Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

Mój A7 nie ma żadnych martwych pikseli

27 minut temu, Tarasss napisał:

Czy może ktoś sprawdzić swój a7 czy 910 na martwy pikseli?

Mój A7 nie ma żadnych martwych lub w inny sposób uszkodzonych pikseli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, pawelll napisał:

(...)

Nierzetelność to świadome działanie mające na celu choćby wprowadzenie kogoś w błąd. To poważny zarzut, nie powinno sie go rzucać ot tak bez twardych dowodów.

(...)

Chyba znamy inną definicję nierzetelności. Słownik Języka Polskiego mówi

Cytat

rzetelny

książkowo:
1. należycie wykonujący swoją pracę, solidnie wypełniający przyjęte na siebie obowiązki; sumienny, solidny, godny zaufania;
2. wykonany w sposób dokładny, należyty; porządny, właściwy, solidny;
3. zgodny z prawdą, nieudawany; prawdziwy, autentyczny

Podtrzymuję swoje zdanie że ten test p.Chmielewskiego jest nierzetelny czyli: niedokładny, nie wykonany sumiennie, solidnie, nie jest godny zaufania ponieważ brak w nim jakichkolwiek dowodów na przestawione tezy. Z reguły przyjęło się że jeżeli ktoś mówi, że np poziom detali w czerniach jest lepszy niż w poprzednim modelu to przedstawia jakiś dowód na to: zdjęcia porównawcze, pomiary itp. Byłoby ok, gdyby autor przyznał, że to jego zdaniem detale w czerniach są lepsze, że ma takie subiektywne odczucie. Ale tam tego nie ma. Powiedział że jest lepiej to niech udowodni. Proste. Mnie nie interesują subiektywne odczucia pana redaktora, czy innych użytkowników modelu A7 tylko twarde fakty.

W dodatku powiem więcej, znajduje się tam kilka moim zdaniem dyskwalifikujących ten test zdań, które mają wprowadzić użytkownika w błąd i sugerują że test ma wydźwięk marketingowy:

1. Sugestia że problemy z upłynnianiem ruchu zostaną naprawione w przyszłej wersji oprogramowania (nigdy nie ma takiej pewności)

2. Stwierdzenie że nie wiadomo jeszcze czy telewizor dostanie HDR czy nie (co sugeruje potencjalnemu użytkownikowi że jednak może jest szansa na to że dostanie)

Nie mam zamiaru kruszyć kopii o ten test, bo jakoś nie zależy mi na modelu A7 (mam B7). Ale powoli wkurzają mnie takie artykuły których jest ostatnio całe multum, które pod przykryciem recenzji albo testu mają za zadanie po prostu sprzedać dany produkt. Pół biedy jeżeli są zrobione rzetelnie, są pomiary, zdjęcia, można ominąć całą subiektywną opinię recenzenta (która często jest pisana pod wpływem działań marketingowych) i wyciągnąć wnioski samemu, ewentualnie porównać jeden model z drugim i samemu zdecydować który lepszy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.10.2017 o 19:42, Tarasss napisał:

Witam, kupiłem 910 w media expert,  sprawdziłem w domu, są 3 martwy sub pikseli. Poprosiłem wymienić telewizor, przyjechał nowy,  sprawdziłem go w sklepie, są 4 martwych sub pikseli. Poprosiłem przywieźć a7, sprawdziłem go i też posiada aż 6 martwych pixeli. Zdecydowałem zostawić ten pierwszy 910.

To ja jestem takim szczęśliwym, czy większość oledow mają taki problem?

Na 99% to problem oledów. Sam pracuję w Media Expert i widziałem kilkadziesiąt sztuk modelu 910. Sam z resztą taki zakupiłem parę dni temu. Każdy z nich miał wypalone piksele (przynajmniej 1 sztukę). Najczęściej zdarzają się egzemplarze z wypalonymi pikselami widocznymi na zielonym tle, sporadycznie na czerwonym.
Mój egzemplarz ma wypalony jeden subpiksel widoczny w lewym dolnym rogu tylko na zielonym tle.
Świadomy tej wady zakupiłem ten model i nie mogę powiedzieć nic złego na jego temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, efel napisał:

Chyba znamy inną definicję nierzetelności.

Zacytowałeś definicję słowa rzetelny.

A nierzetelny:

nierzetelny
1. «niebudzący zaufania, niedotrzymujący zobowiązań; też: świadczący o takiej postawie»
2. «niezgodny z prawdą»

Więc jeśli już to można temu testowi zarzucić, że nie jest rzetelny (aczkolwiek nie zgadzam się z taką oceną) a nie że jest nierzetelny. To nie znaczy to samo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pawelll napisał:

Zacytowałeś definicję słowa rzetelny.

A nierzetelny:

nierzetelny
1. «niebudzący zaufania, niedotrzymujący zobowiązań; też: świadczący o takiej postawie»
2. «niezgodny z prawdą»

Więc jeśli już to można temu testowi zarzucić, że nie jest rzetelny (aczkolwiek nie zgadzam się z taką oceną) a nie że jest nierzetelny. To nie znaczy to samo. :)

Tu mnie masz, faktycznie chodziło mi o to że nie jest rzetelny, a nie że jest nierzetelny :). Uwielbiam takie niuanse językowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś tak jak ja walczył przez połowę zawodowego życia z prawnikami o słówka w umowach i protokołach to też zwracałbyś uwagę na takie niuanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziąłbym już dziś tą 910 ale ten A7 bardziej kusi, jaka jest szansa że cena poleci do 5tys niebawem (3-4 miesiące) ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaMario jeszcze jedno pytanie do Ciebie.. Jak oceniasz dźwięk  w A7 ? Czy daje  radę  w filmach czy trzeba podpiąć jakiś soundbar żeby było OK? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Peter_21 napisał:

KaMario jeszcze jedno pytanie do Ciebie.. Jak oceniasz dźwięk  w A7 ? Czy daje  radę  w filmach czy trzeba podpiąć jakiś soundbar żeby było OK? 

Szczerze, to dźwięk w A7 jak na telewizor jest przyzwoity, nie ma się do czego przyczepić - jest nieźle. Ale to ocena tylko i wyłącznie w aspekcie porównania do dźwięku z innych płaskich tv jakie miałem okazję słyszeć. Mój poprzednik SONY HX820 miał dźwięk na podobnym poziomie jakości. Jeszcze wcześniejszy SONY Z5500 był lepszy, bo miał dodatkowy głośnik niskotonowy.

Dźwięk w A7 jest wyrazisty, czysty, ale... jak dla mnie to zbyt mało basów. U mnie najlepiej sprawdza się w trybie: muzyka.

Mając amplituner kina domowego, po prostu przy oglądaniu filmów z odtwarzacza blu-ray jest on zawsze włączony i używany. Głośników z telewizora używam tylko przy oglądaniu tv, seriali, wiadomości, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy A7 to obecnie najlepszy telewizor jeśli idzie o jakość obrazu - w cenie 5tysi oczywiście? Czy macie jakiegoś leda godnego jeszcze rzucenia okiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zdecydowałem się na tego oleda, właśnie dlatego że w tej kwocie nie znalazłem leda z dobra czernią. Tak naprawdę jedyny w rozsądnej kwocie na matrycy VA to był sasmsung zdaje się MU7002, w większości jednak IPS w tej kwocie, czyli w dzień jeszcze obleci, w nocy niestety szara czerń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy model. Za około miesiąc będę kupował TV 55 cali do ok. 6000 zł, najlepiej do 5000, i wygląda na to że to będzie kwestia tego OLEDa 55EG9A7V vs Sony 55XE9005. Alternatyw brak w tym budżecie, same Ściemsungi, ewentualnie Panasonic 58EX780, ale to też krawiędziowiec więc nie bardzo widzę co on może oferować w pojedynku z XE90, chyba tylko to że jego podstawę można użyć pod parasol ogrodowy.

Ciekawi mnie tylko jak będzie z HDR na tym LG, zupełny brak wparcia nie ma przecież sensu skoro to jest 10-bitowy panel. Powinien co najmniej potrafić rozpoznać HDR i wyświetlić na tyle na ile jest w stanie ze swoją jasnością. Testował ktoś może pod tym względem? Niby HDR będzie zajmować tylko małą część tego co będę oglądał, ale jednak w tej cenie zupełny brak wsparcia nie jest dopuszczalny w prawie 2018 roku.

Edytowane przez Nazwa użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Nazwa użytkownika napisał:

Bardzo ciekawy model. Za około miesiąc będę kupował TV 55 cali do ok. 6000 zł, najlepiej do 5000, i wygląda na to że to będzie kwestia tego OLEDa 55EG9A7V vs Sony 55XE9005. Alternatyw brak w tym budżecie, same Ściemsungi, ewentualnie Panasonic 58EX780, ale to też krawiędziowiec więc nie bardzo widzę co on może oferować w pojedynku z XE90, chyba tylko to że jego podstawę można użyć pod parasol ogrodowy.

Ciekawi mnie tylko jak będzie z HDR na tym LG, zupełny brak wparcia nie ma przecież sensu skoro to jest 10-bitowy panel. Powinien co najmniej potrafić rozpoznać HDR i wyświetlić na tyle na ile jest w stanie ze swoją jasnością. Testował ktoś może pod tym względem? Niby HDR będzie zajmować tylko małą część tego co będę oglądał, ale jednak w tej cenie zupełny brak wsparcia nie jest dopuszczalny w prawie 2018 roku.

Jeżeli masz budżet około 6000 zł i będziesz za miesiąc kupował to ja na Twoim miejscu bym się zastanowił czy nie dołożyć trochę kasy i kupić B7. Na allegro już chodzą po 7.5 tys. Być może przez miesiąc jeszcze ciut stanieją. Jednak HDR na oledzie moim zdaniem robi robotę, ja bym nie brał TV bez tej funkcji. Naprawdę filmy nabierają nowego wymiaru i widać że to jest ta 'nowa jakość'. Jak kupiłem swojego B7 i odpaliłem Planet Earth 2 z HDRem to mi szczęka opadła. Jest efekt WOW. Filmów z HDR coraz więcej się pojawia. Podejrzewam, że w ciągu roku, dwóch, praktycznie każdy film będzie można obejrzeć w HDR, więc ciężko mi uwierzyć w to co napisałeś że HDR będzie zajmować tylko małą część tego co będziesz oglądać. Netflix przechodzi na HDR w swoich serialach, Amazon też, Apple w swoim Apple TV też mocno promuje HDR. Gry na PS4Pro wspierają HDR, za chwilę wychodzi Xbox One X który też będzie mocno podkreślał że obsługuje HDR. Zaczyna się boom na HDR. Ma to prawo się przyjąć, bo wytwórnie filmowe dołożenie HDRa praktycznie nic nie kosztuje, ot dołożenie do filmu ścieżki z metadanymi. 3D które umiera było problematyczne i kosztowne dla wszystkich, HDR nie jest i wygląda na to że się przyjmie na stałe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaka jasność modelu A7 w trybie SDR ?

Mam  słoneczny salon i mam dylemat pomiędzy LGA7, Samsung MU 7002 i Sony Xe 9005 lub 9305.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, efel napisał:

Jeżeli masz budżet około 6000 zł i będziesz za miesiąc kupował to ja na Twoim miejscu bym się zastanowił czy nie dołożyć trochę kasy i kupić B7. Na allegro już chodzą po 7.5 tys. Być może przez miesiąc jeszcze ciut stanieją. Jednak HDR na oledzie moim zdaniem robi robotę, ja bym nie brał TV bez tej funkcji. Naprawdę filmy nabierają nowego wymiaru i widać że to jest ta 'nowa jakość'. Jak kupiłem swojego B7 i odpaliłem Planet Earth 2 z HDRem to mi szczęka opadła. Jest efekt WOW. Filmów z HDR coraz więcej się pojawia. Podejrzewam, że w ciągu roku, dwóch, praktycznie każdy film będzie można obejrzeć w HDR, więc ciężko mi uwierzyć w to co napisałeś że HDR będzie zajmować tylko małą część tego co będziesz oglądać. Netflix przechodzi na HDR w swoich serialach, Amazon też, Apple w swoim Apple TV też mocno promuje HDR. Gry na PS4Pro wspierają HDR, za chwilę wychodzi Xbox One X który też będzie mocno podkreślał że obsługuje HDR. Zaczyna się boom na HDR. Ma to prawo się przyjąć, bo wytwórnie filmowe dołożenie HDRa praktycznie nic nie kosztuje, ot dołożenie do filmu ścieżki z metadanymi. 3D które umiera było problematyczne i kosztowne dla wszystkich, HDR nie jest i wygląda na to że się przyjmie na stałe. 

Te 6000 zł to już jest taki maks maksów, najchętniej nie przekraczałbym 5000, a już najlepiej żeby do 3500 było coś ze 120 Hz, coś nowszego niż stary Sony 55W805C który jakimś cudem jest jeszcze dostępny. To wszystko i tak sporo biorąc pod uwagę że telewizor będzie mocno drugorzędny, desktop pozostaje moją główną platformą i tam wkładam pięciocyfrowe sumy rocznie, telewizor będzie w 90% do telewizji i średniawej jakości źródeł z komputera, głównie filmów i boksu. Ale jestem zdania, że jak mam słabo wydać 2500-3000 zł, to już lepiej dobrze wydać 5000. 1500 zł dopłaty do takiego OLEDa A7 względem telewizorów za 3500 typu właśnie W805C czy XE70 brzmi rozsądnie. Ale właśnie HDR mimo wszystko się trafi nie raz, a i ten TV to nie jest zakup na rok czy półtora, więc chcę wiedzieć na ile ten A7 jest w stanie to wyświetlić. Tym bardziej że w podobnych pieniądzach jest XE90 który już ma HDR na wysokim poziomie.

Edytowane przez Nazwa użytkownika
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem sobie trochę nagrań i zdjęć Sony XE90 pod względem HDR i jak zachowuje się podświetlenie i czy to w ogóle warte świeczki względem tego OLEDa A7.

Kilka przykładów tutaj: 

https://www.avforums.com/attachments/img_0190-cinema-pro-oblivion-jpg.851136

https://www.avforums.com/attachments/img_0194-cinema-pro-rogue-one-jpg.851138

Jak tak to ma wyglądać to lekki dramat, takie HDR mnie nie interesuje. Więcej problemu niż zysku. Tak jak podejrzewałem, technologia zupełnie nieadekwatna i wciskanie kitu. Przy tylu strefach wygaszania ile tutaj potrzeba żeby to jakoś sensownie działało to są takie pieniądze, że już taniej kupię OLEDa 4K. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie i jak będą wyglądać ceny w tym okresie około świątecznym, ale będzie spory dylemat, bo jakby B7 spadł poniżej 7 tysięcy a A7 nie spadł poniżej 5 to będzie sensownie dopłacić do B7.

 

Edytowane przez Nazwa użytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nazwa użytkownika napisał:

Poszukałem sobie trochę nagrań i zdjęć Sony XE90 pod względem HDR i jak zachowuje się podświetlenie i czy to w ogóle warte świeczki względem tego OLEDa A7.

Kilka przykładów tutaj: 

https://www.avforums.com/attachments/img_0190-cinema-pro-oblivion-jpg.851136

https://www.avforums.com/attachments/img_0194-cinema-pro-rogue-one-jpg.851138

Jak tak to ma wyglądać to lekki dramat, takie HDR mnie nie interesuje. Więcej problemu niż zysku. Tak jak podejrzewałem, technologia zupełnie nieadekwatna i wciskanie kitu. Przy tylu strefach wygaszania ile tutaj potrzeba żeby to jakoś sensownie działało to są takie pieniądze, że już taniej kupię OLEDa 4K. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie i jak będą wyglądać ceny w tym okresie około świątecznym, ale będzie spory dylemat, bo jakby B7 spadł poniżej 7 tysięcy a A7 nie spadł poniżej 5 to będzie sensownie dopłacić do B7.

 

XE90 z HDR i prześwietlone fioletowe niby czarne pasy góra-dół... to już wolę A7 bez HDR. 

Sceny z bardzo jasnymi elementami lub rozbłyskami, jak na tv bez HDR - uważam, że A7 i tak rewelacyjnie wyświetla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czytam od jakiegoś czasu  ten wątek bo poważnie zastanawiałem się nad tym OLEDem od LG ale trochę boje się oleda w sensie że jeszcze może w miarę nowa nie do końca dopracowana technologia i co może bardziej prozaiczne 55 to trochę za dużo. Podobnie jak parę osób w tym wątku zastanawiam się na tv od sony 49XE9005 lub samsungiem 49MU8002 lub 49MU7072. Czy w tv do 50 cali widać różnice czy to 4k? Może warto myśleć o czymś z 2016, a jeśli tak to jakieś propozycje. Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nazwa użytkownika

Nie sugeruj się działaniem HDRa oglądając filmy na youtube, czy jakieś zdjęcia, bo kamera/aparat strasznie przekłamują i nie są w stanie tego pokazać. Ten film co wrzuciłeś z Sonym wygląda słabo, ale jesteś pewien że kamera nie uwypukliła tego i w normalnym oglądaniu też są takie prześwietlenia? A może jakieś ustawienie było w TV nieaktywne i dlatego to wygląda tak słabo, ja bym nie do końca ufał takim 'testom'...

Co do budżetu jaki masz, skoro jesteś gotowy wydać 6 tys, to jesteś też w stanie wydać te 7.5 tys na B7. Jeżeli chcesz się ustawić na przyszłość to te 1.5 tys więcej to zapewnia i ja uważam że warto. Skoro wydajesz na kompa nawet pięciocyfrowe sumy, to podejrzewam że dołożenie do dużo lepszego TV nie zrujnuje Twojego budżetu. 

A jeżeli faktycznie zamierzasz bardzo sporadycznie używać TV i jesteś w stanie przymknąć oko na jakość, to nie opłaca się na niego wydać nawet 4 tys i szukaj coś budżetowego za 3-3.5 tys, mając świadomość że idziesz na spory kompromis. 

49 minut temu, Maciej_K napisał:

Cześć, czytam od jakiegoś czasu  ten wątek bo poważnie zastanawiałem się nad tym OLEDem od LG ale trochę boje się oleda w sensie że jeszcze może w miarę nowa nie do końca dopracowana technologia i co może bardziej prozaiczne 55 to trochę za dużo. Podobnie jak parę osób w tym wątku zastanawiam się na tv od sony 49XE9005 lub samsungiem 49MU8002 lub 49MU7072. Czy w tv do 50 cali widać różnice czy to 4k? Może warto myśleć o czymś z 2016, a jeśli tak to jakieś propozycje. Z góry dzięki za pomoc

Nie znam nikogo kto by po pół roku od zakupu TV stwierdził: kurczę, mogłem kupić mniejszy. Zawsze, ale to zawsze jest odwrotnie. 4K w telewizorze mniejszym niż 50 cali raczej nie ma sensu, bo byś musiał siedzieć bliżej niż 1.5 metra od niego żeby docenić zalety 4K. Ja mam 55 cali, siedzę jakieś 2 metry od TV i to jest granica postrzegalności zalet 4K. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

rowniez od jakiegos czasu sledze watek, gdyz bardzo mocno rozwazam model A7, jednak caly bije sie z myslami czy jednak doplacic te 2k do B7 i miec wszystko w komplecie.

Akurat wczoraj udalo mi sie zobaczyc dwa modele w boju obok siebie, tj. 55 A7 oraz 55 B7 z uruchomionymi demowkami i teraz smialo moge stwierdzic ze NIE WARTO!

O ile z odleglosci 50cm model A7 bije pixeloza wzgledem 4k o tyle po zrobieniu kilku krokow wstecz przestalo to miec jakiekolwiek znaczenie. Kontrast i kolory jak na moje oko na rowni, a slynny HDR... no coz, nie powalil mnie

Reasumujac, jezeli ktos chce koniecznie OLED 4K HDR to 65" zrobi faktyczna robote ale tutaj wchodzimy w ceny 5cio cyfrowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...