzej 100 cali w normalnych pieniazkach. 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym przy porownywaniu jvc do tv dedykuje akapit poswiecony kontrastowi i czerni jvc z ponizszego linka, w ktorym Maciej b dobrze to opisał:

 

"Analizując kontrast on/off, pomiędzy czarną a białą planszą, udało się uzyskać wynik aż 37 000:1. To niebywale wysoki pomiar, więc zweryfikowałem go kilkakrotnie, by mieć pewność! Jest to najwyższa wartość jaką spotkałem dotychczas na projektorze. Nie dało się pozostać obojętnym wobec tak dobrej czerni. Ekran, w wyciemnionej redakcji, wyglądał po prostu jak świetny telewizor, a nie projektor! Nie dało się odczuć płycizny czerni, typowej dla wielu projektorów nawet z wysokiego segmentu cenowego

Źródło: https://hdtvpolska.com/jvc-dla-rs540-test-projektora-4k-na-2018-z-eshift-5-ultra-hd-i-hdr/

 

Dalej czytamy ze czern i kontrast sa to najwazniejsze i fundamentalne cechy jakosci obrazu.

 

Dla przypomnienia tv lcd ma kontrast natywny (w tym Filutek Twoj fald philipsa 3500 : 1 kontrast natywny w jvc jest 10 x wyzszy w dobrych warunkach projekcyjnych i niech to zakonczy ten offtopic w temacie.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, hubio napisał:

Ok. to zmienia postać rzeczy... A pomieszczenie zaadaptowane całkowicie, częściowo czy kompletnie nie zaadaptowane ?

Zaadoptowane.

Ogólnie 9300 gra bardzo ładnie, jest to projektor w tej klasie i cenie świetny, ale w moim odczuciu 7300 nie ustępował mu aż tak bardzo aby warto było dopłacać kilka tys. Róznica między nimi jest zauważalna ale ja to mniej więcej tak widziałem jak różnica pomiędzy trybem lampy ECO a wysokim ;)

Obecnie mam 7300 już jakiś czas i jestem bardzo zadowolony z tego projektora, oczywiście znając też jego ograniczenia i minusy.

Dodatkowo, do całej ostatniej dyskusji, dodam tylko, że zarówno 7300 jak i 9300 nie mają startu do JVC i Sonego. To inna klasa sprzętu, kontrastu, czerni i kolorów - ale przede wszystkim inna klasa cenowa ;) Obecnie za cenę JVC można kupić 3 albo 4 sztuki Epsona 7300!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam[mention=162183]user7878[/mention] pisal ze tez wzial z dwoch po porownaniu 7300.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem mówiąc dla każdego nowicjusza jak się będzie pytał o projektor najlepiej mu polecać 7300, a za chwilę 7400 bo w takim wypadku jak piszecie, że nie są aż tak wielkie różnice to najlepszy stosunek jakości do ceny wśród wszystkich istniejących projektorów na świecie. Niby Optomy mają niezłą ostrość, ale o wiele słabszy kontrast, niby Sony (oczywiście te najtańsze modele: 45. 65) mają lepszy kontrast, ale bez 4K/HDR więc te Epsony są najlepsze.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, kendo999 napisał:

a cos wiadomo na temat epsonow 8400

to chyba jakaś wersja na rynek australijski, prawie identyczna jak 9400 - mają tę samą instrukcję obsługi; ale nie zajmowałbym się nimi u nas w Europie :)

https://www.justprojectors.com.au/epsonehtw8400.htm

Edytowane przez potas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich bez wyjątku czy ktoś jest salonowcem czy jaskiniowcem :) czy ma TV 65'' za 5 tyś czy projektor za 25 tyś, czy ogląda DVD czy UHD :) ... życzę samej jasności w HDR, kontrastu lepszego niż widzą nasze oczy, kolorów tak naturalnych jak oglądana jutro choinka w gronie najbliższych... oraz spełnienia wszystkich marzeń zakupowo-technologicznych ! Wesołych Świąt !!!

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Hubio i wzajemnie :) od siebie dodam, ze w Nowym Roku chcemy zniesienia jakis dziwnych kategorii, bo jak dalej bede tu czytac o jakiś 'salonowcach' to ja zostane tarasowcem i sobie zamontuje prjektor na tarasie na znak protestu ;) 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Również wszystkim życzę wszystkiego dobrego i coraz to nowszych i lepszych sprzętów. Tak by było o czym dyskutować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, user7878 napisał:

Dzięki. Również wszystkim życzę wszystkiego dobrego i coraz to nowszych i lepszych sprzętów. Tak by było o czym dyskutować emoji6.png

Równie Wesołych! A odnośnie nowego sprzętu... :) Wielokrotnie był temat poruszany, ale w kontekście 7300/9300, natomiast 9400 nie ma ograniczeń poprzednika co do łącza hdmi i wtedy zakładając, że cena nie gra roli co byście wybrali Apple TV 4k czy Xbox One X? Do plików używam Zidoo Z9S. Przewaga Xbox to oczywiście gry i odtwarzacz Blu-ray/DVD ale głównie mi chodzi o Netflixa i Youtube - czy jakość będzie na którymś szczególnie lepsza? Apple TV jest bardzo chwalony za łatwość użytkowania i chyba obsługuje więcej serwisów VOD? Z Xbox One były na początku z tego co widziałem problemy z jakością video (wyblakły obraz) ale podobno zostało to poprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szewi napisał:

Dzieki Hubio i wzajemnie :) od siebie dodam, ze w Nowym Roku chcemy zniesienia jakis dziwnych kategorii, bo jak dalej bede tu czytac o jakiś 'salonowcach' to ja zostane tarasowcem i sobie zamontuje prjektor na tarasie na znak protestu ;)

Świetny pomysł Szewi - w końcu w USA do dzisiaj są kina samochodowe... co prawda nie koniecznie służą do oglądania filmów... :) A tak na poważnie nie ma żadnych kategorii, to tylko żarty... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już wiem co będzie moim celem zakupowym. Nie będzie to inny projektor.... :)  W szaleństwie świątecznym chciałem kupić TV Samsunga QLED QE75Q9FNA czyli flagowy model z kropką kwantową za 19 tyś, ale okazuje się, że moje marzenie czyli 8K (QE75Q900RATXXH) już teraz na starcie kosztuje 29 tyś więc może za rok cena spaść do 25 tyś. Fajnie będzie mieć pierwszy TV 8K.... :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...