Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Łukasz Paweł napisał:

KaMario mi sie wydaje ze na żywo wygląda gorzej ;D

W moim przypadku na żywo wyglądało lepiej, bo plansza 5% w rzeczywistości jest znacznie ciemniejsza przecież, niż na tym zdjęciu.

Proponuję poużywać telewizor przynajmniej te pierwsze 4 godziny aż załączy się (po wyłączeniu odbiornika z pilota) automatyczne wyrównywanie matrycy i wtedy można sprawdzić ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Łukasz Paweł napisał:

to sa zdjecia na drugi dzien , w pierwszym dniu używałem go okolo 6 godzin wiec w nocy pewnie sie zrobił to.

Skoro tak, to pewnie zadziałało automatyczne wyrównywanie - objawem jego działania jest kilka minut późniejsze "pstryknięcie" stycznika wyłączającego telewizor - nie od razu po wyłączeniu z pilota.

Ale wracając do sedna... to naprawdę nie wygląda źle. Mój egzemplarz po pierwszym uruchomieniu miał wyraźne pionowe pasy co około 2 cm. Później to zniknęło. Obecnie na planszy 5% mam całkiem przyzwoicie, ale chyba wcale nie lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.03.2018 o 10:58, KaMario napisał:

Skoro tak, to pewnie zadziałało automatyczne wyrównywanie - objawem jego działania jest kilka minut późniejsze "pstryknięcie" stycznika wyłączającego telewizor - nie od razu po wyłączeniu z pilota.

Jest to jakoś potwierdzone? Wyższe modele mają w ustawieniach opcje dotyczące czyszczenia, ale w A7 niczego nie ma. Zauważyłem, że czasami rzeczywiście wyłącza się dopiero po jakimś czasie, więc domyślam się, że to właśnie to czyszczenie, ale w sumie instrukcja nic na ten temat nie mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to jakoś potwierdzone? Wyższe modele mają w ustawieniach opcje dotyczące czyszczenia, ale w A7 niczego nie ma. Zauważyłem, że czasami rzeczywiście wyłącza się dopiero po jakimś czasie, więc domyślam się, że to właśnie to czyszczenie, ale w sumie instrukcja nic na ten temat nie mówi.


Tak, jest to potwierdzone. Po każdym dłuższym oglądaniu (min. 4h) włącza się automatyczna kompensacja matrycy (ok. 7 minut).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca, że po każdym dłuższym oglądaniu... czas pracy telewizora od ostatniej kompensacji matrycy jest sumowany i gdy osiągnie 4 godziny niezależnie od liczby włączeń i wyłączeń, to po wyłączeniu tv z pilota automatycznie uruchomi się kolejna kompensacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie się podzielić jakimś źródłem? Tak jak mówiłem, nie znalazłem na ten temat nic w instrukcji ani w internecie. Jest to jak najbardziej potwierdzone w przypadku wyższych modeli, ale A7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Umiera moja 10-cio letnia plazma Panasonic :(  Chcę kupić 58ex780 Panasonic ale natrafiłem na LG 55EG9A7V. Tv działa ok 8h dziennie, ja siedzę pod kątem ok 40' i dużo oglądam horrorów, s-fi czyli ogólnie ciemnych filmów. Żadnych 4k nie mam zamiaru oglądać, zwykła przeglądarka w tv spokojnie mi starczy i nie oglądam netfliksa itp. (głównie sat tv sd, kilka kanałów mam hd). Czy lepszym wyborem będzie ten LG czy Panasonic? Głupieje już od czytania testów a nie mam opcji wypróbować tv w domu. Co radzicie?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lcd pod kątem 40stopni ?  wg mnie tylko oled no chyba że non stop oglądasz np.  tvn24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzyka nie ma, bo zawsze możesz oddać w ciągu 14 dni, ale gorzej ma się sprawa z tym TVNem. Te ich żółte paski informacyjne bardzo szybko potrafią zabić matrycę OLED (patrz ostatnie posty w wątku B6). I nawet prawidłowe kompensacje nie pomogą.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, udało wam się dojść jakie opóźnienie ma ten telewizor w trybie kinowym (przy sygnale 24Hz)? Próbuję to ustawić od dłuższego czasu i cały czas mam wrażenie, że jest nie do końca dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.03.2018 o 23:02, glenton napisał:

Panowie. Umiera moja 10-cio letnia plazma Panasonic :(  Chcę kupić 58ex780 Panasonic ale natrafiłem na LG 55EG9A7V. Tv działa ok 8h dziennie, ja siedzę pod kątem ok 40' i dużo oglądam horrorów, s-fi czyli ogólnie ciemnych filmów. Żadnych 4k nie mam zamiaru oglądać, zwykła przeglądarka w tv spokojnie mi starczy i nie oglądam netfliksa itp. (głównie sat tv sd, kilka kanałów mam hd). Czy lepszym wyborem będzie ten LG czy Panasonic? Głupieje już od czytania testów a nie mam opcji wypróbować tv w domu. Co radzicie?  

Jak oglądasz dużo filmów np. horrorów tak jak ja to bierz bez wachania LG OLED będziesz zadowolony. Ja też maiłem dylemat przed kupnem między LG Oled a Panasonic, samsung i sony. Wybór pad na Panasonica 50ex700 i po 14 dniach oddałem go do sklepu ze względu na kiepski obraz (na czarym polu pokazywały się zielone artefakty, są zamieszczone w tym wątku moje foty) Wybór padł na LG OLED i nie żałuje, ale trafił mi się egzemplarz trochę wadliwy bo po dwóch miesiącach wypalił się jeden piksel ale LG wymieniło matrycę na nową w pare dni (super serwis) i TV śmiga bez zarzutu. Oglądanie filmów na tum TV to poezja, ledy się chowają. TV mi służy do oglądania TV (ok. 10 godzin dziennie), oglądania filmów i grania Xbox One (gry chodzą bardzo płynnie) 

Gdy serwisant od LG był u mnie przy wymianie matrycy TV trochę zadałem mu pytań o Oledy

- matryca czyści się automatycznie co 4 godz. automatycznie po wyłączeniu TV  (czas pracy telewizora od ostatniej kompensacji matrycy jest sumowany i gdy osiągnie 4 godziny niezależnie od liczby włączeń i wyłączeń, to po wyłączeniu tv z pilota automatycznie uruchomi się kolejna kompensacja)

- jest dużo przypadków wypaleń matrycy przez programy informacyjne np. TVN24 (jak serwisant powiedział jest to zmora LG :)), TVP info itp.

- Oledy nie lubią statycznych obrazów

- Oledy idealnie nadają się do oglądania filmów

- zdziwił się że wypalił mi się 1 piksel bo jeszcze nie miał z tym styczności przy oledach, bardzo rzadka usterka

Edytowane przez Jarosław Nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎09‎.‎03‎.‎2018 o 18:47, mfluorek napisał:

Możecie się podzielić jakimś źródłem? Tak jak mówiłem, nie znalazłem na ten temat nic w instrukcji ani w internecie. Jest to jak najbardziej potwierdzone w przypadku wyższych modeli, ale A7?

Źródło własne, z własnych obserwacji pracy telewizora A7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jarosław Nowak napisał:

Jak oglądasz dużo filmów np. horrorów tak jak ja to bierz bez wachania LG OLED będziesz zadowolony. Ja też maiłem dylemat przed kupnem między LG Oled a Panasonic, samsung i sony. Wybór pad na Panasonica 50ex700 i po 14 dniach oddałem go do sklepu ze względu na kiepski obraz (na czarym polu pokazywały się zielone artefakty, są zamieszczone w tym wątku moje foty) Wybór padł na LG OLED i nie żałuje, ale trafił mi się egzemplarz trochę wadliwy bo po dwóch miesiącach wypalił się jeden piksel ale LG wymieniło matrycę na nową w pare dni (super serwis) i TV śmiga bez zarzutu. Oglądanie filmów na tum TV to poezja, ledy się chowają. TV mi służy do oglądania TV (ok. 10 godzin dziennie), oglądania filmów i grania Xbox One (gry chodzą bardzo płynnie) 

Gdy serwisant od LG był u mnie przy wymianie matrycy TV trochę zadałem mu pytań o Oledy

- matryca czyści się automatycznie co 4 godz. automatycznie po wyłączeniu TV  (czas pracy telewizora od ostatniej kompensacji matrycy jest sumowany i gdy osiągnie 4 godziny niezależnie od liczby włączeń i wyłączeń, to po wyłączeniu tv z pilota automatycznie uruchomi się kolejna kompensacja)

- jest dużo przypadków wypaleń matrycy przez programy informacyjne np. TVN24 (jak serwisant powiedział jest to zmora LG :)), TVP info itp.

- Oledy nie lubią statycznych obrazów

- Oledy idealnie nadają się do oglądania filmów

- zdziwił się że wypalił mi się 1 piksel bo jeszcze nie miał z tym styczności przy oledach, bardzo rzadka usterka

Hej. 

Kupiłem przez internet Panasonic TH-58ex700e. Popróbuję go przez kilka dni i jeżeli obraz będzie zadowalający to go zostawię. W innym przypadku oddam go i dalej będę szukał. Boję się tych wypaleń w Oledzie bo TVN24 u mnie gra non stop... A ciemne filmy oglądam przy lampce więc może ten Panas nie będzie taki zły. Napiszę Wam co i jak.

dzięki

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, glenton napisał:

... bo TVN24 u mnie gra non stop...

W takim przypadku kupowanie Oleda to - jak by to łagodnie ująć - proszenie się o kłopoty ;)

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2018 o 20:55, Subman napisał:

A7V ma niby "słabe skalowanie" ? Gdzie to wyczytałeś ? Powtarzasz tu jakieś mity... Kolejna sprawa - "zjadanie odcieni szarości". Według właściwie jedynego testu A7V na http://www.tvtest.pl/lg-55eg9a7-test/  nie ma z tym żadnego problemu (jest bardzo blisko B7V). Podobnie z obsługą ruchu. Można się z godzić jedynie co do nieco gorszej obsługi gorszej jakości sygnałów.

Staram się generalnie nie "wyczytywać" tylko sprawdzać osobiście. A7 ma słabe skalowanie i między innymi dlatego kosztuje tyle ile kosztuje. 

 Rozumiem, że Ty zawsze wychwalasz LG pod niebiosa, od czasu do czasu dla zmyłki zapodając coś "dla odmiany".  Ale to chyba wie już doskonale każdy stały użytkownik/czytelnik forum.

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Xisiek napisał:

A7 ma słabe skalowanie i między innymi dlatego kosztuje tyle ile kosztuje. 

A ja ci ponownie polecam dokładną i rzetelną lekturę artykułu Macieja (https://hdtvpolska.com/skalowanie-obrazu-czy-widac-roznice-w-nowych) , bo mylisz pojęcia skalowania z obróbką obrazu/postprocessingu. Powtórzę ponownie: mitem jest pisanie, że A7 ma słabe skalowanie. Prawdą jest natomiast, że A7 nie ma tak dobrej obróbki obrazu jaką ma Sony.

Co do "osobistego sprawdzania" - zrobiłeś profesjonalną kalibrację ? Masz wyniki pomiarów ? Bo jak nie, to każdy może sobie pisać co chce, jak każdy telewizor jest ustawiony zupełnie inaczej.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalowanie obrazu w A7 niczym nie odbiega od innych telewizorów (obserwacja własna - bez pomiarów i bez profesjonalnej kalibracji, wszystkie tzw. polepszacze obrazu wyłączone). Nie mam żadnych zastrzeżeń.

A co do obróbki obrazu / postprocessingu, to fakt niezaprzeczalny - LG jeszcze ma dużo do nadrobienia w odniesieniu do SONY. Mój poprzedni leciwy już SONY46HX820 miał lepszą obróbkę obrazu niż obecny A7. Ale tragedii nie ma, można się przyzwyczaić. Znakomity kontrast, czerń i głębia obrazu rekompensuje inne minimalne niedostatki.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko trochę z innej beczki. Czy jak podłączę do A7 optykiem komputerowe głośniki 5.1 Edifier C6xd to dostane to 5.1? Czy jednak niezbędny jest amplituner? Zakładając oczywiście ze film jest ze ścieżką 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2018 o 22:48, Marcin Tkaczuk napisał:

Pytanko trochę z innej beczki. Czy jak podłączę do A7 optykiem komputerowe głośniki 5.1 Edifier C6xd to dostane to 5.1? Czy jednak niezbędny jest amplituner? Zakładając oczywiście ze film jest ze ścieżką 5.1.

Instrukcja nie mówi nic na temat obsługi dts lub ac3 przez optyka, więc obstawiam że obsługuje tylko PCM. A co za tym idzie - tylko stereo.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...