Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Mój B7 jest po profesjonalnej kalibracji. Czy jeżeli zrobię "przywrócenie ustawień fabrycznych" to czy wszystkie nastawy zmienią się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój B7 jest po profesjonalnej kalibracji. Czy jeżeli zrobię "przywrócenie ustawień fabrycznych" to czy wszystkie nastawy zmienią się?
Tak

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej czy nie lepiej dźwięku nie ma a powinien być

Miałem na myśli, że na SJ9 by był default_smile.png Chciałeś spiknąć LG z Szajnsungiem i nie wyszło...

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.07.2018 o 09:28, Dariusz Prokop napisał:

na Netflixie dźwięk w Atmos pokazuje się tylko na wyjściu optycznym

Rozwiń jakim cudem stwierdziłeś że na wyjściu optycznym masz Atmosa? Optyk nie obsługuje DD+, więc to niemożliwe...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to niemożliwe i DA nie było słychać na tym soundbarze po optyku, ale pokazało w menu filmu że można wybrać DA. Dziś się dowiedziałem że na SJ9  DA z Netflix tez nie pójdzie, tak więc Dolby Atmos jest ale go nie ma. I wątpię żeby LG gryzł się z Samsungiem :)  Próbowałem tez z dysku twardego coś zapodać, problem ten sam, na telewizorze pokazuje się info dolby vision i dolby atmos, a soundbar kupa...Tak czy inaczej zwracam soundbar. Może za rok będzie więcej treści, która popłynie bez problemów przez listwy na ścianie, wtedy się na coś zdecyduję.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Dariusz Prokop napisał:

Wiem że to niemożliwe i DA nie było słychać na tym soundbarze po optyku, ale pokazało w menu filmu że można wybrać DA. Dziś się dowiedziałem że na SJ9  DA z Netflix tez nie pójdzie, tak więc Dolby Atmos jest ale go nie ma. I wątpię żeby LG gryzł się z Samsungiem :)  Próbowałem tez z dysku twardego coś zapodać, problem ten sam, na telewizorze pokazuje się info dolby vision i dolby atmos, a soundbar kupa...Tak czy inaczej zwracam soundbar. Może za rok będzie więcej treści, która popłynie bez problemów przez listwy na ścianie, wtedy się na coś zdecyduję.

To że w menu Netlixa można wybrać tak naprawdę o niczym nie świadczy. Można to wybrać nawet jak używasz wbudowanych w TV głośników. 

Zobacz tu:

http://www.avsforum.com/forum/39-networking-media-servers-content-streaming/2378442-dolby-digital-plus-dd-atmos-over-hdmi-arc.html

Piszą że SJ9 ma Atmosa z passthrough TV, ale faktycznie na Samsungu nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.07.2018 o 09:28, Dariusz Prokop napisał:

Cześć, mam problem z Dolby Atmos. Soundbar Samsung HW-K850, podłączony po HDMI  z 55B7V nie odtwarza Dolby Atmos, a powinien, na Netflixie dźwięk w Atmos pokazuje się tylko na wyjściu optycznym gdzie soundbar może tylko go odtworzyć po HDMI, już chyba wszystkie opcje próbowałem, czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem ? 

Jak może DA nie działać na soundbarze, skoro w papierach ma że go puści.

A próbowałeś coś w DA na Blu-ray?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 6/29/2018 at 3:47 PM, 2015 said:

@plast:

"Robiłem też sam sporo remuksów na własne potrzeby z płyt BR UHD '

Jaki soft użyłeś i na jakim sprzęcie ?

Mkvtoolnix, sprzęt nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie), czy Wam się zdarza co jakiś czas (nieregularnie) słyszeć z obudowy trzaski? Serwis twierdzi, że to normalne i związane z różną rozszerzalnością cieplną materiałów, aczkolwiek czasem występuje to nawet krótko po włączeniu tv. Wolałbym tego nie doświadczać, ale też nie spędza mi to snu z powiek (doświadczam tego z reguły tylko wieczorem, kiedy dookoła raczej cisza a poziom głośności też niski). Jednak trochę mnie to dziwi, tv jakby nie patrzeć raczej z górnej półki a wcześniejszy dużo tańszy model nie miał takich przypadłości. Czy tylko mi się trafił taki egzemplarz...?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, frank26 napisał:

Panowie (i Panie), czy Wam się zdarza co jakiś czas (nieregularnie) słyszeć z obudowy trzaski? Serwis twierdzi, że to normalne i związane z różną rozszerzalnością cieplną materiałów, aczkolwiek czasem występuje to nawet krótko po włączeniu tv. Wolałbym tego nie doświadczać, ale też nie spędza mi to snu z powiek (doświadczam tego z reguły tylko wieczorem, kiedy dookoła raczej cisza a poziom głośności też niski). Jednak trochę mnie to dziwi, tv jakby nie patrzeć raczej z górnej półki a wcześniejszy dużo tańszy model nie miał takich przypadłości. Czy tylko mi się trafił taki egzemplarz...?  

U mnie nic takiego się nie dzieje. Pewnie zależy jak obudowa dobrze spasowana jest. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie (i Panie), czy Wam się zdarza co jakiś czas (nieregularnie) słyszeć z obudowy trzaski? Serwis twierdzi, że to normalne i związane z różną rozszerzalnością cieplną materiałów, aczkolwiek czasem występuje to nawet krótko po włączeniu tv. Wolałbym tego nie doświadczać, ale też nie spędza mi to snu z powiek (doświadczam tego z reguły tylko wieczorem, kiedy dookoła raczej cisza a poziom głośności też niski). Jednak trochę mnie to dziwi, tv jakby nie patrzeć raczej z górnej półki a wcześniejszy dużo tańszy model nie miał takich przypadłości. Czy tylko mi się trafił taki egzemplarz...?  
Normalna sprawa. Serwis dobrze mówi. Zależy od sztuki ale nie ma czym się przejmować. U mnie na 55 było to za każdym razem a przy 65 na razie cisza. Ale to kwestia czasu i temperatury.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ceny 65b7 podobne w Eur RTV i Media Markt . Który sklep polecacie, jest jakaś różnica?

Edytowane przez db4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny 65b7 podobne w Eur RTV i Media Markt . Który sklep polecacie, jest jakaś różnica?
Na raty tylko z Euro AGD. Biorę u nich od wielu lat.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, db4 napisał:

Ceny 65b7 podobne w Eur RTV i Media Markt . Który sklep polecacie, jest jakaś różnica?

Zdecydowanie RTV Euro - też tam kupowałem swoją B7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, db4 napisał:

Ceny 65b7 podobne w Eur RTV i Media Markt . Który sklep polecacie, jest jakaś różnica?

Ja nie polecam Euro RTV. Sklep robi problemy w przypadku reklamacji, jeżeli autoryzowany serwis wyda dla Ciebie niekorzystną opinię. Tzn reklamujesz że jakaś funkcja w TV nie działa i to jest ewidentne. Producent albo autoryzowany serwis twierdzi że wszystko jest 'zgodne ze specyfikacją' i takie też zdanie ma sklep (bo nie może mieć innego). Normalnie w polskim prawie masz instytucję miejskiego rzecznika praw konsumenta, który może skierować sprawę do sądu polubownego, który jest szybki, darmowy i raczej zawsze działa 'prokonsumencko'. Niestety Euro RTV nie wyraża zgody na sąd polubowny i jeżeli dojdziesz do tego etapu to trafiasz na mur i zostaje Ci sąd cywilny (czyli koszty, lata oczekiwania na wyrok). 

Nie wiem jak jest w Media Markt, może podobnie, a może nie. Nie mam doświadczenia. Ja reklamowałem w Euro RTV kiedyś telewizor i na szczęście się udało, bo serwis wydał dla mnie korzystną opinię, ale wiem że sporo osób nie miało tego szczęścia i wtedy Euro robi problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie polecam Euro RTV. Sklep robi problemy w przypadku reklamacji, jeżeli autoryzowany serwis wyda dla Ciebie niekorzystną opinię. Tzn reklamujesz że jakaś funkcja w TV nie działa i to jest ewidentne. Producent albo autoryzowany serwis twierdzi że wszystko jest 'zgodne ze specyfikacją' i takie też zdanie ma sklep (bo nie może mieć innego). Normalnie w polskim prawie masz instytucję miejskiego rzecznika praw konsumenta, który może skierować sprawę do sądu polubownego, który jest szybki, darmowy i raczej zawsze działa 'prokonsumencko'. Niestety Euro RTV nie wyraża zgody na sąd polubowny i jeżeli dojdziesz do tego etapu to trafiasz na mur i zostaje Ci sąd cywilny (czyli koszty, lata oczekiwania na wyrok). 
Nie wiem jak jest w Media Markt, może podobnie, a może nie. Nie mam doświadczenia. Ja reklamowałem w Euro RTV kiedyś telewizor i na szczęście się udało, bo serwis wydał dla mnie korzystną opinię, ale wiem że sporo osób nie miało tego szczęścia i wtedy Euro robi problemy.
Ja miałem pare razy problemy z produktami czy urządzeniami i nigdy przez naście lat nie miałem problemu z EURO AGD. Jak ostatnio kupowałem B7 55" to po paru dniach użytkowania ściągnięcia foli bez problemu wymienili mi na 65". Oczywiście z dopłatą. Więc z mojej strony polecam ten sklep.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. TV nie chciałbym odpalać w sklepie. Zamówienie przez internet i odbiór w domu. Czy b7 posiada licznik godzin, czy jest jakaś możliwość sprawdzenia, czy tv jest z ekspozycji, zwrotu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, db4 napisał:

Ceny 65b7 podobne w Eur RTV i Media Markt . Który sklep polecacie, jest jakaś różnica?

Jestem zdziwiony powyższymi opiniami. W Media Markt jest zwrot 30 dni do sklepu. Zwracałem już słuchawki i monitor. Pani grzecznie pyta dlaczego, odpowiadam, że mi nie odpowiada. Przychodzi ktoś z odpowiedniego działu sprawdza kompletność i otrzymuję zwrot gotówki.

W Euro AGD nawet w przypadku wadliwego towaru (kupiłem myszkę, sprawdziłem dopiero w domu i nie działa) odsyłają do producenta.

Dla mnie zdecydowanie Media Markt / Saturn (to jest ta sama firma i te same zasady).

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, db4 napisał:

Ceny 65b7 podobne w Eur RTV i Media Markt . Który sklep polecacie, jest jakaś różnica?

Kup tam, gdzie nie będziesz miał problemów ze zwrotem.

Polecam przewinąć kilka stron do tyłu i poczytać o moich "przygodach" (też z wersją 65 calową). Połasiłem się na niezłą promocję (bon na 800zł) i TV kupiłem w Neonecie. Trafiła mi się gorsza sztuka (zafarb + martwe piksele) i chciałem go oddać. Sklep od samego początku nie robił absolutnie żadnych problemów, ale wymagali odesłania towaru do magazynu centralnego pod Wrocławiem. I wtedy zaczęły się schody...

Przez ok. tydzień szukałem kuriera, bo w zasadzie żadna firma nie chciała się podjąć transportu. Jedna wymagała nadania TV na palecie, inna w ogóle nie chciała przyjąć paczki o takich wymiarach lub wadze, jeszcze inna nie pozwalała na ubezpieczenie jej powyżej 5 tysięcy, itp. itd. Krótko mówiąc - droga przez mękę. Ostatecznie udało mi się go nadać DHLem za prawie 3 stówy. Drogo, ale po dzisiejszej lekturze Wykopu (i znaleziska o problemach z DHLem) cieszę się, że moja paczka w ogóle dotarła (i to w jednym kawałku - podobno firmy mają ogromne braki kadrowe, odmawiają odbierania przesyłek niestandardowych, towary zalegają na sortowniach, itp. itd.).

Z tego względu polecam Ci zakup w sklepie, który pozwala na zwrot w punkcie stacjonarnym (ewentualnie w takim, który ma magazyn centralny blisko Twojego miejsca zamieszkania).

2 godziny temu, db4 napisał:

Czy b7 posiada licznik godzin, czy jest jakaś możliwość sprawdzenia, czy tv jest z ekspozycji, zwrotu?

Posiada, ale podobno można go wyzerować.

Także jedyną metodą jest chyba sprawdzenie opakowań (czy wszystkie są oryginalnie zapakowane), a następnie odpalenie kilku plansz testowych. Jeśli nie zaobserwujesz większych niedoskonałości matrycy (wypaleń, przebarwień, martwych pikseli) - ściągasz folię i cieszysz się z udanego zakupu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może problem z lg65b7v i dekoderem od nc+(dsi87). Dekoder automatycznie ustawia rozdzielczość 576p i nie mogę zmienić na inną, dopiero jak ustawie w telewizorze hdmi  ultra hd deep colour to mogę ustawić na 1080i tylko wtedy nie działa głos.

Telewizor przypadkiem wpadł w moje ręce, ale jestem bardzo zadowolony i polecam wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz głosu wystarczy ponownie uruchomić dekoder na wlaczonym hdmi deep color. Ja też po przelaczeniu tej opcji nie miałem dźwięku. Ponowne uruchomienie dekodera pomogło :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy komuś udało się sparować pilot Magic z dekoderem wifi premiumbox od nc+? Jeśli tak to proszę o wskazówki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam, tez na niektórych filmach na netflix macie mocne "uziarnienie" obrazu ?? Nawet w 4k???? Np serial LukeCage ?? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
35 minut temu, Piotr Kwolek napisał:

Pytanko mam, tez na niektórych filmach na netflix macie mocne "uziarnienie" obrazu ?? Nawet w 4k???? Np serial LukeCage ?? 

Wszystkie filmy Marvela (a przynajmniej wszystkie, które obejrzałem) mają bardzo silne uziarnienie (najsilniejsze jakie widziałem na Netflixie) i nie ma tu znaczenia czy film jest w FHD czy 4k. Przyczyna ? Wielu reżyserów chce tego uziarnienia, bo dodaje to według ich opinii "kinowego" charakteru.

Edytowane przez Subman
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moze trochę dodaje tego efektu "kina" ale niektóre są przesadzone. Czyli tak ma być i nie zależy to od jakości obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...