Skocz do zawartości
  • 0
k360

Samsung UE55MU6102K typ matrycy?

Pytanie

Napisano (edytowane)

Cześć wszystkim, oglądałem dziś w mediamarkt nowe modele samsunga na 2017 rok. Moją szczególną uwagę przykuły modele z serii 6102. Chciałem dowiedzieć się jaki typ matrycy siedzi w wariancie 55 calowym. w MM stał sobie właśnie model 55 cali a obok niego ten sam tylko 50 cali. Na forum wyczytałem, że jeżeli przejedziemy delikatnie paznokciem po ekranie i za palcem będzie ciągnęła się czarna smuga to wtedy jest to matryca VA, jeśli nie to mamy do czynienia z IPS/PLS. Tylko teraz pytanie - na ile jest to wiarygodna metoda i jak ona się ma do samsungów na 2017 rok? Dodam, że na 43 calowym i 50 calowym była czarna smuga była, natomiast na 55 już nie. Czy to oznacza, że 55 jest na PLS? Jak myślicie?

ps. nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale podczas przeciągania paznokciem na 43 i 50 calach leciała tv, na 55 wyświetlony był tylko ekran powitalny.

ps2. na displayspecifications.com wszystkie modele MU6102 mają wpisane VA.

Edytowane przez k360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tak to oznacza że w 55 siedziała masakra zwana PLS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
24 minuty temu, Xisiek napisał:

Tak to oznacza że w 55 siedziała masakra zwana PLS.

Myślisz że już na początku serii zaczynają kręcić wał pod tytułem "panel switching"? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)

Biorąc pod uwagę jak ostatnio wpychali PLSy i że mają ich tak wiele 55 wariancie ... :D

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Czy ma ktoś info na teraz jak wygląda sprawa matryc w 55 calowych? Na forum czytam że było różnie ale to posty sprzed kilku miesięcy. Jak jest teraz? Pytam dlatego że 50 i 55 można wziąć w pakiecie Orange Love i nie wiem co wziąć bo w takim przypadku nie mam możliwości sprawdzenia TV przed kupnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W 55" jest na pewno pls. W 50 powinna być va.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyli dla oglądacza meczów piłkarskich, motoGP i F1 lepiej wziąć 50 z VA niż 55 z pls? TV licząc 100zł miesięcznie w umowie 24 m-cy wychodzi w tym momencie w Orange 2400zł. Czy warto coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Matryca va daje lepszą czerń i wyższy kontrast. Jedyną zaletą ips są lepsze kąty widzenia - czyli mniejsza degradacja obrazu, gdy patrzymy na niego z boku. Generalnie ja jestem zwolennikiem matryc va i zawsze wolałbym wybrać tv na takiej matrycy. Pamiętaj też, że Samsung w niższych modelach lubi mieszać z matrycami, więc 100% pewności, że w wersji 49" będzie matryca va też nie ma. 

Do sportu warto zastanowić się nad telewizorem z matrycą 120hz, a takiej we wskazanych Samsungach nie znajdziesz. Jest to już większy wydatek.

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja natomiast byłem w tydzień temu saturnie w galerii krakowskiej i ten model robił czarną smugę czyli była tam VA. Natomiast dziś przy okazji wpadłem do galerii bronowice do saturna i smugi nie było ale pan wydawał się kąpetentny mówił ze jest tutaj na pewno VA ,robił mi nawet zbilżenie telefonem na pixele i mówi żebym patrzył, ale takiej wiedzy nie mam zeby rozpoznać ze wzroku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy post na forum, ale dzięki Wam sporo dowiedziałem się rzeczach istotnych przy zakupie TV. Wcześniej oglądałem ten model w Media Markt w centrum handlowym m1 w Krakowie. Sprzedawca zapewniał, że mają tylko z VA. Wczoraj natomiast ze względu na promocje w saturnie na ten telewizor, wybrałem się do galerii Krakowskiej, tv zostawiał wyraźną czarna smugę po przejechaniu paznokciem, niestety okazało się, że wszystkie tv się sprzedały. Pojechałem do galierii bronowice i tak samo jak pisał przedmówca tv na matrycy PLS, brak smugi. Ponadto miałem wrażenie, że TV ma dużo bardziej agresywny obraz, poza obrazem pokazowym oglądałem również sygnał telewizyjny. Nie jestem żadnym specjalistą, ale moim zdaniem tv albo inaczej ustawione, albo faktycznie widać różnice matryc. Sprzedawca początkowo twierdził, że mają VA, po czym inny spec zapewniał, że jednak IPS w tych samsungach. Ze względu na możliwość zwrotu TV postanowiłem zaryzykować i zobaczyć jak TV sprawdzi się w warunkach domowych. Pierwsza rzecz po wczorajszym odpaleniu, matryca zostawia wyraźną ciemną smugę, tak jak w galerii Krakowskiej. Oglądnąłem kilka filmików na You Tube i mam wrażenie, że czerń jest czarna. Jedynie przy oprawkach telewizora mam wrażenie, jakby lekko było widać podświetlenie, jednak nie jest to w formie rozlanych jaśniejszych plam, jak widziałem gdzieś na forum przy tv na IPS w podobnym przedziale cenowym. Tak na prawdę nie wiem czy mam IPS czy VA, telewizor muszę trochę poużytkować, ale jak dla mnie obraz bardzo ładny. Nawet na ustawieniach fabrycznych, bo nic jeszcze nie zmieniałam, kolory nie wydają się przejaskrawione, inaczej niż było to w galerii Bronowice. Zastanawiam się nad kalibracją tego tv, tylko nie wiem czy powinienem szukać ustawień do konkretnego modelu czy  robić to ona oko? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć, 

 

Jest to mój pierwszy post a mianowicie powyższego modelu chciałem się zapytać o ilość nitów. Czy ktoś będzie mógł mi odpowiedzieć na te pytanie?

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 godzinę temu, JAro4452 napisał:

Cześć, 

 

Jest to mój pierwszy post a mianowicie powyższego modelu chciałem się zapytać o ilość nitów. Czy ktoś będzie mógł mi odpowiedzieć na te pytanie?

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź 

Zarówno w HDR jak i SDR powinno być w okolicach 300 nitów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
28 minut temu, Maciej Koper napisał:

Zarówno w HDR jak i SDR powinno być w okolicach 300 nitów.

Dziękuję za odpowiedź :) 

 

Pozdrawiam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam tylko jeszcze jedno pytanko związane z tym telewizorem i konsolom Xbox one S jest w ustawieniach takie coś jak tryb ycc 4:2:2 czy to mam włączyć czy nie jest potrzebne? 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...