Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips 349X7FJEW/00 TEST monitora LCD WQHD Curved UltraWide z technologią MultiView i AMD FreeSync

Rekomendowane odpowiedzi

Philips 349X7FJEW/00 TEST monitora LCD WQHD Curved UltraWide z technologią MultiView i AMD FreeSync

Monitor Philips, który biorę dziś pod lupę, jest produktem nietypowym. Na rynku mamy dedykowane monitory dla graczy, grafików, czy zastosowań biurowo-projektowych, jednak w zasadzie nie ma porządnych rozwiązań uniwersalnych "do wszystkiego". Holenderski producent wyszedł jednak na przeciw osobom, które chciałyby mieć wszystko w jednym i zaprezentował duży (bo 34"), zakrzywiony model, o proporcjach 21:9 i nazwie na której można połamać sobie język - 349X7FJEW. Co jeszcze czyni ten monitor wyjątkowym? Przede wszystkim szeroko-gamutowa, wysoko-rozdzielcza matryca, o odświeżaniu 100Hz! Czy więc faktycznie udało się stworzyć ekran pod wymagania każdego? Przekonajmy się.

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips potrafi zadziwić! W monitorach  najlepsi montują IPSy Philips daje VA. W tv najlepsi dają VA, to Philips pakuje IPSy. Crazy :D

A co do samego monitora - dizajn bomba, sam monitor też calkiem okej, tylko ten format ...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry niezłe, jednak poza grami i filmami kompletnie mnie takie proporcje nie przekonują. Pole widzenia człowieka ma proporcje ok. 4:3, więc siadając blisko takiego monitora trzeba dużo kręcić głową w poziomie, zaś siadając dalej, tak by ogarnąć cały ekran - połowę widoku w pionie zajmuje to, co jest za monitorem.

Cytat

Rozdzielczość prawie-4K (3440×1440)


 

Prawie 4K to jest UHD. Tymczasem tutaj bliżej jest do 3K.  Taka nietypowa rozdzielczość może być problematyczna przy potrzebie uruchomienia wymagających gier w niższej rozdzielczości  - monitory UHD świetnie skalują np. 1080p, tymczasem dobre wsparcie gier dla 1720x720 nie jest takie pewne.


 

Edytowane przez ambidark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś namiary gdzie go można kupić? Wszędzie w internecie brak na magazynie albo wycofany ze sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, skatmens napisał:

Na B365.pl monitor jest dostępny od ręki. Sam tam kupiłem, więc mogę potwierdzić dostępność u nich. Zamówiłem i w ten sam dzień wysłali.
link do monitora: https://www.b365.pl/pl/p/Monitor-35-PHILIPS-349X7FJEW-Curved-UltraWide/3974

Też u nich kupiłem kilka tygodni temu. Ogólnie w kontakcie byłem z nimi przez kilka tygodni wcześniej jeszcze zanim sprowadzili nową dostawę. Bardzo dobry kontakt z ich sklepem, nawet przez messengera odpisują bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...