Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Qnicki napisał:

Fatalnym zaskoczeniem okazał sie fakt, że niestety nie ma możliwosci zastosowania tych ustawien w aplikacjach web os - w Netfliksie poziom czerni jest automatyczny, a nie wysoki lub niski - tak samo jest na Youtube , co stawia pod znakiem zapytania sensownosc ogladania jakiś testowych filmow i calosci wogule?

Poziom czerni ustawia się dla sygnału HDMI, więc logiczne że opcja ta jest niedostępna dla wewnętrznych aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poziom czerni ustawia się dla sygnału HDMI, więc logiczne że opcja ta jest niedostępna dla wewnętrznych aplikacji.
Nie jest to uniwersalna zasada.
NP w przypadku Panasonica DX900 możesz ustawić WSZYSTKIE parametry obrazu w aplikacjach sieciowych i zapisac je pod jednym z profili.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy poziom czerni HDMI ustawia się dla wewnętrznych aplikacji? Do tego się odnosiłem, a nie do zapisywania opcji pod jednym profilem.

Edytowane przez Mierzwiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mierzwiak napisał:

Od kiedy poziom czerni HDMI ustawia się dla wewnętrznych aplikacji? Do tego się odnosiłem, a nie do zapisywania opcji pod jednym profilem.

Wykrecasz kota ogonem. Poziom czerni dla aplikacji nie musi byc ograniczony globalnymi ustawieniami HDMI, jezeli telewizor umozliwia taka niezalezna regulacje. Podalem przyklad. Ty zas probujesz teraz cos mataczyc. Chyba ze nie rozmawiamy wspolnym jezykiem.

Zwyczajowo obserwowanym  problemem  jest zbyt wysoki i nieregulowany poziom czerni w aplikacji. Ja zrozumialem, ze w dyskutowanym przypadku tego konkretnego telewizora LG  jest on za wysoki i NIEREGULOWANY .   Co masz na mysli piszac" poziom czerni", bo HDMI dodales bezsensownie, skoro sygnal nie jest wprowadzany przez HDMI?

Czy piszesz o color range?  NIEZALEZNIE od ustawien wejsc HDMI w telewizorze moge go ustawic na podstawowy i rozszerzony.

Moge rowniez ustawic Gamme, ustawienia wygaszania, wspomagacze  kontrastu/czerni i wszelkie inne ustawienia majace wplyw na poziom wyswietlanej na telewizorze czerni, bieli, a takze innych kolorow, niezaleznie od ustawien HDMI.

Pisze o tym dlatego, bo IMHO odnosi sie to bezposrednio do problemu  zglaszonego w poscie ktory zacytowales. Wprawdzie ten wyjatek od reguly , ktory pomimo tego, ze umozliwi pelna regulacje, dajaca zbiezny efekt  do regulacji sygnalu na wejsciu HDMI, na ktorym zastosujesz  zewnetrzne urzadzenie realizujace usluge, zastepujac aplikacje wbudowana w telewizor (nie umozliwiajacy takiej/pelnej regulacji obrazu dla aplikacji wbudowanych), nie rozwiaze problemu zbyt wysokiej czerni, bez utraty szczegolow obrazu, ale mimo wszystko  warto o nim wiedziec.   

Edit:

Pomieszalem autorow. 

Qnicki.

Idea dokupienia zewnetrznego urzadzenia  jest sluszna, jednak  w  praktyce moze nie dawac efektow optymalnych, bo poziom sygnalu trzeba po prostu naprawic po stronie zrodla. - Patrz przyklad niewlasciwego poziomu czerni  Dolby Vision na  UHDBD i  Apple TV.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Idea dokupienia zewnetrznego urzadzenia  jest sluszna, jednak  w  praktyce moze nie dawac efektow optymalnych, bo poziom sygnalu trzeba po prostu naprawic po stronie zrodla. - Patrz przyklad niewlasciwego poziomu czerni  Dolby Vision na  UHDBD i  Apple TV."

 

Dzieki za info, czy mozesz mi pozwolic zrozumiec i podeslac jakes linki do poczytania odnosnie poziomu czerni  naD olby Vision na  UHDBD i  Apple TV o ktorej piszesz, bo wydawalo mi sie ze, bedzie to rozwiazanie najlepsze z mozliwych.

Swoja drogą nie rozumiem jaki jest problem z netfliksem i youtubem, bo przyjmujac, ze tv to monitor z komputerem, gdzie kalibracje wprowadza sie programowo nie sprzetowo,  to nie ma znaczenia jakie jest zrodlo - czyli jesli "idzie" z app youtuba, to jakie ma to znaczenie, skoro mozna wprowadzic "filtr" na wysztko co pojawia sie n ekranie... koncepcja Panasonica jest mi zdecydowanie bardziej zrozumiala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qnicki

Problemy z niewłaściwym poziomem czerni w przypadku strumienia DV z UHD BD były sygnalizowane na naszym forum kilkakrotnie (zdjęcia).

Możesz znaleźć również wzmiankę o tym że Dolby wzięło odpowiedzialność i udostepnioo poprawki producentom sprzętu.

Ponieważ nie mam wyświetlacza z DV i w tym roku jeszcze nie gościem u zaprzyjaznionych uzytkownikow takowego, nie jestem na bieżąco z tematem, ale europejskie telewizory LG zgodne z DV, chyba jeszcze nie dostały łatki, która podobno funkcjonuje już od jakiegoś czasu za oceanem. Co do ATV to jest tragedia i chyba beta z ostatniego tygodnia też problemu nie naprawia. Piszę "chyba", bo mam technologiczny Ramadan. Googluj: Dolby Vision elevated black levels

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, binary napisał:

Wykrecasz kota ogonem. Poziom czerni dla aplikacji nie musi byc ograniczony globalnymi ustawieniami HDMI, jezeli telewizor umozliwia taka niezalezna regulacje. Podalem przyklad. Ty zas probujesz teraz cos mataczyc. Chyba ze nie rozmawiamy wspolnym jezykiem.

"Jeżeli telewizor umożliwia." Ten z tego co pisze kolega nie umożliwia bo poziom czerni ustawia się tylko dla HDMI, czyli dokładnie tak jak napisałem. Czego tu jeszcze nie rozumiesz? Jeśli są telewizory w których jest inaczej to super, ale temat dotyczy tego w którym ta opcja działa tak jak w większości, czyli tylko dla HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Waś posiada ten telewizor bez martwych subpikseli?? U mnie 4/4 ze sprawdzonych nowych TV posiadały martwe subpiksele. Jak dla mnie jest to niedopuszczalne. Zastanawiam się czy istnieje chociaż jeden egzemplarz w pełni sprawny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem trzy sztuki w MM i w końcu wziąłem z 1 martwym bo już miałem dosyć szukania egzemplarza bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.02.2018 o 12:42, Qnicki napisał:

(...)

w aplikacjach web os - w Netfliksie poziom czerni jest automatyczny, a nie wysoki lub niski - tak samo jest na Youtube , co stawia pod znakiem zapytania sensownosc ogladania jakiś testowych filmow i calosci wogule? Dodatkowo, w sklepie Lg, nie znalazlem app Vimeo i mysle, ze najrozsądniejszym jest dokupienie Chromecasta lub Apple Tv3, bo jedynie w ten sposób będzie można mieć wplyw wszystkie parametry obrazu. 

(...)

Kolego - poziom czerni, to trochę nieszczęśliwie przetłumaczona opcja w LG. Generalnie chodzi tu o zakres RGB: Ograniczony (16-235) albo Pełny (0-255). Też się dziwiłem na początku że nie można tego zmienić w aplikacjach wbudowanych, ale po prostu nie wiedziałem jak ta opcja działa. Porobiłem testy na zewnętrznym źródle (komputer PC) i nie ma absolutnie żadnej różnicy między poziomem czerni wysokim i niskim, pod warunkiem że źródło wysyła ten zakres RGB tak jak ustawione jest w TV. Musi być po prostu zgodne i tyle. Aplikacje mają na sztywno ustawiony zakres RGB tak jak się tego spodziewa TV i nie ma potrzeby tego zmieniać, żeby tego po prostu nie popsuć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ravel napisał:

Ja sprawdziłem trzy sztuki w MM i w końcu wziąłem z 1 martwym bo już miałem dosyć szukania egzemplarza bez.

Kupiłem swój egzemplarz miesiąc temu w mm, produkcja grudzień 2017. Żadnych bad pixeli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, efel said:

Kolego - poziom czerni, to trochę nieszczęśliwie przetłumaczona opcja w LG. Generalnie chodzi tu o zakres RGB: Ograniczony (16-235) albo Pełny (0-255). Też się dziwiłem na początku że nie można tego zmienić w aplikacjach wbudowanych, ale po prostu nie wiedziałem jak ta opcja działa. Porobiłem testy na zewnętrznym źródle (komputer PC) i nie ma absolutnie żadnej różnicy między poziomem czerni wysokim i niskim, pod warunkiem że źródło wysyła ten zakres RGB tak jak ustawione jest w TV. Musi być po prostu zgodne i tyle. Aplikacje mają na sztywno ustawiony zakres RGB tak jak się tego spodziewa TV i nie ma potrzeby tego zmieniać, żeby tego po prostu nie popsuć. 

Dzięki za precyzyjne wyjaśnienie, tak więc rozumiem, że w przypadku WebOS należy traktować informacje o automatycznym poziomie czerni jako poziomie "pełnym" czyli faktycznie niskim i jest to stałe ustawienie dla wszystkich aplikacji. Tak wiec, jedyny mój problem to brak Vimeo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ravel napisał:

Ja sprawdziłem trzy sztuki w MM i w końcu wziąłem z 1 martwym bo już miałem dosyć szukania egzemplarza bez.

Ja kupowałem A7 w sierpniu 2017, produkcja z lipca, i nie mam żadnych bad pixeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli widzę, że jest szansa na wpełni sprawny egzemplarz. Będę próbował dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie telewizor bardzo razi po oczach a jak sciemnie i zmienie inne regulacje to obraz nie jest juz taki fajny. Jak temu zaradzic?

Drugi problem to jak chce sobie obejzec film z openload to mi wyskakuje ze mam zainstalowanego adblocka i ze nalezy go wylaczyc a nie wiem jak to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KaMario napisał:

Ja kupowałem A7 w sierpniu 2017, produkcja z lipca, i nie mam żadnych bad pixeli.

TV z listopada 2017r i posiada 4 bad piksele na zielonym tle i tydzeń temu pojawił się wypalony pixel który swieci cały czas na biało w prawym dolnym rogu. Dziś przyjeżdża serwis aby wymienić matrycę na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kuban99 napisał:

Mnie telewizor bardzo razi po oczach a jak sciemnie i zmienie inne regulacje to obraz nie jest juz taki fajny. Jak temu zaradzic?

Drugi problem to jak chce sobie obejzec film z openload to mi wyskakuje ze mam zainstalowanego adblocka i ze nalezy go wylaczyc a nie wiem jak to zrobic.

Z tym adlockiem na openload, to coś po stronie serwisu, nie wiem z czego korzystasz. Ale jeszcze z ponad tydzień, max 2temu , na 1steonce chodziło elegancko, a później ten sam komunikat co u Ciebie. A na innych dalej normalnie śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.02.2018 o 15:43, Jarosław Nowak napisał:

TV z listopada 2017r i posiada 4 bad piksele na zielonym tle i tydzeń temu pojawił się wypalony pixel który swieci cały czas na biało w prawym dolnym rogu. Dziś przyjeżdża serwis aby wymienić matrycę na nową.

wymienili? jest już ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Darkseeder napisał:

wymienili? jest już ok?

Tak wymienili na nową matryce i wszystko jest ok. Wymiana matrycy przebiegła bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W piątek przyjechał do mnie LG 55eg9a7v i po przeczytaniu tego wątku chciałbym zweryfikować matrycę w swoim modelu przeprowadzając test z tymi planszami 5% i 50% z www.rtings.com

Jak należy wykonać zdjęcie wyświetlanej planszy? W całkowitej ciemności? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś 6-ty egzemplarz TV. Kolejny z martwym subpikselem. Daje sobie spokój z tym modelem...

Edytowane przez djsielo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dasz sobie spokój z tym modelem, ale z tego co wiem to matryce OLED produkuje tylko LG, więc ... ?

Myślisz, że w innych modelach lub u innych firm są lepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gatar napisał:

Witam.

Dasz sobie spokój z tym modelem, ale z tego co wiem to matryce OLED produkuje tylko LG, więc ... ?

Myślisz, że w innych modelach lub u innych firm są lepsze ?

Poczekam na lepsze ceny b7 lub na nowe modele. Przy b7 podobno nie ma takich problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...