Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Nazwa użytkownika napisał:

Nie wspomniałem nic o cenie OLEDów 4K.

Jeżeli chodzi o jakość obrazu to ciemny pokój bardzo faworyzuje A7, w takim środowisku różnica jest ogromna na korzyść OLEDa i zwykły LED może być nawet o wiele bardziej zaawansowany pod względem rozdzielczości, processingu, jasności, HDRu i tak dalej, to i tak na nic, obraz i tak będzie "prześwietlony" i wyprany obok OLEDa. Lepiej mieć świetne SDR i nie mieć HDR niż mieć słabe jedno i drugie (cały czas mówimy o ciemnym pomieszczeniu)

Ale znowu pod komunsolę lepszą opcją jest chyba XE90. Jakość obrazu w grach z komunsoli jest słabiutka i kontrast A7 raczej niczego tutaj nie poratuje bo jak to mówią "nie pomalujesz", a HDR z XE90 da jakiś wymierny wzrost jakości obrazu, sprawi że obraz będzie wyglądał generalnie lepiej i może to odwrócić uwagę mniej wybrednego gracza grającego na kolanie 5 metrów od ekranu nie zwracającego uwagi na szczegóły typu odległość rysowania, cienie i tak dalej. 

Na A7 co prawda nic nie tnie przy odtwarzaniu z USB, ale np. przeglądarka i odtwarzanie z niej czegokolwiek to droga przez mękę, wszystko jest tak powolne że można wyskoczyć z fotela ze złości. Albo zasnąć. Jak kto woli. 

Standardowe głośniki są bardzo solidne, chciałem kupić jakiś soundbar za ~500 zł ale to chyba nie ma sensu bo wbudowane głośniki dają radę na tyle że sobie odpuszczę i kupię jakiś lepszy system audio później.

Generalnie to w tej cenie nie uda Ci się zunifikować grania i oglądania filmów w jeden wyświetlacz i platformę tak żeby nie zrobić jakiegoś poważnego kompromisu. Masz wybór między o wiele lepszą jakością obrazu w ciemnym pomieszczeniu przy filmach, netflixie itp ale bez HDR na komunsoli, albo odwrotnie.

Choć to też nie jest do końca powiedziane, może wcale nie potrzebujesz takiej jakości obrazu jak na OLED, może nie zwrócisz uwagi na słabą czerń na XE90, może masz teraz jakiś słaby TV i zakup XE90 i tak już będzie ogromnym przeskokiem. Dla mnie nie był wystarczający mimo przyzwyczajenia do monitorów IPS z bardzo słabym kontrastem, różnica nie jest wcale tak ogromna, czerń jest wyraźnie mniej prześwietlona na VA, ale generalnie to jest nadal to samo, ta sama technologia wymagająca podświetlenia i te same problemy z tym związane.

Ale i tak sensowniej będzie zacząć od XE90. Jak Ci wystarczy to sobie go zostawisz, a jak nie to będziesz już wiedział że jedynym wyborem jest OLED. Też najpierw kupiłem XE90 i dopiero potem A7, to jest rozsądna kolejność. 

Obecnie leciwy 32eh5300 samsung, czyli ciezki wybor, po swietach pojade jeszcze raz obejrzec te TV, raz juz widzialem to ogladajac oled'a a pozniej spogladajac na xe90 wypada blado, nawet w markecie widac poswiate na czerni.

Oba TV to obecnie jeden z lepszych wyborów, teraz kwestia zastosowania..

Pewnie wzialbym xe90, gdyby nie te problemy z czytaniem video z dysków (klatkowanie/zacinanie)


skoro miales oba,  znaczy masz teraz jeden

jak wypada przegladarka w xe90? obstawiam ze LG ma lepsze glosniki? czy tez zaobserwowales przycinki z usb/hdd na xe90 ?

skoro przegladarka muli na a7 strasznie , jak wypada youtube? netlix?

no i czy jest w a7 wsparcie dla sluchawek bluetooth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xlineage napisał:

Obecnie leciwy 32eh5300 samsung, czyli ciezki wybor, po swietach pojade jeszcze raz obejrzec te TV, raz juz widzialem to ogladajac oled'a a pozniej spogladajac na xe90 wypada blado, nawet w markecie widac poswiate na czerni.

Oba TV to obecnie jeden z lepszych wyborów, teraz kwestia zastosowania..

Pewnie wzialbym xe90, gdyby nie te problemy z czytaniem video z dysków (klatkowanie/zacinanie)


skoro miales oba,  znaczy masz teraz jeden

jak wypada przegladarka w xe90? obstawiam ze LG ma lepsze glosniki? czy tez zaobserwowales przycinki z usb/hdd na xe90 ?

skoro przegladarka muli na a7 strasznie , jak wypada youtube? netlix?

no i czy jest w a7 wsparcie dla sluchawek bluetooth?

W sklepie kija zobaczysz, co najwyżej oczywiste wady. A skoro widać słabą czerń na XE90 nawet w markecie (a faktycznie widać, to samo z tymi wszystkimi Samsungami edge-led podświetlanymi od dołu, dolny czarny pas jest dosłownie niebieski nawet przy tak mocnym świetle otoczenia) to chyba sprawa jest oczywista jak to będzie wyglądać w ciemnym pomieszczeniu.

Nie używałem przeglądarki na XE90. Na A7 zdarzyło się z dwa czy trzy razy z nudów. Słabiutko to chodzi. 

Obraz też szedł głównie z PC, ale przy tych dwóch czy trzech demach które załadowałem z pendriva nie zaobserwowałem przycinek, ale wtedy chyba od razu pobrałem VLC i nie używałem domyślnego odtwarzacza. Szczerze mówiąc to nie obił mi się uszy ten problem przycinek na XE90.

Netflix i Youtube chodzi sprawnie na A7, pod tym względem wszystko jest w porządku. 

O słuchawkach bluetooth nic nie wiem. Generalnie stwarzasz sobie sporo dodatkowych problemów wymaganiami dotyczącymi działania systemu operacyjnego telewizora i kompatybilności z jakimś zewnętrznym sprzętem jak te słuchawki. Aż się prosi żeby polecić zaprzestanie wydurniania się z jakąś komunsolą i zakup poważnego sprzętu dla dorosłego człowieka. Wtedy jedynym kryterium wyboru pozostanie jakość obrazu, tak jak powinno być zawsze dla każdego wyświetlacza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xlineage napisał:

Obecnie leciwy 32eh5300 samsung, czyli ciezki wybor, po swietach pojade jeszcze raz obejrzec te TV, raz juz widzialem to ogladajac oled'a a pozniej spogladajac na xe90 wypada blado, nawet w markecie widac poswiate na czerni.

Oba TV to obecnie jeden z lepszych wyborów, teraz kwestia zastosowania..

Pewnie wzialbym xe90, gdyby nie te problemy z czytaniem video z dysków (klatkowanie/zacinanie)


skoro miales oba,  znaczy masz teraz jeden

jak wypada przegladarka w xe90? obstawiam ze LG ma lepsze glosniki? czy tez zaobserwowales przycinki z usb/hdd na xe90 ?

skoro przegladarka muli na a7 strasznie , jak wypada youtube? netlix?

no i czy jest w a7 wsparcie dla sluchawek bluetooth?

W sklepie kija zobaczysz, co najwyżej oczywiste wady. A skoro widać słabą czerń na XE90 nawet w markecie (a faktycznie widać, to samo z tymi wszystkimi Samsungami edge-led podświetlanymi od dołu, dolny czarny pas jest dosłownie niebieski nawet przy tak mocnym świetle otoczenia) to chyba sprawa jest oczywista jak to będzie wyglądać w ciemnym pomieszczeniu.

Nie używałem przeglądarki na XE90. Na A7 zdarzyło się z dwa czy trzy razy z nudów. Słabiutko to chodzi. 

Obraz też szedł głównie z PC, ale przy tych dwóch czy trzech demach które załadowałem z pendriva nie zaobserwowałem przycinek, ale wtedy chyba od razu pobrałem VLC i nie używałem domyślnego odtwarzacza. Szczerze mówiąc to nie obił mi się uszy ten problem przycinek na XE90.

Netflix i Youtube chodzi sprawnie na A7, pod tym względem wszystko jest w porządku. 

O słuchawkach bluetooth nic nie wiem. Generalnie stwarzasz sobie sporo dodatkowych problemów wymaganiami dotyczącymi działania systemu operacyjnego telewizora i kompatybilności z jakimś zewnętrznym sprzętem jak te słuchawki. Aż się prosi żeby polecić zaprzestanie wydurniania się z jakąś komunsolą i zakup poważnego sprzętu dla dorosłego człowieka. Wtedy jedynym kryterium wyboru pozostanie jakość obrazu, tak jak powinno być zawsze dla każdego wyświetlacza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xlineage napisał:

Obecnie leciwy 32eh5300 samsung, czyli ciezki wybor, po swietach pojade jeszcze raz obejrzec te TV, raz juz widzialem to ogladajac oled'a a pozniej spogladajac na xe90 wypada blado, nawet w markecie widac poswiate na czerni.

Oba TV to obecnie jeden z lepszych wyborów, teraz kwestia zastosowania..

Pewnie wzialbym xe90, gdyby nie te problemy z czytaniem video z dysków (klatkowanie/zacinanie)


skoro miales oba,  znaczy masz teraz jeden

jak wypada przegladarka w xe90? obstawiam ze LG ma lepsze glosniki? czy tez zaobserwowales przycinki z usb/hdd na xe90 ?

skoro przegladarka muli na a7 strasznie , jak wypada youtube? netlix?

no i czy jest w a7 wsparcie dla sluchawek bluetooth?

W sklepie kija zobaczysz, co najwyżej oczywiste wady. A skoro widać słabą czerń na XE90 nawet w markecie (a faktycznie widać, to samo z tymi wszystkimi Samsungami edge-led podświetlanymi od dołu, dolny czarny pas jest dosłownie niebieski nawet przy tak mocnym świetle otoczenia) to chyba sprawa jest oczywista jak to będzie wyglądać w ciemnym pomieszczeniu.

Nie używałem przeglądarki na XE90. Na A7 zdarzyło się z dwa czy trzy razy z nudów. Słabiutko to chodzi. 

Obraz też szedł głównie z PC, ale przy tych dwóch czy trzech demach które załadowałem z pendriva nie zaobserwowałem przycinek, ale wtedy chyba od razu pobrałem VLC i nie używałem domyślnego odtwarzacza. Szczerze mówiąc to nie obił mi się uszy ten problem przycinek na XE90.

Netflix i Youtube chodzi sprawnie na A7, pod tym względem wszystko jest w porządku. 

O słuchawkach bluetooth nic nie wiem. Generalnie stwarzasz sobie sporo dodatkowych problemów wymaganiami dotyczącymi działania systemu operacyjnego telewizora i kompatybilności z jakimś zewnętrznym sprzętem jak te słuchawki. Aż się prosi żeby polecić zaprzestanie wydurniania się z jakąś komunsolą i zakup poważnego sprzętu dla dorosłego człowieka. Wtedy jedynym kryterium wyboru pozostanie jakość obrazu, tak jak powinno być zawsze dla każdego wyświetlacza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, xlineage napisał:

Obecnie leciwy 32eh5300 samsung, czyli ciezki wybor, po swietach pojade jeszcze raz obejrzec te TV, raz juz widzialem to ogladajac oled'a a pozniej spogladajac na xe90 wypada blado, nawet w markecie widac poswiate na czerni.

Oba TV to obecnie jeden z lepszych wyborów, teraz kwestia zastosowania..

Pewnie wzialbym xe90, gdyby nie te problemy z czytaniem video z dysków (klatkowanie/zacinanie)


skoro miales oba,  znaczy masz teraz jeden

jak wypada przegladarka w xe90? obstawiam ze LG ma lepsze glosniki? czy tez zaobserwowales przycinki z usb/hdd na xe90 ?

skoro przegladarka muli na a7 strasznie , jak wypada youtube? netlix?

no i czy jest w a7 wsparcie dla sluchawek bluetooth?

W sklepie kija zobaczysz, co najwyżej oczywiste wady. A skoro widać słabą czerń na XE90 nawet w markecie (a faktycznie widać, to samo z tymi wszystkimi Samsungami edge-led podświetlanymi od dołu, dolny czarny pas jest dosłownie niebieski nawet przy tak mocnym świetle otoczenia) to chyba sprawa jest oczywista jak to będzie wyglądać w ciemnym pomieszczeniu.

Nie używałem przeglądarki na XE90. Na A7 zdarzyło się z dwa czy trzy razy z nudów. Słabiutko to chodzi. 

Obraz też szedł głównie z PC, ale przy tych dwóch czy trzech demach które załadowałem z pendriva nie zaobserwowałem przycinek, ale wtedy chyba od razu pobrałem VLC i nie używałem domyślnego odtwarzacza. Szczerze mówiąc to nie obił mi się uszy ten problem przycinek na XE90.

Netflix i Youtube chodzi sprawnie na A7, pod tym względem wszystko jest w porządku. 

O słuchawkach bluetooth nic nie wiem. Generalnie stwarzasz sobie sporo dodatkowych problemów wymaganiami dotyczącymi działania systemu operacyjnego i kompatybilności z jakimś zewnętrznym sprzętem jak te słuchawki. Aż się prosi żeby polecić zaprzestanie wydurniania się z jakąś komunsolą i zakup poważnego sprzętu dla dorosłego człowieka. Wtedy jedynym kryterium wyboru pozostanie jakość obrazu, tak jak powinno być zawsze dla każdego wyświetlacza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy LG oled FHD A7 ma matrycę z 2017 roku, czy to jakiś składak z części po 910V ? Jak w przypadku z wypalaniem?
https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled

Przy ich teście na rtings modelu B6 z 2016 roku widać już po 8 tygodniu wypalenia na czerwonej planszy...

EDIT:

Mam webos 1.5 i netflix i youtube działa ok. Choć system nie jest demonem szybkości. Na webos 1.5 słuchawek bluetooth nie podłączysz przynajmniej do mojego modelu się nie udało.

Duży + za wyszukiwanie z pilota magic na youtube. Bardzo pomocne w wyszukwaniu klipów/piosenek itd.

Edytowane przez ManguS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sluchawek bleuetooth dla mnie bardzo istotne, szczegolnie ze ogladam wieczorami i w nocy, a reszta domownikow juz dawno spi, a jak poznym wieczorem wlacze film, to wiadomo dialogi ok, ale jak pojawi sie oprawa muzyczna to im za glosno. Oczywiscie nie jest to az tak istotne, ale wazne zeby taka opcja była.

Na chwile obecną, po przemysleniach ze wzgledu na dosc ograniczone mjejsce, nieznajomosc domownikow z uzytkowaniem tv w technologii oled, posiadaną konsola ps4 pro (nie daj boze, ktos zostawi ekran glowny na pare h), pojde w strone xe90 49' , akurat jest promocja w media markt to wyjdzie okolo ~4.2tys+.

Jutro obejrze jeszcze raz te 2 modele.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wkładania słuchawek bluetooth na głowę, moze od razu do mikrofali? 

Sorry za OT ale to nie jest zdrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamiast wkładania słuchawek bluetooth na głowę, moze od razu do mikrofali? 
Sorry za OT ale to nie jest zdrowe.


Nie wiem skąd masz takie informacje, ale raczej nie są wiarygodne. Gdyby to było takie niezdrowe to żadna organizacja certyfikująca nie przepuściłaby takiego produktu na rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy decyduje za siebie. Ja jestem przekonany, ze należy unikać fal elektromagnetycznych na tyle, na ile jest to w obecnym naszym świecie możliwe. Dlatego słuchawek używam tradycyjnych - przewodowych - a WiFi codziennie wyłączam przed snem i nie trzymam komórki przy poduszce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie największą moc mają komórki podczas rozmowy i to na nie trzeba według mnie uważać - przede wszystkim nie przykładać ich do głowy, tylko używać słuchawek, nie spać z komórkami przy poduszce. WIFI ma o wiele słabszy sygnał, podobnie jak bluetooth. Przykładowo 20 minut rozmowy przez komórkę równa się promieniowaniu jakie dostajemy przez rok od WIFI, które znajduje się w pobliżu nas. Według mnie nie ma co robić tragedii ze słuchawek bluetooth. WIFI nie wyłączam na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy grając za pomocą  kinect  połaczny z konsolą xbox 360 w innym trybie niż GRA matryca coś cierpi ? (mowa oczywiście o LG 55EG9A7V ).

Edytowane przez halabarda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w media markt, obejrzałem jeszcze raz xe90 i muszę powiedzieć klatkuje dla mnie strasznie, nie wiem za co te noty posiada, materiał demo co leciał na tv klatkowal i miał artefakty. Co najlepsze demo nie posiadało szybkich scen, więcej było slow motion. Obok stal Panasonic ex780 ten był spoko i miał szybkie sceny w demowce, tyle że ma zamknięte oprogramowanie, choc sam całkiem spoko.

 

I tak wróciłem do oleda A7, którego zakupiłem, ponoć przedemna kupiło go dziś tez 7osob, cena tv 4.5tys.

Co do webosa i przeglądarki myślałem ze będzie gorzej, ale jest całkiem całkiem. Ekino śmiga przyzwoicie.

Materiał demo landscape na YouTube wymiata.

Data produkcji 2017 11 więc świeży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam A7 już 2 miesiące i zdążyłem się do niego przyzwyczaić i dostosować ustawienia, więc się nimi podzielę, może komuś się przyda. Trochę na oko, trochę z planszami, trochę na podstawie pomiarów z testów dostępnych w internecie, tyle ile da się zrobić bez sprzętu. 

__________Menu główne____________

Tryb obrazu: Ekspert 1 - według testów najlepszy tryb

Proporcje ekranu: Oryginał - poprawne skalowanie bez przycinania      

Oszczędzanie energii: Wył. - nie chcemy żadnych wahań jasności

__________Menu zaawansowane____________

Oświetlenie OLED: 40-100 - zależnie od źródła, zwykle 100 bo lubię bardzo jasny obraz i dzięki OLED w końcu mogę sobie podkręcić jasność bez obaw o czerń

Kontrast (poziom bieli): 99 - według planszy ustawienie na 100 zlewa nieco jasnych detali

Jasność (poziom czerni): 50 - według planszy powinno być 55 ale to zupełnie niszczy obraz, czasem trzeba tą opcję dostosować do źródła 

Ostrość poz.: 0-15 - zależnie od źródła, zwykle 0 bo słabo to działa i bardzo szybko widać negatywne efekty wyostrzania

Ostrość pion.: 0-15 - jak wyżej

Kolor: 55 - kwestia preferencji, osobiście lubię delikatnie podkręcić kolory, na Sony też używałem opcji Żywy Kolor na Min. 

Odcień: 0 - nie ruszone

__________Kontrola zaawansowana____________

Kontrast dynamiczny: Niski - delikatnie podbija najjaśniejsze obszary bez negatywnego wpływu na charakterystykę sceny, wyższe opcje niszczą obraz 

Super rozdzielczość: Wył. lub Niska - tak samo jak opcje ostrości działa to słabo, ale przy bardzo słabym źródle opcja Niska nieco pomaga

Gama kolorów: Szeroka - działa różnie, czasem nieco przesyca kolory, a czasem trzeba jej użyć bo obraz na opcji Standardowej jest wyprany z kolorów, co źródło to inaczej, mi się podoba opcja Szeroka choć czasem wyraźnie przesyca kolor czerwony

Pop. krawędzi: Wł. - nie robi wielkiej różnicy ale też nie powoduje negatywnych efektów, więc może być włączona

Filtr koloru: Wył. - potrzebne chyba do niektórych plansz przy kalibracji

Gamma: 2.2 - do potestowania samemu, mi najbardziej odpowiada opcja 2.2

__________System zarządzania kolorami____________

Na podstawie testów odwzorowania barw i mojego okomierza, ustawiane metodą prób i błędów na planszy

Czerwony: Oświetlenie 4 - według planszy telewizor rozróżniał odcienie tam gdzie powinien być jednolity kolor, stąd ta zmiana

Błękitny: Odcień 10 - zarówno na oko jak i według testów ten kolor jest mocno przesunięty w stronę zielonego, więc przesuwamy w stronę niebieskiego 

Żółty - Odcień -10, Nasycenie 5, Oświetlenie 3 - tutaj największy mankament fabrycznych ustawień czyli żółty mocno wpadający w zieleń co potwierdzają też testy, więc przesuwamy do czerwonego, oświetlenie według planszy, nasycenie według preferencji

Reszta bez zmian

___________Opcje obrazu____________

Redukcja szumów: Średnia - trudno dostrzec różnicę, ale zalecenia są takie żeby ustawić w połowie więc tak ustawiłem

Redukcja szumów MPEG: Średnia - jak wyżej

Poziom czerni: Niski - wizualnie efekt jest dokładnie taki sam jak przy opcji Jasność, ale to ustawienie jest bardzo nieprecyzyjne i ma tylko dwie opcje

Prawdziwe kino: Wył. -  działa tylko przy wyłączonym TruMotion, dostosowuje odświeżanie do pokazu slajdów 24 FPS

Regulacja jasności w celu ochrony oczu: Wył. - tak jak w przypadku opcji oszczędzania energii, nie chcemy żadnych wahań jasności

TruMotion: Użytkownik, opcje: 

De-Judder: 7 - upłynnienie, zmienia pokaz slajdów 24 i 30 FPS na płynny ruch, opcja 7 to optymalny kompromis między płynnością i artefaktami, niżej jest zbyt mało płynnie a wyżej jest już za dużo aftefaktów. Sony Motionflow to to nie jest, ale dość ładnie upłynnia i artefakty są w normie, nie ma większych problemów poza bardzo trudnymi scenami

De-Blur: 10 - o ile dobrze rozumiem jest to wyostrzenie obiektów ruchomych przy źródle 60 i chyba też 50 FPS i nie działa przy sygnale 24/30, źródeł 50-60 FPS praktycznie nie testowałem więc nie wiem na ile to działa, w teście UFO cudów nie ma

______________________________________________

To chyba tyle jeżeli chodzi o opcje obrazu. Jest całkiem sporo opcji które praktycznie zależą of preferencji także te ustawienia nie są jakieś uniwersalne czy referencyjne, tym bardziej że wszystko było ustawiane okomierzem i metodą prób i błędów, ale dwie największe wady czyli słabe odwzorowanie koloru błękitnego i żółtego są naprawione, szczególnie ta zielona żółć na fabrycznych ustawieniach negatywnie wpływała na obraz. Ustawienia chyba ostateczne, nie widzę już nic do zmiany, poza tym że czasem czerwony jest przesycony (np. ta żółto-czerwona taksówka z Ojca Chrzestnego), ale to nie zdarza się często.

 

Edytowane przez Nazwa użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nazwa użytkownika napisał:

Czerwony: Oświetlenie 4 - według planszy telewizor rozróżniał odcienie tam gdzie powinien być jednolity kolor, stąd ta zmiana

To jednak cofam. W niektórych filmach ta zmiana powoduje artefakty na twarzach i odcieniach tego typu. Myślałem że to kwestia źródła szczególnie filmach pełnych ziarna ale dzisiaj oglądałem taki film gdzie ten problem był wyjątkowo nasilony i powrót z oświetleniem czerwonego do 0 całkowicie rozwiązał problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się odsyła taki nietrafiony egzemplarz w ciągu tych dwóch tygodni od zakupu to ile taka wysyłka do nich kosztuje takiego telewizorka orientacyjnie? to trzeba zamawiać kuriera czy jak? taka sama jest opcja trafienia bubla zmawiając przez neta jak w przypadku zakupu w stacjonarnym sklepie? 

Troche przeraziły mnie te stałe wypalenia ale 24/7 statycznego obrazu to chyba sporo katowania.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, hindus3d napisał:

Troche przeraziły mnie te stałe wypalenia ale 24/7 statycznego obrazu to chyba sporo katowania.

 

 

Mam B7 od ok 2 miesięcy. Oglądam z dziećmi wszystko łącznie z kanałami info w tym tvn24, zdarza się że po kilka godz. Wczoraj sprawdzałem na planszy 5, 10, 20 % jak to u mnie wygląda. Powiem tak, zdziwiony nie jestem bo sprawdzałem też po zakupie i u mnie jest wszystko ok, żadnych powidoków i wypaleń. Jeżeli ktoś katuje tv na programach info i innymi ze statycznym obrazem non stop to się dziwie. Właściwie to i leda można w tedy wypalić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, xlineage napisał:

Byłem dzisiaj w media markt, obejrzałem jeszcze raz xe90 i muszę powiedzieć klatkuje dla mnie strasznie, nie wiem za co te noty posiada, materiał demo co leciał na tv klatkowal i miał artefakty. Co najlepsze demo nie posiadało szybkich scen, więcej było slow motion. Obok stal Panasonic ex780 ten był spoko i miał szybkie sceny w demowce, tyle że ma zamknięte oprogramowanie, choc sam całkiem spoko.

 

I tak wróciłem do oleda A7, którego zakupiłem, ponoć przedemna kupiło go dziś tez 7osob, cena tv 4.5tys.

Co do webosa i przeglądarki myślałem ze będzie gorzej, ale jest całkiem całkiem. Ekino śmiga przyzwoicie.

Materiał demo landscape na YouTube wymiata.

Data produkcji 2017 11 więc świeży.

Ja ten model LG OLED zakupiłem 1 grudnia i sprawuje się znakomicie. Oglądanie wieczornych seansów to sama przyjemność. TV używany jest ok 12 godz dziennie.

Edytowane przez Jarosław Nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, hindus3d napisał:

a jak się odsyła taki nietrafiony egzemplarz w ciągu tych dwóch tygodni od zakupu to ile taka wysyłka do nich kosztuje takiego telewizorka orientacyjnie? to trzeba zamawiać kuriera czy jak? taka sama jest opcja trafienia bubla zmawiając przez neta jak w przypadku zakupu w stacjonarnym sklepie? 

Troche przeraziły mnie te stałe wypalenia ale 24/7 statycznego obrazu to chyba sporo katowania.

 

 

ja osobiście, żadnego tv nie odsyłałem, ale słyszałem, że najpierw trzeba zamówić serwis, który zaświadczy, że jest sprawny. Ponadto odsyłając, nie można wcześniej takiego tv podłączać do netu. Wysyłka to pewnie z 200 - 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomekbud napisał:

ja osobiście, żadnego tv nie odsyłałem, ale słyszałem, że najpierw trzeba zamówić serwis, który zaświadczy, że jest sprawny. Ponadto odsyłając, nie można wcześniej takiego tv podłączać do netu. Wysyłka to pewnie z 200 - 300zł.

a dlaczego nie można podłączać? czy za wysyłkę jest zwrot kasy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja osobiście, żadnego tv nie odsyłałem, ale słyszałem, że najpierw trzeba zamówić serwis, który zaświadczy, że jest sprawny. Ponadto odsyłając, nie można wcześniej takiego tv podłączać do netu. Wysyłka to pewnie z 200 - 300zł.


Dawno nie czytałem takich bzdur. TV testujesz bez żadnych ograniczeń, a później zamawiasz kuriera i płacisz zależnie od wagi telewizora. W tamtym roku wysyłałem 40" Samsunga to kosztowało mnie 25zł w DPD.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tomekbud napisał:

ja osobiście, żadnego tv nie odsyłałem, ale słyszałem, że najpierw trzeba zamówić serwis, który zaświadczy, że jest sprawny. Ponadto odsyłając, nie można wcześniej takiego tv podłączać do netu. Wysyłka to pewnie z 200 - 300zł.

Totalne bzdury.

Zwrot telewizora działa jak każdy inny zwrot, pakujesz, zamawiasz kuriera i odsyłasz na wskazany przez sklep adres. Wysyłka przez DPD który ma najtaniej i przyjmuje duże paczki bez żadnego kombinowania i naliczania dodatkowych sztucznych kosztów będzie kosztować dla A7 około 30 zł. Odsyłka 55 calowego W805C ważącego 26 kg kosztowała mnie poniżej 30 zł. Po prostu paczka do 30 kg. 

Z tym podłączaniem do internetu to już w ogóle jakiś odjazd. Może sobie podłączać do czego się chce. Warto tylko wyczyścić pamięć TV przed odsyłką, też nie dlatego że tak trzeba tylko w trosce o własne dane. 

Nie wiem skąd wytrzasnąłeś takie bzdury, ale jeżeli jest jakiś sklep który faktycznie tak robi to jest to sprawa do sądu a sklep do zamknięcia. Maksymalne kary finansowe za wszystkie naruszania plus odpowiedzialność karna tam gdzie jest podstawa i zaraz się skończy polaczkowanie. 

 

Edytowane przez Nazwa użytkownika
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...