Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED B7 (OLED55B7V) Test modelu 2017 z Ultra HD i HDR

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze pytanie odnośnie konsoli xbox one x. Mam ustawiony tryb obrazu na "gra" jeśli gra obsługuje hdr-a włącza dodatkowy tryb hdr. I teraz mam pytanie czy to jest jakiś "podtryb" ustawienia głównego trybu "gra" z tym wyjątkiem że jest to tylko efekt hdr? A jeśli tak czy jeśli efekt hdr ustawie na kinowy będzie mial wplyw na imput laga jeśli konsola jest normalnie ustawiona na "gra"? 

6 minut temu, STELVIO napisał:

No to czeka Cię kalibracja profesjonalna.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

A można wiedzieć ile taka usluga kosztuje i kto w okolicach Poznania mógłby ją przeprowadzić ? 

Edytowane przez Piotr Kwolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By mieć niski input lag musi zostać w trybie gra. A kalibrowac najlepiej w skalibrujtv.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze pytanie odnośnie konsoli xbox one x. Mam ustawiony tryb obrazu na "gra" jeśli gra obsługuje hdr-a włącza dodatkowy tryb hdr. I teraz mam pytanie czy to jest jakiś "podtryb" ustawienia głównego trybu "gra" z tym wyjątkiem że jest to tylko efekt hdr? A jeśli tak czy jeśli efekt hdr ustawie na kinowy będzie mial wplyw na imput laga jeśli konsola jest normalnie ustawiona na "gra"? 
A można wiedzieć ile taka usluga kosztuje i kto w okolicach Poznania mógłby ją przeprowadzić ? 
Na terenie całego kraju Skalibruj.pl. Wejdź na stronę internetową. Tam masz ceny i terminy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, STELVIO napisał:

No to czeka Cię kalibracja profesjonalna.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

 

Na to zadna kalibracja nie pomoże przecież. Oledy od lg mają bardzo słaba gradacje kolorów i w ciemnych scenach bardzo często już się robi czarna plama. Także nie czaruj kolegi bo serio uwierzy że kalibracja mu cuda z telewizorem zrobi :)

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, vader_4747 napisał:

By mieć niski input lag musi zostać w trybie gra. A kalibrowac najlepiej w skalibrujtv.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Wiem że musi byc tryb gra, chodzi mi o ustawienie  hdr w trybie gra. Czy różne tryby hdr mają wplyw na imput lag. Np. Hdmi 1 -> konsola tryb obrazu "gra" na którym działa caly czas. Włączam gre z obsługą HDR i włącza się obraz HDR kino. Na grze ktora nie ma hdra caly czas jest tryb gra. I teraz nie wiem czy ten cały tryb "hdr kino" zastepuje tryb "gra" czy to jest tylko nakladka na ten tryb związana z HDR w grze ktora go obsługuje ? Trochę to zakręcone ale nie umiem inaczej tego wytłumaczyć. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Na to zadna kalibracja nie pomoże przecież. Oledy od lg mają bardzo słaba gradacje kolorów i w ciemnych scenach bardzo często już się robi czarna plama. Także nie czaruj kolegi bo serio uwierzy że kalibracja mu cuda z telewizorem zrobi
Nie czaruj Czaruś mówisz. Nie mam w tym interesu. Moje spostrzeżenie tylko. Dzisiaj miałem kalibrację i różnice widzę. Na dobrych materiałach. Nie ma takiej wielkiej czarnej plamy jak wcześniej. Na kalibrację zdecydowałem się jeszcze przed zakupem tv. Jestem konsekwentny i dopiołem to do końca. Do filmów z Blu Ray czy Netflix to jest dobre. Kablówkę oglądać wolę na swoich ustawieniach. Moje doświadczenie. Drugi raz nie wydałbym 8 stów. Ale ja jestem laikiem w tym temacie. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hdr kino zastępuje tryb gra we wskazanej przez Ciebie sytuacji. By mieć niski input lag musisz ustawic tryb gra HDR.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, vader_4747 napisał:

By mieć niski input lag musisz ustawic tryb gra HDR.


 

Właśnie o to mi chodziło, dzięki za info :)

13 minut temu, STELVIO napisał:

Nie czaruj Czaruś mówisz. Nie mam w tym interesu. Moje spostrzeżenie tylko. Dzisiaj miałem kalibrację i różnice widzę. Na dobrych materiałach. Nie ma takiej wielkiej czarnej plamy jak wcześniej. Na kalibrację zdecydowałem się jeszcze przed zakupem tv. Jestem konsekwentny i dopiołem to do końca. Do filmów z Blu Ray czy Netflix to jest dobre. Kablówkę oglądać wolę na swoich ustawieniach. Moje doświadczenie. Drugi raz nie wydałbym 8 stów. Ale ja jestem laikiem w tym temacie. Pozdrawiam.


 

800zł za kalibracje ?? Chyba ich popie.... ;D 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Somebody101 napisał:

 

Na to zadna kalibracja nie pomoże przecież. Oledy od lg mają bardzo słaba gradacje kolorów i w ciemnych scenach bardzo często już się robi czarna plama. Także nie czaruj kolegi bo serio uwierzy że kalibracja mu cuda z telewizorem zrobi :)

Skandal! To Oledowe [beeep] dostaje referencje za brak szczegółów w czerni, kiepską gradacje kolorów i niebieską biel... ? Idź opisywać swoje fantazje do działu LCD to może ktoś Cię poklepie po plecakach. 

  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr Kwolek. Zamówiłem cały pakiet. Kalibracja pod wszystkie tryby pojedyńczo wychodzi 865zł. Za cały pakiet wychodzi 790zł z rabatem. Teraz wiem że biały jest biały, niebieski jest niebieski, A czerwony, czerwony. A i więcej szczegółów jak jest ciemno.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Na to zadna kalibracja nie pomoże przecież. Oledy od lg mają bardzo słaba gradacje kolorów i w ciemnych scenach bardzo często już się robi czarna plama. Także nie czaruj kolegi bo serio uwierzy że kalibracja mu cuda z telewizorem zrobi
Chyba się zatrzymałeś w 2013 roku.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie karmić trolla. Polecam zrobić to co ja tj. dodać go do ignorowanych uzytkowników - forum od razu zrobiło się czystrze. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na kasę za nadgodziny i też robię kalibrację;)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, STELVIO said:

Piotr Kwolek. Zamówiłem cały pakiet. Kalibracja pod wszystkie tryby pojedyńczo wychodzi 865zł. Za cały pakiet wychodzi 790zł z rabatem. Teraz wiem że biały jest biały, niebieski jest niebieski, A czerwony, czerwony. A i więcej szczegółów jak jest ciemno.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

800 złotych?! :blink:  Tyle kosztuje konsola z dyskiem i odtwarzaczem UHD Bluray. W moim telewizorze również biały jest biały, niebieski - niebieski, a czerwony czerwony, mimo że ustawiałem "na oko" tylko przy użyciu aparatu fotograficznego, kartki papieru (balans bieli) i wzornika. 
 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię sprawdzić wszystko na sobie. Jestem może trochę stratny Ale za to ile mądrzejszy.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, fio2 napisał:

Większość sądzi, że nie warto. Jest jeszcze bardzo duża różnica w cenie a zmiany są niewielkie. Ja dopłaciłem bo zależało mi na "łagodnej gradacji" oraz obsłudze głosowej.

No właśnie, a ta gradiacja kolorów rzeczywiście jest dużo lepsza w C8 względem C7/B7? czy to tylko chłyt marketingowy z tym nowym procesorem i "lepszym" obrazem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w testach wyszło że system LG nie działa tak sprawnie jak w telewizorach Sony. Jeśli ktoś chce mieć dobrą gradację kolorów bez utraty detali nadal musi sięgać po Sony.
Żeby było jasne, problemy z gradacją kolorów to wina słabego sygnału tv lub video. Nie telewizora.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Zeniofir napisał:

No właśnie, a ta gradiacja kolorów rzeczywiście jest dużo lepsza w C8 względem C7/B7? czy to tylko chłyt marketingowy z tym nowym procesorem i "lepszym" obrazem

Masz tutaj różnicę między B7 - C8

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-b7a-vs-lg-c8/541/600#usage*4854!threshold*0.1

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy mojej historii...

Utworzyłem przesyłkę w UPS (chyba jedynej firmie kurierskiej, która na swojej stronie wprost oferuje transport dużych paczek), zaznaczyłem opcję "duża paczka" żeby uniknąć jakichkolwiek problemów z wymiarami i wagą (konfigurator ustawił wagę wymiarową na prawie 65kg, mimo rzeczywistej poniżej 35) i zapłaciłem z góry ok. 280 zł za transport oraz dodatkowe ubezpieczenie (w standardzie odpowiedzialność jest ograniczona do 300-400zł). Następnie chciałem umówić odbiór paczki przez kuriera i usłyszałem "Przepraszamy, nie realizujemy tak dużych przesyłek przy transporcie indywidualnym. Oczywiście zwrócimy Panu środki i polecamy skorzystanie z innej firmy kurierskiej."

Także to tyle, jeśli chodzi o forumowych ekspertów od "zamów internetowo, jak trafisz gorszą sztukę to bezproblemowo, bez użerania się z rękojmią czy gwarancją będziesz mógł zwrócić TV do sklepu". Być może z ekranami 55 calowymi faktycznie tak to wygląda (nawet nie wiem jakie mają one wymiary i ile ważą), ale znalezienie kuriera do transportu telewizora 65 calowego graniczy z cudem.

W moim wypadku najprawdopodobniej czeka mnie wycieczka na drugi koniec Polski i osobisty zwrot towaru w magazynie. I tu kolejne pytanie... Czy transport w poziomie bardzo może zaszkodzić? Nie mam busa, a w kombi TV w pionie chyba nie postawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciąg dalszy mojej historii...
Utworzyłem przesyłkę w UPS (chyba jedynej firmie kurierskiej, która na swojej stronie wprost oferuje transport dużych paczek), zaznaczyłem opcję "duża paczka" żeby uniknąć jakichkolwiek problemów z wymiarami i wagą (konfigurator ustawił wagę wymiarową na prawie 65kg, mimo rzeczywistej poniżej 35) i zapłaciłem z góry ok. 280 zł za transport oraz dodatkowe ubezpieczenie (w standardzie odpowiedzialność jest ograniczona do 300-400zł). Następnie chciałem umówić odbiór paczki przez kuriera i usłyszałem "Przepraszamy, nie realizujemy tak dużych przesyłek przy transporcie indywidualnym. Oczywiście zwrócimy Panu środki i polecamy skorzystanie z innej firmy kurierskiej."
Także to tyle, jeśli chodzi o forumowych ekspertów od "zamów internetowo, jak trafisz gorszą sztukę to bezproblemowo, bez użerania się z rękojmią czy gwarancją będziesz mógł zwrócić TV do sklepu". Być może z ekranami 55 calowymi faktycznie tak to wygląda (nawet nie wiem jakie mają one wymiary i ile ważą), ale znalezienie kuriera do transportu telewizora 65 calowego graniczy z cudem.
W moim wypadku najprawdopodobniej czeka mnie wycieczka na drugi koniec Polski i osobisty zwrot towaru w magazynie. I tu kolejne pytanie... Czy transport w poziomie bardzo może zaszkodzić? Nie mam busa, a w kombi TV w pionie chyba nie postawię.
Dowiedz się czy przyjmą od Ciebie w ogóle zwrot na magazynie jeśli nie jesteś kurierem? Mogą mieć ograniczenia co do wjazdu na teren itd. Wieź na płasko, tylko żeby pudełko było równo podparte, te wkładki styro w środku dobrze usztywniają...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, JohnnyCash napisał:

Wieź na płasko, tylko żeby pudełko było równo podparte, te wkładki styro w środku dobrze usztywniają...

Teoretycznie na płasko nie można. Ja swoje LCDki woziłem przy każdej przeprowadzce po 800 km na płasko i nic się nigdy nie stało. Oleda też wiozłem osobówką na płasko, jednak tylko po mieście. Nie zachęcam do takiego transportu, ale w moim przypadku nigdy nic się nie stało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, fuze said:

W moim wypadku najprawdopodobniej czeka mnie wycieczka na drugi koniec Polski i osobisty zwrot towaru w magazynie. I tu kolejne pytanie... Czy transport w poziomie bardzo może zaszkodzić? Nie mam busa, a w kombi TV w pionie chyba nie postawię.

 Aż trudno mi uwierzyć w takie problemy z nadaniem telewizora, przecież ludzie nadają kurierem nawet fortepiany :) Tu są np. przykładowe ceny i gabaryty:

  https://paczuszka.com/cennik

 

https://www.epaka.pl/cennik-przesylek/fedex

 

Edytowane przez Qleks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, JohnnyCash napisał:

Dowiedz się czy przyjmą od Ciebie w ogóle zwrot na magazynie jeśli nie jesteś kurierem?

Dowiedziałem się przy pierwszej rozmowie, jeszcze przed fiaskiem z zamówieniem kuriera (na połączenie z infolinią Neonetu czekałem ponad pół godziny, więc nie chciałem do nich 2 raz dzwonić i wypytałem o wszystko). Podobno codziennie między 8 a 16 jest ktoś, kto by ten zwrot mógł przyjąć.

40 minut temu, Damiano85 napisał:

Nie zachęcam do takiego transportu, ale w moim przypadku nigdy nic się nie stało. 

Tu bardziej chodzi o mechaniczne wygięcie/pękniecie samej martycy, czy ewentualne uszkodzenie samych diod od zwykłego leżenia?

6 minut temu, Qleks napisał:

 Aż trudno mi uwierzyć w takie problemy z nadaniem telewizora

A jednak... Przejrzałem oferty chyba wszystkich firm kurierskich. Jednej nie pasuje wymiar (bok dłuższy niż 120-140cm), innej waga (rzeczywista "tylko" 31kg, ale gabarytowa już 50-70 w zależności od stosowanego wzoru), jeszcze innej to że chodzi o telewizor (czyli rzecz delikatną, której nie można chyba mechanicznie sortować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, fuze napisał:

 

Tu bardziej chodzi o mechaniczne wygięcie/pękniecie samej martycy, czy ewentualne uszkodzenie samych diod od zwykłego leżenia?

Wiesz co, tak naprawdę każdy producent ostrzega w instrukcji by tak nie wozić telewizora, niezależnie od tego w jakiej technologi jest on wykonany. Moim zdaniem jeśli sprzęt jest zapakowany jak z fabryki to nic się nie powinno stać. Nie przewoziłem jednak nigdy większego telewizora niż 55". 

W przypadku plazm jest inaczej. Tam panel składa się z dwóch tafli szkła, a szkło bardzo nie lubi naprężeń. Pomiędzy taflami były komórki z luminoforem i gazem. Nie znam dokładnie budowy ekrany plazmowego więc proszę się nie śmiać z opisu ;)

Edytowane przez Damiano85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Qleks napisał:

800 złotych?! :blink:  Tyle kosztuje konsola z dyskiem i odtwarzaczem UHD Bluray. W moim telewizorze również biały jest biały, niebieski - niebieski, a czerwony czerwony, mimo że ustawiałem "na oko" tylko przy użyciu aparatu fotograficznego, kartki papieru (balans bieli) i wzornika. 
 

Zdradzisz jak robiles tą kalibracje ?? U mnie jest trochę za dużo zielonego. Albo coś z bielą jest nie tak. Często na twarzach postaci widac taki lekko zielony nalot. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...