Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mało masz ustawiony kontrast? Jak ustawiałem go z użyciem plansz testowych to w każdym moim OLED ( a teraz jest juz 4 sztuka) kontrast musiałem ustawiać na 98-99 zeby dobrze były widoczne szczegóły w bieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak mało masz ustawiony kontrast? Jak ustawiałem go z użyciem plansz testowych to w każdym moim OLED ( a teraz jest juz 4 sztuka) kontrast musiałem ustawiać na 98-99 zeby dobrze były widoczne szczegóły w bieli.
Na najnowszej generacji OLED suwak "kontrast" działa tak samo jak "oświetlenie", więc nie ma różnicy którym się zejdzie w dół, jednak ustawienie na 99 nie wydaje mi się poprawne. Może obcinać detale w bielach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maxkorzen napisał:

Tak mało masz ustawiony kontrast? Jak ustawiałem go z użyciem plansz testowych to w każdym moim OLED ( a teraz jest juz 4 sztuka) kontrast musiałem ustawiać na 98-99 zeby dobrze były widoczne szczegóły w bieli.

To przy oglądaniu programów info z paskami powidoki i wypalenia pewne na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie "bawiłem się" póki co żadnym OLEDem, ale we wszystkich telewizorach z jakimi miałem do czynienia (CRT, plazmy, LCD) dobre ustawienie kontrastu mieściło się raczej w zakresie 50-70% niż 90-100%.

Jeśli są tacy którzy tak ustawiają to - tak jak napisał @wiesio - nie dziwię się krzykowi o wypaleniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam LG OLEDA wersje 6 już od blisko roku i nie mam żadnych wypaleń, powidoków i innych ciekawostek ze "świata fantasy" a obraz dalej ciągle "żyleta", najczęściej to nie jest winny sprzęt tylko jego "właściciel-złota rączka"" który myśli że coś wie a tak naprawdę nic nie wie.

Edytowane przez grzes07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się grzes07 i to bardzo..., bardzo... i żyj w świadomości że jest dobrze..., bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz udało mi się "uzyskać" wypalenie ekranu.

Tyle że było to 30 lat temu gdy omyłkowo rozpiąłem obwody odchylania w Neptunie 150. Na samym środku powstało wypalenie luminoforu o średnicy 1 mm. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie "bawiłem się" póki co żadnym OLEDem, ale we wszystkich telewizorach z jakimi miałem do czynienia (CRT, plazmy, LCD) dobre ustawienie kontrastu mieściło się raczej w zakresie 50-70% niż 90-100%.

Jeśli są tacy którzy tak ustawiają to - tak jak napisał [mention=3168]wiesio[/mention] - nie dziwię się krzykowi o wypaleniach.

No ale regulator kontrastu na CRT czy plazmie robi zupełnie co innego niż np. na LCD. W pierwszych dwóch przypadkach zwiększanie wartości zwiększa obciążenie matrycy. W ostatnim wręcz przeciwnie. Przy kalibracji serii "7" LG OLED chyba nigdy nie ruszaliśmy kontrastu z domyślnej wartości 90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, maxkorzen napisał:

Tak mało masz ustawiony kontrast? Jak ustawiałem go z użyciem plansz testowych to w każdym moim OLED ( a teraz jest juz 4 sztuka) kontrast musiałem ustawiać na 98-99 zeby dobrze były widoczne szczegóły w bieli.

Tak, mam kontrast na 65 i to w zupełności wystarczy. Kontrast na 90 powodował efekt przekontrastowania obrazu i zlewanie się szczegółów w bielach w jaskrawą plamę.

Może jeszcze jestem przyzwyczajony do mojego poprzedniego tv SONY 46HX820. Tam miałem ustawiony bardzo stonowany obraz i było dobrze, a po to też tak, żeby maksymalnie możliwie (nie tracąc szczegółów w czerniach) zniwelować efekt przebić światła poprzez czerń - przypadłość wszystkich matryc LCD.

Jasność ekranu w A7 po prostu mnie "powaliła", oczywiście w porównaniu do tego co oglądałem poprzednio. Ale to bardzo dobrze, bo widać dzięki temu, że telewizor ma duży potencjał jeśli chodzi o jasność i kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasność matrycy fabryczna to było cos ok 80 ale było zbyt jaskrawo wiec zmniejszyłem do 60.

Na planszach do ustawiania szczegółów w ciemnych scenach jest napisane by jasność ustawić w ten sposób by pierwsza szarość pojawiła sie na poziomie 16 belki => wiec poziom jasności mam ustawiony na 52

na planszy do ustawienia szczegółów w bieli jest napisane by biel stała sie jednolita od belki 234 => osiągam to przy kontraście 99.

a gdy następnie ustawiałem kolorymetrem kolor bieli i zadana jasność matrycy to zmniejszyłem jasność matrycy do 37 zeby osiągnąć 150 nitów.

uwazacie, ze są złe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.09.2017 o 15:02, mmpeg-4 napisał:

Maciej raz napisał że już wie wszystko o tym modelu bo go komuś kalibrował.

witajcie,

a czy mozna by Macieja poprosic, zeby podal na forum, np. w tym watku jakie ustawienia kalibracji zastosowal?

niby od pazdziernika ma byc jakis skalibrowany tryb od gosci z technicoloru do tego modelu, ale ciekaw jestem co Maciej wyciagnal samodzielnie :-)

ja sam sie bawilem po zakupie, nie jest zle, ale chetnie zastosuje ustawienia Specjalisty Macieja.

ps jesli chodzi o poziom jasnosci, czy rownomierne rozlozenie bieli, czy inne obawy z tego watku, nie bojcie sie, jest super, mozna smialo brac ten model!

 

ja mimo obaw wzialem na ryzyk fizyk, nie zaluje.

a jak czytalem o oledach zakrzywionych z lat 2015, 2016, to zaczalem d*pa trzasc ze sie sparze na zakupie, balem sie jak cholera nierownomiernej bieli, slabej jasnosci, czy innych jajec.

 

polecam fajny model za te pieniadze :]

ps2 jedyny mankament menu chodzi wolno jak cholera, ale ja uzywam tvka tylko do lapka, jako wyswietlacza do filmow (mkv/h264 albo remuxy), takze mi to nie przeszkadza.... moze przy kolejnych aktualizacjach to dopieszcza.....moze nie.....

....aha i wydaje mi sie, ze to nie jest zaden panel z 2015 roku, bo obraz nie ma zadnych mankamentow znanych z tamtych modeli (testowane w pokoju, sciany czarne, 0 swiatla, roleta na okno antywlamaniowa odcinajaca swiatlo)

Edytowane przez Jedrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Jedrzej napisał:

witajcie,

a czy mozna by Macieja poprosic, zeby podal na forum, np. w tym watku jakie ustawienia kalibracji zastosowal?

niby od pazdziernika ma byc jakis skalibrowany tryb od gosci z technicoloru do tego modelu, ale ciekaw jestem co Maciej wyciagnal samodzielnie :-)

ja sam sie bawilem po zakupie, nie jest zle, ale chetnie zastosuje ustawienia Specjalisty Macieja.

ps jesli chodzi o poziom jasnosci, czy rownomierne rozlozenie bieli, czy inne obawy z tego watku, nie bojcie sie, jest super, mozna smialo brac ten model!

 

ja mimo obaw wzialem na ryzyk fizyk, nie zaluje.

a jak czytalem o oledach zakrzywionych z lat 2015, 2016, to zaczalem d*pa trzasc ze sie sparze na zakupie, balem sie jak cholera nierownomiernej bieli, slabej jasnosci, czy innych jajec.

 

polecam fajny model za te pieniadze :]

ps2 jedyny mankament menu chodzi wolno jak cholera, ale ja uzywam tvka tylko do lapka, jako wyswietlacza do filmow (mkv/h264 albo remuxy), takze mi to nie przeszkadza.... moze przy kolejnych aktualizacjach to dopieszcza.....moze nie.....

....aha i wydaje mi sie, ze to nie jest zaden panel z 2015 roku, bo obraz nie ma zadnych mankamentow znanych z tamtych modeli (testowane w pokoju, sciany czarne, 0 swiatla, roleta na okno antywlamaniowa odcinajaca swiatlo)

Podzielam tą opinię i również uważam, że telewizor ma wspaniały obraz bez mankamentów wcześniejszych modeli. Też kupiłem go na ryzyk fizyk, i nie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jedrzej napisał:

witajcie,

a czy mozna by Macieja poprosic, zeby podal na forum, np. w tym watku jakie ustawienia kalibracji zastosowal?

niby od pazdziernika ma byc jakis skalibrowany tryb od gosci z technicoloru do tego modelu, ale ciekaw jestem co Maciej wyciagnal samodzielnie :-)

ja sam sie bawilem po zakupie, nie jest zle, ale chetnie zastosuje ustawienia Specjalisty Macieja.

ps jesli chodzi o poziom jasnosci, czy rownomierne rozlozenie bieli, czy inne obawy z tego watku, nie bojcie sie, jest super, mozna smialo brac ten model!

 

ja mimo obaw wzialem na ryzyk fizyk, nie zaluje.

a jak czytalem o oledach zakrzywionych z lat 2015, 2016, to zaczalem d*pa trzasc ze sie sparze na zakupie, balem sie jak cholera nierownomiernej bieli, slabej jasnosci, czy innych jajec.

 

polecam fajny model za te pieniadze :]

ps2 jedyny mankament menu chodzi wolno jak cholera, ale ja uzywam tvka tylko do lapka, jako wyswietlacza do filmow (mkv/h264 albo remuxy), takze mi to nie przeszkadza.... moze przy kolejnych aktualizacjach to dopieszcza.....moze nie.....

....aha i wydaje mi sie, ze to nie jest zaden panel z 2015 roku, bo obraz nie ma zadnych mankamentow znanych z tamtych modeli (testowane w pokoju, sciany czarne, 0 swiatla, roleta na okno antywlamaniowa odcinajaca swiatlo)

 

Zamiast wyświetlać jakieś pirackie remuxy wyświetl sobie prawdziwe BD UHD to poczujesz co to jest ... JAKOŚĆ :) .

Bo na razie ... masz tak jak ... w ... prezerwatywie. Niby fajnie ale prawdy nie czujesz :P. Czyli tak jak ... z internetu ... jak te remuxy ;) .

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, KaMario napisał:

Podzielam tą opinię i również uważam, że telewizor ma wspaniały obraz bez mankamentów wcześniejszych modeli. Też kupiłem go na ryzyk fizyk, i nie żałuję.

piszesz teraz o A7 czy 910 bo nie wiem co masz u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2017 o 22:57, KaMario napisał:

.....

Mam A7 już ponad miesiąc i jestem bardzo zadowolony. .....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2017 o 11:59, Maciej Koper napisał:
Dnia 16.09.2017 o 10:16, pawelll napisał:
Nie "bawiłem się" póki co żadnym OLEDem, ale we wszystkich telewizorach z jakimi miałem do czynienia (CRT, plazmy, LCD) dobre ustawienie kontrastu mieściło się raczej w zakresie 50-70% niż 90-100%.

Jeśli są tacy którzy tak ustawiają to - tak jak napisał [mention=3168]wiesio[/mention] - nie dziwię się krzykowi o wypaleniach.

 

No ale regulator kontrastu na CRT czy plazmie robi zupełnie co innego niż np. na LCD. W pierwszych dwóch przypadkach zwiększanie wartości zwiększa obciążenie matrycy. W ostatnim wręcz przeciwnie. Przy kalibracji serii "7" LG OLED chyba nigdy nie ruszaliśmy kontrastu z domyślnej wartości 90.

Jeśli test A7 na razie nie jest planowany proszę o odpowiedz choć na jedno dręczące mnie ( i pewnie większość ludzisk w tym wątku ) pytanie o to czy telewizor potrafi utrzymać max jasnosc matryce do 70% powierzchni obrazu jak reszta oledów 4K ad 2017 ? Widziałem A7 w MM ale bez porównania do innego oleda ( model 2016 lub 2017 ) trudno mi powiedzieć czy panel ten jest  jaśniejszy  czy ciemniejszy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2017 o 21:34, Jedrzej napisał:

witajcie,

a czy mozna by Macieja poprosic, zeby podal na forum, np. w tym watku jakie ustawienia kalibracji zastosowal?

niby od pazdziernika ma byc jakis skalibrowany tryb od gosci z technicoloru do tego modelu, ale ciekaw jestem co Maciej wyciagnal samodzielnie :-)

ja sam sie bawilem po zakupie, nie jest zle, ale chetnie zastosuje ustawienia Specjalisty Macieja.

ps jesli chodzi o poziom jasnosci, czy rownomierne rozlozenie bieli, czy inne obawy z tego watku, nie bojcie sie, jest super, mozna smialo brac ten model!

 

ja mimo obaw wzialem na ryzyk fizyk, nie zaluje.

a jak czytalem o oledach zakrzywionych z lat 2015, 2016, to zaczalem d*pa trzasc ze sie sparze na zakupie, balem sie jak cholera nierownomiernej bieli, slabej jasnosci, czy innych jajec.

 

polecam fajny model za te pieniadze :]

ps2 jedyny mankament menu chodzi wolno jak cholera, ale ja uzywam tvka tylko do lapka, jako wyswietlacza do filmow (mkv/h264 albo remuxy), takze mi to nie przeszkadza.... moze przy kolejnych aktualizacjach to dopieszcza.....moze nie.....

....aha i wydaje mi sie, ze to nie jest zaden panel z 2015 roku, bo obraz nie ma zadnych mankamentow znanych z tamtych modeli (testowane w pokoju, sciany czarne, 0 swiatla, roleta na okno antywlamaniowa odcinajaca swiatlo)

Wolno Ci chodzi A7 ? czy 910 ? nie wyobrażam sobie telewizora za 5k żebym podłączał jeszcze do niego lapka aby obejrzec coś z pendrivea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, Peter_21 napisał:

Jeśli test A7 na razie nie jest planowany proszę o odpowiedz choć na jedno dręczące mnie ( i pewnie większość ludzisk w tym wątku ) pytanie o to czy telewizor potrafi utrzymać max jasnosc matryce do 70% powierzchni obrazu jak reszta oledów 4K ad 2017 ? Widziałem A7 w MM ale bez porównania do innego oleda ( model 2016 lub 2017 ) trudno mi powiedzieć czy panel ten jest  jaśniejszy  czy ciemniejszy....

Bright lighting: LG claims a 25 percent improvement in light output over last year's models. In my tests the 2017 C7 and E7 were brighter, but by no more than 15 percent, and often by less depending on picture mode and measurement conditions. The company also restricts its claim to certain picture levels, meaning the brightness improvement doesn't apply to everything. Long story short: don't expect to see much, if any brightness improvement.

https://www.cnet.com/products/lg-oled55c7p/review/2/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hindus3d napisał:

Wolno Ci chodzi A7 ? czy 910 ? nie wyobrażam sobie telewizora za 5k żebym podłączał jeszcze do niego lapka aby obejrzec coś z pendrivea

Jak zwykle szukasz dziury w całym. Kolega napisał jasno,  że wolno chodzi menu. Nie ma to wiele wspólnego z odtwarzaniem lub nie filmów z pendrive. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, pawelll napisał:

Jak zwykle szukasz dziury w całym. Kolega napisał jasno,  że wolno chodzi menu. Nie ma to wiele wspólnego z odtwarzaniem lub nie filmów z pendrive. 

nie szukam, nie oceniam, po prostu pytam przed wydaniem 5 tysięcy na telewizor, a że nie śledzę wątku od początku więc nie wiem czy kolega pisze w tej chwili o A7 czy 910 - obydwa z tych tv robią na mnie bardzo dobre wrażenie. Co się ciskasz - nie pytałem Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jako właściciel 910'tki powiem że to nie jest demon szybkości, ale nie wywołuje też irytacji jeśli chodzi o menu. Aplikacje takie jak netflix / hbo / showmax, działają bez zarzutu. Odtwarzanie filmów wszelkiej maści z pendrive'a bezproblemowe. Ciężko mi zrozumieć narzekania na jasność panela bo ja w ciemni oglądam przy oświetleniu oled 35/100 i jest dla mnie optymalnie, zdecydowanie wyższe wartości poprostu walą mi po oczach. Chyba że ktoś ogląda ten tv w warunkach mocno oświetlonych może wtedy niedomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli chodzi o webos A7 to zależy jaki ma się punkt odniesienia. Dla mnie nadaje się tylko do jednorazowego ustawienia telewizora i nie używania więcej. Porównuje do Apple TV 4.

Oglądałem ostatnio ten sam film na ipadzie pro 10.5 z hdr jasność 600 nit i na A7 bez hdr. 

Na A7 wyglądał o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2017 o 22:57, KaMario napisał:

Nie wiem jaki dokładnie WebOS jest w 910V - 2.0 czy też jakaś modyfikacja, ale w A7 na 100% jest wersja WebOS 2.2.

U siebie na 910V mam oprogramowanie w wersji 04.05.56.
Nie wiem, gdzie sprawdzić wersję webOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...