Skocz do zawartości
Maciej Koper

TCL C70 TEST (U55C7006) - ofensywa ze strony chińskiego gracza?

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, 2015 napisał:

pierwszych LCD w biurach z lat 70-tych monitorów LCD.

Nie chcę się wdawać w dyskusje o smużeniu, 50Hz, upłynnianiu.

Ale "drobna" nieścisłość. W latach 70- tych w temacie LCD pojawiały się pierwsze wyświetlacze (zazwyczaj alfanumeryczne) a nie monitory.

Pierwszy kolorowy wyświetlacz o przekątnej 10" pojawił się pod koniec lat 80tych.

W komputerach przenośnych zadomowiły się w połowie lat 90 a w TV dopiero ok. roku 2000.

To tak trochę dla młodzieży dla której płaskie TV LCD były "od zawsze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, 2015 napisał:

Test Kopra/Gmeru naucza czytelnika, że TCL model C70 nie ma upłynniacza ale forum lansuje inne (PANASONIC/SONY) TV 50 Hz, które podobno świetnie upłynniają.

Powstaje pytanie: Czy da się na panelu 50 Hz cokolwiek upłynniać ? Dodatkowo powstaje kolejne pytanie: dla jakich klatkarzy 24/25/30. 

Owszem da się. Chyba jasno się wyraziłem w wielu testach, że na matrycy 60Hz da się zaimplementować upłynniacz do filmów (24/25 i prawdopodobnie też 30fps). Na takiej zasadzie działały nawet plazmy Panasonic (2013 rok i wcześniej). Naprawdę dopiero teraz "powstało" to pytanie? :)

10 godzin temu, 2015 napisał:

Piszę więc: obecne matryce są całkowicie wolne od tak postrzeganego (przez Kowalskiego) efektu smużenia. To cecha pierwszych LCD w biurach z lat 70-tych monitorów LCD.

Dziś smużenie jest mylone z problemem utraty ostrości połaci ekranu reprodukującego zdarzenie. Gdy oglądamy zdarzenie piłkarskie to patrzymy na głównych aktorów. Tymczasem widownia czy trawa się rozjeżdża. 

Proszę o mniej pseudo naukowych wypocin a więcej treści dla widza VIDEO/TV.

Wolne od smużenia? Naprawdę?

10.jpg

Nie wiem jak widząc coś takiego w teście można napisać, że matryca jest wolna od smużenia...

Co do ostrości piłkarza na boisku, to chyba jest oczywiste, że skoro kamera za nim podąża to w rzeczywistości znajduje się on w jednym miejscu telewizora, więc co ma smużyć? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C70 jest dostępny w Komputronik i  Neonet sa na magazynie cena przystępna tak jak było powiedziane za 65 chcą jakieś 5299zl teraz czekamy na Saturn i MM 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tv brakuje nagrywania poprzez USB. Czy orientuje się ktoś czy producent ma w planach dodanie tej funkcji w aktualizacji lub jest jakiś program w sklepie Play, który umożliwia nagrywanie? Czy jest to sprawa sprzętowa i nic nie pomoże?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MK: sprawa nomenklatury (sposób nazywania).

Smużenie to "ogon komety" na ekranie. Tego współczesne matryce LCD nie robią. Tymczasem obecnie nazywacie smużeniem blurowanie. I o tym pisałem wyżej. Dla mnie są "dwa suwaki": blur i judder (z notorycznym pomijaniem przez testerów rozbicia na 24/25/30 fps).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem , że są dwa modele TCL U55c7006 oraz U55c7026 Czy one różnią się tylko oznaczeniem czy czymś jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w Saturnie w Poznaniu żeby obejrzeć i ewentualnie zakupić C70 49" ale sprzedawcy nic nie wiedzieli żeby miały się u nich pojawić. Za to w Carrefour są dostępne P60 43" w dobrej cenie 1849zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu to.w Neonet musisz szukać bo Komputronik tylko z magazynu nie ma na sklepie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, GoldMember napisał:

Wczoraj byłem w Saturnie w Poznaniu żeby obejrzeć i ewentualnie zakupić C70 49" ale sprzedawcy nic nie wiedzieli żeby miały się u nich pojawić. Za to w Carrefour są dostępne P60 43" w dobrej cenie 1849zł.

Ja byłem w Saturn (Katowice) i MediaMarkt (Czeladź) - też nie były wystawione.

Obsługi nie pytałem...

Są też na Mediaexpert.pl - ale tylko wysyłkowo na razie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiecka sieć MSH = Media Markt i Saturn miała wg. mocnych deklaracji na naszym forum i z oficjalnym potwierdzeniem (okazało się, że to jakiś anonimowy wpis na FB) wprowadzić TV TCL serie Cxxx i Pxxx na półki z dniem 05.09.2017. Myślę, że najpierw zobaczymy nowe produkty TCL na rynku niemieckim a nieco później w Polsce.  Warunek taki, że SAMSUNG/SONY muszą na to pozwolić. Wejście na półkę kosztuje baaardzo dużo. Patrz WAWEL w Biedronce.

Tymczasem nowe TCL pozostaną w dystrybucji małych polskich sieci. I to jest zdrowy objaw. Niech polskie sieci rosną w siłę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie ma tych tv, neonet tylko na zamówienie, Komputronik nie ma na magazynie ani sztuki. Ja już nie chciałem czekać i kupiłem Samsunga ale z taką dystrybucją to nie wróżę im sukcesu w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję cierpliwości i tak, sam nie wytrzymałbym 2 miesięcy oczekiwania na model widmo.

Ten model miał wejść do MM i ta "deklaracja" pochodzi z oficjalnego profilu TCL więc można ją było brać na serio, natomiast pewnie znowu im coś nie wypaliło i TV nie wszedł do sklepu. Ciekawe czy w tym roku w ogóle się w dużych marketach pojawi.

TCL zmierza po 5% rynku jak nic. :D

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem gdzie ty byłeś , Komputronik Poznań tv do odebrania w 2 dni Jest na stanie w magazynie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Egooo: Zamawiałeś albo z Komputronika Ci potwierdzili dostępność? Bo już na stronie NeoNetu też był do odebrania/zakupienia, a później wycofywali. Zresztą Komputronik wiele produktów tak ma ala "widmo", mają np. bardzo tanio kartę graficzną Inno 3D GTX 1060 6GB iChill...z tym, że 2 tygodnie temu parę osób zamawiało i wszyscy dostali maila o anulowaniu zamówienia z powodu braku karty. Zabawne, że dalej oferta wisi, a jak ktoś zamówi to anulują zamiast po prostu zdjąć produkt z oferty.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz nie powiem ci na 1000% byłem w salonie i koleś mi powiedział że są czas oczekiwania 2dni robocze , ile w tym prawdy to nie wiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, 2015 napisał:

Niemiecka sieć MSH = Media Markt i Saturn miała wg. mocnych deklaracji na naszym forum i z oficjalnym potwierdzeniem (okazało się, że to jakiś anonimowy wpis na FB) wprowadzić TV TCL serie Cxxx i Pxxx na półki z dniem 05.09.2017. Myślę, że najpierw zobaczymy nowe produkty TCL na rynku niemieckim a nieco później w Polsce.  Warunek taki, że SAMSUNG/SONY muszą na to pozwolić. Wejście na półkę kosztuje baaardzo dużo. Patrz WAWEL w Biedronce.

Tymczasem nowe TCL pozostaną w dystrybucji małych polskich sieci. I to jest zdrowy objaw. Niech polskie sieci rosną w siłę ...

Tak i żyli długo i szczęśliwie.....Po pierwsze nikt nie musi pozwalać wejść TCL do sieci MSH bo są  już obecni od kilku lat zarówno w polskich jak i niemieckich sklepach sieci ( W Polsce Thomson i TCL , w Niemczech Thomson).Powodem dla którego jeszcze nie ma tego modelu jest raczej sam TCL,  który z jakiegoś powodu robi to opieszale (Chyba że nie posiada sam tego modelu bo ktoś wziął np:całą  partię ???.Bo akurat środków na wejście na półkę to im raczej nie brakuje) .Podejrzewam również że po aktualizacji do androida 7 nie będzie problemu z dostępnością (jeśli aktualizacja rozwiążę problemy podawane przez użytkowników):

- fatalny organizer kanałów, robi co chce z ustawioną przez siebie listą
- brak PVR (gdzie w niższej klasie telewizorów to podstawa)
- android wymaga dopracowania w kilku kwestiach, czasami się zawiesza. Media Center wymaga dopracowania, wiesza dysk zewnętrzny lub czasami go nie czyta. Nie obraca automatycznie pionowych zdjęć, nie zapamiętuje nawet już obróconych
- potwierdzam wcześniej wspomniane problemy z spdif

 

Inna opcja :)

Obstawiam datę po 15.09. wtedy  C70  będzie dostępny w wielu miejscach.To taka teoria spiskowa  bo wtedy znany "handlarzyna" kończy promocję dla kolorowych z mega hiper gratisową kalibracją i pilocikiem :).A po chwaleniu się koneksjami z TCL nie wykluczone że dostał czas na zarobek za swoje zasługi ...........................

Edytowane przez ar2d4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Egooo napisał:

To ja nie wiem gdzie ty byłeś , Komputronik Poznań tv do odebrania w 2 dni Jest na stanie w magazynie ?

Byłem w Megastore w Plazie, na ich stronie jest napisane dostępny na zamówienie, tak samo jak na stronie neonet i neo24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor smuży tak bardzo że nie jest wart ani 1 złotówki. Generalnie dramat. Ja nie umiem tego bubla oglądać. Ta jedna wada dyskwalifikuje ten sprzęt jako telewizor. Jak ktoś piszę że obraz na tym pudle jest płynny to po prostu albo jest dyletantem albo kłamie. Nie ma innej opcji.

Edytowane przez red_spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem go w jednym z marketów.

Świeci słabo jakby był zamglony a obraz nie jest płynny ale to może moje przyzwyczajenie ze 100hz matrycy.

Edytowane przez yiabol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jak pewnie wielu z Was zainteresował mnie ten model TV. Pomimo pewnych minusów cały czas uważam, że w tej klasie cenowej jest to model wart rozważenia o ile ktoś nie spodziewa się rewelacji. Jako laik oraz osoba nie mająca dużego doświadczenia z ekranami TV łapię się na tym, że dla mnie wszystkie tv w sklepie grają tak samo. Dlatego przypuszczam, że będę w stanie zaakceptować brak np. upłynniacza, smużenie itd. Niestety martwi mnie co innego. TV jest już jakiś czas na rynku a producent nie dość, że nie wyeliminował niektórych oczywistych i męczących błędów (niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy np. z mieszaniem listy kanałów przy korzystaniu z modułu CAM, problemy z dźwiękiem po SPDIF, przełączanie w tryb hotelowy itd.) to jeszcze w ogóle się do nich nie odnosi a użytkownicy dostają aktualizację oprogramowania (które chyba nie wciąż nie rozwiązało problemów) od pracownika jednego ze sklepów (kto od czasu do czasu zagląda na konkurencyjne forum będzie wiedział o czym piszę). Moim zdaniem to jest po prostu nieprofesjonalne ze strony firmy. Po prostu zrobiła sobie z ludzi darmowych betatesterów na sprzęcie za który musieli zapłacić ze swoich pieniędzy. Oczywiście, że mogą się zdarzyć różne błędy produkcyjne oraz błędy w sofcie ale firma, która chce zdobywać rynek w 38 milionowym kraju powinna moim zdaniem bardziej szanować klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw na żywo tego TV - tyle kontrowersji.Dodatkowo okazuje się że model oznaczony C7026 nie ma głośników JBL (chwali się tym powszechnie "lubiany" sprzedawca).Nie wiem czy to on maczał w tym palce - namówił TCL do współpracy z JBL (to jego kolejna ulubiona marka),ale czytanie wątków o C70 przynosi wiele ciekawych niespodzianek.

A jak się zastanawiasz co kupić lepszego w takiej klasie, to chyba rzeczywiście do 3500 jest ciężko znaleźć coś sensownego.Ja po zwrocie PUS6561 kupiłem 60J6240 i jestem bardzo zadowolony, ale nie gram na PS4 czy XBOX ,tylko oglądam głównie NC+ i czasami jakieś filmy z dysku .Nie mam czasu całe dnie oglądać TV, czy korzystać z miliona aplikacji smart (taki przytyk do android TV).

Zastanów się czy potrzebujesz zwykły odbiornik TV czy potrzebujesz tv z 4K , HDR-em ,androidem. A jeśli takiego  potrzebujesz i czytałeś testy na tym forum to sam dojdziesz do wniosku że najtańszy  przyzwoity TV 55" 4K  z HDR (np: Samsung MU7000 / MU7002T) kosztuje ok.4500.

Każdy ma inne potrzeby i dla tego jest wiele produktów w róznych cenach.Jak ktoś kupi tego TCLa jaki pierwszy duży TV może będzie zachwycony ale jak "przesiądzie" się z dobrego 42" (plazma lub kiedyś topowy LCD)  może okazać się że obraz go zawiedzie ....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czekałem na pierwsze opisy od Was, (Nas zwykłych użytkowników) i bardzo ale to bardzo ostudziliście mój zapał co do tego modelu. Nie mogę tego nijak pogodzić z oceną portalu hdtvpolska "bardzo polecamy" :(

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...