Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic EX700 (TX-65EX700e) TEST przystępnego TV Ultra HD (2017) z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic EX700 (TX-65EX700e) TEST przystępnego TV Ultra HD (2017) z HDR

W bazie przetestowanych ekranów marki Panasonic mamy już najbardziej przystępny model - TX-65EX600 (seria EX600), a także najlepszy ( z segmentu LCD), czyli TX-75EX780 (seria EX780). Rozsądnym byłoby więc sprawdzić co producent ma do zaoferowania w półce średniej, o którą przeważnie pyta najwięcej czytelników naszego portalu. Do naszego laboratorium ściągnęliśmy, w związku z tym, model TX-65EX700. Reprezentanta przystępnej serii Panasonic EX700. Przekonajmy się, do którego z przetestowanych już telewizorów mu bliżej!

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki cx700 50" sprzed dwóch lat (paleta barw 95%-74%) tylko że z hdr ale znów bez dvb-s2...To są jakieś jaja!...

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

I oczywiście większy o 100% BMR = 1600 a nie 800

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jest test 700setki. Na plus podstawa ładniejsza imho niż w 780, naprawde niezły kontrast natywny i b.dobre kolory, ale - co u licha z wygaszaniem strefowym? jasność w HDR poniżej 300nit? Przepraszam najmocniej, ale co się dzieje z tymi produktami?

ps. dobrze by było aby ktoś z Panasonica (nie PRowiec, tylko ktoś merytoryczny) popisał czasem na forum, bo kilka pytań jest do tak dobrego producenta, który zaczyna iść w dziwna stronę.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre tv HD z przed lat miały po około 400 cd, np Panasonic DS 630 miał 410 cd jasności i właśnie tyle miały i powinny mieć podstawowe tv (bez HDR) dla w pełni komfortowego oglądania w dzień. 

Ale jeszcze gorzej jest z tegorocznym EX600 który w SDR ma 220 cd a w HDR 265 cd, a co będzie z pozostałymi mniejszymi modelami z tej serii które już nie są na VA a na IPS ? . Bo nie dość że mają za niską jasność do oglądania w dzień to jeszcze będą mieć za jasną czerń do oglądania w nocy.

6 minut temu, Xisiek napisał:

bo kilka pytań jest do tak dobrego producenta, który zaczyna iść w dziwna stronę.

Producenci bardzo dobrze wiedzą (jakie są minimalne wymogi techniczne pod dane wymagania formatów) i o czym mówią i co by chcieli ludzie, ale ostatnio coraz częściej robią na przekór.

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mmpeg-4 napisał:

Producenci bardzo dobrze wiedzą (jakie są minimalne wymogi techniczne pod dane wymagania formatów) i o czym mówią i co by chcieli ludzie, ale ostatnio coraz częściej robią na przekór.

Masz naturalnie rację. Właśnie dlatego dobrze by było aby ktoś od dystrybutora zabierał czasem głos. No chyba, że nie ma żadnego wytłumaczenia a jest to tylko cięcie kosztów by nie skończyć tam gdzie Philips.  Osobiście coraz bardziej zaczynam się martwić czy nie zaczęła się właśnie ostra jazda w dół :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro może być taniej to po co przepłacać? Widocznie zbadali rynek i oprócz 2% ludzi co mają pojęcie o jasności innym wystarczy że nowy, że 4k i hdr a ze to wszystko słabe jak barszcz to....tylko my wiemy.
Ja się nie dziwię. Jak ktoś chce mega jakość to weźmie oleda na raty ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że akurat jeśli ktoś nawet średniej wiedzy zmienia tv, to pójdzie do sklepu i będzie chciał zobaczyć "ten HDR". Jeżeli rzuci okiem dla porównania na inne tv albo jeszcze porówna wydanie HDR na takim 300nit z SDR to obawiam się, że nic nie kupi. HDR może nie wyglądać lepiej od SDRu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W uk nie leci zaden materiał hdr na żadnym tv. Mają wywalone jak na wszystko inne...
Leci wszędzie jakieś demo bajki, gry i filmu (zwiastuny) i nawet nie w uhd tylko hd. Można se podłączyć usb, ale nie we wszystkich tv są piloty! :D
SERIO!!!!!!!!

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model 2017 r. Średnia półka Panasa a zapytam grzecznie gdzie VP9 Profile 2?   -_-

Chyba że to jest tylko ważne wśród modeli Top&Top OLED od LG i tylko sprawdzane na wyłączność :>

Edytowane przez Robert_1988_KrK
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z MM i był wystawiony ten TV, puszczali demko z HDR, jej jaka lipa, wstydu nie mają reklamować to jako TV z HDR. Pierwszy też raz zobaczyłem Sony XE90 w akcji, ale obraz piękny a to przecież nie top :).

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, hennepin napisał:

a to przecież nie top :).

W nowych Panasach prawdopodobnie tylko sam top jest godny uwagi. Można jeszcze wspomnieć o tym że co najmniej rok dwa wstecz, Panas w modelach poniżej CS/DS 630, sprzedawał tv opracowane i zrobione przez Tureckiego vestela z wgranym swoim softem i nadrukiem Panasonic. Tak że zaczynają być coraz bardziej przykrzy dla swoich fanów.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XE90 to nie ta klasa sprzętowa co DX700, już prędzej xe80 na którym HDR... tez wygląda słabo. Prawda jest taka ze producenci powoli zaczynają planować masowe przejście na OLED'y i LCD coraz słabiej będzie się rozwijał, jedyna firma która jest zaślepiona w ta technologie jest Samsung. Na sklepie ze wszystkich TV w których mogę przetestować HDR OLED wypada najlepiej i to nawet nie seria "7" a "6".

Jeśli ktoś nie chce OLEDA "bo nie" to porządnym modelem LCD do HDR jest np. XE94xx

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście,  to było tak na marginesie bo stały akurat obok siebie a pierwszy raz widziałem ten TV (xe90) i zrobił na mnie duże wrażenie. Konkurencją dla niego byłby EX780. Nie zmienia to faktu, że nawet w tej półce cenowej ten EX700 rozczarowuje, powinno zrobić się porządek z tym oznaczeniem, przecież nieświadomy klient kupi taki TV bo jest reklamowany jako HDR, a tu lipa, HDR na poziomie 250 cd/m2. Masakra.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do HDR nadają się raczej słabo. Widziałem ten tv I testowałem go. Pokrywa się mi wszytko co wyszło w tym teście.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2017 o 20:14, kKadajo napisał:

Prawda jest taka ze producenci powoli zaczynają planować masowe przejście na OLED'y

A to ciekawa teoria... Na jakiej podstawie doszedłeś do takich wniosków? Mogę się z Tobą założyć, że przez najbliższe lata, powiedzmy 2-3, niewiele się w tej kwestii zmieni. LG z wiadomych względów będzie rozwijać tę technologię, ale reszta? Będą wypuszczać jeden, góra dwa modele oleda rocznie, a kto wie, może i wcale. Liczą się zyski, a oled inny niż LG kosztuje taką kasę, że ich sprzedaż to zapewne jakiś margines. LCD nadal się sprzedają i będą się sprzedawać, lud ustawia się w kolejkach po "nowości technologiczne" tylu Qled, czy "niesamowity HDR" na telewizorze za 3 tysiące, więc producenci nie mają po co na poważnie wchodzić w oledy. Dziś posiadanie oleda w swojej ofercie nazwałbym kwestią prestiżu i niczym więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu się go czepiacie, w teście wypadł całkiem nieźle. Sam mam ten model. Faktem jest, że trochę zmieniłem parametry początkowe, jednak po modyfikacji obraz jest świetny. Radzę zobaczyć go na żywo i wtedy komentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni ten model od DX700E? Cenowo są zbliżone (EX 100 zł droższy), który lepszy i dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym modelu można ustawić aby odbiornik zawsze załączał się na konkretnym wejściu? W starszych modelach można było uruchomić tryb hotelowy i tam ustawić wejście, a tu jak jest i jak się wchodzi?

Edytowane przez pit24316

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważna informacja dla fanatycznie dokładnych porównywaczy fotek statków ufo, w tym teście Panasa EX700 i teście Sony XE70  jest wstawiona dokładnie ta sama fotka statku UFO :

Dla Panasa EX700 z załączonym >Clear Motion< i dla Sony Sony XE70 >suwak czystość na 1

https://hdtvpolska.com/panasonic-ex700-tx-65ex700e-test-przystepnego-tv-ultra-hd-2017-z-hdr/

https://hdtvpolska.com/sony-xe70-test-niedrogiego-android-tv-ultra-hd-kd-43xe7005/

Być może Maciej uznał że różnice są na tyle małe że wkleił te same fotki ale dla fanatyków oceniania najmniejszych niuansów jest to jednak ważna informacja. Czyli nie wiemy czy ta fotka w ogóle pochodzi z tego modelu i tego producenta.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Oglądałem na yt w 1440p pokazy fajerwerek

Przez cały czas meczyly moje oczy dziwne kwadraciki lub okręgi wokół ogni

Tragedia

Można to jakoś ustawieniami uregulować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na youtube    jakość  filmów  może  być dobra  ,bardzo dobra, bardzo zła  lub  fatalna.Chcesz     dema 4k  w bardzo dobrej jakości  to pobierz  pliki z linków niżej.Pobieranie plików  proste , klikasz na obrazek w linku niżej i rozpoczyna się  pobieranie.

https://www.demo-world.eu/download-2d-trailers-uhd/?file=panasonic_hokkaido_and_tokyo_uhd-DWEU.mkv&amp;pic=panasonic_hokkaido_and_tokyo.jpg

https://www.demo-world.eu/2d-demo-trailers-uhd/

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Wozu1 napisał:

Siema

Oglądałem na yt w 1440p pokazy fajerwerek

Przez cały czas meczyly moje oczy dziwne kwadraciki lub okręgi wokół ogni

Tragedia

Można to jakoś ustawieniami uregulować?

Prawdopodobnie niski bitrate i zbyt wysoka kompresja i tworzą się makrobloki. Podobno te makrobloki występują przy ustawieniu BackLight powyżej wartości 46. Obniż do np. 35 i może będzie dobrze przy normalnym korzystaniu z telewizora. Ja mój egzemplarz zwróciłem, bo nic nie pomagało i ten problem był uciążliwy w codziennym korzystaniu z tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie  jest to wina telewizora.Niski  bitrate  to słaba jakość  obrazu/ Podobnie  jest w  przypadku kanałów telewizyjnych  niski bitrate to niższa cena   i  gorsza  jakość   obrazu.Nie pomoże w takim przypadku nawet telewizor za 10.000 zł

Proponuje  przeczytać  informacje w linkach niżej.

https://satkurier.pl/news/47406

https://www.wykop.pl/link/3185427/dlaczego-snieg-i-konfetti-psuja-jakosc-filmu/

http://grzegorzsokol.name/blog/noise-vs-bitrate/

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, grundig napisał:

 

Nie  jest to wina telewizora.Niski  bitrate  to słaba jakość  obrazu/ Podobnie  jest w  przypadku kanałów telewizyjnych  niski bitrate to niższa cena   i  gorsza  jakość   obrazu.Nie pomoże w takim przypadku nawet telewizor za 10.000 zł

Proponuje  przeczytać  informacje w linkach niżej.

https://satkurier.pl/news/47406

https://www.wykop.pl/link/3185427/dlaczego-snieg-i-konfetti-psuja-jakosc-filmu/

http://grzegorzsokol.name/blog/noise-vs-bitrate/

 

Dziwne, że na tv SONY - 43xe7005 - podłączonym chwilę później po odłączeniu Panasonika nie zauważyłem występowania makrobloków przy oglądaniu tego samego materiału. Więc jest tutaj na pewno jakiś feler tego modelu PANASONIKA. Więcej ludzi na tym forum też skarżyło się na podobne zjawisko w tym modelu. Szkoda, że przed zwrotem Panasonika nie nagrałem tego, bo miałbym to czarno na białym ale tak mnie wnerwił, że nie miałem ochoty dłużej tracić czasu na testowanie i tv powędrował do pudła z kartką o odstąpieniu od umowy.

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I żeby nie było, że ściemniam i że nie testowałem tych telewizorów w domu w takich samych warunkach to wrzucam fotki z mojego "pokoju testowego" ?  Panas 50EX700, Sony 43XE7005 i 49XE7005.

Panas2.jpg

Panas3.jpg

 

Sony23.jpg

Edytowane przez super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...