Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, pawelll napisał:

Taką cenę jakiś czas temu prognozowałem u nas jako atrakcyjną i bazową. Brakuje jeszcze ok. 11% - można już u nas kupić za 6100.

nie kupie do puki nie zejdzie do 4999 jak 910v - bo nic na plus w nim narazie nie znajduje w porownaniu do 910v więc czemu płacic więcej. Skoro niemiec moze miec za 4tysiące to nie rozumiem czemu u nas taka zaporowa cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty też możesz mieć za niemiecką cenę. Wystarczy zakupić w Niemczech z dostawą do Polski. Zdaje się, że ciągle jestesmy w UE, pomimo że nie wszystkim się to podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pawelll napisał:

Po pierwsze to informacja plotkarska- w dodatku podana przez osobę która już kilka razy kwestionowała sensowność tego TV.

Ja bym się też zastanowił nad postami pisanymi przez osoby, które dość mocno polecają ten telewizor pomimo braku styczności z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, hindus3d napisał:

nawet jak będzie opcja dostawy do pl to będzie 500+. Taka sama cena powinna byc w całej UE

A dlaczego ? Ceny moga byc rózne ale zgodnie z prawem nie moga być w żaden sposób regulowane przez producenta czy dystrybucję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, pawelll napisał:

1. Bo jest tańsza w produkcji?

2. Bo umożliwia wprowadzenie TV lowcost w cenie niższej od podstawowej półki producenta?

3. Bo nie wszyscy klienci dali się omamić i nabrać na 4K, UHD, i inne marketingowe gadzety?

i kilka innych powodów by się znalazło.

Panie Pawell , nie bądz Pan śmieszny :)  i nie wymślaj , tylko napisz do LG - jak ja zrobiłem 

A plotkarzem  to jestes ty i bzdury piszesz. Osoby które maja wiecej oleju w gówie, to poprostu pytaja u producenta a nie obrażaja innych -  !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, pmcomp napisał:

A dlaczego ? Ceny moga byc rózne ale zgodnie z prawem nie moga być w żaden sposób regulowane przez producenta czy dystrybucję.

nie no dobra masz rację, dobrze napisałeś, ale kto wtedy reguluje cenę ? skąd niby różnica pomiędzy polska a niemcami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kodo3 napisał:

Dokąd pisałeś w sprawie matrycy, do Korei?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, michalind napisał:

Ja bym się też zastanowił nad postami pisanymi przez osoby, które dość mocno polecają ten telewizor pomimo braku styczności z nim.

Niczego nie polecam ani nie odradzam. Jestem nim zainteresowany ale czekam i dopytuję o testy. Gdybyś przeczytał wątek od początku wiedziałbyś o tym. Odpowiadam tylko malkontentom którzy wysuwają (przynajmniej moim zdaniem) nietrafione zarzuty.

A ja bym się zastanowił nad postami osób które od kilku tygodni (mając krótki staż forumowy lub kilka-kilkanaście wpisów) krytykują ten TV również nie mając z nim styczności :)

29 minut temu, kodo3 napisał:

Panie Pawell , nie bądz Pan śmieszny :)  i nie wymślaj , tylko napisz do LG - jak ja zrobiłem 

A plotkarzem  to jestes ty i bzdury piszesz. Osoby które maja wiecej oleju w gówie, to poprostu pytaja u producenta a nie obrażaja innych -  !

Kogo i kiedy obraziłem (szczególnie cytowanym wpisem)? Po prostu odpowiedziałem na pytanie/wątpliwość o sensowność produkcji paneli FHD.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hindus3d napisał:

nie no dobra masz rację, dobrze napisałeś, ale kto wtedy reguluje cenę ? skąd niby różnica pomiędzy polska a niemcami ?

Pierwsza róznica cen wynika z różnicy stawek VAT, która wynosi nawet do 8%.

Wg. prawa każdy sprzedawca ma prawo ustalić swoja własną cene sprzedaży np. 20% poniżej ceny rynkowej. To tylko teoria bo gdy taki ktos się znajdzie to raczej nastepnym razem producent nie sprzeda mu towaru. Niestety baaardzo często prawo jest łamane. Ale jesli UOKiK lub inny jego europejski odpowiednik wpadnie na taką sprawę regulacji rynku i cen to kary sięgaja setek milionów. Co najmniej kilka razy było juz o tym głosno także na polskim rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, pawelll napisał:

Niczego nie polecam ani nie odradzam. Jestem nim zainteresowany ale czekam i dopytuję o testy. Gdybyś przeczytał wątek od początku wiedziałbyś o tym. Odpowiadam tylko malkontentom którzy wysuwają (przynajmniej moim zdaniem) nietrafione zarzuty.

A ja bym się zastanowił nad postami osób które od kilku tygodni (mając krótki staż forumowy lub kilka-kilkanaście wpisów) krytykują ten TV również nie mając z nim styczności :)

 

1. Nigdzie nie odradzam zakupu tego modelu, sam zastanawiam się nad jego kupnem (o ile okaże się faktycznie lepszy niż 910V, z informacji na tę chwilę wiem jedynie, że EG910V jest zakrzywiony i ma 3D, a EG9A7V jest płaski i nie ma 3D). Nie lubię tylko dezinformacji.

2. Nie polecasz, nie odradzasz, a jednak działalność wygląda nieco podejrzanie. Dlaczego? Poniżej odpowiedzi.  

Dnia 4.09.2017 o 11:17, pawelll napisał:

Kolejny malkontent. Kilka miesięcy temu byli tacy którzy twierdzili, że B6 jest tańszy od A7 :)

Cena A7 jest faktycznie wyższa od aktualnej ceny 910 ale:

- najniższe (niewiele ponad 5000) ceny 910 to wyprzedaże w najtańszych sklepach internetowych. W stacjonarnych jest niewiele ponizej 6000

- nazwanie osób mających wątpliwości malkontentami
- kłamstwo dotyczące ceny starszego modelu

Dnia 4.09.2017 o 17:13, pawelll napisał:

Swoją drogą byłem go dzisiaj obejrzeć. Jak na sklepowy ogląd wygląda nieźle. Oczywiście trudno coś szczegółowo protestować. Fioletowy has odbić nie stwierdziłem. 

- informacja o testowaniu fioletowych odbić.
Nie wiem jak Ty, ale ja ostatnio podszedłem do EG910V z odpaloną latarką w telefonie i odbicia były widoczne od razu. Na zdjęciu ze strony ósmej wyraźnie widać fioletowe odbicia. Czy są w rzeczywistości? Nie wiem. Patrząc na zdjęcie - wydaje się, że tak.
Jaką metodę sprawdzania fioletowych odbić przyjąłeś?

Dnia 4.09.2017 o 20:59, pawelll napisał:

Na rynku jest miejsce i na OLEDy Premium" i "Standard". Brak HDR i 4K niekoniecznie jest wadą, 3D dla większości jest zbędnym gadżetem. A cena jest ceną. 55" OLED w klasie standard za niewiele ponad 5000 to na dzisiaj niezły zakup.

- to już jest zachęcanie do kupna, zaprzeczysz?

Dnia 4.09.2017 o 21:23, pawelll napisał:

Tak swoją drogą odnośnie samej matrycy i ich generacji. Generalnie LG nie chwali się nigdzie (tak jak czasem inni producenci), że modele 2017 mają nową matrycę np. IV generacji. Może być tak, że to technologicznie ta sama matryca, poprawiono tylko np. równomierność nakładania materiału, zastosowano inne szkło i powłokę antyrefleksową itp. Plus do tego zmieniono (o tym pisali admini) sterowanie przez co podniesiono jasność. No i mamy matrycę tej samej generacji ale o lepszych parametrach.

- same domysły. Może to lepsza matryca, może poprawiono to, może tamto... Nie wiemy. Skoro nie wiemy, to po co spekulować?

17 godzin temu, pawelll napisał:

Po pierwsze to informacja plotkarska- w dodatku podana przez osobę która już kilka razy kwestionowała sensowność tego TV.

Po drugie sam fakt, że to stara generacja matrycy nie stanowi o tym że jest kiepska. Pisaliśmy już o tym, prawdopodobnie LG nie zmieniając wprost generacji matrycy prowadziło w międzyczasie prace nad jej poprawą.

- ponownie krytykujesz osoby, które krytykują telewizor
- znów domysły. "Prawdopodobnie LG prowadziło prace nad jej poprawą" - skąd takie wnioski?

16 godzin temu, pawelll napisał:

1. Bo jest tańsza w produkcji?

2. Bo umożliwia wprowadzenie TV lowcost w cenie niższej od podstawowej półki producenta?

3. Bo nie wszyscy klienci dali się omamić i nabrać na 4K, UHD, i inne marketingowe gadzety?

- znów domysły
- marginalizacja zalet innych produktów

Podsumowując: wcale nie uważam, że jesteś jakimś marketingowcem. Ale nie widzę sensu przedstawiania tu swoich domysłów (bezpodstawnych), jak i wytykania komuś "plotkarskich informacji" (które w rzeczywistości mają taką samą wartość jak Twoje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , dyskujsa trochę zeszła na inny plan :)  , tak naprawde to mało wiemy o tym modelu  - głownie same domysły i wnioski.

Jedyna potwierdzona informacja jest to ze w tym modelu sa matryce sa z modelu 2015. 

W wersjach 4K , matryce sa na pewno innej generacji (3 lub 4) - chyba ze testy (jasnosc , input lag,) kłamią - a nie sadze ze uda sie podrasować jasnosc czy input lag samym softem i moze porcesorem video....  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kodo3 napisał:

Panowie , dyskujsa trochę zeszła na inny plan :)  , tak naprawde to mało wiemy o tym modelu  - głownie same domysły i wnioski.

No właśnie. Więc po co bić pianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, michalind napisał:

Podsumowując: wcale nie uważam, że jesteś jakimś marketingowcem. Ale nie widzę sensu przedstawiania tu swoich domysłów (bezpodstawnych), jak i wytykania komuś "plotkarskich informacji" (które w rzeczywistości mają taką samą wartość jak Twoje).

Ale mnie rozpracowałeś :)

38 minut temu, michalind napisał:

No właśnie. Więc po co bić pianę?

No właśnie. Tylko, że co rusz pojawiają się w wątku nowi dyskutanci z niesprawdzonymi, plotkarskimi (i najczęściej o negatywnym wydźwięku) "newsami". Czasem trudno na takie coś nie zareagować.

cd..

Jeśli prześledzisz wątek od początku to zaczynaliśmy od newsa na podstawie jakiejś "plotki" na portalu, dość szybko negowanej przez niektórych kolegów, potem było narzekanie, że drogi, że gorszy (a przynajmniej nie lepszy) od 910 itp. A tymczasem ani fakty techniczne (fakt, że dość skąpe) ani szybki "zjazd cenowy" nie potwierdził większości zarzutów. Aktualna cena lekko ponad 6000 zaczyna się zbliżać do akceptowalnego poziomu (wg. mnie ok. 5500) i jeśli do niego dojdzie i nie pojawi się jakaś niepokojąca udokumentowana informacja techniczna to zapewne go kupię. Oczywiście będę się cieszył jeśli cena szybko spadnie do np. 4999 ale tego się nie spodziewam szybciej niż wiosną.

Podsumowując zacytuję wpis kolegi z kwietnia 2017:

 

Dnia 29.04.2017 o 15:38, pmcomp napisał:

Ja stawiam, że nawet bez HDR to będzie hit. Mam nadzieję że prosty i w rozsądnej cenie.

 

Pozdro

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, pawelll napisał:

Ale mnie rozpracowałeś :)

No właśnie. Tylko, że co rusz pojawiają się w wątku nowi dyskutanci z niesprawdzonymi, plotkarskimi (i najczęściej o negatywnym wydźwięku) "newsami". Czasem trudno na takie coś nie zareagować.

Reagować - tak. Pacyfikować i prostować.
Ale niekoniecznie odbijać piłeczkę i również podawać niesprawdzone, plotkarskie (i najczęściej o pozytywnym wydźwięku) "newsy".

Z mojej strony koniec tematu, bo chyba się zrozumieliśmy :) 

Gdybyś widział jeszcze gdzieś EG9A7V, spróbuj proszę poświecić na niego latarką z komórki, łatwo wtedy zauważyć, czy pojawia się fioletowa/różowa poświata.

Czy wie ktoś, czy procesor jest w tym telewizorze jedno-, czy czterordzeniowy? I jak bardzo wpływa to na wydajność? Pytam, ponieważ przy EG910V w MediaExpert widziałem, że procesor jest jednordzeniowy, ale w menu nie było "czuć" słabszego procesora niż w wyższych modelach.

 

EDIT:

19 minut temu, pawelll napisał:

A tymczasem ani fakty techniczne (fakt, że dość skąpe) ani szybki "zjazd cenowy" nie potwierdził większości zarzutów. Aktualna cena lekko ponad 6000 zaczyna się zbliżać do akceptowalnego poziomu (wg. mnie ok. 5500) i jeśli do niego dojdzie i nie pojawi się jakaś niepokojąca udokumentowana informacja techniczna to zapewne go kupię.

Ja w tej chwili jestem prawie-zdecydowany na zakup EG910V, teoretycznie nie robi mi różnicy, czy telewizor jest zakrzywiony czy nie (oglądam go z 2-3m na wprost). Choć w praktyce jestem 'starej szkoły' i wolę płaskie. Jeśli okaże się, że EG9A7V ma lepsze parametry/nowszą matrycę/cokolwiek, to pewnie zdecyduję się na niego. Dlatego też z utęsknieniem czekam na jakiekolwiek potwierdzone informacje.

Edytowane przez michalind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, pawelll napisał:

Ale mnie rozpracowałeś :)

No właśnie. Tylko, że co rusz pojawiają się w wątku nowi dyskutanci z niesprawdzonymi, plotkarskimi (i najczęściej o negatywnym wydźwięku) "newsami". Czasem trudno na takie coś nie zareagować.

ale TY jesteś meczacy, naprawde w pewnym sesie leciutko ograniczony  -  skoro napisałem ze jest to informacja od LG  - akurat ta informacja  jest najbardziej ''sprawdzoną'' w całej tej naszej dyskusji :wacko: . Czy nowi dyskutancji nie maja prawa i mozliwosc posiadac lepszych infrmacji od ciebie stary dyskutancie 720p

ja równiez koncze ten temat.

Edytowane przez kodo3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @kodo3Paradoksalnie LG wcale nie jest najlepszym źródłem informacji :)

Poniżej dowód:

 

Dnia 2.06.2017 o 12:34, budasty napisał:

Odpowiedź z LG Polska na zapytanie dot. modelu ful hd oled na 2017 rok:

" dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż pojawiła się już nowa seria telewizorów OLED przeznaczonych na 2017 rok. Producent na chwile obecną nie przewiduje wypuszczenia telewizora OLED z rozdzielczością Full HD. Wszystkie modele posiadają matryce 4K."
 

 

14 minut temu, michalind napisał:

Jeśli okaże się, że EG9A7V ma lepsze parametry/nowszą matrycę/cokolwiek, to pewnie zdecyduję się na niego. Dlatego też z utęsknieniem czekam na jakiekolwiek potwierdzone informacje.

No widzisz, mam dokładnie takie samo zdanie i plany. No może poza akceptacją krzywizny TV- od zawsze twierdziłem, że to krzywy pomysł i w moim domu takie coś nigdy nie stanie. :)

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowny Panie, 


dziękujemy za kontakt z naszym działem. 

Uprzejmie informujemy, iż jest to model który był przeznaczony na rynek na rok 2015. 

W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt. 
 
 
Odpowidz LG nt. Modelu matrycy (generacji) w A7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
28 minut temu, michalind napisał:

Reagować - tak. Pacyfikować i prostować.
Ale niekoniecznie odbijać piłeczkę i również podawać niesprawdzone, plotkarskie (i najczęściej o pozytywnym wydźwięku) "newsy".

Z mojej strony koniec tematu, bo chyba się zrozumieliśmy :) 

Gdybyś widział jeszcze gdzieś EG9A7V, spróbuj proszę poświecić na niego latarką z komórki, łatwo wtedy zauważyć, czy pojawia się fioletowa/różowa poświata.

Czy wie ktoś, czy procesor jest w tym telewizorze jedno-, czy czterordzeniowy? I jak bardzo wpływa to na wydajność? Pytam, ponieważ przy EG910V w MediaExpert widziałem, że procesor jest jednordzeniowy, ale w menu nie było "czuć" słabszego procesora niż w wyższych modelach.

 

EDIT:

Ja w tej chwili jestem prawie-zdecydowany na zakup EG910V, teoretycznie nie robi mi różnicy, czy telewizor jest zakrzywiony czy nie (oglądam go z 2-3m na wprost). Choć w praktyce jestem 'starej szkoły' i wolę płaskie. Jeśli okaże się, że EG9A7V ma lepsze parametry/nowszą matrycę/cokolwiek, to pewnie zdecyduję się na niego. Dlatego też z utęsknieniem czekam na jakiekolwiek potwierdzone informacje.

Tu piszą ze ma 4 rdzenie

https://www.displayspecifications.com/en/model/77c1bf7

Nie mam porównania z innymi modelami LG

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, JAC_ZAR napisał:

Tu piszą ze ma 4 rdzenie

https://www.displayspecifications.com/en/model/77c1bf7

Nie mam porównania z innymi modelami LG, ale panasonic chodzi zdecydowanie szybciej

Na tej samej stronce piszą że 910 ma 4 rdzenie i ten sam procesor więc ciężko powiedzieć jaka jest prawda.

Specyfikacja wygląda jak copy/paste z 910.  Chyba tylko jedno hdmi więcej.

JAC_ZAR napisałem maila do LG na USA i UK - być może podadzą więcej info odnośnie matrycy - polskim przedstawicielom LG dziękuję.

Edytowane przez hindus3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kodo3 napisał:
Szanowny Panie, 


dziękujemy za kontakt z naszym działem. 

Uprzejmie informujemy, iż jest to model który był przeznaczony na rynek na rok 2015. 

W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt. 
 
 
Odpowidz LG nt. Modelu matrycy (generacji) w A7

Jeśli z tej odpowiedzi wnioskujesz, że to matryca z 2015 roku to uważam, że nie jest to w żaden sposób napisane.

1. "model który był przeznaczony na rynek na rok 2015." - to znaczy: (właściwe podkreślić, możliwe kilka poprawnych odpowiedzi)

a. wyprodukowano 1 mln sztuk TV i schowano do magazynu?

b. zaprojektowano (np. równolegle z 910) ale nie wdrożono do produkcji w 2015 i teraz wyciągnięto projekt?

c. wyprodukowano x mln matryc FHD, część zakrzywiono i wstawiono do 910, część prostych teraz wzięto do produkcji A7

d. uruchomiono i nigdy nie zatrzymano produkcję matryc FHD (być może lekko dopracowując technologię?) i teraz "przyszła kolej" na płaskie FHD.

i pewnie kilka innych możliwych interpretacji tego zdania.

2. O ile mnie pamięć nie zawodzi (muszę poszukać) to na rynku amerykańskim równolegle do 910 była wprowadzona wersja płaska.

3. Oczywiście pozostaje kwestia nazwy (oznaczenia) modelu - A7 wyraźnie wskazuje że przynajmniej to zaplanowano z myślą o roku 2017 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pawelll napisał:

Jeśli z tej odpowiedzi wnioskujesz, że to matryca z 2015 roku to uważam, że nie jest to w żaden sposób napisane.

1. "model który był przeznaczony na rynek na rok 2015." - to znaczy: (właściwe podkreślić, możliwe kilka poprawnych odpowiedzi)

a. wyprodukowano 1 mln sztuk TV i schowano do magazynu?

b. zaprojektowano (np. równolegle z 910) ale nie wdrożono do produkcji w 2015 i teraz wyciągnięto projekt?

c. wyprodukowano x mln matryc FHD, część zakrzywiono i wstawiono do 910, część prostych teraz wzięto do produkcji A7

d. uruchomiono i nigdy nie zatrzymano produkcję matryc FHD (być może lekko dopracowując technologię?) i teraz "przyszła kolej" na płaskie FHD.

i pewnie kilka innych możliwych interpretacji tego zdania.

2. O ile mnie pamięć nie zawodzi (muszę poszukać) to na rynku amerykańskim równolegle do 910 była wprowadzona wersja płaska.

3. Oczywiście pozostaje kwestia nazwy (oznaczenia) modelu - A7 wyraźnie wskazuje że przynajmniej to zaplanowano z myślą o roku 2017 :)

Dżizys wiesz co to jest proces technologiczny , ze matryce można produkować tak naprawdę kiedy sie chce i można go wznawiać w razie potrzeby, już nie mam siły w odpisywaniu  :P. Ja  kupuje sobie Oled Sony a ty nadal  debatuj nad tym koreńskim badziewiem - bo niestety wygląda na to ze tak jest 

 

Pozdrawiam Wszystkich       

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...