Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Seba_1988 said:

@hsolo może z tym klatkowaniem przesadziłem po prostu jak to bez upłynniacza nie chodzi to płynnie a ja jestem strasznie wyczulony jak coś minimalnie płynniej chodzi lub ma jakieś artefakty :P (może nerwica czy coś : P)  :) Mi bardziej chodzi o artefakty wokół postaci z załączonym trybem de-judder ,wiesz przy szybkich scenach wielu pisało że widzi rozmycia wokół postaci itp.:) Filmy odtwarzam z dysku usb 3.0 4k hdr a dokładnie coś takiego:

Format : Matroska at 57,0 Mb/s
Length : 46,9 GB for 1 h 57 min 50s 464 ms

Video #0 : HEVC at 52,4 Mb/s
Aspect : 3840 x 2160 (1.778) at 23.976 fps

Audio #0 : AC-3 at 448 kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 kHz
Language : pl

Audio #1 : AC-3 at 448 kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 kHz
Language : pl

Audio #2 : TrueHD at 3.214 kb/s
Infos : Object Based / 8 kanałów, / 48,0 kHz
Language : en

Audio #3 : AC-3 at 448 kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 kHz
Language : en

Text #0 : UTF-8
Language : pl

Text #1 : UTF-8
Language : pl

Text #2 : PGS
Language : en

Source V/A: COASTER / BD

Jak karmisz go matroską z HEVC-em ponad 50mb/s to się nie dziw, że przycina. Normalnie taki sygnał leci już zdekodowany z odtwarzacza UHD, a tutaj całą "brudną" robotę musi wykonywać procesorek w telewizorze. Jak się nie wyrabia, to gubi klatki albo zmniejsza precyzję, rozmywając obraz.
 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fuze napisał:

Jak postawiłęm TV na wagę, to pokazała ok. 32kg. Paczka jest zbyt duża a waga zbyt mała, by wyświetlacz wskazywał "stabilną" wartość. Producent podaje ok. 34,5kg, natomiast na naklejce DB Schenker (który wysłał TV z magazynu centralnego do sklepu który obsługiwał moje zamówienie) znajdującej się na opakowaniu widnieje 31kg.

Nie wiem o jakim punkcie DPD mówisz. U mnie w mieście punkty DPD pickup to jakieś kioski albo punkty Xero gdzie obsługa nic nie wie, natomiast regulamin na ich stronie www (która bez problemu przyjmuje zgłoszenie gdy wpiszę wagę 31kg) mówi o ograniczeniu wartości przesyłki do 5 tysięcy, której w żaden sposób nie ma możliwości zwiększyć. Czyli teoretycznie przyjęliby paczkę, ale gdyby na sortowni uległa uszkodzeniu, to odzyskałbym zaledwie ~połowę wartości.

Poza tym większość regulaminów firm kurierskich mówi o tym, że jeśli waga gabarytowa jest większa od wagi rzeczywistej, to na potrzeby wyceny brana jest od uwagę waga gabarytowa, a ta wynosi nie 30-35kg, a ponad 50 (mnoży się długość, szerokość i wysokość, a następnei dzieli przez 4000, 5000 lub 6000 tysięcy w zależności od firmy przewozowej).

UPS odmówiło wysłania kuriera po zapłacie (mimo że ich konfigurator www bez problemu wszystko przyjął), Fedex to samo.

Nie dzwoniłem do nich, bo po wejściu w konfigurator pocztexu, ustawieniu wagi 30-50 i najechaniu na "przesyłka niestandardowa" czytam:
"przesyłka, której [...] przy czym najdłuższy wymiar wynosi maksymalnie 150cm"

U mnie długość wynosi 159 cm. Jak nie wyjdzie z epaką, to spróbuję uderzyć telefonicznie do pocztexu, chociaż obawiam się że skończy się jak z UPSem i Fedexem. Przyjmą zgłoszenie, może nawet wezmą pieniądze, a jak przyjdzie do wysłania kuriera to stwierdzą błąd, przeproszą i obiecają zwrot pobranych środków...

Fuze wrócił dopiero z meczu Polaków :) Jutro jest ostatni dzień, kiedy próbuję z kurierami, a jak nie wyjdzie to w poniedziałek biorę urlop na żądanie i jadę zwiedzać stolicę Dolnego Śląska :)

UPS i Fedex są u mnie skreśleni. Wprost zamówiłem u nich kurierów (a nawet zapłaciłem z góry i dopłaciłem do "dużej/niestandardowej paczki") i w obu przypadkach dostałem telefon, że "niestety nie jesteśmy w stanie odebrać przesyłki".

Póki co próbuję z epaką. Byłem u nich w biurze stacjonarnym, powiedzieli że jak waga rzeczywista przesyłki nie przekroczy 35kg to mi ją przyjmą za jakieś 150zł i nadadzą DHLem. W sumie nie wiem jak zamierzają to zrobić, bo jak na ich stronie (na stronie epaki) podam "swoje" wymiary i zaznaczę "przesyłkę niestandardową", to oferty DHLu mi nie wyszukuje. Poza tym sam DHL wspomina o wadze gabarytowej (w moim przypadku wynosi ona ponad 70k), która nie może przekroczyć 31kg. Ale to już nie moje zmartwienie...

Pełna zgoda. W normalnym użyciu (filmy, seriale, nawet piłka nożna) żadnego rozmycia nie widziałem, ale F1 na LG oglądać się nie dało. Na wyłączonym upłynniaczu obraz szarpał, po włączeniu bolidy potrafiły znikać i nagle się pojawiać. W moim prawie 10-cio letnim Philipsie czegoś takiego nie zaobserwowałem.

Poczytaj regulaminy Schenker`a. Jeśli będą Ci odpowiadały warunki to mogę zlecić odbiór przesyłki od Ciebie i wysłać ją do sklepu. Nie potrzeba pakować takiej paczki na paletę. Jest to przesyłka drobnicowa. Bez problemu wysyłamy nawet dużo większe przesyłki bez konieczności układania na palecie. Jak będziesz zainteresowany to PW.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytaj regulaminy Schenker`a. Jeśli będą Ci odpowiadały warunki to mogę zlecić odbiór przesyłki od Ciebie i wysłać ją do sklepu. Nie potrzeba pakować takiej paczki na paletę. Jest to przesyłka drobnicowa. Bez problemu wysyłamy nawet dużo większe przesyłki bez konieczności układania na palecie. Jak będziesz zainteresowany to PW.
Po nitce do kłębka. A może jednak. Trzymamy kciuki.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Qleks napisał:

Jak karmisz go matroską z HEVC-em ponad 50mb/s to się nie dziw, że przycina. Normalnie taki sygnał leci już zdekodowany z odtwarzacza UHD, a tutaj całą "brudną" robotę musi wykonywać procesorek w telewizorze. Jak się nie wyrabia, to gubi klatki albo zmniejsza precyzję, rozmywając obraz.

7 seria OLEDów LG nie ma problemów ze sprzętowym dekodowaniem HEVC nawet przy większym bitstreamie. To jest wszystko wykonywane przez specjalizowany SOC ze sprzętowym dekoderem HEVC, a nie software'owo. Gdyby były faktycznie problemy z HEVC na LG objawiające się przycinaniem to byłoby to wychwycone (i wskazane jako minus) przez wszystkich recenzentów. Problemem Seba_1998 jest po prostu "średnia" implementacja upłynniacza w LG. A ponieważ OLEDy mają bardzo szybką matrycę i działają na zasadzie "sample & hold" to filmy w 24p bez upłynniacza czasami przy panningu kamery nie wyglądają najlepiej (widać czasami efekt klatkowania). Sony ma lepszy upłynniacz, ale on też nie jest idealny. Według mnie najlepiej ustawić de-judder na 0 do max 2 w filmach, a w sporcie zostawić go na 0, bo nawet na 1 będą się pojawiać artefakty.

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qleks przeciez takie uhd to nawet powinno usb2.0 obsluzyc skoro ma przesyl do 60Mb a co dobiero usb 3.0  mysle ze jest tak jak pisze @Subman czyli problemy z uplynniaczem gdyz do 2 de-juder zadnych artefaktow a od 2 im wyzej de judder ustawiam to wiecej artefaktow zauwazam. Nic,bedzie trzeba sie przyzwyczaic albo do mniej plynnego filmu, czyli ustawic dejudder na 2 lub ustawic na 3 z lekkimi artefaktami. P.S sprawdzilem obsluge tego samego filmu uhd hdr przez kodi w xbox one x,to tam to w ogole klatkuje 10 razy wiece, jakby film szedl na tepie 0,5.

Sprawdzilem tez netflixa i tez ten problem wystepuje nawet przy filmach full hd takse napewno to nie przez to ze filmy wyswietlam przez usb 3.0

Edytowane przez Seba_1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fuze

Twój problem polega na tym że jesteś zbyt dokładny i szczegółowy i nie masz drygu do kombinowania. Płynie w Tobie germańska krew, a nie słowiańska :). Czytasz regulaminy, sprawdzasz konfiguratory na stronach www. Nie dziwię się że nie możesz tego nadać, bo w takim podejściu zawsze się nabijesz na jakąś ścianę. W firmach kurierskich też pracują ludzie, a nie roboty. Nikt Ci nie będzie skakał po telewizorze, ani tym bardziej wysyłał go na automatyczną sortownię (!). Przecież widać że w kartonie jest TV, a nie worek ziemniaków. Zamiast kontaktować się z maszynami, gadaj z ludźmi, czy to przez telefon, czy w cztery oczy. Jedź do najbliższego punktu nadawania paczek z prawdziwego zdarzenia i normalnie pogadaj, postaraj się nadać paczkę. Jeżeli w Twoim mieście nie ma takiego to jedź kilkadziesiąt km do najbliższego dużego miasta w którym jest. Jeżeli Ci przyjmą, ubezpieczysz, nadasz i będziesz miał na to papier w ręce to już o nic się nie musisz martwić, że przekroczyłeś maksymalną wagę o kilogram, czy dwa. Naprawdę nie trzeba być paranoikiem. Nawet jeżeli komuś będzie się to chciało później zważyć i się okaże że waga jest o 1.5 kg większa niż deklarowałeś to myślisz że będzie im się chciało robić problemy i odsyłać z powrotem do Ciebie przesyłkę? 

Sam stwierdziłeś że TV dostałeś kurierem, na której była nalepka, że karton waży 31 kg, czyli mniej niż w rzeczywistości. Znaczy że ktoś przyciął na tej wadze, przymknął oko i przesyłka poszła standardowo w cenie pewnie poniżej 50 zł. To jest nasze (słowiańskie) podejście. Pewnie u Niemca by coś takiego nie przeszło, ale u nas?

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=163158]fuze[/mention]
Twój problem polega na tym że jesteś zbyt dokładny i szczegółowy i nie masz drygu do kombinowania. Płynie w Tobie germańska krew, a nie słowiańska :). Czytasz regulaminy, sprawdzasz konfiguratory na stronach www. Nie dziwię się że nie możesz tego nadać, bo w takim podejściu zawsze się nabijesz na jakąś ścianę. W firmach kurierskich też pracują ludzie, a nie roboty. Nikt Ci nie będzie skakał po telewizorze, ani tym bardziej wysyłał go na automatyczną sortownię (!). Przecież widać że w kartonie jest TV, a nie worek ziemniaków. Zamiast kontaktować się z maszynami, gadaj z ludźmi, czy to przez telefon, czy w cztery oczy. Jedź do najbliższego punktu nadawania paczek z prawdziwego zdarzenia i normalnie pogadaj, postaraj się nadać paczkę. Jeżeli w Twoim mieście nie ma takiego to jedź kilkadziesiąt km do najbliższego dużego miasta w którym jest. Jeżeli Ci przyjmą, ubezpieczysz, nadasz i będziesz miał na to papier w ręce to już o nic się nie musisz martwić, że przekroczyłeś maksymalną wagę o kilogram, czy dwa. Naprawdę nie trzeba być paranoikiem. Nawet jeżeli komuś będzie się to chciało później zważyć i się okaże że waga jest o 1.5 kg większa niż deklarowałeś to myślisz że będzie im się chciało robić problemy i odsyłać z powrotem do Ciebie przesyłkę? 
Sam stwierdziłeś że TV dostałeś kurierem, na której była nalepka, że karton waży 31 kg, czyli mniej niż w rzeczywistości. Znaczy że ktoś przyciął na tej wadze, przymknął oko i przesyłka poszła standardowo w cenie pewnie poniżej 50 zł. To jest nasze (słowiańskie) podejście. Pewnie u Niemca by coś takiego nie przeszło, ale u nas?
 
Może trochę bolesne ale prawdziwe.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, JohnnyCash napisał:

Próbowałeś odtwarzacz xplay pod plexa?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Tak, zakupiłem jakiś czas temu. Do FHD czy seriali z dysku HTPC jest super wygodny i bardzo fajnie działa, ale przy 4K się tnie, choć przypuszczam, że w moim wypadku to problem z wifi - przy większych bitrate po prostu nie wyrabia - mam tylko 60Mb i z tego pewnie z 30-40 po wifi, a kablem nie mam jak podejść do routera z kompa bez demolki. Zobaczę czy po podłączeniu wzmacniacza się coś poprawi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, Subman said:

7 seria OLEDów LG nie ma problemów ze sprzętowym dekodowaniem HEVC nawet przy większym bitstreamie. To jest wszystko wykonywane przez specjalizowany SOC ze sprzętowym dekoderem HEVC, a nie software'owo. Gdyby były faktycznie problemy z HEVC na LG objawiające się przycinaniem to byłoby to wychwycone (i wskazane jako minus) przez wszystkich recenzentów. Problemem Seba_1998 jest po prostu "średnia" implementacja upłynniacza w LG. A ponieważ OLEDy mają bardzo szybką matrycę i działają na zasadzie "sample & hold" to filmy w 24p bez upłynniacza czasami przy panningu kamery nie wyglądają najlepiej (widać czasami efekt klatkowania). Sony ma lepszy upłynniacz, ale on też nie jest idealny. Według mnie najlepiej ustawić de-judder na 0 do max 2 w filmach, a w sporcie zostawić go na 0, bo nawet na 1 będą się pojawiać artefakty.

Szczerze wątpię, by ktoś ze znanych recenzentów testował LG na remuxach płyt 4K z torrentów ;) LG na swojej stronie obiecuje obsługę HEVC przy 50 mb/s, tymczasem szczytowy bitrate na płycie UHD może sięgać 100 mb/s. Oczywiście upłynniacz LG też do najlepszych nie należy (ponoć w serii 8 go podrasowali). 
 

http://webostv.developer.lge.com/discover/webos-tv-platform/supported-media-formats/webos-30/
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Mario Mario napisał:

no tak,  kalibracja w cenie 10% wartości telewizora to grubo, bardzo grubo, to średnio godzina roboty, takich stawek na godzine nie ma nawet prezes Orlenu :)

skalibruj.pl,  zejdźcie do 5% i klientów będzie 3x tyle

 

a przy okazji, po kalibrowaniu tryb jest blokowany, tzn że wtedy nic się nie da już zmieniać?, nawet kontrastu czy jasności oled ?

A nie przyszło Ci do głowy, że człowiek, który to robi, nie jest kurierem z Tesco, że zamówisz usługę i za pół godziny jest pod domem? Przecież często musi jechać na drugi koniec Polski, gdzie jednej osobie pasuje wizyta we wtorek, innej w piątek. Musi gdzieś spać, musi coś jeść itd. A instytucja charytatywna to raczej nie jest. A co do ceny- ja osobiście mam to gdzieś, każdy ma wolną wolę i (z reguły?) swój rozum. No i sam osprzęt do kalibracji- za darmo go nie rozdają.

13 godzin temu, Mario Mario napisał:

 

13 godzin temu, Mario Mario napisał:

 

13 godzin temu, Mario Mario napisał:

 

Edytowane przez Pablo Dziekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, efel napisał:

Twój problem polega na tym że jesteś zbyt dokładny i szczegółowy i nie masz drygu do kombinowania.

Na przełomie tygodnia "skorzystałem" z usług Fedexu. Podałem wszystkie wymagane wymiary (miałem je celowo zaniżyć?), wagę, zaznaczyłem dopłatę za "paczkę niestandardową", wpisałem adresy, umówiłem odbiór paczki przez kuriera. Chyba we wtorek dostałem telefon, że "Przepraszamy, ale od odbiorców indywidualnych nie realizujemy tak dużych przesyłek."

Wczoraj postawiłem na UPSa (który wprost oferuje coś takiego jak "duża paczka" - usługę która w teorii pozwalałaby na przesłanie mojego TV). Znów... Podałem wymiary, wagę, dopłaciłem za "dużą paczkę" (która nawet sama się zaznaczyła, gdy system wykrył spore wymiary), zapłaciłem za wszystko, system nie zgłaszał żadnych uwag. Pech chciał, że nie wydrukowałem etykiety (wyskoczyła w oknie, a ja nie mając drukarki myślałem że wersja w pliku pdf przyjdzie także na maila - tak się nie stało) i musiałem dzwonić na infolinię. Pani poinformowała mnie, że nie mam możliwości wydrukowania jej ponownie, ale może przywieźć ją kurier przy odbiorze paczki. Od słowa do słowa przeszliśmy do jej wymiarów, po czym ponownie usłyszałem "Przepraszamy, ale obsługa tak dużych paczek przez klientów indywidualnych jest od jakiegoś czasu zawieszona. Proszę podać dane zgłoszenia to zwrócimy Panu środku."

Nie dziw się więc, że jestem dokładny, bo już prawie tydzień zamawiam kuriera bez powodzenia, a czas na zwrot ucieka. Swoją drogą cała ta "przygoda" tak obrzydziła mi ten TV (stojący od kilku dni w kartonie i zagracający pół salonu), że nie wiem czy znów postawię na LG (inni użytkownicy potwierdzają, że zażółcenia i inne wady to dość powszechne zjawisko w OLEDach, a ja nie przeżyłbym raczej kolejnego zwrotu).

Sorry, ale z usług DPD nie skorzystam (mimo że bez gadania przyjęliby paczkę) i to nie przez jakieś chore spaczenie nad regulaminami, tylko przez jasny zapis mówiący o transporcie paczek do 5 tysięcy. Nie zaryzykuję, że jak coś się obije albo stłucze, to ja dostanę zwrot tylko połowy kosztu zakupu.

Wczoraj pojawił się użytkownik, który chciał mi pomóc i korzystając ze swoich kontaktów z Schenkerem (Schenker w ogóle nie obsługuje klientów indywidualnych) zaproponował, że może nadać kuriera, który bez problemu odebrałby mój telewizor, ale zalecił wcześniejsze przeczytanie regulaminów i sprawdzenie, czy wszystko mi odpowiada. Po pobieżnej lekturze linków na stronie dowiedziałem się, że Schenker wymaga (a może tylko zaleca? muszę doczytać) zamocowania TV na palecie i nawet jakby kurier przyjął ode mnie TV bez palety a później uległby on uszkodzeniu, to ubezpieczenie i tak by mi nic nie wypłaciło bo paczka została źle nadana. Także to tyle, jeśli chodzi o "jakieś tam" regulaminy, które Ciebie nie interesują...

Nie sztuką jest znaleźć kogoś, kto odbierze od Ciebie przesyłkę, bo jak sam mówisz może się zdarzyć, że jakiś niedouczony kurier lub pracownik w punkcie odbioru w Pcimiu Dolnym odbierze TV bez pytania o wymiar, wagę albo wartość (choć i to nie zawsze, bo jak widać Fedex czy UPS wprost odmówiły). Sztuką jest znaleźć firmę, która odbierze paczkę, a następnie nie będzie robiła żadnych problemów jeśli ulegnie ona uszkodzeniu i nie zacznie wymyślać że ubezpieczenie jest tylko do 5 tysięcy, paczka była źle zabezpieczona, brakowało palety, itp. itd.

Dzisiaj jadę do epaki (chyba mojej ostatniej deski ratunku), spróbuję zamówić transport DHLem, ale wielkich nadziei nie mam, bo znów widzę mnóstwo błędów czy niedokładności (o których nie ma sensu już pisać) wskazujących na to, że próbują nadać przesyłkę wbrew zaleceniom i cennikowi DHLa (co akurat przestało mnie interesować, najwyżej epaka będzie się tłumaczyć).

Co do wagi... To nie Schenker zrobił "wałka", tylko TV z opakowaniem waży mniej niż podaje producent. Na stronie jest prawie 35kg, w rzeczywistości ok. 31-31. Tak samo rzeczywiste wymiary nieznacznie odbiegają od podanych.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, fuze napisał:

Na przełomie tygodnia "skorzystałem" z usług Fedexu. Podałem wszystkie wymagane wymiary (miałem je celowo zaniżyć?), wagę, zaznaczyłem dopłatę za "paczkę niestandardową", wpisałem adresy, umówiłem odbiór paczki przez kuriera. Chyba we wtorek dostałem telefon, że "Przepraszamy, ale od odbiorców indywidualnych nie realizujemy tak dużych przesyłek."

Wczoraj postawiłem na UPSa (który wprost oferuje coś takiego jak "duża paczka" - usługę która w teorii pozwalałaby na przesłanie mojego TV). Znów... Podałem wymiary, wagę, dopłaciłem za "dużą paczkę" (która nawet sama się zaznaczyła, gdy system wykrył spore wymiary), zapłaciłem za wszystko, system nie zgłaszał żadnych uwag. Pech chciał, że nie wydrukowałem etykiety (wyskoczyła w oknie, a ja nie mając drukarki myślałem że wersja w pliku pdf przyjdzie także na maila - tak się nie stało) i musiałem dzwonić na infolinię. Pani poinformowała mnie, że nie mam możliwości wydrukowania jej ponownie, ale może przywieźć ją kurier przy odbiorze paczki. Od słowa do słowa przeszliśmy do jej wymiarów, po czym ponownie usłyszałem "Przepraszamy, ale obsługa tak dużych paczek przez klientów indywidualnych jest od jakiegoś czasu zawieszona. Proszę podać dane zgłoszenia to zwrócimy Panu środku."

Nie dziw się więc, że jestem dokładny, bo już prawie tydzień zamawiam kuriera bez powodzenia, a czas na zwrot ucieka. Swoją drogą cała ta "przygoda" tak obrzydziła mi ten TV (stojący od kilku dni w kartonie i zagracający pół salonu), że nie wiem czy znów postawię na LG (inni użytkownicy potwierdzają, że zażółcenia i inne wady to dość powszechne zjawisko w OLEDach, a ja nie przeżyłbym raczej kolejnego zwrotu).

Sorry, ale z usług DPD nie skorzystam (mimo że bez gadania przyjęliby paczkę) i to nie przez jakieś chore spaczenie nad regulaminami, tylko przez jasny zapis mówiący o transporcie paczek do 5 tysięcy. Nie zaryzykuję, że jak coś się obije albo stłucze, to ja dostanę zwrot tylko połowy kosztu zakupu.

Wczoraj pojawił się użytkownik, który chciał mi pomóc i korzystając ze swoich kontaktów z Schenkerem (Schenker w ogóle nie obsługuje klientów indywidualnych) zaproponował, że może nadać kuriera, który bez problemu odebrałby mój telewizor, ale zalecił wcześniejsze przeczytanie regulaminów i sprawdzenie, czy wszystko mi odpowiada. Po pobieżnej lekturze linków na stronie dowiedziałem się, że Schenker wymaga (a może tylko zaleca? muszę doczytać) zamocowania TV na palecie i nawet jakby kurier przyjął ode mnie TV bez palety a później uległby on uszkodzeniu, to ubezpieczenie i tak by mi nic nie wypłaciło bo paczka została źle nadana. Także to tyle, jeśli chodzi o "jakieś tam" regulaminy, które Ciebie nie interesują...

Nie sztuką jest znaleźć kogoś, kto odbierze od Ciebie przesyłkę, bo jak sam mówisz może się zdarzyć, że jakiś niedouczony kurier lub pracownik w punkcie odbioru w Pcimiu Dolnym odbierze TV bez pytania o wymiar, wagę albo wartość (choć i to nie zawsze, bo jak widać Fedex czy UPS wprost odmówiły). Sztuką jest znaleźć firmę, która odbierze paczkę, a następnie nie będzie robiła żadnych problemów jeśli ulegnie ona uszkodzeniu i nie zacznie wymyślać że ubezpieczenie jest tylko do 5 tysięcy, paczka była źle zabezpieczona, brakowało palety, itp. itd.

Dzisiaj jadę do epaki (chyba mojej ostatniej deski ratunku), spróbuję zamówić transport DHLem, ale wielkich nadziei nie mam, bo znów widzę mnóstwo błędów czy niedokładności (o których nie ma sensu już pisać) wskazujących na to, że próbują nadać przesyłkę wbrew zaleceniom i cennikowi DHLa (co akurat przestało mnie interesować, najwyżej epaka będzie się tłumaczyć).

Co do wagi... To nie Schenker zrobił "wałka", tylko TV z opakowaniem waży mniej niż podaje producent. Na stronie jest prawie 35kg, w rzeczywistości ok. 31-31. Tak samo rzeczywiste wymiary nieznacznie odbiegają od podanych.

A cała historia zaczęła się od niewinnego- "Odebrałem dzisiaj model 65B7V, odpaliłem plansze testowe w poszukiwaniu ewentualnych wad matrycy.....". Pracuję przy DPD i widzę jakie paczki ludzie wysyłają. TV nie jest dużą paczką w porównaniu do tych, które ludzie przywożą do wysyłki. I są to osoby prywatne, nie firmy. Problemem jest to, że paczkę musi odebrać od Ciebie kurier, bo przypuszczam, że gdybyś miał możliwość dostarczenia tego pod magazyn, okazałoby się, że nie ma problemu z nadaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Pablo Dziekan napisał:

A cała historia zaczęła się od niewinnego- "Odebrałem dzisiaj model 65B7V, odpaliłem plansze testowe w poszukiwaniu ewentualnych wad matrycy.....".

Najśmieszniejsze, że teraz głównym powodem zwrotu nie jest kilka martwych pikseli (te może bym i przebolał), ale zażółcenie matrycy widoczne na jednolitym tle (które wyłapałem dnia następnego podczas oglądania meczy a nie na planszach testowych).

Staram się nie wylewać tu swoich żali, tylko:

a) uzyskać pomoc, bo jak mówiłem wycieczkę na drugi koniec Polski traktuję jako ostateczność (koszt paliwa, cały dzień zmarnowany w aucie, konieczność wzięcia urlopu dla mnie i znajomego, itp. itd.)

b) przestrzec innych użytkowników, że z tymi powtarzanym w kółko poradami typu "Zamów przez internet, najwyżej zwrócisz" nie jest tak kolorowo. Dlatego jeśli ktoś zamierzał będzie kiedyś z nich skorzystać, to niech wybierze firmę która albo pozwala na zwrot towaru zakupionego w internecie w sklepie stacjonarnym, albo ma magazyn centralny ulokowany gdzieś blisko miejsca zamieszkania

Co do końcówki posta - być może masz rację, nie mam możliwości tego sprawdzić. Wiem tylko, że UPS i Fedex wprost odmówiły odbioru paczki (już po zamówieniu kuriera i dokonaniu zapłaty - obu przypadkach po ok. 300 zł ze wszelkimi dopłatami za gabaryty i wagę), DPD nie pozwala na ubezpieczenie przesyłki ponad 5 tysięcy (byłem w punkcie i usłyszałem to samo co widnieje na ich stronie), Pocztex i GLS nie przyjmują tak dużych paczek, a DHL wymaga palety i chce 5 stów za transport.

Jeśli ktokolwiek przyjmie taką przesyłkę (jakiś broker albo pracownik punktu odbioru), to pewnie z nieuwagi, niewiedzy czy błędu, ale wtedy mogą pojawić się problemy w razie uszkodzenia TV w transporcie (czego chcę uniknąć - użytkownik chcący pomóc i proponujący mi Schenkera wprost napisał, że jeśli w regulaminie faktycznie jest wymóg stosowania palety a TV będzie nadany jako zwykła paczka, to w razie uszkodzenia ubezpieczyciel nie wypłaci kasy bo powoła się na niewłaściwe zabezpieczenie przesyłki).

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, fuze napisał:

Nie sztuką jest znaleźć kogoś, kto odbierze od Ciebie przesyłkę, bo jak sam mówisz może się zdarzyć, że jakiś niedouczony kurier lub pracownik w punkcie odbioru w Pcimiu Dolnym odbierze TV bez pytania o wymiar, wagę albo wartość (choć i to nie zawsze, bo jak widać Fedex czy UPS wprost odmówiły). Sztuką jest znaleźć firmę, która odbierze paczkę, a następnie nie będzie robiła żadnych problemów jeśli ulegnie ona uszkodzeniu i nie zacznie wymyślać że ubezpieczenie jest tylko do 5 tysięcy, paczka była źle zabezpieczona, brakowało palety, itp. itd.

Kurna wszyscy starają Ci się pomóc, a Ty dalej nie kumasz. Jeżeli zawieziesz TV do bazy kurierskiej, ubezpieczysz paczkę i Ci ją przyjmą mimo że przekracza o kilogram dostępną wagę to nie jest już Twój problem. Masz dowód nadania, ubezpieczenie itp i jeżeli coś się stanie z paczką to nie jest to Twoja wina a pracowników kuriera. 

Co do DPD, mimo że mają limit do 5 tysięcy, to myślisz że specjalnie będą skakać po Twoim telewizorze, żeby później oddać Ci za niego tylko połowę kasy? Litości...

EDIT: Gdyby wszyscy pracownicy sklepów internetowych byli tacy sumienni jak Ty w przeczesywaniu regulaminów firm kurierskich, to nikt w tym kraju nie byłby w stanie kupić telewizora 65 cali z dostawą kurierem do domu...

Edytowane przez efel
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurna wszyscy starają Ci się pomóc, a Ty dalej nie kumasz. Jeżeli zawieziesz TV do bazy kurierskiej, ubezpieczysz paczkę i Ci ją przyjmą mimo że przekracza o kilogram dostępną wagę to nie jest już Twój problem. Masz dowód nadania, ubezpieczenie itp i jeżeli coś się stanie z paczką to nie jest to Twoja wina a pracowników kuriera. 
Co do DPD, mimo że mają limit do 5 tysięcy, to myślisz że specjalnie będą skakać po Twoim telewizorze, żeby później oddać Ci za niego tylko połowę kasy? Litości...
EDIT: Gdyby wszyscy pracownicy sklepów internetowych byli tacy sumienni jak Ty w przeczesywaniu regulaminów firm kurierskich, to nikt w tym kraju nie byłby w stanie kupić telewizora 65 cali z dostawą kurierem do domu...
Kolega jest trochę bojaźliwy. Może ma złe doświadczenia. Mimo wszystko ja bym nadał tę paczkę.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może firma transportowa DTS rozwiąże problem? Korzystałem z ich usług przy zwrocie TV 65 " do Saturna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2018 o 20:58, Piotr Kwolek napisał:

Jeszcze jedna fota na 109%. Te dwie ostatnie wyżej jakieś zabarwione wyszly. Wina aparatu.

IMG_20180627_205645.jpg

Tv kupiony w Media Markt, moze warto sprobowac ;) chociaż zdaje sobie sprawe ze to loteria

Jeszcze dwie plansze na 5 i 10% zdjęcia na wprost i zaciemniony pokój. Ustawienia j.w.

IMG_20180627_210454.jpg

IMG_20180627_210519.jpg

Jeśli nie zrobisz zdjęć w zupełnie ciemnym pomieszczeniu to tak naprawdę ciężko ocenić telewizor i porównać z innymi bo im więcej światła zewnętrznego tym słabiej widoczny jest stan matrycy. Możesz podać parametry naświetlania Twoich zdjęć z 5% szarością (przysłona i czas naświetlania)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fuze napisał:

Swoją drogą cała ta "przygoda" tak obrzydziła mi ten TV (stojący od kilku dni w kartonie i zagracający pół salonu), że nie wiem czy znów postawię na LG (inni użytkownicy potwierdzają, że zażółcenia i inne wady to dość powszechne zjawisko w OLEDach, a ja nie przeżyłbym raczej kolejnego zwrotu).

Może faktycznie postaw tym razem na Panasa lub Sony. Wśród Sonyfanów krążą teorie, że Sony i Panas mają panele lepszego sortu ?

7 minut temu, patek1982 napisał:

Jeśli nie zrobisz zdjęć w zupełnie ciemnym pomieszczeniu to tak naprawdę ciężko ocenić telewizor i porównać z innymi bo im więcej światła zewnętrznego tym słabiej widoczny jest stan matrycy. Możesz podać parametry naświetlania Twoich zdjęć z 5% szarością (przysłona i czas naświetlania)?

Zacne fotki. Bardzo ładna sztuka. 

Najlepiej iść do marketu i polować samemu na dobrą sztukę, zamiast czekać aż jakiś kurier przywiezie Ci jakąś padline ?

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, patek1982 napisał:

Jeśli nie zrobisz zdjęć w zupełnie ciemnym pomieszczeniu to tak naprawdę ciężko ocenić telewizor i porównać z innymi bo im więcej światła zewnętrznego tym słabiej widoczny jest stan matrycy. Możesz podać parametry naświetlania Twoich zdjęć z 5% szarością (przysłona i czas naświetlania)?

Aparat był ustawiony na auto. Jakie wartosci ustawić ? Dzisiaj nie dam rady ale jutro zrobię zdjęcia w max ciemnosci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, zakupiłem jakiś czas temu. Do FHD czy seriali z dysku HTPC jest super wygodny i bardzo fajnie działa, ale przy 4K się tnie, choć przypuszczam, że w moim wypadku to problem z wifi - przy większych bitrate po prostu nie wyrabia - mam tylko 60Mb i z tego pewnie z 30-40 po wifi, a kablem nie mam jak podejść do routera z kompa bez demolki. Zobaczę czy po podłączeniu wzmacniacza się coś poprawi.

 

Odtwarzacz plex z jakiegoś zdalnego serwera? Co do kabla to da się bez demolki: adaptery power line i jazda:) Mam u siebie i prędkość między nimi to 600Mb/s czyli 10x szybciej niż mam neta a do tego mogę właśnie plexa używać, bo serwer stoi w innym pokoju... Docelowo planuje po sambie podłączyć udział ale to potrzebuję jakiegoś boxa z androidem, myślę o nvidia shield...

 

Co do cięcia 4K to sprawdź czy HTPC Ci nie transkoduje materiału :/

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qlex Ale mi wyłącznie chodzi o artefakty ;) ale widzę że chyba nie da się ich wyeliminować :/. Bez upłynniacza każdy film będzie chodził dużo mniej płynniej :) no ale nawet nie mam jak sprawdzić jak idzie na jakiś odtwarzaczach chyba że bym zamówił coś do czego można podpiąć usb ale ja wiem czy to pomoże a jak nie pomoże to bym oddał do 14 dni :) .Masz pomysł jaki odtwarzacz zamówić czy coś, oczywiście co będzie czytał usb 3.0 bo płyt uhd bluray nie planuje kupować :P. P.S. Jak jest z xboxem one x bo do niego jak podepnę ten sam dysk to już tego nie da się oglądać film idzie tak wolno i klatkuję, jakbym włączył prędkość na 0,5 a z tego co mówiono przecież miał obsługiwać płyty uhd 4k.

Edytowane przez Seba_1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, efel napisał:

Kurna wszyscy starają Ci się pomóc, a Ty dalej nie kumasz. Jeżeli zawieziesz TV do bazy kurierskiej, ubezpieczysz paczkę i Ci ją przyjmą mimo że przekracza o kilogram dostępną wagę to nie jest już Twój problem.

To chyba Ty nie kumasz, mimo że kilka razy pisałem to samo.

Zamówiłem kuriera w UPS oraz Fedexie, zapłaciłem z góry za transport i w obu przypadkach po jakimś czasie dostałem telefon z centrali, że nie chcą (nie mogą) przyjąć mojej przesyłki, nikt do mnie nie przyjedzie, zwrócą mi kasę i mam szukać sobie innej firmy.

W DPD otwarcie mówią, że nie przewożą przesyłek droższych niż 5 tysięcy i nie ubezpieczą mojej paczki powyżej tej kwoty. Ale rozumiem, że wg. Ciebie powinienem zaryzykować i wysłać TV za 9 tysięcy z ubezpieczeniem do 5. Serdecznie dziękuję za takie porady... I tu nie chodzi o skakanie po paczce, a różne przypadki losowe, o których zresztą nie tylko ja wspominam. Obecne telewizory są bardzo cienkie i nietrudno o jakąś szkodę...

Co do sklepów RTV to to akurat słabe porównanie, bo one wysyłają masowo i mają zupełnie inne umowy z firmami kurierskimi. Pracownik UPS w rozmowie ze mną wyraźnie zaznaczył, że zawiesili transport dużych paczek dla klientów indywidualnych.

3 godziny temu, STELVIO napisał:

Kolega jest trochę bojaźliwy. Może ma złe doświadczenia. Mimo wszystko ja bym nadał tę paczkę.

Nie jestem bojaźliwy, tylko znam życie. Nie ubezpieczę nowego, kilkudniowego TV kosztującego 9 tysięcy na raptem 5, tak samo jak nie ubezpieczę auta za 90 tysięcy na 50 (no bo przecież nic się nie stanie). Po to jest ubezpieczenie, żeby spać spokojnie a nie liczyć, że pracownicy przewoźnika akurat z moim towarem będą obchodzić się jak z jajkiem i nic nie uszkodzą. Skoro ubezpieczenie do połowy wartości towaru nie jest dla Ciebie żadnym problemem (a ja jestem przewrażliwiony), to po co w ogóle ubezpieczać przesyłkę? Lepiej wysłać w standardzie z ochroną do 300 zł, najwyżej będzie na starego Rubina...

 

3 godziny temu, coolmac54 napisał:

Może firma transportowa DTS rozwiąże problem? Korzystałem z ich usług przy zwrocie TV 65 " do Saturna.

Dzięki za odpowiedź, nie znałem wcześniej tej firmy (po wpisaniu firmy kurierskie wyskakiwał GLS, DHL, UPS, Pocztex, DPD i Schenker). W każdym razie zdążyłem już wysłać TV przez DHLa. Za transport paczki o moich wymiarach i wadze, ubezpieczonej do pełnej wartości wzięli 300zł. Sporo, ale cieszę się że wreszcie znalazłem kogoś do transportu.

Od teraz każdego rozważającego zakup nowego telewizora przestrzegał będę przez użytkownikami głoszącymi chwytliwe hasła "zamów przez internet, najwyżej zwrócisz".

Dziękuję wszystkim tym, którzy próbowali mi pomóc (w tym szczególnie koledze oferującemu zamówienie mi kuriera od Schenkera)

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W xbox one x używam aplikacji kodi i o ile 1080p nic nie tnie to 4k hdr to już tak jak pisałem powyżej:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... Jeszcze jedno... Odnośnie tej części:

3 godziny temu, efel napisał:

Jeżeli zawieziesz TV do bazy kurierskiej, ubezpieczysz paczkę i Ci ją przyjmą mimo że przekracza o kilogram dostępną wagę to nie jest już Twój problem. Masz dowód nadania, ubezpieczenie itp i jeżeli coś się stanie z paczką to nie jest to Twoja wina a pracowników kuriera. 

Tu masz fragment wiadomości od użytkownika, który wysyła towary praktycznie codziennie, więc z firmami kurierskimi jest niemal w stałym kontakcie:

"Jeśli piszesz, że w regulaminie jest info o konieczności palety dla tv (tak jak pisałem, nie wiem bo my nie wysyłamy elektroniki) to w razie uszkodzenia w transporcie ubezpieczenie nic nie da i schenker się wypnie."

Także skończ może pisać swoje mądrości, że jak jakiś niedouczony pracownik/kurier z Pcimia przyjmie ode mnie paczkę, to reszta mnie nie interesuje, bo to już tylko i wyłącznie ich wina i ich problem. Są regulaminy, są zasady pakowania przesyłek, są dopuszczalne wagi/wymiary i gdy doszłoby do szkody a zatem konieczności wypłaty odszkodowania, to właśnie te zapisy zostałyby wyciągnięte w pierwszej kolejności. Ale rozumiem, że Ty jesteś z tych co najpierw nie czytają co podpisują, a później, w razie ewentualnych problemów pojawia się płacz i zgrzytanie zębów...

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 hours ago, Mario Mario said:

przy okazji, po kalibrowaniu tryb jest blokowany, tzn że wtedy nic się nie da już zmieniać?, nawet kontrastu czy jasności oled ?

Jak sobie zażyczysz to zablokują pinem ustawienia, jak nie to nie. Zasadniczo blokada nie ma sensu, bo dostajesz dokument kalibracji w postaci spisu wszystkich parametrów, więc nawet po jakimś przypadkowym resecie czy zmianie jesteś w stanie to ręcznie z pilota odtworzyć w kilkanaście minut. Co więcej zrobisz to sam przy podpięciu innego źródła, bo nie wszystkie parametry się da skopiować opcją "zastosuj do wszystkich źródeł", a kalibracja jest dla jednego źródła.

5 hours ago, hsolo said:

Tak, zakupiłem jakiś czas temu. Do FHD czy seriali z dysku HTPC jest super wygodny i bardzo fajnie działa, ale przy 4K się tnie, choć przypuszczam, że w moim wypadku to problem z wifi - przy większych bitrate po prostu nie wyrabia - mam tylko 60Mb i z tego pewnie z 30-40 po wifi, a kablem nie mam jak podejść do routera z kompa bez demolki. Zobaczę czy po podłączeniu wzmacniacza się coś poprawi.

Oczywiście, że jest to problem z siecią. Nie spotkałem jeszcze remuksa, który by mi ciął jak go odtwarzam z dysku podpiętego przez USB do B7. A testowałem tego sporo, celowo szukałem maksymalnych bitrate'ów. Robiłem też sam sporo remuksów na własne potrzeby z płyt BR UHD. Jedyny moment gdy coś przycinało to transfer po sieci - na kablu jest niestety max. 100Mbps, a realnie nie da się tyle osiągnąć na interfejsie w B7, zatem przy bitrate >70Mbps potrafi przyciąć, czasem jest to raz na 10 minut, a czasem 10 razy na minutę. Paradoksalnie wifi na 5GHz powinno tutaj lepiej dać radę, bo spokojnie ponad 100Mbps pójdzie.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...