Skocz do zawartości
Łukasz

Nowy model LG OLED Full HD na 2017 rok! (z HDR!)

Rekomendowane odpowiedzi

Było się uczyć języków. :) Dla mojego pokolenia to był dość znany (niekoniecznie lubiany) język.

Nie sądzę, żeby te piksele pochodziły z TV - raczej stawiam na kamerę albo YT.

Chciałem kupić ten czeski test ale 3D secure zablokowało mi płatność. :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Maciej Koper napisał:

W bliżej nieokreślonej przyszłości ;) Prawda jest jednak taka, że jest bliźniaczo podobny do EG910 z tym, że płaski i na nowym WebOS. Nie posiada jednak HDR, ani niczego ze standardu Ultra HD, wbrew temu co mówią plotki.

HDR i niczego ze standardu Ultra HD nie posiada - to prawda, ale nie jest na nowym WebOS - jest oparty na systemie WebOS 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, KaMario napisał:

HDR i niczego ze standardu Ultra HD nie posiada - to prawda, ale nie jest na nowym WebOS - jest oparty na systemie WebOS 2.0.

wychodzi że poza płaskim ekranem niema żadnej różnicy - no brakuje 3d dodatkowo. Cena wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, pawelll napisał:

Nie to, żebym wypominał ale jakieś obietnice były :)

OK, kompletny test może nie jest niezbędny ale przydałaby się choć jakaś analiza tematu matrycy, równomierności, gradacji czerni - czyli w tych aspektach w których 910 miała zauważalne niedostatki.

 

 Przyłaczam się do prośby kolegi ;)... może mini-test, najbardziej wszystkich interesuje jaka matryca jest w 55eg7a7v czy wyplaszczona 55eg910v z technologia z 2015 czy uboższa  wersja FHD matryce 4K z 2017 lub 2016 ( lepsza jasność, gradacja szarosci, 100k MFTB )...ogólnie chodzi o to czy warto doplacić trochę kasy  do tego nowszego modelu  czy kupić dostepną jeszcze wersje 55eg910v ? ( która oprocz zakrzywienia ktore jednym przeszkadza drugim nie ma jeszcze 3D które już jest dość duzym argumentem za 910v )     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hindus3d napisał:

wychodzi że poza płaskim ekranem niema żadnej różnicy - no brakuje 3d dodatkowo. Cena wyższa.

Kolejny malkontent. Kilka miesięcy temu byli tacy którzy twierdzili, że B6 jest tańszy od A7 :)

Cena A7 jest faktycznie wyższa od aktualnej ceny 910 ale:

- najniższe (niewiele ponad 5000) ceny 910 to wyprzedaże w najtańszych sklepach internetowych. W stacjonarnych jest niewiele ponizej 6000

- A7 startował od znacznie niższej ceny niż 910i też znacznie szybciej doszedł do obecnego poziomu niewiele ponad 6000

- za 1-2 miesiące cena A7 ustabilizuje się na poziomie 5500-5600 (w sklepach internetowych)

Patrzenie na cenę punktowo (w sensie czasowym) nie ma sensu. Jest oczywiste, że produkt zaraz po wprowadzeniu ma najwyższą cenę, ale widać też że w przypadku OLEDów ceny startowe kolejnych generacji są niższe i szybciej spadają (np. B6 i B7).

Dyskusja o 3D czy płaskości/krzywiźnie to inna bajka - co komu pasuje.

No i najważniejsze - nikt (poza LG) nie wie jaka to matryca. Jeśli choć trochę lepsza niż w 910 warto zapłacić parę setek więcej.

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcieliście Full HD OLED, no to LG ma ofertę. Tani i płaski. Dostajecie obraz bez żadnych kompromisów dla "Kowalskiego".

Brawo LG ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pawelll napisał:

No i najważniejsze - nikt (poza LG) nie wie jaka to matryca. Jeśli choć trochę lepsza niż w 910 warto zapłacić parę setek więcej.

Jak będziecie w sklepie gdzie mają ten nowy model, to poproście aby wyłączyli na moment ten tv, i stańcie z boku i popatrzcie czy odbicie światła będzie miało fioletowy zafarb, jak nie będzie to znaczy że matryca jest najnowszej generacji. Nowy Philips np ma na pewno matrycę starszej generacji bo ma fioletowy zafarb.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to będzie świadczyło tylko o innych powłokach antyrefleksowych na szybie a nie o matrycy. Inna sprawa, że samo to zabarwienie ("zafarb" brr... co za ohydny neologizm) dla niektórych może być wadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pawelll napisał:

- najniższe (niewiele ponad 5000) ceny 910 to wyprzedaże w najtańszych sklepach internetowych. W stacjonarnych jest niewiele ponizej 6000

Mylisz się, TV jest dostępny za 5k PLN w ogólnopolskich sklepach RTV (wczoraj widziany w MediaExpert za 4999zł).

Edytowane przez michalind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest dynamiczna i ceny spadają praktycznie z dnia na dzień. Podobnie A7 można kupić w stacjonarnym np. Saturn za 6100 uwzględniając zwrot 300 PLN przez LG.

Swoją drogą byłem go dzisiaj obejrzeć. Jak na sklepowy ogląd wygląda nieźle. Oczywiście trudno coś szczegółowo protestować. Fioletowy has odbić nie stwierdziłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Peter_21 napisał:

 Przyłaczam się do prośby kolegi ;)... może mini-test, najbardziej wszystkich interesuje jaka matryca jest w 55eg7a7v czy wyplaszczona 55eg910v z technologia z 2015 czy uboższa  wersja FHD matryce 4K z 2017 lub 2016 ( lepsza jasność, gradacja szarosci, 100k MFTB )...ogólnie chodzi o to czy warto doplacić trochę kasy  do tego nowszego modelu  czy kupić dostepną jeszcze wersje 55eg910v ? ( która oprocz zakrzywienia ktore jednym przeszkadza drugim nie ma jeszcze 3D które już jest dość duzym argumentem za 910v )     

Przyłączam się do kolegi z pytaniami na temat matrycy, szczególnie interesuje mnie żywotność, kolory i jasność, gdyby te cechy były jak w nowych matrycach to dopłacić by można było bez bólu. Bardzo nieładnie postąpiło LG wybierając za nas czy tv  powinien mieć 3D czy nie, w tym modelu ta technologia mogłaby znacząco podnieść atrakcyjność zakupu pomimo braku 4k HDR itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pawelll napisał:

 

- najniższe (niewiele ponad 5000) ceny 910 to wyprzedaże w najtańszych sklepach internetowych. W stacjonarnych jest niewiele ponizej 6000

Nie prawda, dwa miesiące temu pierwszy mediaexpert w pobliżu mojej miejscówy i cena 4999.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że 910 doszedł do takiej ceny w czasie prawie dwóch lat (jesień 2015 ok. 10 tys PLN). A7 wystartował w maju 2017 <10 tys. i już jest na poziomie ok. 6000. Jesienią będzie ok. 5500-5600 i to będzie cena równowagi.

Właśnie wysłałem pytanie do rtvmax czy sprzedają TV z polskiej dystrybucji i czy będzie można skorzystać ze zwrotu 300 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, pawelll napisał:

Co nie zmienia faktu że 910 doszedł do takiej ceny w czasie prawie dwóch lat (jesień 2015 ok. 10 tys PLN). A7 wystartował w maju 2017 <10 tys. i już jest na poziomie ok. 6000. Jesienią będzie ok. 5500-5600 i to będzie cena równowagi.

Jest to prawdopodobnie spowodowane tym niedostatkiem nowych technologii w tym modelu(brak HDR, 4K, 3D) oraz wiele większą konkurencją na rynku oledów niż w 2015 roku. Dzisiaj możesz kupić np takiego Philipsa POS9002 z ambilight, 4k, HDR za 8999zł więc LG 55EG9A7V siłą rzeczy musi spaść ceny.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pawelll napisał:

Sytuacja jest dynamiczna i ceny spadają praktycznie z dnia na dzień. Podobnie A7 można kupić w stacjonarnym np. Saturn za 6100 uwzględniając zwrot 300 PLN przez LG.

Swoją drogą byłem go dzisiaj obejrzeć. Jak na sklepowy ogląd wygląda nieźle. Oczywiście trudno coś szczegółowo protestować. Fioletowy has odbić nie stwierdziłem. 

Potwierdzam, też nie stwierdziłem fioletowych odbić.

Kilka dni temu rozmawiałem ze sprzedawcą z MM. Twierdził, że 55EG9A7V posiada nową matrycę z 2017 roku, a za potwierdzenie tego faktu pokazał mi stojącego obok LG OLEDa Sony A1, który miał znacznie ciemniej świecącą matrświecił, i który ma na wyposażeniu panel LG z 2016 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, szpaksonus napisał:

Jest to prawdopodobnie spowodowane tym niedostatkiem nowych technologii w tym modelu(brak HDR, 4K, 3D) oraz wiele większą konkurencją na rynku oledów niż w 2015 roku. Dzisiaj możesz kupić np takiego Philipsa POS9002 z ambilight, 4k, HDR za 8999zł więc LG 55EG9A7V siłą rzeczy musi spaść ceny.

Na rynku jest miejsce i na OLEDy Premium" i "Standard". Brak HDR i 4K niekoniecznie jest wadą, 3D dla większości jest zbędnym gadżetem. A cena jest ceną. 55" OLED w klasie standard za niewiele ponad 5000 to na dzisiaj niezły zakup.

Co oczywiście nie świadczy, że za 5 lat podobny TV nie będzie kosztował ok. 3 tys jak dzisiaj typowe LCD.

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, KaMario napisał:

Kilka dni temu rozmawiałem ze sprzedawcą z MM. Twierdził, że 55EG9A7V posiada nową matrycę z 2017 roku, a za potwierdzenie tego faktu pokazał mi stojącego obok LG OLEDa Sony A1, który miał znacznie ciemniej świecącą matrświecił, i który ma na wyposażeniu panel LG z 2016 roku.

No i od razu widać straszną niekompetencję Panów z MM, więc lepiej ich w ogóle o nic nie pytać - taka moja dobra rada :) Nie ma żadnych dowodów na to, że w Sony A1 lub też w Panasonic EZ1002 są stosowane starsze panele LG z 2016 roku. Sony A1 świeci ciemniej, bo ma gorsze układy sterujące ABLem i to wszystko. LG zastosowało tu lepszą elektronikę w modelach z 2017 i to wszystko, natomiast ma się to nijak do zastosowanego panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą odnośnie samej matrycy i ich generacji. Generalnie LG nie chwali się nigdzie (tak jak czasem inni producenci), że modele 2017 mają nową matrycę np. IV generacji. Może być tak, że to technologicznie ta sama matryca, poprawiono tylko np. równomierność nakładania materiału, zastosowano inne szkło i powłokę antyrefleksową itp. Plus do tego zmieniono (o tym pisali admini) sterowanie przez co podniesiono jasność. No i mamy matrycę tej samej generacji ale o lepszych parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej informacji o zmianie generacji matrycy, bo taka zmiana pewnie się nie odbyła. Wszystko wskazuje na to, że w OLEDach z 2017 roku (mowa o modelach serii B7/C7 itd) stosowane są te same matryce co z 2016 roku. Zastosowano jedynie dodatkowy polaryzator nakładany na istniejący filtr antyrefleksyjny (tzw. Neutral BLACK OLED), tak aby przy refleksach nie było różowej poświaty. Były też informacje o niewielkich zmianach w procesie produkcji matryc, ale szczegółów brak. Na pewno nie ma jakiegoś rewolucyjnej zmiany na nową generację. Tak samo ma się zapewne sprawa z modelem 55EG9A7V - wyprostowali matrycę, dodali polaryzator i być może dodali lepszą elektronikę. Sama budowa panelu OLED została pewnie bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szpaksonus napisał:

Tak ale żywotności nie poprawisz inaczej niż nową generacją matrycy, oby taka była w 55EG9A7V.

Jeśli poprawisz technologię produkcji, przeprowadzisz dodatkowe badania i uzyskasz pozytywne rezultaty to możesz z dumą ogłosić poprawę żywotności do 100 tys. h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, pawelll napisał:

Sytuacja jest dynamiczna i ceny spadają praktycznie z dnia na dzień. Podobnie A7 można kupić w stacjonarnym np. Saturn za 6100 uwzględniając zwrot 300 PLN przez LG.

Swoją drogą byłem go dzisiaj obejrzeć. Jak na sklepowy ogląd wygląda nieźle. Oczywiście trudno coś szczegółowo protestować. Fioletowy has odbić nie stwierdziłem. 

to spójrz na zdjęcie ze str 8, oczywiście, że są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że nie stwierdziłem a nie, że nie ma. :)

W tych warunkach jakie były w sklepie nie udało mi się ich zauważyć. A próbowałem. No chyba, że warunkiem uzyskania jest okno w roletą noc/dzień. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, pawelll napisał:

Co nie zmienia faktu że 910 doszedł do takiej ceny w czasie prawie dwóch lat (jesień 2015 ok. 10 tys PLN). A7 wystartował w maju 2017 <10 tys. i już jest na poziomie ok. 6000. Jesienią będzie ok. 5500-5600 i to będzie cena równowagi.

Właśnie wysłałem pytanie do rtvmax czy sprzedają TV z polskiej dystrybucji i czy będzie można skorzystać ze zwrotu 300 PLN.

na 2 str regulaminu są wymienione sklepy uprawniające do zwrotu 300 PLN

regulamin.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Subman napisał:

No i od razu widać straszną niekompetencję Panów z MM, więc lepiej ich w ogóle o nic nie pytać - taka moja dobra rada :) Nie ma żadnych dowodów na to, że w Sony A1 lub też w Panasonic EZ1002 są stosowane starsze panele LG z 2016 roku. Sony A1 świeci ciemniej, bo ma gorsze układy sterujące ABLem i to wszystko. LG zastosowało tu lepszą elektronikę w modelach z 2017 i to wszystko, natomiast ma się to nijak do zastosowanego panelu.

Może i prawda, ale Pan sprzedawca z MM twierdził, że był świeżo po "szkoleniu / prezentacji" telewizorów marki LG.

Może i prawda, że panele są te same co we wcześniejszych przynajmniej 2 latach, ale faktu się nie zmieni, że są jaśniejsze i nie stwierdza się różowej poświaty przy odbiciach światła - ja w moich domowych warunkach też różowej poświaty nie stwierdzam.

A przecież chyba jednak najbardziej liczy to, co odbiera nasz wzrok, czyli jakość obrazu, no i brak pewnych mankamentów, które wcześniej występowały.

Myślę, że dopóki nie doczekamy się testu 55EG9A7V na tym portalu lub z innych wiarygodnych źródeł, doputy nasze wątpliwości nie zostaną rozwiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...